Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megszűnt mától a bevásárlási időkorlát? fórum

Megszűnt mától a bevásárlási időkorlát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
74. kristo_f (válaszként erre: 73. - Melinda85FLP)
2020. jún. 18. 17:28
Összefüggéstelen a kommented
73. Melinda85FLP (válaszként erre: 62. - Fokhagyma)
2020. jún. 18. 17:05
Sajnos nem bírom ki senki érdekében,ez van.A vicc az,hogy eleinte azt hangoztatták,hogy csak a beteg embereknek kell hordani a maszkot,mert nem véd meg,elég a távoltartást betartani.Igen,mèg a kedves Győrfy Pál is ezt mondta.Aztán később meg kötelezővé tették.Miért?Mert el kell adni azt a rengeteg maszkot,ami az országba jött.Mindig is a betegség volt a legjobb üzlet,meg az emberi hiszékenység.Persze,örüljünk,hogy ilyen kevés áldozat lett,és vajon azok is örülnek,akik azért haltak meg,mert nem látták el őket rendesen a járvány miatt?Mire kiderült,hogy az illető nem koranavírusos,addigra meghalt?Vagy akit nagy betegen hazaküldtek a kórházból?Róluk ki beszél?Persze,vigyàzni kell,világos,de nem kéne mindent elhinni.
72. gigi> (válaszként erre: 60. - Melinda85FLP)
2020. jún. 18. 16:38
Igazad van Melinda.
71. gigi> (válaszként erre: 61. - Fokhagyma)
2020. jún. 18. 16:37
Honnan tudod,hogy nincs rajtam egész nap? Pont,hogy egész nap hordanom kell mert olyan helyen dolgozom. Zárt térben,közösségben. És nem háborgásnak szántam,hanem fölösleges hülyeségnek tartom,hogy munka helyen kívül is rád erőszakolják.
70. NomNom (válaszként erre: 69. - Kristo_f)
2020. jún. 18. 15:53
Jó lenne. 😅 Nem sziget és Európa.
69. kristo_f (válaszként erre: 68. - NomNom)
2020. jún. 18. 15:50
Csendes-óceán közepén sziget ahova havonta megy teherhajó az árúval? :)
68. NomNom (válaszként erre: 55. - Kristo_f)
2020. jún. 18. 15:29
Ja és nálunk alapból kevesebb beteg és halott van mint Mo-n. Szóval vigyázzatok.:S
67. NomNom (válaszként erre: 55. - Kristo_f)
2020. jún. 18. 15:28

Nem, ez nem Mo-n van csak nálunk is épp most oldották fel a korlátozást. Az irodában pedig szigorú szabályok voltak eddig is, de hát mégis megtörtént...

Neki már biztosan + a tesztje, a többiek várnak majd otthon.

66. kristo_f (válaszként erre: 28. - Unom)
2020. jún. 18. 15:25

Apropo orvos

Fogorvosnál kiirva hogy csak szükséghelyzetben fogad, magyarul húzás ecsetelés varrás

Felhívtam hogy van egy panorámám és megnézné-e, mert gócot kutatok

Persze jőjjön be

Másfél órával zárás elött ott voltam, ajtó zárva. Telefonálok hallom cseng és senni

Ma ugyanez volt csak korábban mentem

Sehol senki

Csak azért nem jelentem be a doktort mert a váltótársa egy hentes, míg ő maximálisan odafigyel mindenre hogy ne fájjon

65. kristo_f (válaszként erre: 59. - Gigi>)
2020. jún. 18. 15:19

Nyilván valamikor november táján tünt fel Kínában , amit eltitkoltak, sőt az orvost /RIP/ letartóztatták rémhir miatt

Aztán a mai repólőgépes utazós világban minden intézkedés késő

Szemben a svédekkel, nálunk jól döntöttek a szakemberek, bár "kicsit" túltolták a fentartott ágyakat és olyan betegeket is kiraktak akik aztán belehaltak a nem kezelésbe

64. Auróra2010 (válaszként erre: 63. - Fokhagyma)
2020. jún. 18. 15:18
már a múlt héten is szó volt róla, hogy l7-étől megszűnik ( de nem hitte el nekem senki )
63. fokhagyma (válaszként erre: 19. - Bnedora)
2020. jún. 18. 15:14
Nem tudom, hol mondtak, de én már reggel hallottam a rádióban a hírekben, hogy eltörölték az időkorlátot. Nem kereskedelmi csatornán!!!
62. fokhagyma (válaszként erre: 60. - Melinda85FLP)
2020. jún. 18. 15:12
Egész nap rajtad van? Ha hánynod kell, akkor hányjál bele a maszkba! Nem kell rettegni, csak betartani néhány szabályt. Persze, hogy halnak meg emberek mindenféle betegségbe, de ez most egy világjárvány. Örüljünk, hogy nálunk nem lettek tömegével áldozatok, ahogy több más országban.
61. fokhagyma (válaszként erre: 36. - Gigi>)
2020. jún. 18. 15:09

Mindig lesz aki nyavalyog valami miatt. Eddig az volt a baj, hogy van időkorlát. Most azt eltörölték, most dühöngeni kell a maszk miatt? Egyébként sincs rajtad egész nap. Nem bírsz ki annyit a magad és mások érdekében, hogy akkor és ott felvedd, ahol kell? Mindig muszáj valami miatt háborogni?

Én most voltam fodrásznál. Maszkban voltak. Ahogy beléptem, fertőtlenítővel kezet mosattak velem. Külön helyiségben dolgozik a két fodrász (náluk megoldható). Ahogy a székből felálltam, rögtön áttörölte a fodrász fertőtlenítővel, és minden eszközt, amivel dolgozott lefújt szintén fertőtlenítővel. Mondta, hogy gyakran felmosnak. Engem nagyon megnyugtat, hogy ennyire vigyáznak, és nem azért csinálják, mert ezt így rendelte el valaki, hanem a saját és a vendégeik érdekében.

60. Melinda85FLP (válaszként erre: 49. - Gigi>)
2020. jún. 18. 14:49
Én is utálom ezt a hülye maszkot,már hánynom kell tőle.Nap mint nap hal meg emberek sokféle betegségben,ennyi erővel egész életünkben retteghetnénk.
59. gigi> (válaszként erre: 51. - Kristo_f)
2020. jún. 18. 14:42
Jelen van,de az is biztos,hogy nem tegnap jött de nem is márciusban. Meg mondták,most már itt marad velünk mint az influenza vírus.A Covid19 előtt még sem erőltették ránk a maszkot.
58. Guruljka (válaszként erre: 49. - Gigi>)
2020. jún. 18. 14:31
Pedig talán nem ártana.
57. simple
2020. jún. 18. 14:21
Bécsben már csak a tömegközlekedésen kötelező a maszk, máshol senki sem hordja. Óriási felüdülés volt ott lenni.
56. kristo_f (válaszként erre: 52. - Amaunet)
2020. jún. 18. 14:21
:)
55. kristo_f (válaszként erre: 53. - NomNom)
2020. jún. 18. 14:21

Akkor nálatok lenne az emlitett új fertőzött?

Nem irigyellek benneteket

Meg kell várni hogy tényleg COVID-e és akkor is még 5-6 nap amig kimutatható a vélt fertőzötteknél

Addig áll a majré

54. kristo_f (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2020. jún. 18. 14:15

a vírusnak olyan hosszú a lappangási ideje,"


Ezért nem csináltak kezdetkor tömeges tesztet, csak azoknál akik hasonló tüneteket mutattak

Ma és holnapután csinál egy negativ tesztet aztán megfertőződik valahol a delikvens és annyi

53. NomNom (válaszként erre: 51. - Kristo_f)
2020. jún. 18. 14:07

Ja, itt a fene nagy szabadság és az irodánkban ma bejelentették az első fertőzöttet. Úgyhogy aki érintkezhetett vele mehet mind szűrésre. Attól, hogy "szinte nincs eset", a vírus még itt van. És most lehet számítani az újabb megbetegedésekre. 👌

Szóval mehetünk boltba ezrével, nem biztos h jó vége lesz

52. Amaunet (válaszként erre: 47. - Kristo_f)
2020. jún. 18. 14:05
Bocsánat, hogy én nem hittem a piaci kofáknak!:D
51. kristo_f (válaszként erre: 49. - Gigi>)
2020. jún. 18. 14:04

Ilyenek a magyarok, az európaiak

Nézz körbe Ázsiában! Ha csak tüsszent egyet máris maszk

Amúgy ma is lett ujabb magyar koronás, tegnap meg meghalt ujabb magyar

Kinában lezártak egy 20milliós várost

Gondolod hogy a COVID elemésztette magát és nincs jelen?

50. Amaunet (válaszként erre: 49. - Gigi>)
2020. jún. 18. 14:03

Nem igaz, hogy megint magyarázni kell!


Ennek a vírusnak olyan hosszú a lappangási ideje, hogy nem tudhatod mikor vagy már beteg és mikor fertőzöl másokat.

Az influenza már másnap kijön rajtad és ha van eszed otthon maradsz és kezeled. Nem fertőzöl tovább másokat.

49. gigi> (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2020. jún. 18. 13:45
Én értelek. De ezzel az erővel egész évben hordhatnánk maszkot,mert valami nyavalya mindig jelen van,akár a BKV-n akár metrón akár villamoson de még az utcán is.Influenza idején sem hordanak maszkot az emberek de még másfél méterre sem állnak egymástól.
2020. jún. 18. 13:36
Mit nem lehet ezen megérteni, vége, eddig tartott,
47. kristo_f (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2020. jún. 18. 13:17

A Kormány 282/2020. (VI. 17.) Korm. rendelete

a 2020. március 11-én kihirdetett veszélyhelyzet megszüntetéséről

A Kormány az Alaptörvény 54. cikk (3) bekezdésében meghatározott hatáskörében, fgyelemmel az Alaptörvény 53. cikk

(1) bekezdésében meghatározott hatáskörére, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva

a következőket rendeli el:

1. § A Kormány az Alaptörvény 53. cikk (1) bekezdése alapján a 2020. március 11-én kihirdetett, a veszélyhelyzet

kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.) Korm. rendelet szerinti, az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges

megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok

egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzetet megszünteti.

2. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

3. § Hatályát veszti a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.) Korm. rendelet.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök"


Nomost vissza kellene keresni hogy az idézett márciusi rendeletekben mi van, nyilván ott van a 65 év és feletti + a maszk


Amúgy a kormány hivatalos oldala is igy kezdi


"A mai nappal megszűnt a veszélyhelyzet, ugyanakkor a kormány kihirdette a járványügyi készültség bevezetését - az erről szóló kormányrendeletek megjelentek a Magyar Közlönyben. Mától megszűnt a 65 év felettiek vásárlási idősávja, de egyelőre kötelező marad a maszkviselése a tömegközlekedési eszközökön és az üzletekben."

[link]


Én sem tudtam, nekem ezt egy piaci kofa mondta és hiszek neki

46. Guruljka (válaszként erre: 29. - Simple)
2020. jún. 18. 13:13

"Sosem tudtad megszokni"?

Mennyi volt az a "sosem"? Másfél hónap?

2020. jún. 18. 13:10

[link]


Ott van a letölthető Közlöny is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook