Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki jövő ősszel vagy utána születik, az mikor megy majd bölcsibe? fórum

Aki jövő ősszel vagy utána születik, az mikor megy majd bölcsibe? (beszélgetős fórum)


15. Agines
2009. aug. 26. 16:57
Még azt sem értem, hogy ha nincs munkahely és nem veszik fel bölcsibe, oviba, akkor hogyan lehet így munkát találni és vállalni?
14. Agines
2009. aug. 26. 16:56

Hát, nem valami jó előrejelzések.

Akkor vagy nagyon kicsi korban megy bölcsibe, ha felveszik egyáltalán, vagy a fizetés megy a sziternek. Hm. Ez mitől fejlődés?

2009. aug. 26. 16:54
Egyetértek, úgyse tudják bővíteni és modernizálni 2 év alatt az összes bölcsit. Nagyon nem jól találták ezt ki...
2009. aug. 26. 16:49

ha bébiszittert fizet az ember, már majdnem mindegy, ha otthon marad 0forintért, kivéve ha százezreket keres


jó nagy szivatás ez az egész! először teremtsék meg a bölcsödei helyeket és utána rövidítsék a gyedet/gyest!

2009. aug. 26. 16:48

hát igen a kulcsszó: ha van hely,

de nem nagyon lesz. Nálunk még oviba sem tudják berakni azokat a gyerekeket akik január után töltik a hármat mert feltöltik a létszámot a szept.-dec születettekkel. Az országgyűlés úgy tervezte, hogy családi napköziket lehet majd nyitni, ott talán lesz hely, max. pénze nem lesz a szülőnek fizetni. Gratulálok nekik. Nem irigylem a mostani kismamákat. Nekem szerencsém van. Mi most kezdjük a bölcsit szeptemtemberben másfél évesen, a fiam is januári...

10. Agines
2009. aug. 26. 16:48
Mostani rendszerben az ovikkal ezt hogyan csinálják? Ha szept 1 után tölti a 3-at, akkor már nem veszik fel oviba. De, mit tesz anya magával és a kicsivel a 3. szülinaptól a következő szeptemberig?
9. Agines (válaszként erre: 4. - Mel81)
2009. aug. 26. 16:47

És, ha később megy bölcsi híján, akkor mi lesz a munkahelyünkkel?

Ha nincs hova tenni napközben, de már menni kell dolgozni, akkor fel kell mondanom és mehetek a munkanélkülibe, de ott nem kapok semmit, mert én mondtam fel?

2009. aug. 26. 16:46
Hát ez az, ha van hely, én egy olyan kis városban lakok,ahol tuti nem lesz majd szerencsém,biztos nem lesz majd hely.
2009. aug. 26. 16:46

Bocs, kicsit lemaradtam, én még a régi verzióban vagyok itthon.

De sajnos a rendszer maradni fog, azt mondják majd old meg (pl. bébiszitter pár hónapig).

2009. aug. 26. 16:45

Akkor megy a gyerek bölcsibe, mikor beadják a szülei. Feltéve ha van hely a bölcsődében.


Szerintem ez városonként változó.

2009. aug. 26. 16:45

be kell iratni szeptembertől, és utána abban az ("tan")évben bármikor viheted

akkor tuti lesz helye évközben

2009. aug. 26. 16:44

Bölcsifüggő. Ha neked is és a párodnak is van munkahelye, akkor ugye kötelessége a bölcsinek felvenni a gyereket. Ha nincs hely a bölcsiben, akkor ők hozzák a szabályokat. Nem szívatásból, hanem mert úgy tud lenni legtöbb gyerek a bölcsiben, ha mindet akkor veszik fel, amikor a nagyok távoznak (oviba).

Sajna így pont kétévesen nem tudod beíratni, vagy előbb megy, vagy később.

2009. aug. 26. 16:42
Ez egy nagyon jó kérdés, erre én is kíváncsi lennék, én is nyári/őszi gyereket tervezek... Így érdekelne engem is!!!
2009. aug. 26. 16:42
de vesznek fel évközben gyereket,ha van hely
2009. aug. 26. 16:40
Ha 2 éves korig lehet itthon maradni majd és a gyerekek mondjuk ősszel vagy télen töltik a kettőt, akkor nem lehet velük addig itthon maradni, csak a megelőző szeptemberig, mert év közben nem vesznek fel gyereket bölcsibe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook