Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres) fórum

Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
38. bb2f4e28dd (válaszként erre: 37. - 104bdd8c43)
2007. máj. 23. 05:58

Tudod, hogy fel lehet jelenteni azt a védőnőt a vezető védőnőnél, aki 2 hónaposan gyümölcsöt javasol? elmarasztalást kap érte.


És honnan veszed, hogy nem jó a 6 hóig csak anyatej? eszem megáll.

37. 104bdd8c43 (válaszként erre: 35. - Win)
2007. máj. 22. 22:34

Nem anyatej ellenes vagyok, csak azzal nem értek egyet, hogy csak anyatejet kapjon 6 hónapig! De ahogy olvasom a h. szólasokat ezzel nem vagyok egyedül. Az a 4 hónapos kortól régen 2 hónapos volt, amikor bejött a divatba ez a 6 hónapos korlát akkor írtak át mindent. Erről ennyit!!!

A védőnőnk sem ellenezte hogy gyümit adjak neki!

2007. máj. 18. 16:24
Egyáltalán nem bűn.A gyerekorvosom szerint már a 3 hónapos kisfiamnak is adhatok almapürét banánnal,főtt krumplival.különben nem tudom kinek mennyi a sok,mert az én fiam is sokat eszik korához képest,és már 7 kiló.Amig nem beteg és jól érzi magát addig nincs miért aggódni.
35. win (válaszként erre: 33. - 104bdd8c43)
2007. máj. 18. 14:26

Itt, ha jól emlékszem, nem az anyatej a téma, hanem az, hogy egy 2,5 hónapos gyereket ajánlatos-e almalével itatni??!!! (Tudod, fent a topik címe;)))) )


Én erről beszéltem, és nem óhajtom megint, mint már annyiszor az anyatej ellenes kirohanásaidat olvasgatni.

A tápszeres gyerekeknek sem kellene 4 hónapos kor előtt semmi mást adni, max. kis teát, ha már annyira itatni akarja valaki.

MINDEN BÉBIÉTELEN ÉS ITALON MINIMUM A 4 HÓNAPOS KOR SZEREPEL!

34. bb2f4e28dd (válaszként erre: 32. - Win)
2007. máj. 18. 06:46
Szerintem hagyd :)))
33. 104bdd8c43 (válaszként erre: 32. - Win)
2007. máj. 17. 23:39
A fiam semmire sem allergiás pedig a családban sokan vannak allergiásak, 3 hétig kapott anyatejet, elég korán lett hozzátáplálva és semmi baja hál' istennek!Ja, és 1 éves korától házi tehéntejet kap! Nem törvényszerű, hogy aki nem anyatejet kap annak betegsesnek és kövérnek kell lennie!Én 6 hónapig kaptam anyatejet és mégis asztmás voltam és vagyok. Na,ilyenkor mi van??
32. win (válaszként erre: 30. - 104bdd8c43)
2007. máj. 17. 20:01

Szerintem az én stílusom kicsit kulturáltabb volt!;))) És tényleg marha okos vagyok!:)))))


Az, hogy minket mivel etettek 30 éve, nem indokolja, hogy szóról szóra ugyanúgy kell történnie most is mindennek.

Akkor mobiltelefon sem volt, meg számítógép, meg internet, meg automatamosógép, és még sorolhatnám. Akkor most tesssék, lehet ezeket is kidobálni, mert mi is felnőttünk és anyáink fel tudtak nevelni minket ezek nélkül!


Ezzel egyet kívánok mondani: VÁLTOZIK A VILÁG!!!


Azóta talán fejlődött az orvostudomány, és még jobbat szertnének a most és később felnövekvő nemzedéknek. Nem lehet???


Nézd meg nyugodtan, mennyi allergiás van a mi generációnkban. Ennek is könnyen lehet az a magyarázata, hogy a még fejletlen csecsemők tehéntejet, lisztet, gyümölcsöt, stb. kaptak.

Nekem nem esik nehezemre betartani az ajánlott időket, ha a gyerekem egészsége múlik ezen.

31. bb2f4e28dd (válaszként erre: 30. - 104bdd8c43)
2007. máj. 17. 17:47

Egy kicsit vegyél vissza az arroganciádból, és mielőtt az ósdi, túlhaladott nézeteket hangoztatnád, olvass szakirodalmat.

De tényleg olvasd el! (már nem tudom, hányadszor másolom, linkelem)


Miért káros a korai hozzátáplálás?


A szoptatott és a tápszeres csecsemõk bélflórája eltérõ. A kizárólag anyatejjel táplált babák belének PH-értéke alacsonyabb, s ez a savas környezet kedvez a hasznos baktériumok (Lactobacillus bifidus) jelenlétének. Már egyetlen üveg tápszer elfogyasztása is megváltoztatja a bélflórát, amely a felnõttéhez válik hasonlóvá, s az új környezetben hamarosan megjelennek a vegyes étrendet fogyasztókra jellemzõ baktériumok. A szilárd ételek bevezetése is zavart okoz a bélflórában, az enterococcusok és az enterobaktériumok száma jelentõsen emelkedni kezd.


Hat hónapos kor elõtt a csecsemõ emésztõrendszere még éretlen az anyatejen kívül egyéb táplálék feldolgozására. A tápszeres kiegészítés, a mesterséges táplálásra való átállás és a szilárd táplálék korai bevezetése következtében gyakrabban alakulnak ki felsõlégúti megbetegedések, középfülgyulladás, hasmenés, húgyúti fertõzések, ekcéma, asztma, allergia. Az allergiára hajlamos családokban az anyatejes baba érzékennyé válhat a tehéntejfehérjére, ha az újszülöttosztályon az elsõ három nap során akár egyetlen üveg tápszert is kapott (véletlen, szükségtelen vagy szándékos kiegészítés során).


Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit! A tápszeres babák emésztõrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztõenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az elsõ falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielõtt újabb ételekkel ismertetnénk meg.

30. 104bdd8c43 (válaszként erre: 28. - Win)
2007. máj. 17. 17:27
Te is de okos vagy!! Kérdezd már meg anyukádat te mikor mit kaptál???!!!Én is megkérdeztem a védőnőt és a gyerekorvost is. Ja, és anyukámnál lakunk és én is megkérdeztem őt is!!! Ha ezen túlvagy akkor gyere és majd lehet vitatkozni!!
29. bb2f4e28dd (válaszként erre: 28. - Win)
2007. máj. 16. 08:11
Annyira egyet értek Veled, annyira...
28. win (válaszként erre: 27. - 104bdd8c43)
2007. máj. 16. 08:00

"...mindenki maga dönti el mikor mit ad a gyerekének, csak idegesítik egymást ezzel a sok szövegeléssel!Nem kell foglalkozni velük, ennyi!"


Ilyen alapon rád sem kell hallgatnia!


Azért én elgondolkoznék azon, hogy hozzáértő emberek (orvosok, védőnők, stb.), akik esetleg hosszú évekig kuttatak, tanulmányokat, felméréseket készítettek, mindenhol a világon azt ajánlják, hogy még a tápszeres baba se kapjon 4 hónapos kora előtt mást! Biztos mindannyian tök hülyék...

27. 104bdd8c43 (válaszként erre: 2. - 3929bc0f41)
2007. máj. 16. 00:41
Ne aggódj, adj neki nyugodtan! A gyümölcstől mi baja lenne?? Vitamin van benne. Nekem még annyi idős sem volt és már itta az én fiam is! Most ez a legújabb hogy 6 hónapig semmit csak anytejet vagy tápszert. Mi mit gondolsz miken nőltünk fel?? Sokat foglalkoztak akkor ilyenekkel, adtak ami jött.A baba tudja mi a jó neki, ha ízlik neki megissza, egészséges a gyümölcs!!! Ezek annyit tudnak parázni ilyeneken, úgyis mindenki maga dönti el mikor mit ad a gyerekének, csak idegesítik egymást ezzel a sok szövegeléssel!Nem kell foglalkozni velük, ennyi! Már adhatsz neki mást is almalén kívül.
2007. máj. 15. 15:03

Én a kisfiamnak már 2,5 hónapos kora óta adtam abból a minőségi almapépből,semmi baja nem lett és nagyon imádta.

/Lehet támadni,de mindenkinek szíve joga azt csinálni a gyermekével,amit akar.A bébikomp sem egészséges,a babás családok 98%ában mégis van/

25. win
2007. máj. 9. 09:18

Én csak azt nem értem, senki nem gondolkodott még el azon, aki javasolta a gyümölcslevek adását, hogy miért van ezekre az italokra ráírva, hogy "4 hónapos kortól"???!!! Nem véletlenül.

Valahol olvastam, hogy az első 3 hónapban a baba emésztőrendszere nagyon fejletlen, sok probléma okozója lehet, ha anyatejen/tápszeren kívül mást is kap.

2007. máj. 9. 06:57

Ezek nem jó tanácsok. Nem adható nyugodtan 3 hóstól, csak 6 hótól.

A tápszeres babák emésztőrendszere semmivel sem fejlettebb az anyatejesekénél.

2007. máj. 8. 17:52
javítok:*nyugodtan.
2007. máj. 8. 17:46
3 hónapos kortól adható.Nyugottan.
21. aebal
2007. máj. 8. 12:07
Adhatsz neki nyugodtan
2007. máj. 8. 08:01

Ha semmiképpen nem akarja elfogadni a vizet,próbálkozzál azzal,hogy a bébiitalt vegyíted vízzel,és fokozatosan emeld a víz mennyiségét,hátha így megszokja.Amúgy szerintem sem gond,ha most egy picit többet eszik,nekem is az a tapasztalatom,hogy ahogy mozogni kezd,egyre kevesebbet eszik,és le is mozogja a felesleget.


Ami a szoktatást illeti,szerintem is így van,magamon tapasztaltam a dolgot.Gyerekkoromban otthon mindig szénsavas ásványvizet ittunk,most meg,ha szomjas vagyok,csak a szénsavas víz állítja el a szomjamat.Szerencsémre sok jó minôségû ásványvíz van a környékünkön.(Borszék,Tusnád,Hargita) :-)

19. win
2007. máj. 7. 14:03

A fiam 5 HETESEN szopott akár 170-180-at is, és kb. akkoriban lehetett 5300 gr. (8 hetesen volt, hogy 240-et szopott.) Egy kétszer ennyi idős gyereknek szerintem egyáltalán nem sok a 180 ml. Valóban, ez az az időszak, amikor a leggyorsabban fejlődnek. Én azt gondolom, hogy a fejlődése érdekében jobb, ha megemeled a tápszeradagját. Inkább az étkezések között kínáld más innivalóval.

Én abban hiszek, hogy egy ekkora gyereket nem igazán lehet túletetni, mert a gyomra befogadóképessége a mérték. Ő nem olyan, mint mi felnőttek, hogy igaz, hogy elérem az utolsó falatot, de azért még megeszem, mert olyan finom. Ha sokat esznek, úgyis kibukják, nem bírja a gyomrocskájuk.


Ha elkezd érdeklődni intenzíven a külvilág felé, és főként, ha elkezd majd mozogni, akkor kevesebbet is eszik, és le is mozogja az elfogyasztott kalóriákat. Ha okosan, minőségi ételekkel táplálod majd később, amikor már főzelékeket is eszik, akkor most elfér rajta egy kis "babaháj".:)))) Úgyis lemozogja!


Egyetértek Jaminával abban, hogy a gyerek italfogyasztása szoktatás kérdése. Én bolti italokat sosem adtam a fiamnak. Mikor beteg volt kapott üres, szárított gyümölcsből készült teát. Nagyon ritkán adok neki pusztán a "választékfrissítés" kedvéért frissen facsart gyümölcslevet. Egyébként vizet iszik.

18. Elviracska (válaszként erre: 14. - 3929bc0f41)
2007. máj. 7. 10:19

Szia

Én nekem az a véleményem,hogy örülj ,hogy jól eszik ,és nincsen gondod azzal,hogy mit is adjál ,hogy megegye ,mert nekem viszont ezek a gondok....:((((


És még csak annyit szeretnék mondani,hogy te vagy vele ,te látod ,szerintem ,ugy jó ahogy te az édesanyja csinálod,mondjon bárki bármit ,hallgasd meg ,gondolkodj el rajta ,de mindig csináld a saját belátásod szerint,te vagy neki az édesanyja....ezt sose feledd!!!!

17. erikpipi (válaszként erre: 14. - 3929bc0f41)
2007. máj. 5. 22:42

A lelkedtől elnézést kérek.

Mindhárom gyerekem tápszeres. A két kissebb már az úgymond modern tápszereken nőtt és jelenleg a 9 hónapos is még 2x ezt fogyasztja, reggel és este. Azt még nem hallottam, hogy a tápszertől felfújódik egy gyerek.Olyat inkább, hogy nem ízlett neki, és keveset eszik. Ha a tied jóízüen fogyasztja örülj neki. Túletetést valami szuper módon kell csinálni, mert nekem mindhárom csak annyit evett amennyi kellett neki, és szerintem a legtöbb gyerek ilyen. Hol 50 gr-ot, hol 150,et vagy még többet.Igény szerint. Folyadékot természetesen fogyasztott víz, vagy tea, a mostani hipp üditőt iszik, éjszakára kizárólag vizet.Te írtad, hogy adsz neki, de ha nem elég vízzel pótolod. Ez volt amiért úgy kiakadtam. (Még egyszer bocs.) Az is természetes, hogy a tápszer mellett sokkal nagyobb igénye van a vízre.

Láttam én már anyatejes gyereket, akit beültettek a sarokba és ott is maradt. A középső gyerekem meg olyan kis gebe (pedig tápszeres volt), hogy "zörögtek a csontjai".

üdv

16. bb2f4e28dd (válaszként erre: 15. - 3929bc0f41)
2007. máj. 5. 20:06
Szoktatás kérdése.
15. 3929bc0f41 (válaszként erre: 13. - Bb2f4e28dd)
2007. máj. 5. 19:25
MERT NEM ISSZA MEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14. 3929bc0f41 (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2007. máj. 5. 19:23
Nem tudom mitől sokkoltál be,de én ezt a kérdést azért tettem fel,hogy vajon jót cselekedtem-e vagy sem,minden esetre ha nem vagy segítőkész csak ártasz a másik lelkének,inkább ne szólalj meg!Az orvos azt mondta csak forralt vizet ihat a tépszer mellé,még teát sem,annyi eszem nekem is van,hogy megkérdezzem az orvost!De tudod a tápszeres gyerekek,mert láttam bizony már ilyet, nyakalják a tápszert ész nélkül és szépen felfújódnak tőle!A 120 előírt ml-t egyszer sem sikerült betartani,természetesen annyit adtam neki,amennyi jól esik,de 150 után úgy gondoltam ha vízzel nem megy hát bébiitallal próbálkozom csillapítani a mohóságát ha nem akarom,hogy olyan legyen mint egy bálna,mert ez már nem éhség,hanem szomjúság!Köszönöm mindazok segíségét,akik kúltúráltan próbáltak a segítségemre sietni és flegma megnyilvánulások helyett jó tanácsokkal látottak el!Nem kérek több hozzászólást,köszönöm!Szerintem zárjuk le ezt az oldalt!
2007. máj. 5. 16:06

Egy 4 hónaposnak a világon semmi szüksége gyümölcslevekre :(((


Miért nem jó a tea vagy a víz a tápszer mellé?

12. erikpipi (válaszként erre: 11. - Dee)
2007. máj. 5. 15:57
Igen, tudom.:(
11. dee (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2007. máj. 5. 15:16
Kicsit durva a hsz-od vége.:(
2007. máj. 5. 14:19

És (már bocs), de olyat hallottál, hogy kérdezd meg védőnődet orvosodat?

Mi felnőttek sem eszünk előírás alapján. Nem eszünk mindig 2 dl levest. VAn, hogy 2 tányér is lemegy, de van hogy a fél is sok. A gyerek ugyan így van vele, hol megeszik 50 gr-ot, hol 120-at, más rögtön 180 gr-al indít. A tápszer olyan mint a szilárd étel, tehát folyadékot kíván a gyermek szervezete, mert nem anyatej, ami egyben a szomjat is oltja. De, nem kell rögtön gyümölcslével kezdeni, mert rengeteg allergiás betegség előidézője. Nekem mindhárom fiam tápszeres, a kicsi még 9 hónapos, és valóban kicsit korábban kellett elkezdeni a főzeléket, gyümölcsöt. Egyébként orvosa válogatja, ki mit mond, de szerintem az adag mennyiségében egyeznek a vélemények. Amennyit a gyerek kíván.

Ne, haragudj, de ez nekem SOKK amit írtál.

Menniy idős a baba, és hány kg?

Van a neten olyan oldal , ahol direkt a gyermekekre építenek, orvosok, védőnők stb. [link] ha itt nézed, több infót is találsz.

Olvastam egy másik fórumban, hogy valaki azért nem ad a gyereknek este csak fél adag kaját, hogy éjszaka nehogy bevizeljen, meg a pelenkába áramot vezet, hogy a gyerek szobatiszta legyen. :(

2007. máj. 5. 13:29

Én is gyetértek Kedveskével, kell a sok folyadék a tápszer vagy anyatej mellett is!

Kb. ugyanannyi idős volt a fiam mint a tied most, de lehet, hogy még kisebb is, mikor a gyerekorvos azt mondta, hogy legalább 1 liter folyadékot meg kellene innia naponta a tápszer mellett.

Én ezt szinte lehetetlennek tartottam, és persze nem is ivott meg ennyit, de attól fogva adtam neki mindenfélét, eleinte kamillateát, majd bébiteát, 4 hónapos kora után pedig gyümölcsleveket is, és mellette 200 ml tápszert evett meg egy evésre.

Most 22 hónapos és 1 és 1/2-2 liter folyadékot lazán megiszik naponta, ami nagyon jó!

Hidd el semmi baja nem lesz, akkor sem, ha többet eszik, mint a korosztálya, attól meg pláne nem, ha sokat iszik, legfeljebb többet fog pisilni! :)

Nyugodtan adj neki bármit amit szeret!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook