Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Reflux betegség - receptek, ötletek fórum

Reflux betegség - receptek, ötletek (beszélgetős fórum)


2010. okt. 5. 12:32

én mikor orvosnál voltam akkor a következőket tanácsolta:

- paradicsom, kakaó, csoki, kávé, cigi, alkohol, szénsavas üdítők, savas gyümölcsök/gyümölcslevek kerülése.

- étkezés után legalább egy óra múlva feküdjünk le

- magas párna használat

- többszöri kis étkezés


Kaptam tőle egy gyógyszeri is a Noacid-ot és ha betartom a szabályokat és a ha használom a gyógyszert akkor semmi tünetem nincs.

2009. febr. 1. 16:40

Tiszafüredi lugos is jó már akinek beválik


ph 9,8

2009. jan. 30. 17:10

Zsuzsa48, Gabriellaxp, m

i ez a "csodaital", vagy "zöld lötty"? Nekem is nagy gondot jelent a gyomorsavam, és nem ekerok folyton tablettákat rágni.

6. Gabriellaxp (válaszként erre: 5. - Zsuzsa48)
2009. jan. 30. 16:56

hello

A zöldlöttyre gondolsz. Én az iszom és nagyon jó, de nagyon drága is sajnos.

2009. jan. 12. 15:54

Sziasztok!


Én régebben is savas voltam, de a kemoterápia még jobban betett. Szerencsére hozzájutottam egy ismerősöm által, egy gyógynövényekből álló italhoz. Én azóta ezt csodaitalnak nevezem, mert sikerült rendbejönnöm, éjjel nem jön fel a sav, és mindent ehetek. Sokáig szedtem a Nexiumot is, mert már olyan állapotba voltam, de a gyógyszerekből elegem lett. Nevet nem írok, mert levédett.


Üdvözlök mindenkit

4. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 1. - Fuszulka)
2009. jan. 6. 12:39
A reflux nem azért van mert savanyúságot eszel. A gasztroenterológus ír gyomorsav mennyiséget csökkentő tablettát.
2008. nov. 6. 22:18
sziasztok...nekem is az van:S kerestem már oár helyen de egyszerűen nemtalálok semmi normális étrendet...:S:(
2. anatra (válaszként erre: 1. - Fuszulka)
2008. okt. 28. 18:14

Szia!

Nekem is az van, saját magának kell kitapasztalni mit mivel mikor.

Nem biztos hogy a savanyúságot teljesen ki kell iktatni. Én kovi ubit és sima eseteset is tudok enni. De panírozott cuccokat pl nem:(

Nekem a sokszor keveset és szétválasztós diéta jött be. Tehát nem eszem húst szénhidráttal (krumpli,rizs,tészta). Eszem ezeket, de zöldséggel pl spenótos rizs vagy tészta. És eszem a húst is, de csak salátákkal vagy párolt zöldségekkel.

Amúgy van , hogy tök mindegy hogy étkezem, mennyire van épp nyugis időszakom, akkor is jönnek a tünetek. Ezt doki is mondta..kiszámíthatatlan!

Remélem segítettem!

2008. okt. 26. 08:20

Anyósomnak reflux betegsége van

valaki tud ilyen szakácskönyvet vagy recepteket ajánlani?

PL SAVANYÚSÁG HELYET MIT LEHET ENNI

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook