Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vasárnapi bevásárlás megszünik? fórum

Vasárnapi bevásárlás megszünik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. a0c1361e44 (válaszként erre: 72. - Genlips)
2010. dec. 16. 10:53
És ráadásul ezzel a húzással nem jót, hanem rosszat tesznek a kereskedelmi dolgozóknak, hiszen rögtön nem kell majd annyi munkás...
74. ronka
2010. dec. 16. 10:43
Nem szeretném ha megszünne!
2010. dec. 16. 04:38
remélem nem
72. genlips (válaszként erre: 70. - Dettianya)
2010. dec. 16. 00:32

nem megyek minden nap vásárolni, sőt kerülöm a hétvégét ilyen szempontból. nincs gyerekem sem, akitől elvenné az időt a vasárnapi egész napos (?) bevásárlás (merthogy párommal megyek általában és ez is egy a sok szabadidős tevékenységünk közül).


én még mindig csak azt tudom mondani, hogy ne vegyék el magát a lehetőséget, azt, hogy ha a vásárlást vasárnapra tervezem, mert akkorra jön ki pénzügyileg, programban meg a hűtő kiüresedésével együtt, akkor igenis mehessek vasárnap is!


nem vagyok óvódás, ahogy a többi felnőtt magyar sem, helyettem ne döntse el más egy kormányrendelet által, hogy mikor nem mehetek vagy mehetek vásárolni!! foglalkoznának inkább az igazán nagy problémával, mint a büdzsében a lyukak visszatömködése a zsebükből vagy a cigányok fokozottabb integrációja...


a vasárnapi bevásárlás nem fogja megszakítani az országot!

71. t.Ili
2010. dec. 8. 07:49

Biztosan van itt olyan,aki még emlékszik a 48 órás munkahétre.Az kötelező volt mindenkinek,akkor tényleg alig volt együtt a család.Csak a vasárnap maradt a "pihenésre".Most,alig van munka,munkahely.Sőt,sok helyen,ha nincs munka,úgy lecsökkentik a munkaidőt.hogy három-négy napos a munkahét.Természetesen,kevesebb pénzért!

A kereskedelem örülhet,hogy van még rá "kereslet",egyáltalán működhet!

Csak meg kell nézni,hogy hány kiadó üzlet helység van,egy-egy utcába!

Azért érdekes,hogy nem a kocsmák,és egyéb vendéglátó helyek vasárnapi nyitva tartását akarják korlátozni!

Pedig mennyi anyuka dolgozik ott is!

Sőt!Mennyi apuka költi ott a család pénzét,és veszi el a gyerekeitől az idejét!!!

70. Dettianya (válaszként erre: 69. - Genlips)
2010. dec. 7. 18:43
lehet hogy igazad van,de szerintem ez sem törvény szerű.Mivel csak a vasárnapról van szó.Most őszintén!Te minden vasárnap jársz boltba,vagy bevásárló központba?Mi az a dolog amit egy napig nem lehet nélkülözni,vagy más napon elintézni a vásárlását?Én igen is ellenzem a multikat,és azt is hogy vasárnap nyitva tartanak az üzletek.Emlékszem még kislány koromban 4 liter tejjel,fél kiló párizsival,és két másfél kilós kenyérrel jött haza anyukám a boltból.És a boltos néni olyan becsben volt tartva mint a tanár,vagy az orvos.Na mind ezt hiányolom én,amit a multik tettek tönkre.
69. genlips (válaszként erre: 48. - Dettianya)
2010. dec. 7. 18:04

csak egy hibádzik a logikában.

mivel kevesebb idő marad a bevásárlásra, az emberek olyan helyre fognak menni, ahol mindent egy helyen tudnak megvenni.

emiatt 100%, hogy nem fognak jobban élni a kisebb boltok!!!

68. manul
2010. dec. 7. 17:29
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet bár az árnyoldala az,hogy munkahelyek szünhetnek meg.
2010. dec. 7. 13:58
én is épp azt akartam írni, hogy nincs felkészülve egy ilyen intézkedésre jelenleg a gazdaság
66. 40163fd81d (válaszként erre: 65. - Cstbrigi)
2010. dec. 7. 13:50
Természetesen megértem azt az oldalt is,és mint mondtam ,alkalmazkodni fogok ahhoz is ,ha elfogadják a javaslatot.
65. cstbrigi (válaszként erre: 61. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 13:45

Igen, valóban, kéthetente van szabadnapja hét közben - jól látod. DE: akinek mondjuk 18alatti gyerekei vannak, azok ugye hétközben suliba tengetik a "szabad"és nem szabad idejüket, ergo a család nemigen tud együtt lenni.

Benne voltam - nagyon nehéz emellett bármit is szervezni/tervezni. Édesanyám ilyen helyen dolgozik, édesapám meg biztonsági őr. Na gondolhatod, milyen sokat volt együtt a család! Most van úgy, hogy egy hétig nem is találkoznak. (Én meg a tesóm már nem lakunk otthon.)

És a környezetemben a legtöbb ember azért vállalja az ilyen munkát, mert egyszerűen nincs más, és a családot meg mégiscsak el kell tartanod valamiből. Tehát igen, tudod előre, hogy ez lesz, de alapvetően nincs választási lehetőséged.

De ahogy írta is már valaki előttem: nincs jó megoldás. Szerintem sem. Nem elég érett az ország, hogy ezt megoldja.

64. 40163fd81d (válaszként erre: 63. - F303be5590)
2010. dec. 7. 13:41

De akkor is ezekkel a feltételekkel vállalja nem?:)


Én vendéglátóztam,ott sem volt vasárnap,pirosbetűs ünnepnap,karácsony....de elfogadtam,mert az volt a munkám.

63. f303be5590 (válaszként erre: 61. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 13:38
ám lehet hogy annak tudatában vállalja, hogy vagy azt, vagy semmit
2010. dec. 7. 13:36
de lenne több vásárló a hét többi napjára,több vásárló,több eladó.De ezt lehet a végletekig göngyölíteni szerintem.
61. 40163fd81d (válaszként erre: 58. - Cstbrigi)
2010. dec. 7. 13:34

Tudom:)))

De az igaz,hogy akik ilyen nyitva tartás mellett dolgoznak,azoknak hét közben viszont van szabadnapjuk,amikor ezeket elintézhetik,nem?:))


Félre ne érts ,nem vagyok sem mellette ,sem ellene,nekem aztán mindegy kinyitnak-e vasárnap vagy se,majd alkalmazkodok hozzájuk.

De mi lesz a vendéglátósokkal pl?

Azok még exrahiperpirosbetüs ünnepekkor is kinyitnak ....no és a három műszakos gyárak .......

Szerintem aki elvállal egy ilyen munkát tudja ,hogyan ,mikor kell dolgoznia,ennek tudatában vállalja.

Lehet hogy meg fogunk lepődni,de épp nekik lesz sokkal rosszabb,vagy nehezebb ha más lesz a beosztás.

Nem tudom.

Azt tudja,aki ilyen boltokban dolgozik.

60. spinneli (válaszként erre: 59. - Dettianya)
2010. dec. 7. 13:29
csak éppen nem lenne szükség annyi dolgozóra.
59. Dettianya (válaszként erre: 50. - 2e0264df59)
2010. dec. 7. 13:27
Nem mindenki lakik határmentén,És azoknak is töredéke engedheti meg magának hogy külhonba járjon vásárolni.És attól hogy vasárnap nem lennének nyitva az üzletek, hidd el az emberek szinte ugyan azt a pénzt elköltenék,csak épp szombaton.
58. cstbrigi (válaszként erre: 57. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 13:26

az is bevásárol valamikor, nem??

És mondjuk egy műszaki üzletben dolgozó eladó is kereskedelmi dolgozó - ott meg nem lehet tejet meg kenyeret kapni... hmmmm....

57. 40163fd81d (válaszként erre: 55. - Cstbrigi)
2010. dec. 7. 13:21

"akkor már hova mész bevásárolni,"

:DDDDDDDDDDD


Kereskedelmi dolgozókról beszélünk:)))

2010. dec. 7. 13:19

Mivel sok hiper vasárnap is nyitva van ,ezért nem kell naphoz kötni a nagy bevásárlást,ki amikor ráér,akkor vásárol be.

De ha beszüntetik a vasárnapi nyitvatartást ,szerintem mindenki tud alkalmazkodni majd ahhoz is.

Szerintem nem nagy ügy:))

2010. dec. 7. 13:18

Mi Németországban lakunk (újra és ideiglenesen) - itt tökéletesen működik a vasárnap még a fű se nő szisztéma. Egyedül a pékségek vannak nyitva vasárnap is, és érdekes módon szombaton nem tapossa több ember egymás lábát a boltokban, mint egyébként.

Amúgy meg az a véleményem, hogy míg mindenkinek megvan a maga kis szabad hétvégéje - gondolok itt a ténylegesen 8tól 4ig dolgozókra, akik utána még el tudnak menni mondjuk éppen pont bevásárolni, vagy el tudnak intézni valamit, és még a hétvégéjük is szabad, addig a kereskedelemben dolgozók hétköznap bent vannak minden második héten este 8ig(akkor már hova mész bevásárolni, vagy bármit elintézni???), és minden második hétvégéjét is végig dolgozza. Szóval könnyű annak, akinek nem nehéz...

54. 2e0264df59 (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2010. dec. 7. 13:17

gondolom...

hacsak Viktor nem magyarázza meg, hogy inkább nulla munka mint vasárnapi munka :-)

53. spinneli (válaszként erre: 50. - 2e0264df59)
2010. dec. 7. 13:13
Gondolom a vasárnapi munka miatti hiszti kisebb, mint a nulla munka miatti.
52. 2e0264df59 (válaszként erre: 51. - 2e0264df59)
2010. dec. 7. 13:09
far-hátból
51. 2e0264df59 (válaszként erre: 49. - Spinneli)
2010. dec. 7. 13:08
persze, majd törvény lesz arról, hogy menjenek a 11-es misére és harangszókor kanalazzák a húslevest
50. 2e0264df59 (válaszként erre: 48. - Dettianya)
2010. dec. 7. 13:07

és gondolod a sarki füszért tudja majd alkalmazni az a 2500 embert aki elveszíti az állását?

sokkal egyszerűbb ezt elméletben levezetni mint ahogy a gazdaság működik.

Engem ennél jobban aggaszt, hogy majd inkább maradnak a határmenti településeken élők a vasárnapi bevásárlásnál és kiviszik a pénzüket külföldiába elkölteni.

Szóval, mi miért van? Kétélű ez a fegyver lássuk be!

49. spinneli (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2010. dec. 7. 11:56
gondolom a törvénytervezet mellé raknak egy másikat is, ami a csökkent munkaidő miatti elbocsátott munkanélküliekkel fog foglalkozni.
48. Dettianya (válaszként erre: 44. - Tanulónyuszi)
2010. dec. 7. 11:47
Igen,persze ezt így is lehet gondolni.De szerintem úgy is ha a multit nem engednék vasárnap nyitva tartani,akkor lehet sokan úgy gondolnák hogy leszaladok szombat délelőtt a kisboltba/Tudod ami már alig van mert a multik elnyomták/És megveszem ott ami a hétvégéhez kell.És láss csodát lehet hogy annak a szegény kisvállalkozónak nem is kéne lehúzni a rolót.Egyszerűen nem értem miért kell a multikat éltetni.Mi csináljuk magunknak a bajt.Csak gondoljatok bele egy kicsit,mi miért van?
47. Bri* (válaszként erre: 44. - Tanulónyuszi)
2010. dec. 7. 07:58
Teljesen egyetértek veled!
46. t.Ili (válaszként erre: 44. - Tanulónyuszi)
2010. dec. 7. 07:23
Így,így!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook