Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 21 évesen, anyukaként csak érettségim van. Szeretnék tanulni, de akkor bölcsibe kell adnom a kislányom. Ti beadnátok, vagy várnátok? fórum

21 évesen, anyukaként csak érettségim van. Szeretnék tanulni, de akkor bölcsibe kell adnom a kislányom. Ti beadnátok, vagy várnátok? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 10. 09:26
Nekem nagy dilemmám volt, szintén 21 éves anyukaként, de egyrészt túljelentkezés van, ahol élünk, és csak 2,5 évesen lesz helye a böliben a lányomnak, viszont közben az élet megoldotta a kérdést: tesója lesz...:) De szerintem 2 év fölött meg lehet próbálni a bölcsit, nem árthat...
2010. okt. 15. 20:45
Ha már nem szoptatod, akár megpróbálhatod a bölcsit is. Érdekes ( és tudom, most sok anyuka le fogja szedni a fejem) a mi korosztályunkat már ennyi idősen nagyon sokszor kényszerültek a szüleink bölcsibe adni, mégis felnőttünk valahogy. A bölcsi a 6 + korosztályé! Tehát ha te úgy érzed, hogy szükséged van erre az intézményre, mert nincs más megoldás, ne szalaszd el a lehetőségeidet, csak mert félsz a társadalom rosszallásától! Sajnos ilyen rohanó világot élünk. Én a nagyobbik fiamat 13 hósan adtam bölcsibe, a kicsit most készülök, (16 hós). Nem a gyed-re vettünk fel lakáshitelt.... ez van.
2010. okt. 15. 17:33
Köszönöm! Valószínűleg majd utánanézek a munkaügyiben valami képzésnek, ami hétvégén van. A szüleim sajnos messze laknak, a párom pedig nappalin jár. Viszont a hétvégét meg tudnánk oldani.
2010. okt. 15. 16:28
lehet 1 évest megvárhatod, aztán hajrá.
15. Gummy
2010. okt. 15. 15:33

Nekem is kb. 8 hónapos volt a lányom, amikor elmenten okj-s tanfolyamra, amit a munkaügyi központ fizetett. Bár én csak szombatonként jártam, és akkor még a szüleimmel laktunk, úgyhogy nagyon-nagyon könnyen megoldottuk.


Ha olyan hétvégi iskola, akkor érdemes menni, mert nem hülyülsz bele az otthonlétbe.

2010. okt. 15. 15:07
Legjobb megoldás a levelező, hiszen akkor nem kell beadni a picit a bölcsibe, és még tanulni is tudsz. Én most végeztem egy sulit, igaz "csak" OKJ-s képzést, ez minden hétvégén volt. Ilyenkor apa bevállalta a gyerekeket, tanulni meg esténként tanultam, mikor már nyugi volt.
2010. okt. 15. 14:14
Szerintem ne add bölcsibe, még nagyon kicsi hozzá!
2010. okt. 15. 14:13
Az adatlapod alapját még kicsi a babus, a lányomat 22hósan, a kisfiamat 20 hósan adtam be - az utóbbi nagyon jókor volt az ő szempontjából. Szobatisztán, jókedvűen ment a gyereke közé - egyetlenegyszer sem sírt a bölcsiben.
2010. okt. 15. 14:13

szerintem minnel tovabb varsz keobb annal nehezebb lesz. késöbb végzed el a sulit, kesöbb kapsz munkat.


bár en nem vagyok anyuka ugyhogy sztem nem tudom ugy aterezni h mivel jarna erzelmileg is akar h bead a bölcsibe a picit.

2010. okt. 15. 14:12
Ha jól láttam, még csak 8 hónapos a kicsilány. Az eszem szerint küldenélek tanulni, minél hamarabb. Ám az anyai szívem szerint egy ekkora baba még ne legyen bölcsis. Várj egy évet.
2010. okt. 15. 14:11

Szia!

Úgy láttam 8 hónapos a kislányod! Én most még várnék a bölcsivel az biztos. Viszont, ha mondjuk jövő szeptembertől szeretnél elkezdeni egy sulit, akkor már beadhatod nyugodtan. Egy 1,5 éves gyerkőcnek még jót is tehet a közösség. :)

2010. okt. 15. 14:09
Ha bölcsődébe járna, és tudnál mellette tanulni, az jó lenne, mert mire óvodás lesz, (mondjuk középső vagy nagycsoportos), akkár már egy másik képzettség is van a kezedben. Minél hamarabb kezdesz el tanulni, annál hamarabb lesz papír a kezedben, és azért a gyermek mellett is tudnál lenni. Az viszont más kérdés, hogy az iskola miatt mennyit lennél távol otthonról. De bizonyára tudnál mellette tanulni. Ez részben már csak szervezés kérdése.
2010. okt. 15. 14:08
mi 2 év 4 hónaposan kezdtük a bölcsit, én nem bántam meg...de mindig én vittem haza legelsőnek....
2010. okt. 15. 14:07
Én levelezőn fogom kezdeni a sulit februártól.Szombatonként kell csak bejárni,akkor a párom tud vigyázni rá.
2010. okt. 15. 14:06
Én a helyedben beadnám bölcsibe, hogy minél hamarabb szakmát tudjál tanulni. Felesleges halogatni. Egy ekkora gyerkőcnek jót tesz a közösség. Tapasztalat.
2010. okt. 15. 14:06
Attól függ mekkora a pici..? én másfél év alatt nem adnám be semmi pénzért..de ezt embere válogatja! tanulni esetleg levelezőn vagy esti tagozaton is lehet..nem tudom milyenek a lehetőségeid..pl nagyszülő párod..aki segítene!
3. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - 600ea84375)
2010. okt. 15. 14:06
Hány éves most a gyerköc? Szerintem várj még egy kicsit..
2010. okt. 15. 14:04
Várjak amíg ovis korú lesz?
2010. okt. 15. 14:04
21 évesen, anyukaként csak érettségim van. Szeretnék tanulni, de akkor bölcsibe kell adnom a kislányom. Ti beadnátok, vagy várnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook