Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres) fórum

Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. ápr. 17. 06:53

Két gyerekem van, 4 hónapig mindkettő csak szopott.

Utána elkezdtem őket hozzátáplálni, de nem mindenféle műkajákkal.

Igen, főztem, külön nekik. És nem cumisüvegből kapták a szilárd ételt, hanem kanállal. Ja és mellette továbbra is szopiztak.

Én sk, készítettem a bébiitalt is,, gyümölcscentrifuga, turmixgép kellett hozzá.

ja, és nem volt olyan nagyon régen 5 éves a lányom, 1 éves a fiam.

De! Szoptatni, szoptatni, szoptatni!!!!

2008. ápr. 17. 01:52
Tápszeres babának nyugodtan lehet adni gyümölcsöt és pürét is.Orvos és védőnő is ajálota meg 4 gyerekem van azért van tapasztalatom is!
2008. ápr. 16. 21:13
Nem értem, miért kell sietni???
2008. ápr. 16. 16:01
Nyugodtan adjál a babádnak.De jobb ha te csinálod a bébiételt és olcsóbb is.Alma+krupli,répa+krupli.
64. McKenzi (válaszként erre: 62. - LoLiNa)
2008. ápr. 15. 18:53

Azért a sárgarépával vigyázzon, abból inkább csak bio-t kéne adni.

Egyébként meg szerintem meg lehet várni a hat hónapos kort. Nem olyan nagy idő az.

2008. ápr. 15. 18:38

Van egy ismerősöm.aki gyermeke 4-5 hónapos hónapos korában büszke volt arra,hogy mindent megeszik,amit ők esznek és nem is kell neki külön főzni.A kislány most 3 évesen allergiavizsgálatról allergiavizsgálatra jár,legutóbbi eredménye szerint 7 alpételt ehet!!!!!!!Most azért járnak dietetikushoz,hogy ebből milyen étrendet lehet összehozni!

Én 6 hónapig csak szoptattam mindkét gyermekem,akkor is ha szomjas volt.Nem volt vashiányos stb..Persze rendesen táplálkoztam,hogy minden fontos anyag benne legyen az anyatejben.És nem hiszem,hogy a csak szoptatással rosszat tettem nekik.Ja és felismerte a kanalat,soha nem volt cumisüvege és még a pohár elől se szaladt el!Az olyan védőnőt,orvost, aki azt mondja,hogy az anyatej nem elég jó 6 hónapos korig,többet gyerek közelébe se engedném!

62. LoLiNa
2007. szept. 8. 07:31
szerintem egy kis főtt krumplival többre mész, mint bolti vackokkal. persze ebédre, pár kanállal. de ha ez nem jó ötlet, nem akasz mást enni adni neki, akkorse bolti vackokkal próbálkozz.. vegyél gyümölcs centrifugát, és répa, alma, meggy, barack stb, adhatod neki. persze csak frissen. imádni fogja, főleg az almát répával :)))
61. 104bdd8c43 (válaszként erre: 57. - Erás)
2007. máj. 31. 11:12
Nem látom kárát annak, hogy előbb kapta a kajákat mint 6 hónap.Nekem is volt felsőlégúti betegségem a 6 hónapos anyatejes etetés mellett is, és én is kaptam mást is az anyatejen kívül 3 hónapos koromtól! Hugom is kapott és neki sincs semmi baja, pedig 3 hósan a csokit majszolgatta anya kezéből. Nagymamám bölcsödében dolgozott, és velünk lakik ott volt mikor mi kicsik voltunk is és most amikor a fiam kicsi volt is. Tesóm 18 éves, egészséges szinte sosem beteg, ahogy én sem, a fiam beteges az ovi miatt de ekkor még mi is azok voltunk. Orvos mondta, hogy az ő gyereke is 6 hónapig anyatejes volt és óvodába amikor bekerült többet volt otthon mint oviban, iskolából már sosem hiányzott szinte. Mi nem láttuk kárát a korai hozzátáplálásnak, remélem a fiam sem fogja a későbbiekben!
60. win (válaszként erre: 56. - Hoxa)
2007. máj. 31. 07:32
Köszi, Hoxa!:)
59. Erás (válaszként erre: 46. - Win)
2007. máj. 30. 22:38
Az én kisfiam is szopott (sőt szopik, pedig már 2 éves), kb. 8 hónapos korában kezdett érdeklődni a szilárd ételek után. Gyönyörűen lehetett etetni kanállal, 1 éves korában már egyedül ivott pohárból és egyedül eszik kanállal is.
58. Erás (válaszként erre: 27. - 104bdd8c43)
2007. máj. 30. 22:35
Hogy mi baja lenne a gyümölcstől??? Nem csak vitamin van benne, hanem gyümölcscukor is. És mint mi tudjuk, a baba szervezete 6 hónapos koráig csak a tejcukrot képes lebontani... Nem csoda, ha jön a puffadás, hasmenés, egyéb emésztési zavarok és csak ettől. A gyümölcsben lévő egyéb anyagokról nem is beszélve.
57. Erás (válaszként erre: 33. - 104bdd8c43)
2007. máj. 30. 22:27

Az hogy a kisfiad most nem allergiás, nem jelenti azt, hogy később sem lesz az! Ráadásul te fogod a legjobban bánni, ha rájössz (ha rájössz), hogy a korai hozzátáplálásoddal bőségesen rásegítettél a dologra!

Anyukádnak volt igaza, amikor a lehető legjobbat adta neked 6 hónapig. Gondolj bele, mennyi mindenre lehetnél allergiás, mennyi más betegséged lehetne, ha nem kaptad volna meg a rengeteg immunanyagot.

Egyébként az asztmádról annyit, hogy a családi halmozódás miatt nem csoda, hogy az lettél.

56. Hoxa
2007. máj. 30. 15:49
Csigavér...
55. 104bdd8c43 (válaszként erre: 54. - Win)
2007. máj. 28. 22:51

Nem a pohárból ivásra vagy a kanállal való etetésre gondoltam, bár olvastam már olyan kérdést is valahol, hogy kell megtanítani a szoptatott gyereket pohárból inni...

Ha már visszaírsz akkor figyelmesebben olvasd el amire írni akarsz..és kicsit vissza is nézhetsz az előző hsz.-hoz, és rájössz majd mire értettem azt, hogy szerencséjük volt!!! Na tsa!!!

54. win (válaszként erre: 47. - 104bdd8c43)
2007. máj. 28. 20:00

Nyilván marha nagy szerencse, hogy a fiam megtanult kanállal enni és pohárból inni!

Még véletlenül sem azon múlott, hogy a napjaim elég tekintélyes részét etetésével és itatásával töltöttem az elmúlt 5 hónapban!:////


Úristen, hát hol élsz te????

A gyerek megtanul kanállal enni és pohárból inni, ha TANÍTJÁK! És ez vonatkozik minden egyes újszülöttre, az első hónapok táplálásának módjától (anyamell vagy cumisüveg) függetlenül.

53. win (válaszként erre: 52. - 0565efa6e6)
2007. máj. 28. 19:56
A pár hónapossal a topic címére utalatam. (Mikor indult, a kérdéses baba 2,5 hónapos volt.)
52. 0565efa6e6 (válaszként erre: 51. - Win)
2007. máj. 28. 19:53

Csak az arányok miatt.

A 6 hónapos is párhónapos, nem tudhattam, te mennyit értesz "párhónapos" alatt, gondoltam, biztos, ami biztos;-)

51. win (válaszként erre: 49. - 0565efa6e6)
2007. máj. 28. 19:24

?????


És ezt most miért is mondod nekem???

2007. máj. 28. 17:59
Update: 6 hónapos kor körül, kivétel ha úgy tűnik, nem elégíti ki csak az anyatej, nem nő rendesen, de akkor mindenképp érdemes gyermekorvost is felkeresni.
49. 0565efa6e6 (válaszként erre: 44. - Win)
2007. máj. 28. 17:57
Az allergia és az elegendő anyatejfogyasztás miatt 6 hónapos kor körül ajánlott elkezdeni a leválasztást, de mindenképp 9 hónapos kor előtt (de a 6 az ideális)!
48. 0565efa6e6 (válaszként erre: 43. - Erikpipi)
2007. máj. 28. 17:52
Ez tényleg durva...
47. 104bdd8c43 (válaszként erre: 46. - Win)
2007. máj. 28. 17:17

Azoknak szerencséjük volt akiket te tudsz felsorolni...ennyi!!!

Akiket én ismerek nekik már nem volt...ők megszívták a csak szoptatást...Ennyi!!

46. win (válaszként erre: 45. - 104bdd8c43)
2007. máj. 28. 15:46

Legalább annyira unalmas, mit a tied!


Rengeteg szoptatott gyereket tudnék neked felsorolni, aki tudja mi a kanál, és szívesen, szépen eszik -amellett, hogy esetleg még szopik is. Lásd a fiam. Gyönyörű, egészséges, eszik mindent, amit a kora megenged...és 1hetes (!!!) kora óta tudja mi a kanál.

45. 104bdd8c43 (válaszként erre: 43. - Erikpipi)
2007. máj. 26. 10:48
Na, ez az eredménye lehet ha nem kap a baba kaját csak anyatejet 6 hónapig. Amikor már szüksége lenne a szilárd kajákra is nem eszi meg csak kiköpdösi a kaját..némelyik azt sem tudja mi az a kanál. Szeméyes tapasztalatom is van erről. Szegény baba annyira vashiányos volt, állandóan orvoshoz jártak vele, vérvételre, vaspótlást kapott. Ekkor már 1 éves volt és csak szopott mert mást nem volt hajlandó megenni. Anyukája úgy járt a védőnőhöz mintha hazament volna. Ezt próbálom elmondani, de a sok értelmes csak csőlátásban szenved, fújja a mondókáját, de nem gondolkozik csak mondja. Beléjük van programozva a szöveg és ezt mondják egyfolytában. Annyira unalmas már ez!!
44. win (válaszként erre: 43. - Erikpipi)
2007. máj. 24. 10:59
Na igen egy 1,5 évesnél kell már a szilárd táplálék, de egy pár hónaposnál???
43. erikpipi (válaszként erre: 41. - 104bdd8c43)
2007. máj. 24. 09:49
A fiammal a madarászban voltam, ott egy doki azt mondta egy anyukának amikor kiderült, hogy szinte csak szoptatja a másfél éves gyereket, hogy nem műthető,(műtét halasztva) mert nagy vitaminhiánya van, és rendes ételt is adjon,mert egy ekkora gyereknek nem elég csak az anyatej. Azért az anyatej a legjobb, és minél tovább szopik a baba annál jobb. De kell a szilárd étel is.
42. win (válaszként erre: 40. - Erikpipi)
2007. máj. 24. 07:11

Igen, én. Ugyanúgy értelmeztem, mint te és azt javasoltam, emelje meg a tápszeradagot.(18. hsz)

Mert nem törvényszerű, hogy a baba annyit eszik, mint a nagy átlag, ami alapján a gyártó ráírja a dobozaira az ajánlott (!!!, nem kötelezően, tűzön vízen át betartandó) adagot. Lehet, hogy ennél kevesebb is elég neki, de az is lehet, hogy többet enne.

A fejlődési ugrásokról nem is beszélve, már ha hallottak róla azok, akik itatnák alamalével a gyereket, miközben szerencsétlen valószínűleg csak nő, és többet enne, mint addig.:S

41. 104bdd8c43 (válaszként erre: 38. - Bb2f4e28dd)
2007. máj. 23. 23:51
A védőnőnk nem most kezdte a pályafutását...többet tud mint a mostai kezdők...Arra mit mondanál, hogy unokanővéremnek azt mondta egy ,ásik védőnő, hogy naponta vegyen be 2 terhesvitamint..meg ne egyen főzeléket mert hízlal...na ezt add öszze!!! Ádám így is 4400gr-mal született, ha a védőnőre hallgat mennyivel lett volna?? 8800gr.-mal?? Hol tanult ez a védőnő? Faiskolában?? A nőgyógyász alaposan helyre tette!! Ilyen "okos" tanácsokra hallgasson a sok kezdő anyuka?? Hűha...mi lesz még ebből?? Honnan veszem, hogy nem jó a 6 hóig csak anyatej?? Tapasztalatból!! Utánna amikor már szüksége lenne a szervezetének más ételre is, nem eszi meg csak köpdösi kifelé. Ettől lesz a sok vérszegény baba, az anyatej nem biztosítja a vasat amire nagy szüksége lenne!!! A védőnők szava sem szentírás..fent olvasottak alapján abszolút nem!! Az én eszem áll meg ezeken a dolgokon!!
2007. máj. 23. 10:03

"Ha másfél órával a kajálás után még mindig enne,adok neki hipp almalevet,mert különben 120 ml helyett,képes megenni 180-at,olyan mohó!Inkább helyettesítem ezzel ha már túl akarná enni magát!Kell hogy legyen lelkiismeret furdalásom?"


Ezt kérdezte eredetileg. A lényeget elolvasta valaki? Az én értelmezésem szerint, kevés tápszert ad neki, nehogy túl egye magát a baba, és ezt helyettesíti almalével.

Különben már nem fog válaszolni,mert nagyon megsértettem....

39. win (válaszként erre: 37. - 104bdd8c43)
2007. máj. 23. 07:08

Erről annyit, hogy 30 éve mindenhol DDT-t használtak, mostanra meg betiltották mindenhol. 20 éve minden spray freongázzal ment, mostanra meg betiltották mindenhol. Hányszor mondjam még el: VÁLTOZIK A VILÁG!


Mellesleg még annyit hozzátennék a korábbiakban írtakhoz, hogy nem kell egy pillanatra sem nyugodtnak lennie senkinek, pláne ha hajlamot is örökített a gyerekébe: én 18évesen lettem allergiás.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook