Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux betegség esetén iható-e kávé? fórum

Reflux betegség esetén iható-e kávé? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. soyle74 (válaszként erre: 34. - Sütikee)
2021. márc. 28. 15:37
Én is iszom gyümölcsteákat, ill. néha fehér- és zöldteát is. Most a sajátmárkás Spar-os decaf instant kávét vettem, nem is szalad vissza a savam tőle szerencsére, szóval valószínűleg nem túl erős.
34. Sütikee (válaszként erre: 33. - Soyle74)
2021. márc. 28. 15:05
Szia! Nem tudom semmivel sem pótolni sajnos, teát iszom helyette, gyümölcsteát, zöld teát, és fehér teát, ami nem csinál savat. Próbáld ki, finom íze van 😊Milyen kávét iszol te? Amúgy a koffeinmentes sem igaza jó, mert a csersav az ami okozza a panaszokat. Nekem még a fekete tea sem okoz akkora gondot mint a kávé. Pedig nagyon szerettem 😔
33. soyle74 (válaszként erre: 32. - Sütikee)
2021. márc. 27. 13:36

Szia.


Ez szomorú, hogy újra kiújult nálad, ráadásul rekeszsérvvel együtt. És mivel próbálod pótolni a kávét? Igen a fekete tea sem jó, inkább a zöld teát és a maté teát ajánlják kávé helyett, bár az utóbbinak az íze nekem nagyon nem ízlik. Én most vettem egy koffeinmentes kávét, abból iszom, ha már nagyon nem bírom ki kávé nélkül. Igaz állítólag ebben is van némi koffeintartalom, de talán ezt még bírja a szervezetem majd.

2021. márc. 27. 11:33
Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon. Én is súlyos refluxos vagyok rekeszsérvvel. Szerettem a kávét nagyon, nem is tudtam lemondani róla egészen két évvel ezelőttig, akkor műtöttek rekeszsérv és refluxszal, ami mára sajnos kiújult. Viszont mikor haza mentem a kórházból akartam inni egy kávét, nem esett jól, utána volt pár kísérletem, de kijön belőlem egy az egyben, így kénytelen voltam lemondani róla! Tudni kell viszont, hogy a kávé és a fekete tea csersavat tartalmaz és igazából az ami nagyon rosszat tesz a refluxnak.
31. pteri (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 06:29
Anyukám több gyógyszert is próbált. Hetekig dolgoztatta a háziorvost, mire javult. Kolléganőm is végül egy szakorvos által felírt gyógyszertől lett tünetmentes. De addig ő is kipróbálta a vény nélkül kaphatót, háziorvostól kapottat. Aztán a szakorvosi javaslathoz a gyomortükrözést. Szóval itt sincs csodaszer, ami hipp-hopp hat.
2021. márc. 21. 08:51
Akik szednek gyógyszert és súlyos volt nekik ők amikor elkezdték szedni mennyi idő után éreztek javulást?
2021. márc. 21. 00:28
Nálam a főzött kávè van hogy okoz refluxot, de pl az instant koffeinmentes nem.
28. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 21. 00:07
Egy nem megfelelően kiválasztott kávé hosszútávon gallyra vágja a gyomrot. Olyat igyál, amit nagyon de nagyon kellemesen el tudsz fogyasztani!
27. soyle74 (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2021. márc. 20. 21:21
Igen, elég sokan esküsznek rá, hogy hatásos a refluxra.
26. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 20. 19:40
Szigorúan tilos. Azért én 2-t csak megiszok. De nem kell ezt a példát követni. Anyukám már képtelen meginni, évek óta tiltakozik a gyomra. Ha épp jobb a gyomrom én megiszom. Ha rosszabb a helyzet nem, vagy csak ilyen kavarósat gyengébben, az íze miatt.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2021. márc. 20. 19:11
Mennyi ideig elég egy 80grammos tea?
24. levarosbukta (válaszként erre: 17. - Soyle74)
2021. márc. 20. 19:05
Az Ukko reflux tea fél év alatt rendbe rakott. Csak ajánlani tudom.
2021. márc. 20. 18:56
Legrosszabb esetben lehet kapni vény nélkül is gyógyszert rá, nyílván ezeknek kicsi a dózisa de lehet már az is segítene.
22. soyle74 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 20. 18:54
Azt is próbáltam, de borzasztó az íze, nem tudtam meginni. :/
21. 184481d874 (válaszként erre: 19. - 184481d874)
2021. márc. 20. 18:54
Mert a savat csökkenti ha étkezés előtt veszed be,de magát a refluxot nem gyógyitja.
20. 184481d874 (válaszként erre: 17. - Soyle74)
2021. márc. 20. 18:51
Bocs.A Salvus is okoz enyhe hasmenést.
19. 184481d874 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 20. 18:50
Refluxra nem javallott a Salvus.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Soyle74)
2021. márc. 20. 18:39
Salvus gyógyvízet próbáld ki esetleg ha még nem próbáltad, ez nem is drága.
17. soyle74 (válaszként erre: 15. - Cimpi)
2021. márc. 20. 18:24
2 üveg repcemézet fogyasztottam el, de nem használt semmit, ugyanígy az almaecet sem. Nemrég Aloe Vera italt kezdtem el inni, mert állítólag az is jó rá, de az meg tartós hasmenést okozott, így abbahagytam. Egy dolgot még nem próbáltam az Ukko reflux teáját, bár nem valami olcsó sajnos, na nem mintha az Aloe Vera az lenne.
16. soyle74 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 20. 18:20
Nem voltam orvosnál. A torokgyulladást nálam nem szó szerint kell érteni, hanem olyan félig-meddig szinten. Tehát nem túl súlyos, de azért kicsit olyan, mintha valóban torokgyulladás lenne. Szóval valószínűleg inkább csak irritálhatja a légcsövemet meg a torkomat a kávé. Amikor nem iszom kávét, akkor nemigen szoktam érezni. Cappuccinot is szoktam néha inni, az valamivel gyengébb a kávénál.
15. cimpi
2021. márc. 20. 18:16
Refluxra,savra nagyon jó a nyers repceméz- teáskanállal reggel este- meleg italba nem szabad- csak magában. Én a Nestlé Ricoré 3:1 gyenge kávéját is savaslom,nem erős.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Soyle74)
2021. márc. 20. 18:14
Téged látott orvos? Mert magamból kiindulva amit most hetek óta átélek ha gyakran van torokgyulladásod inkább menj el orvoshoz mert elég súlyos is tud lenni sajnos ez a dolog. Én sem hittem volna de így, hogy magamon tapasztalom jobb megelőzni ezt az állapotot mint utána szenvedni, hogy helyregyere.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Perzsacica)
2021. márc. 20. 18:12
Igen én sajnos sokszor éreztem/érzek olyat, hogy nem birok nyelni ilyenkor meg meg is ijedek és nagyon rossz érzés.
2021. márc. 20. 17:45
Célszerű volna koffeinmentes vagy legalább részben pótkávé fogyasztása. Az állandó reflux valóban okozhat gégegyulladást de még hörghurutot is az állandó savas gyomornedv vissza áramlása miatt, ami éjszaka lecsuroghat a hörgőbe . A torokban gyakori égő érzetet okoz és a nyelőcső gyulladásához is vezethet, aminek mellkasi fájdalom , nehezített nyelés is lehet a következménye. Kevésbé okoz gyomorpanaszt a fekete vagy zöld tea, melyek hasonló , frissítő hatásúak. Meg lehet lenni kávé nélkül is egyébként. Gyermekkorunkban sem ittunk kávét és milyen jól megvoltunk nélküle. Erős kávét semmi esetre se igyál.
11. soyle74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 20. 17:14
Igaz nem sok, de azokban az instant kávékban is van koffein. Nekem is nehezemre esik nem inni kávét, de nekem is refluxom van valószínűleg, mert ha erősebb kávét iszom, akkor hányingerem van tőle, ill. felszalad időnként a sav időnként éjjel, bár néha nappal is. De mindenki szervezete más, így nem tudni, hogy rád milyen hatással lenne hosszabb távon az ilyen instant kávé. Nekem is gyakran van torokgyulladásom, meg úgy érzem, mintha szűk lenne a nyelőcsövem, valószínű ezeket a panaszokat is a reflux okozhatja. A kávéscukor se vált be nekem, mert attól is hányingerem van. Így nem tudok mást tenni, minthogy csak néha iszom egy gyengébb kávét, bár max. 1 hétig bírom ki kávé nélkül, mert eléggé hozzászoktam a kávézáshoz.
10. Babi11
2021. márc. 20. 16:28
Refluxra jó az almaecet.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2021. márc. 20. 15:53
Akkor még te szerencsés vagy ha ennyi segített és nem kell gyógyszer. :)
8. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 20. 15:33
Nekem csak gyanúm van. Nem vizsgáltattam ki. Minden olyanról lemondtam ami okoz tüneteket, csak a kávét hagytam meg! Azt muszáj! Imádom! Valamit valamiért!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Nagymarcsi)
2021. márc. 20. 15:22

Köszi :)


Én nekem most derült ki a reflux, az orvos szerint elég erős én nem igazán vettem észre semmit belőle.

Tök más tüneteim jelentkeztek, gégegyulladás amire mindig felírtak gyógyszereket(antibiotikum) de semmi nem használt és most a sokadik orvos azt mondta, hogy a reflux miatt van ez.

2021. márc. 20. 15:17
Én súlyos refluxos vagyok,a gastroenterológusom eltiltott a kávétól.Viszont mikor mondtam nekem fontos a kávé,akkor engedett egy kicsit,végül 3in1-ben kávét,vagy koffeinmentest engedélyezett.De valóban ki kell tapasztalni,mi a jobb megoldás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook