Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevásárlási tippek fórum

Bevásárlási tippek (beszélgetős fórum)


1 2
49. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - Aszparagusz)
2021. júl. 26. 14:07
Ez még kb. 20-25 évvel ezelőtt volt. De ugyanakkor ugyanez az üzlet a citromléből is csak 2 literes kiszerelést árult. Nekem a 0,5 liter is elegendő fél évre... és hasonlókkal találkoztam. Azóta sem mentem tájukra sem. Különösen, hogy közben megszűnt a buszjárat is. Gyalog pedig oda-vissza, csomaggal, azt a távolságot nem nekem találták ki.
2021. júl. 26. 08:53
Havonta egyszer vesszük meg a tartós élelmiszereket, mosó- és tisztítószereket. Húst amikor akciós betárazok, ugyanígy a konzervekkel, stb. Szerencsére van kertünk, így az is bepótol. Továbbá jó nagy a spájz és van jó hideg pincénk. Behűtött csapvizet és limonádét iszunk, így a víz, üdítő miatt sem kell boltba menni. Mindig van itthon ásványvíz és üdítő is. Viszont nekem is nehezen megy az átállás, hogy az gyerekek már nem laknak itthon, kevesebb kell mindenből, ezt nehéz eltalálni, pláne azért, mert gyakran jönnek haza a párjukkal együtt. Ilyenkor aztán több kell. Így néha túl vesszük magunkat kenyérből. A lista írást én is támogatom.
47. aszparagusz (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2021. júl. 6. 15:21
Nem tudom melyik multiba jársz, de a legtöbb boltban felvágják a sajtot. Vagy előre van csomagolva különböző darabokban, vagy ott levágnak amennyit kérsz, illetve rengeteg az előre csomagolt szeletelt sajt.
46. aszparagusz (válaszként erre: 38. - Papája)
2021. júl. 6. 15:19

Ennek nagyon örülnek a pénztárosok és a sorban állók.

Lehet sztornózni a tételeket, majd valakinek visszavinni, mert a kedves vevő nem fogja.

45. Napsugár8 (válaszként erre: 44. - Zsifi1)
2021. júl. 6. 15:19
Az más. Nálunk csak úgy lehet (20-25 dkg-os) trapistát venni, hogy a boltosok már előre felvágják a nagy tömböt, és folpackba csomagolva, árcímkével ellátva. De a multik ezt nem csinálják meg. Vagy megvesszük a nagy tömböt, korongot, vagy nem veszünk semmit. A sajt már korábban sem volt olcsó mulatság, manapság már azt is igen-igen meg kell becsülni.
44. Zsifi1 (válaszként erre: 43. - Napsugár8)
2021. júl. 6. 14:27
Kis mennyiséget vásárolok. Ez a sajt, amit írtam, kb 10-12 dkg-os. :)
43. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Zsifi1)
2021. júl. 6. 14:11
Nem voltam hajlandó multiban megvenni az 5 literes olajat, a 2 literes citromlét, az egész tömb trapistát, csak azért, mert így akciós az ára. Fizetést (nyugdíjat) sem kapok egyszerre több hónapra valót. Az akciós cuccokból is csak annyit veszek, ami max. abban a hónapban elfogy. Nem kell megijedni, és hónapokra előre bespájzolni valamiből, hiszen a következő héten meg majd akcióznak valami mást, utána ismét valami mást... erről szól a kereskedelem! És a fogyasztó éppen ezért talál magának szinte minden héten valami olyat, amit megéri megvenni. Akkor azon a héten azt eszek, az a menü!
42. Zsifi1
2021. júl. 5. 11:45
Esetleg egy olyat is lehet alkalmazni, hogy amit elköltenél feleslegesen, de megállod, hogy ne költsd el, beleteszed egy borítékba/perselybe, és akkor abból megvalósul egy nagyobb dolog. Szerintem, ha egy nagyobb cél is lebeg előttünk, akkor könnyebb lemondani a felesleges vásárlásról.
2021. júl. 5. 11:21

Nagyon jókat írtok. Készpénz sosincs nálam párezer forintnál több, de ez jó ötlet, bár visszahozza az egyetemi éveket, amikor pl. fizuig, ösztöndíjig 2000 Ft-om volt és abból kellett megoldani több étkezést (mégsem volt ennyi szorongásom, mint most).

A házhozrendelés is jó ötlet.

2021. júl. 5. 10:12
Ha valaki ennyire szeret vásárolni, megoldás lehet a házhoz rendelés is. Úgy elvész a vásárlás élménye, vele együtt a kísértés is.
39. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Papája)
2021. júl. 5. 10:10
Pontosan. Ha csak annyi pénz van nálad, nincs mit tenni.
2021. júl. 5. 10:07

Megoldás, mint már írtam a pénz!

Ne menjen vásárolni bankkártyával az, aki nem tud uralkodni költekezési szenvedélyén.

Készpénzt vigye és csak annyit, amennyi picit bőven elég, arra amit a cetlire felírt.

Amennyiben nem elég a készpénz, akkor valamit otthagy a pénztárban.

Ennyi...

37. dfc04c70e4 (válaszként erre: 30. - Globus)
2021. júl. 5. 09:58

Próbáltam már kis kosarat bevinni az üzletbe. Nem fért bele minden, mert akkor is többet vettem a kelleténél. Jól megpúpoztam a kosarat. Aztán meg úgy kellett egyensúlyoznom vele, hogy a fent lévők ne pottyanjanak le. :) Azóta nincs kiskosár. Nagyba lehet/lehetne keveset is pakolni, csak több önuralom kell hozzá, amit nekem ezen a téren még gyakorolni kell.

Iparkodom.

36. Julie0828 (válaszként erre: 19. - Babyapocakban)
2021. júl. 5. 09:50

Köszi, ez nagyon praktikus lenne így, hogy összeírom, tervezek, gondolom ennek az eleje a legnehezebb.


A hétvégén a konyhaszekrényt raktam rendbe, ahol a fűszereken kívül nincs élelmiszer, és rájöttem, hogy mennyire túl sok edényem, tányérom, poharam és bögrém is van. A házunkban a maximum vendégszám, ami eddig volt (nem sokszor, de nagyobb ünnepeken), 20 fő. Ennyi tányérom, sütis tányérom, poharam, bögrém van. De közben pedig jelenleg 4 fő a max. család létszámunk (apa, anya, gyerekek).

35. Zsifi1 (válaszként erre: 34. - Julie0828)
2021. júl. 5. 09:45
Huuh azta. :)
34. Julie0828 (válaszként erre: 20. - Zsifi1)
2021. júl. 5. 09:40
Én is úgy vagyok ezzel, hogy kisbolt van itthon. Ha 20 kg tészta nincs, akkor egy se. De ha 4 konzerv vörösbabból elhasználok egyet, már veszek 2 újabbat.
33. sanyinak (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 22:02
Szerintem úgy, hogy nem esznek otthon 😄
32. Zsifi1 (válaszként erre: 23. - Babyapocakban)
2021. júl. 4. 20:33
Van egy kombinált hűtőm, aminek az alsó része 3 fiókos és hát egy kisebb könyves polc van betéve a spájzba. Azért férnek rá dolgok. :)
31. Zsifi1 (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 20:31
Nem, olyat sose veszek meg. Csak hát igen, ez van bennem, hogy egyrészt sajnálom magamtól, de mégis azért megveszek ezt-azt. De tényleg csak olyat, ami elfogy, meg tkp. napi élelmiszer.
30. globus (válaszként erre: 28. - Dfc04c70e4)
2021. júl. 4. 20:19

Ne vigyél nagy kosarat :)

3 féle méret van az Intersparban, ahová járok. A nagy szekér (évek óta tárgytalan), a húzós kézikocsi (tárgytalan), és a kis karkosár. Bőven elég egy cekkernyi holminak. Ráadásul nincs kedvem vele sokáig bóklászni. Tökéletesen működik.

29. papája (válaszként erre: 1. - Julie0828)
2021. júl. 4. 20:15

Írd fel amire szükséged van.

Ne menj vásárolni csak heti 1-2 alkalommal.

Ne vigyél magaddal csak annyi pénzt, amennyi fedezi a vásárlást, így nem esel kísértésbe.

2021. júl. 4. 19:35
Sokat kell még tanulnom. Sajnos túlköltekező típus vagyok. Gyakran veszek olyan dolgokat, amire igazán nincs is annyira szükség. Nálam ugyan hiába van bevásárló lista, sokkal több kerül a kosárba, mint amit felírtam. :(
2021. júl. 4. 19:14
Nekünk az is segített, hogy kenyeret, zsemlét többet veszünk és lefagyasztjuk. Így kevesebbet megyünk boltba. Ráadásul én jobban is szeretem így a kenyeret.
26. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Zsifi1)
2021. júl. 4. 18:20

Egy csomag sajtot már ne tagadj meg magadtól!

Persze, hogy tudsz szendvicset készíteni abból, ami otthon van, de szerintem ennyi plusz bőven megengedhető.


A gond inkább ott szokott lenni, ha olyan dolgokat veszel meg akciósan, amire semmi szükséged nincs.

25. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Jooeva)
2021. júl. 4. 18:18

6000 forintból megoldod hetente egy 4 fős család bevásárlását? Ez még napi 1000 forint sincs.

Hogy csinálod?

24. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2021. júl. 4. 18:17

Nálam is Lidl van. Illetve amit ott nem kapok azt a közeli Sparban szoktam megvenni.

Valamint 2-3 hetente egyszer piac.

23. babyapocakban (válaszként erre: 20. - Zsifi1)
2021. júl. 4. 14:56

Hát liszt sosincs 2 kilónál több, 2-3 csomag különböző száraztészta, 1 zacskó rizs. Akkor veszek, ha elhasználom őket.


Mekkora helyed van?

22. Zsifi1 (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. júl. 4. 14:43

Köszönöm.

Nem úgy szippantanak be. Pl. láttam, hogy akciós egy sajt az aldi-ban, és vettem egy csomaggal. De mondjuk akkor se dőlne össze a világ, ha nem vettem volna meg, mert mondjuk van otthon felvágott, amiből tudok szendvicset készíteni. Ezen szeretnék még változtatni.

21. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Zsifi1)
2021. júl. 4. 14:01

Én is egyszemélyes háztartást vezetek, de ahogy írtam is, csak a húsokból (és mostanában a zöldség-gyümölcsből) vásárolok 1-2 evésre valót, ha akciós. Nem fogok lisztet, cukrot, sót, hasonlókat kilószámra tárolni még akkor sem, ha akciós. Max. 1-1 kg plusz tartalékom van az ilyenekből, és ahogy írtam, amikor már fogyóban, már megy a listára.


"akciók beszippantanak.." = ha túlvásárolod magad belőlük, és nem fogy el a szavatossági idő alatt = kidobott pénz. Gondolj erre, amikor olyasmit vinnél haza, ami 1-2 héten belül nem kerülne sorra.

20. Zsifi1 (válaszként erre: 19. - Babyapocakban)
2021. júl. 4. 10:24

Bár én egyedül vagyok, de azt hogyan lehet kialakítani, hogy miből mennyi elég? Amivel nem raktárt csinál az ember, de mégsincs az, hogy nincs mihez nyúlni. Pl. írod, hogy 5 kg lisztnél biztos nem vásárol még, ha akciós is...

Te mennyi időre vásárolsz száraz, tartós élelmiszert?

Amúgy a tervezés lehet a kulcs valóban.

Nekem valami kihívás keretében kellene kiüríteni a kamrát. :D Nem azért, mert kisbolt van itthon, de azok a fránya akciók beszippantanak... És így mindig kerül be valami a hűtőbe, spájzpolcra, pedig anélkül se éheznék.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook