Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betegség (reflux), ápolás. Segítséget szeretnék. fórum

Betegség (reflux), ápolás. Segítséget szeretnék. (beszélgetős fórum)


1 2
43. 0adc8842b1 (válaszként erre: 33. - Katus3)
2019. aug. 1. 08:44
Jó erőt, egészséget. Azért sokat számít, hogy ma már laporoszkópos a műtét és könnyebb a gyógyulás. (Régen nyílt sebészeti beavatkozás volt.) Nekem is csináltak. Nekem 2 hónap után mondták, hogy ehetek mondjuk akár karfiol, káposzta, karalábé. A "K" betűsek mindig tolakodóak a belekben. Ezeket mind kis adagban kell megpróbálni és mindent ehet. Csak módjával.
42. Mydeton (válaszként erre: 41. - Channa*)
2019. aug. 1. 07:37
Hasonló tapasztalatok nélkül inkább ne is írtál volna. De szerencsére kaptam segítséget amit nyilvánosan nem mertek felvállalni. Köszönöm mindenkinek. Nem telepedtem rá, a bort igen megvontam , kávét nem kért ,cigaretta csökkentve van , nem én erőltetem ő maga. Még egyszer szeretném megköszönni a hozzászólásaid. Köszönöm Szépen !!
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Mydeton)
2019. júl. 31. 22:51

Te írtad:"Orvos, kórház említésére felmegy a vérnyomása ideges lesz :( ezért akarom ameddig lehet itthon erősíteni."


Persze, a kérdéseimre nem kaptam választ.

Alkoholista?

Szenilis?


Ez egy mostani kérdésem: honnan tudod, hogy a nyelőcsöve és a gyomorszája be van szűkülve?

Én ilyen öregen sem mernék ilyet kijelenteni (UH, RTG, MR, CT hiányában) a hatalmas élettapasztalatom ellenére.;)


Milyen vizsgálatból derült ki ez? Elvileg még nem igényeltek további kivizsgálásokat, azaz nem is volt semmi még, nem?


Neked is további szép estét!


És keressetek fel egy orvost, aki nem csak kézrátéttel diagnosztizál, vizsgál és műt...


Mint, ahogy már többen is mondtuk ez nem sima reflux, mert az nem igényel nagy ápolást. Ez más lesz. Az is lehet, hogy pszichés eredetű, mert annyira rátelepedtél/irányítod, stb. (cigaretta, kávé, bor megvonás).

40. Mydeton (válaszként erre: 39. - Channa*)
2019. júl. 31. 22:25
Olvasni és értelmezni... nincs leírva,hogy az orvostól lett magas a vérnyomása....igen közeli rokonom ezért szerintem egy beteg emberen nem kell uralkodni, csak segíteni ha bajban van. De talán ha annyi idős leszek mint te, tuti mindent tudni fogok segítségkérés nélkül is. Köszönöm az eddigi hozzászólásaid igazán sokat segített. További szép estét....
39. Channa* (válaszként erre: 37. - Mydeton)
2019. júl. 31. 22:10

Elolvastam, és ennek tükrében írtam.

Elvileg egy 60 éves férfiról írsz, aki nem tudom mióta küzd ezzel a problémával.

Az orvostól csak minimálisan lesz magasabb a vérnyomás és írod, hogy már orvos nélkül is magas neki. Simán szédülhet ettől is. És nagyon veszélyes a magas és az ingadozó vérnyomás is. A vérnyomás csökkentőt, ha el kezdjük szedni, akkor azt szedni kell, nem csak akkor ha kedvünk tartja, mert az abba hagyása is veszélyes.


Úgy beszélsz erről a 60 éves férfiról, mintha egy agyalágyult lenne vagy, mint egy gyerek. Melyik a kettő közül? Más panaszunk nincs, orvosnál már voltunk, stb. Kicsit uralkodsz rajta?


Mennyit ivott, hogy alkohol megvonási tünetei vannak? Alkoholista? Mert ha nem, akkor nincs ilyen.


Na, lényegtelen. Nem az én életem és nem is az én páromé. Tulajdonképpen azt csinálsz amit akarsz. A googleban, ha rákeresel, akkor találsz diétás étkezésre ötleteket, illetve azt gondolnám, hogy a te korodban, magadtól is kellene tudnod, hogy mit egyen, nem?

Nem oltogatlak, csak most is rácsodálkoztam, hogy elvileg felnőtt emberek ilyen szinten vannak, és nem épp csak felnőtt, hanem már elég éltes korúak...

38. Mydeton (válaszként erre: 36. - Channa*)
2019. júl. 31. 22:01
az 1 bejegyzésemben, ott van,hogy állítólag reflux....a 9. bejegyzésemben feketén fehéren leírtam mindent, pl:milyen gyógyszereket kapott idáig,és milyen probléma volt . Sajnálom,hogy neked ez egy 90-éves bácsihoz hasonlít, már persze ha egy 60 éves nem lehet olyan beteg.....A félre beszélés lehet a kevés folyadék bevitel miatti kiszáradás ,vagy a vércukorszint leesése ,stroke-nál is vannak hasonló tünetek ,de itt nincs annyi egyezés
37. Mydeton (válaszként erre: 36. - Channa*)
2019. júl. 31. 21:39
Hmm mi lenne ha elolvasnád mit is írtam pontosan , vádaskodás helyett ??? na az ilyen emberektől megy el a kedvem, nem néz utána ,hogy miről van szó , de azért oltja a másikat
36. Channa* (válaszként erre: 24. - Mydeton)
2019. júl. 31. 20:48

Én ezt nem értem. Úgy beszélsz egy 60 éves férfiról, mintha egy 90 éves bácsiról beszélnél.

Mi az, hogy adtál neki egy fél vérnyomás csökkentőt? Ilyen nincs! Ha valakinek magas a vérnyomása, akkor állandóan szednie kell a gyógyszert, mert egyébként agyvérzést kaphat. Ez a félre beszélés is simán lehet sztrók is, ti meg elvagytok a refluxal. Eszem meg áll! Felnőtt emberek elvileg...

35. Channa* (válaszként erre: 22. - Pasionella)
2019. júl. 31. 20:44
Nem, nekem nem fáj, amióta kivették az epehólyagomat.
34. Mydeton (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2019. júl. 31. 19:28
Természetesen amit tudok megteszek érte, és ha kell intézem, hogy kórházba kerüljön. Reggel megyek az orvosunkhoz és megbeszélem vele a továbbiakat. Csak félek ,ott azért nem tudok állandóan figyelni rá,szerintem ott 10 percenként nem kérdezik meg , hogy szüksége van-e valamire.
33. katus3 (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. júl. 31. 18:30
Köszönjük a tippet. Jelenleg teljesen jól van, azért még nem viszi túlzásba az evést. 3 hete műtötték.
32. katus3 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2019. júl. 31. 18:29
Neki a műtét már megváltás volt. 6 naponta rohantunk ügyeletre, aztán a végén már kórházba. A műtét előtti éjjel is rosszul lett, haza sem engedték. Ma 3 hete hogy túl van rajta. Piszok jól viselte.
31. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Mydeton)
2019. júl. 31. 18:20

Vizsgálatok nélkül felelőtlenség bármit is kijelenteni.

Hasi ultrahang, gyomortükrözés a minimum.

Lehet, hogy az alkohol megvonástól vannak a tünetek, de lehet, hogy sokkal komolyabb baj áll a háttérben.

30. Mydeton (válaszként erre: 28. - Pteri)
2019. júl. 31. 14:43
Pont az előbb írtam le, hogy az orvos azonnal tudta , hogy ez a gond.Remélem most már minden rendben lesz . A cikket köszönöm , elolvasom
29. Mydeton (válaszként erre: 26. - Pasionella)
2019. júl. 31. 14:42
Természetesen felvettem a kapcsolatot az orvossal. Elmondtam ismét , hogy mi a helyzet. Azonnal tudta , hogy mi a gond simán befejezte a mondatom. Igen sajnos az a baj, hogy hirtelen megvontuk az alkoholt, ez miatt vannak a panaszok. Kapott gyógyszert, természetesen megbeszéltük , hogy ha változna az állapota hívjam az ügyeletet.
28. pteri
2019. júl. 31. 14:04
Nem a cikk végén leírt enyhébb alkoholelvonási tüneteket tapasztalod? Egyik napról másikra se bor, se kávé, attól is megborulhst a szervezet.
27. pteri
2019. júl. 31. 14:03
26. Pasionella (válaszként erre: 24. - Mydeton)
2019. júl. 31. 11:12
Én nem tudom mire vártok...kétlem, hogy csak reflux lenne a háttérben, miért nem mentek be a sürgősségire???
25. Mydeton (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2019. júl. 31. 10:48
Nem voltunk még sehol. Mivel csak ennyi panaszunk volt , még nem igényel további vizsgálatot. Szedi a gyógyszert , állapota jelenleg nem rosszabb.Ma beszélek az orvossal , és majd kiderül.
24. Mydeton (válaszként erre: 20. - 0adc8842b1)
2019. júl. 31. 10:45
Nem múlik a szédülés sajnos. Reggel felment a vérnyomása adtam neki fél vérnyomáscsökkentőt, most jobb már , nagyon ideges volt.Most azt vettem észre , hogy félre beszél,eszik , iszik, nincs hányinger.Van amire tisztán emlékszik, válaszol is ,van amire nem tudja a választ. Azt mondja fáradt nem aludt jót, azért nincs tisztába a dolgokkal. Most alszik , ha felébred és marad ez az állapot hívom az orvost .
2019. júl. 31. 08:55
Milyen vizsgálatokat végeztek el eddig, amiből a refluxa gondolsz?
2019. júl. 31. 08:35
Akik refluxosak, ti szoktatok fájdalmat érezni a hasatokban? Én csomószor bal oldalt fent bordaív alatt érzek szúró érzést.
21. 0adc8842b1 (válaszként erre: 16. - Katus3)
2019. júl. 31. 08:23
Már 14 évesen epeköve volt? Ha ennyire és ilyen korán epekő épül, akkor célszerű érzékeny ételek után egy dipankrin-t beszedni.
20. 0adc8842b1 (válaszként erre: 18. - Mydeton)
2019. júl. 31. 08:20
A köménymagos levest ne hagyd ki, ha csak nem unja már. De valami rántásos dolog kell, hogy a savat felszívja. Akkor nem lesz hányás.Szóval, ha nem is egészséges a liszt, azért kell a rántás. Az epekő és a hátba fájás attól is függ, hogy fekszik, mert ha a kő mondjuk a hasnyálmirigy felől van, akkor másképpen nyomódik ha a hátán fekszik, és ezért mindig más oldalról is fájhat. Lehet, hogy epeköve van? A szédülés oka, hogy általában kevesebb oxigén jut az agyba. Ez lehet attól is, hogy abba hagyta a kávét. Ha iszik, nem múlik el a szédülés? Jó a vérnyomása különben?
19. pteri
2019. júl. 31. 08:15
Krumplipüré darált főtt husival, tejbe áztatott keksz. Húslevesben főtt cuccok összetörve. A kórházban láttam egyszerűen üveges bébiételt kapnak. Szóval olyasmiben gondolkodj, mint mikor a babáidnak főztél.
2019. júl. 30. 22:08
60-éves férfiról van szó, sajnos dohányzik , és azt a k...a bort is megitta, az utóbbi időbe még talán többet is ezzel leplezve ,hogy valami gondja van. Ahogy észre vettem ,hogy valami nem stimmel azonnal orvoshoz vittem .Azért ez is csoda volt,hogy egy szóra jött velem az orvoshoz pedig végig azt mondta ,nincs neki semmi baja.Természetesen nem ivott egy kortyot sem, sőt a kávézást is elhagyta,cigaretta is alaposan lecsökkent.Tegnap jobban ment a folyadék bevitel, ma viszont többet evett, keveset ivott.Hála istennek ma egyáltalán nem volt öklendezés ,hányás. Csak a szédüléssel van probléma ,az sokat ront a helyzeten.Erre kellene valami megoldás ! Semmi panasz csak a szédülés, ezzel telt a mai nap.Pépes ételeket adok neki,kipróbáltuk a köménymagos levest, azt mondta végre valami kaja aminek jó íze van.Gyümölcsöket nem merek még adni neki.Tartalmasabb ételt kellene ,de nem tudom,hogy mi legyen. Zsírosat fűszereset nem merek. Esetleg ötleteket elfogadok :)
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Katus3)
2019. júl. 30. 21:38

Igen, de amíg éjjel keltem a fájdalomra, ami gyomor fájás volt, addig gondolom átaludtam a hátba sugárzást de, ahogy jött nappal, rögtön szembesültem vele, mert elsőre csak azt hittem pánik rohamom lesz, mert feszült a mellkasom, majd szúrt a hátam és rázendített a gyomrom is...

Ja, a műtét előtt már nekem se kellett ennem se, úgy is fájt.


Szegény kicsi:(

16. katus3 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2019. júl. 30. 20:49
Ez a hátba kisugárzás tipikus epekő tünet, most éltük végig az elmúlt fél évben 14 éves lányommal. Ő már a csirkemell-krumpli-rizs menütől is begörcsölt.
15. Channa* (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2019. júl. 30. 20:29
Igen, valóban kialakulhat fekélyesedés, stb., ha nem kezelik, de a fórumindító írja, hogy kezelik, csak nem javul, így mint ahogy már többen is írtátok kivizsgálás szükséges.
14. Channa* (válaszként erre: 3. - Mydeton)
2019. júl. 30. 20:27

Igen, tapasztalat.

Régebben bizonyos ételektől égett a gyomrom, de azt elintéztem egy kis szódabikarbonáttal.

2017-ben húsvét előtt megkóstoltam a megfőtt sonkát (1 falat) és iszonyatos gyomorfájásom lett, ami nekem sosem volt. Reggelre elmúlt, így megpróbáltam megint egy falattal, éjjel ugyan úgy gyomorfájásra keltem és el is mentem dokihoz rögtön, aki azt mondta refluxom van és írt fel gyógyszert (savlekötőt), aztán úgy 1 hónap múlva a palacsintától ugyan ez lett és ezután a nyár során szinte minden nap égett a gyomrom vagy fájt, de nem nagyon, ősszel viszont egyre gyakrabban jött a gyomorfájás éjjel. Októberben egyszer napközben kezdődött el és akkor vettem észre, hogy bár a gyomromat érzem, de átsugárzik a hátamra is, és a férjem is látta, hogy milyen állapotba vagyok így elmentem az ügyeletre, ahol kiderült, hogy epekövem van, amit 1 hónap múlva kivettek és azóta nincs semmi bajom, azaz azóta nem bírok sok csokit enni, többször egymás után (ebéd, vacsora, másnap ebéd) töltött káposztát, vagy kenőmájast, mert akkor ég a gyomrom.

Még jobban figyelek a kajákra, pedig addig is figyeltem.


Tehát, én is azt gondolom, hogy nem ártana egy kivizsgálás és nem csak úgy refluxra gondolni, mert gondolom ezt vizsgálatok nélkül állapították meg, azaz nem volt sem hasi UH, sem CT, sem gyomortükrözés, ugye?


Nekem a sürgősségin hasi röntgent csináltak, és mivel ott láttak valamit és nem tudták eldönteni, hogy vese vagy epekövem okozza a fájdalmat UH-ra is behívtak.


A refluxom azóta is megmaradt, de ha mértékkel eszek, akkor nincs gond.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook