Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres) fórum

Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
8. ipi (válaszként erre: 6. - 3929bc0f41)
2007. máj. 5. 13:29
Sziasztok, szerintem ez badarság. Bocs. Nem könyv és doboz szerint kell etetni. Én 1 hónapig kínlódtam minden áldott nap, hogy beinduljon a tejem. Egyszerűen nem hittem el, hogy nem vagyok képes szoptatni, 11 hónapos koráig szopiztunk , de nem volt elég, tehát a fő étkezés 6x kb naponta egy adag tápszer volt, de előtte mindig szopizott. Ő is 3820 g-mal született. Most 18 hónaposan 12,5 kg. Nagyobb egy kicsit a társainál, de képzeld, 3 dl főzeléket is képes volt betolni... Most már visszafogta magát néhány kanálra, de mindenki megdícséri milyen jól néz ki. Teszek is fel képet gyorsan :-) A tápszert még 2x ritkán 3x is megeszi és 9 adagot kap, 270-300 ml-t! Ne aggódj, hogy sokat kér, ha nem igazán túlsúlyos had egyen! Én nem adtam neki mást 6 hónapos koráig... Gondolj arra milyen intenzíven fejlődnek! Szüksége van rá! :-)))
7. Linn
2007. máj. 5. 13:14

Sziasztok!


Az én kisfiam most volt 2 hónapos. 3650 grammal született, és nagyon mohó volt, én is érdeklődtem a gyerekorvosunktól, hogy ekkora picinek mennyit kéne enni (átlag). Ő erre azt mondta, hogy amennyi jólesik neki. Két hetesen volt, hogy megevett 150 ml tápszert, pár héttel később meg már 180 ml-t. Én ebből nem csináltam gondot, mert nem éreztem annak.

Mostanra oda jutottunk, hogy néha csak 80-at eszik, máskor meg 180-at. Valószínű, hogy most már elérte a súlyát, és lassabban fog hízni. Jelenleg 6250 gramm.

Szerintem is inkább több tápszert adj neki, lehet, hogy ő is olyan még mint az én babám volt, de nagy valószínűséggel ez nem marad így nagyon sokáig.

Kisfiam teázik, de a vizet is megissza. Nem sokat iszik, lehet rajta látni, hogy mi az a mennyiség, ami még jólesik neki.

Ha gondolod, próbáld ki a teáztatást, ha esetleg tényleg szomjas, szerintem jobban csillapítaná a szomját.

Ez csak egy tanács, mert nekünk ez bevált. Én Mecsek babateát adok neki.

Remélem, valamit tudtam segíteni.

2007. máj. 5. 12:55
Hát csak azért próbáltam betartani a 120 ml-t,mert az volt az ajánlott mennyiség a tápszeres dobozon feltűntetve,ehelyett volt hogy megevett 180-at is,és próbáltam vízzel helyettesíteni a fölös 60ml-t,de nem ízlett neki.Ezért pótoltam bébiitallal,de szemmel láthatóan ízlik neki.Egyébként 5360 gramm a súlya.Köszönöm a hozzászólást,a segítséget!!!!
2007. máj. 5. 12:52
Az én fiam szopik, és mellette teázik, kb 8 hetes kora óta. Na nem sokat, de zeázik. Én úgy tudom, hogy tápszer mellé nemhogy bűn, de kell is a folyadék. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, vagy bűntudatod!! Szerintem nem vagy rossz anya, mert nem hagyod kinlódni a gyereked. Ha nektek jó, hát teázatok!
4. dee
2007. máj. 5. 12:39
Szerintem a 120 ml kevés a babának.Balázs 5 hetes,4190 gramm és 110 ml-t tápit eszik.Mellette teázik és a vizet is szivesen megissza.Ja és szigorúan 3 óránként eszik.Éjjel 4-5 óra.
2007. máj. 5. 12:29
Szerintem nem! Én is adtam a lányomnak, igaz, ha ő éhes maradt én bizony csináltam még neki egy kis tápszert. Azt nem írtad mennyi a babád súlya. Mert ha nem kis súlyú, akkor bizony nem lehet neki elég a 120 ml. A kislányom 3900 grammal született, és bizony ő is mohó volt. Mi még adtunk neki ha nem volt elég. Nem gáz hogy adsz neki, de inkább próbálj meg többet csinálni. Én így csináltam. Igaz egy ideig jobban hízott, de aztán minden jó lett. És 3 hónapos múlt amikor elkezdtem neki adni almát, persze tápi előtt, így már nem evett annyit.
2007. máj. 5. 12:18
2 és fél hónapos a gyerekem,de kénytelen vagyok napi egyszer legalább bébiitalt adni neki,mert nagyon mohó!Ha másfél órával a kajálás után még mindig enne,adok neki hipp almalevet,mert különben 120 ml helyett,képes megenni 180-at,olyan mohó!Inkább helyettesítem ezzel ha már túl akarná enni magát!Kell hogy legyen lelkiismeret furdalásom?Amúgy nagyon ízlik neki!Szerintetek?Nyugtassatok meg,hogy nem olyan gáz!?
2007. máj. 5. 12:14
Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook