Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vinnéd bölcsibe vagy nem? fórum

Vinnéd bölcsibe vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2
35. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 12. 08:05
Nem vinném. Nekem is voltak bölcsisek a lányaim, de közelebb voltak már a 3-hoz, és én mentem vissza dolgozni. Én amíg otthon voltam, nem adtam volna be őket. A betegségekről nem beszélve, sajnos ahogy közösségbe kerülnek, az első 1-2 év erről szól, míg az immunrendszerük meg nem erősödik, hogy folyamatosan hoznak haza valami nyavaját.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Charlize)
2022. szept. 12. 08:01

Ezek szuper hírek.

Fogok velük én is beszélni.

Mert egy kis délelőtti bölcsi nem biztos hogy nem tenne jót mindenkinek. Addig én fellelegznek de mégsem sok idő

33. Csillagszem38 (válaszként erre: 23. - Bellabi)
2022. szept. 12. 08:01
Úristen mekkora butaságokat írsz!!!
32. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Charlize)
2022. szept. 12. 07:04

Tudom, hogy babapszichológus.

Azért az ő nézetei ne legyenek mindenki számára kötelezőek.

31. Charlize (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 12. 05:42

A mi bölcsink örült, ha szabadult a gyerekektől korábban. Ha anyuka kistesóval otthon volt, akkor nem tudott munkáltatói igazolást vinni, és ez feltétele volt a bölcsis felvételnek.


Oviból is több gyereket elvisznek ebéd után, ők sem bánják, hogy nem az óvónőknek kell kínlódni velük. Van olyan anya, aki elviszi éthordóban az ebédet is haza.

30. Charlize (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2022. szept. 12. 05:34

Vida Ági babapszichológus oldala.

Ha azt hitted, hogy mindenféle kismamák irogatnak oda, tévedtél. Legközelebb nézz utána, mielőtt butaságot írsz!

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Bellabi)
2022. szept. 11. 18:18

Nem gondolom kicseszesnek a többi szülővel. Csapból az folyik hogy egy évvel előtte kell minimum jelentkezni. Itt sok kismama van, egy se mondta hogy ment volna vissza dolgozni de nem tudja bölcsibe adni....

Ilyen alapon akik pl a férj fizujabol is megélnek ne menjen vissza dolgozni, ne legyen bölcsis a gyereke.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Charlize)
2022. szept. 11. 18:14

Ha sokat nem is de tudom vinni egy két helyre.

Játszó is szerintem nagyon jó.


A néhány honaposnak nincs immunrendszere és borzasztóan beteg most. Ilyenkor adódik a kérdés mennyire kell a nagyobbnak a bölcsi? Ilyen áron is?


Illetve nem lehet délben elhozni. Nagyon nyomtatják az ottalvast.

27. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Charlize)
2022. szept. 11. 17:32
Egy kismamablog igazán hiteles fórum.
26. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Bellabi)
2022. szept. 11. 17:31

Pontosítva, a teljes foglalkoztatottság miatt, ami az "átkosban" előírás volt. Gyártottak hozzá egy ideológiát is, hogy a gyereknek 3 éves koráig az a legjobb, ha az anyjával van. Érdekes módon más országokban nem ez a "divat" mégsincs ott több beteg, lelki sérült gyerek.

Egyebekben teljesen egyetértek veled.

A fiam is 2 évesen ment bölcsibe.

Amint elkezdenek közösségbe járni, elkerülhetetlen, hogy benyeljék a bacikat.

25. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 11. 17:19

2 évesen februárban kezdtük a bölcsit. A beszokás után rögtön kezdődött a Covid miatti lezárás.

Szeptemberben újra kezdtük, közben anyuval maradt otthon a gyerek, mert én mentem dolgozni, tilos volt a homeoffice. Néha sírt reggel a kisfiam, pokoli lelkifurim volt. Legszívesebben kiszöktem volna a munkából, megpuszilgatni.


Ha tehettem volna, otthon maradtam volna. Max. fél nap bölcsi elég lett volna a közösség miatt. Mondjuk délig. Vagy a heti 1x babaklub és játszótér minden nap, esetleg hasonló korú barátokkal összehozni a gyereket. De erre nem volt lehetőségem.


Ha meg tudod oldani, hogy sokat “programozzatok”, én kivenném.

24. Charlize (válaszként erre: 23. - Bellabi)
2022. szept. 11. 17:10
Vida Ági a kismamablogon meg teljesen mást mond.
2022. szept. 11. 16:59

Magyarországon a munkanélküliség elfedésére vezette be Kádár a 3 év GYES-t. Azóta meg ittragadt.


Pszichológiailag, szociológisilag kifejezetten káros, a gyerekeknek 1-1,5 éves kortól kell(ene) a hasonló korú gyerekekből álló közösség.


Az hülyeség, hogy nem játszanak egymással, nagyon is, tanulnak is egymástól, ez az egyik oka annak, hogy a bölcsis felvételi sor elején szociális rászorultság előtt vannak azok a gyerekek, akiknem valamilyen fejlődésbeli elmaradás teszi indokolttá a közösségbe kerülést.


Az immunrendszer meg pont attól erősödik, ha benyal mindent, ez így is úgy is meg fog történni, amikor kezdi a közösségi létet.


A Te kényelmed szempontjából nem egyértelmű, mivel a betegségek így haza fognak jönni, illetve valahol kicseszés azokkal a dolgozó szülőkkel, akik meg helyhiány miatt magánbölcsit fizetnek, de a fiadnak 2 évesen már biztos, hogy jobb a bölcsi, mint egész nap otthon.

22. pteri
2022. szept. 11. 15:14
Eszembe se jutott. Sőt még kiscsoportba se akartam nagyon vinni. A gyerekorvos is azt mondta, 4 éves koráig semmi nem indokolja, hogy közösségbe menjen, csak ugye dolgozni kell. Én otthon voltam a kistesóval. A nagyobb ment oviba 3 évesen. 2-3 hetente hazahozott valami fertőző betegséget. A kicsi is elkapta. A kicsi pont akkor aludt el, amikor a nagyért indultunk az oviba. Reggel együtt vittük az oviba. A kicsi ott akart maradni játszani, a nagy meg nem akart ott maradni. Amikor az óvónők szabadságon voltak, mindig megkérték a kistesóval otthon lévő anyukákat, hogy ne vigyék már a nagyobbat oviba. Mindig örült, hogy otthon maradhat velünk. Szóval nekem egyáltalán nem volt kényelmes az az egy év.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 11. 12:08

Ebben egyedül te tudsz dönteni. A te életed, te érzed mennyit bírsz el.

Illetve nem érezted, hiszen jött a második, mint kiderül az első rovására.

Nem tudsz megbirkózni egyszerre kettővel. Érezheti az első, hogy kidobták a fészekből.

Azon gondolkodj el, ha otthon marad, a gyerekek apjával milyen lesz a hangulatod, mire hazaér, mert esetleg a házasságban is elbukhatsz, éppen úgy, ahogy a 2 gyerek vállalásába beletört a bicskád.

Nagyon gondold át!

20. Vikyci
2022. szept. 10. 21:10

19 hónap van a gyerekeim között. Eszembe se jutott, hogy bölcsibe adjam a nagyot, sőt amikor ovis lett, az oviszünetekben is otthon volt velünk.

Nagyrészt egyedül voltam velük, nagyszülő nincs, férjem akkoriban 24 órázott

2022. szept. 10. 21:10
Nem.
2022. szept. 10. 20:33

Örökre nem fogsz otthon maradni velük, de ez ilyenkor természetes érzés ♥️

Az enyém is járt bölcsibe, a kicsi, mert 4-6 órában mentem vissza dolgozni 2.5 éves korában, de nekem mondta a gondozó hogy minden kicsi szorong vmilyen szintén. :)

Sztem vedd ki, semmi nem kötelez téged, hogy ott legyen, a gondozokkal ne foglalkozz, egy év múlva emlékezni se fogsz rájuk.


Maradjatok meg otthon, tudom, hogy nagyon nehéz, de ez az idő nem jön vissza!! Próbálj néha elmenni egyedül vhova feltöltődni, úgy mész majd haza, mintha kicseréltek volna

😉

17. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 20:08
Ha otthon vagy a kicsivel, miért kell vinni bölcsibe?? Nehéz? Te vállaltad!!!
16. Bichi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 20:08

Én mondjuk nem igazán értelek. Szerintem leginkább egyfajta "kényelemből" vitted bölcsibe, most meg az a baj, hogy hiányzik. Akkor ne vidd és kész.

El nem tudom képzelni, hogy ha az egyik gyerekkel otthon vagyok a másikat elvigyem bölcsibe, kivétel, ha a gyerek menni akar,láthatóan igényli a változást. A tied nem ilyen...

2022. szept. 10. 19:46
Az én fiam sosem járt bölcsibe, szeretett velünk otthon lenni. Igaz, az ovi eleinte megviselte;nehezen szokott be, bár amikor iskolás lett, visszakivánkozott az óvódába. Semmi hátrányát nem érezzük,1-2 torokfájást leszámitva soha nem volt beteg, jól tanult, egyetemen is könnyen veszi az akadályokat, jóvágásu helyes fiatalember. Igaz, hogy nincs testvérje, egykeként jól elvolt, nem igazán hiányoztak neki a gyerekek. Szóval ha nem muszáj és nem jelent túl nagy terhet a baba mellett, ne vidd bölcsibe, de Te is látod a fotókon, hogy ott nincs jól
2022. szept. 10. 19:36

Az én fiamat nem gondolom hogy érintette a covid. Babamama klubba stb amikor lehetett mentünk. Nem volt beteg. Elég nyitottnak gondoltam.

De belepusztulok.

Velük akarok lenni itthon örökre.

A bölcsis akadályokat jól veszi, itthon jön ki a feszültség. A bölcsis dolgozok lebeszélnek arról hogy kivegyem. Nem hoztam fel a témát, gondolom látják hogy tétova vagyok. Én azt gondolom hogy nekik egy munka. Fiam ügyes elvan de én ismerem, látom a kapott fotókon hogy nem ilyen amikor jó neki. Gondolom vannak sokkal problemasabbak is. szívesebben vannak az én kevesbe macerás fiammal mintha egy ujjal akit megint be kell szoktatni Most beteg. Már mintha a kicsi is. Még mintha már mi szülők is.

13. Csillagszem38 (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. szept. 10. 19:11

Sokmindentol függ, az én másodikom 2 évesen már játszott másokkal (sokan osszejartunk és mi is ledobbentunk mennyire fejlettek) de mi napi szinten egesznap együtt voltunk. Míg a mostani kicsik a covid miatt teljesen antiszocokka váltak :( a nagyobbik gyerekek pedig még 3 évesen se volt érett a közösségre, vagyis arra H nélkülem legyen,4 évesen érett meg rá.


Gyereke válogatja, de ha otthon vagyok a kicsivel, nem adnám be a nagyot! Ha megszakadok, akkor sem!

12. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 19:08
Két évesen még melletted a helye sztem. :) Félév múlva már prbobalkozhatsz ;) sztem szoritsd össze a fogad és vedd ki ;) pár húzós ev után sokkal könnyebb lesz!
2022. szept. 10. 18:45
Nem
2022. szept. 10. 18:37
Tehát szumma-szummárum, - nem!
2022. szept. 10. 18:14

Ha otthon vagy, talán kaphatna még egy évet veled és a kistesóval.

Tény, hogy két gyerekkel nem egyszerű, nálunk 3 év a különbség. 3,5 évesen ment oviba a fiam, de csak délig, azaz ebéd után mentem érte, nem volt ottalvós. Így a délelőtt csak a hugié volt.

És igen, a betegségek, közösségi lét azzal jár, hogy 2 hetente tutira benyal valami bacit vagy vírust, amit 99% hogy elkap a kicsi is.

8. Piroska52 (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2022. szept. 10. 18:06
5 gyerek, 7 unoka, és sok sok sok ovis után, van némi rálátásom
7. 55Judit (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2022. szept. 10. 18:03

Ne erre nem is gondoltam. pedig az is előfordulhat hogy egy baci a gyereknek csak megfázást okoz, egy felnőtt ágynak is dőlhet. Engem szomszéd gyereke fertőzött meg, igaz ő lázas is volt, hát én is belázasodtam, berekedtem, a hangom teljesen elment.

A gyerek 3 éves kora előtt ne menjen közösségbe hacsak nem muszáj!

6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 10. 17:51

Inkább két egészséges gyerekkel lennék otthon, mint két beteggel.

A nagy hazaviszi a kicsinek, és ha csak ő kapja el,? de ha te is?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook