Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


2009. jan. 23. 18:24
En azt olvastam, hogy a grapefruitmagolaj is jo immunerositonek!
75. efike (válaszként erre: 73. - 94e6ec2939)
2009. jan. 23. 17:25

Szia Juni!

Neked is tudom javasolni a méhpempőt. Remek immunerősítő. Vagy a ginsenget. (Én a kettőt együtt szedem)

Efike

74. efike (válaszként erre: 72. - 613846812b)
2009. jan. 23. 17:19

Sziasztok!

Kedves Meli, én a saját tapasztalataimat tudom megosztani veled, elég sok mindenen keresztül mentem már....

Jól gondolod, a kontroll citológiától függ, hogy kell-e beavatkozás vagy sem. A dokid ezek szerint nem mondta előre.... Jellemző. A legtöbb orvos nem is foglalkozik a HPV-vel, csak ha már bajt okoz. Jó, mi? Ha a következő is P3 lesz, akkor egy rövid beavatkozással mintát vesznek a méhszájból, majd azt küldik el a patológiára. A kis darabkából megmondják a további teendőket. Az igaz, hogy egyelőre nem gyógyítható, de ne aggódj, az egészséges szervezetű, fiatal nők 80-90%-a magától kigyógyul a HPV-ből! Ha bármiben tudok segíteni, csak szólj!

Efike

2009. jan. 23. 10:53
En februarban megyek megint HPV tesztre... Nem sok jot remelek, bar tuningolom az immunrendszeremet... Tiszta para vagyok tole.
72. 613846812b (válaszként erre: 71. - Efike)
2009. jan. 23. 10:31

Szia!

Már nem tudom mire véljem ezt a HPV-s dolgot, egy biztos, eléggé elkeserít. Dehát ki nem?!

Írtad, hogy meggyógyultál. (DE JÓÓÓÓÓ! :)) ) Én úgy tudtam, hogy ebből nem igazán lehet kigyógyulni.

Igaz nem sok mindent tudok a HPV-ről, eddig erről csak elrettentő dolgokat olvastam. :(

Nekem műtétről eddig még nem esett szó, de akkor ez a kontroll cytológiám függvénye lesz?

Amúgy már azt gondoltam senki nem fog erre a fórumra írni, mert itt igencsak elfogytak az emberek, vagy mindenki kigyógyult!? :)

Szóval örülnék a válaszodnak!

71. efike
2009. jan. 22. 09:49

Szia m-e-l-i!

Remélem, az Isprinosis utáni kontroll citológiád már jó lesz! Engem anno meg kellett műteni, mert egyszerre volt méhszájsebem, HPV-m és P3 eredményem... De ez rég volt, teljesen meggyógyultam rövid időn belül!

2009. jan. 16. 19:16

Én ma tudtam meg, hogy HPV-m van :(

Ráadásul 18-as, azaz a magas kockázatú.

A nőgyógyi írt Isprinosis gyógyszert, 6 hetes gyógyszeres kezelés.

Aztán meglátjuk......

Az előzmény csupán egy P3-mas cytológiai eredmény volt.

2009. jan. 16. 13:28
A szemolcsokkel borgyogyaszhoz kell menned, a nogyogyasz azzal nem tud mit csinalni... A HPV tesztet meg kerd, mert nem csinaljak mindig automatikusan a nogyogyaszok, nem is ertem miert...
2009. jan. 16. 12:35

[link]

Itt nagyon jol ossze van szedve, hogy mitol johet elo, es mi szamit rakosnak. Ajanlom figyelmetekbe!

2009. jan. 16. 09:23
Sziasztok! Hat nekem lehet, hogy van hpv-m, mert jottek ki rajtam szemolcsok:( Igazabol 2-3 hete vettem eszre, azota nottek, de semmi panaszom, nem eg, nem viszket, csak ott van. 2 het mulva megyek haza es ellatogatok a nogyogyaszhoz. A parom nem eszlelt semmit magan. Utanaolvastunk, gyakorlatilag barhogy meg lehet fertozodni, nem csak szexualis uton, de borrol borre is, ha van hamserules. Es attol, hogy megcsinaljak a tesztet es a teszt negativ lesz, meg lehet valaki hpv-s, csak nem a rosszabb fajtabol. Ugy tudom a teszt 95%-os biztonsagu. Es valoban az ovszer sem ved.
2009. jan. 6. 13:12
Nekem is volt HPV-m. Futószemölcsök lettek tőle az arcomon. Bőrgyógyász mondta, hogy HPV okozza. Adott gyógyszert és ecsetelőt, de később le kellett égetni őket, mert nem múltak. A gyógyszer arra volt jó, hogy a vírust kezelje. Azt mondta menjek nődokihoz, szerencsére nem lett bajom nőgyógyászati téren és hogy van akinek a bőrén jön ki, de ez a szerencsésebb, mert annak elvileg nem lesz méhnyakrákja. Egészséges vagyok hála égnek.
65. efike
2008. dec. 31. 16:47

Nálam szinte az összes HPV törzset megtalálták, a leletemen három sorba fértek ki a számok....

P3 miatt kétszer volt conisation, 3 éve "rendben vagyok". Az orvosok azt mondják, hogy soha nem fog belőlem eltűnni a vírus, nem tehetek semmit. Sűrűn kell magam ellenőriztetni. Tíz éve vagyok együtt a párommal, negyedik éve próbálkozunk babával, s a párom andrológus orvosa azt mondja, hogy azért nehézkes a dolog, mert a páromnál a HPV miatt kevés az életképes sperma, s nem gyógyítható. Egyelőre megpróbáljuk a természetre bízni a dolgot, hátha az a kevés spermium célba ér egyszer! Ti mit tennétek?

64. nory.
2008. dec. 26. 11:52

Sziasztok!

Nálam is hpv diagnosztizáltak ráadásul magam kockázatut és 2 törzset is 55;65. A mi a legszomorubb,hogy attol kit nagyon szerettem már 3éve küszködtünk a kapcsolatunkon és volt egy kis szünet majd ujraegyütt és jött a baj.Nála alacsony kockázatu lett amit lézerrel le is szedtek neki folyamatossan jár kontrolla.Mivel nekem külsö jelei nem voltak igy azt gondoltam,hogy nekem biztos leküzdte a szervezetem de megnyugvásképp csináltattam tesztet.Az orvos is megnyugtatott,hogy nem lehet baj...majd 3 hét mulva jött az eredmény...szörnyü érzés volt és még a mai napig.Külsö jele a mai napig nincs3havonta mennek kell kontrolla addig az isoprinosine immunerösitöt szedem és majd kiderül...februárban megyek vissza remélem javulás lesz hisz a párkapcsolatom is tönkre ment amit nem bánok már hisz oda vissza fertözödség nem áll fenn.Igy könnyebb lesz.Oltani az orvos nem akar de láttam hogy más is érdeklödött utána amugy 90ezer forint összessen és 3 oltást is kapsz.Én a tablettában és a saját magamban bizok.Ugyanis lelki erö is fontos nem szabad elhagyni magad bár nekem a tudata nagyon rossz volt és családom segitett...

Brigitta2121!!! Sztem kezd el szedni az isoprinosine tablettát ez egy immunerösitö tabletta pesten és sok doktor egyetért ennek szedésével ha hpv vagy,és probálj oda figyelni mivel párkapcsolatod van az oda-vissza fertözésre mivel magas kockázatut is diagnosztizáltak.Probálj erös lenni és ne hagyd el magad.Fél egészség ha erös vagy!Orvosod nem avat be???Elég szomoru sztem keress mást.Én is neten kerestem rá az orvosomra és nagyon megvagyok vele elégedve nagyon megértö és bár magánorvos nagyon jol jártam vele.Mütét az attol függ hogy hol van rosszindulati daganatod.Ugyanis a hpv okozhat mégnykaszájsebet,gége rákot,torokrák,méhnyakrákot.Szoval vigyázzatok az egészégetekre.Én személy szerint a tablettában bizok de azota jobban oda figyelek mindenre.Intim törlö kendö,intim szappan(femina)stb...

2008. nov. 11. 20:52
Hpv6, 16
2008. nov. 11. 20:51

Sziasztok! Nálam is 2 Hpv típust találtak Nálam: köztük 1 magas kockázatút is. Pénzem nincs az oltásra, ám a doki azt mondta, hogy felsleges a műtét.....nem értem! Mit tegyek, hogy lehet ezt kiszedni a szervzetemből. Ráadásul a Partneremnek pér hónapja szemölcsök jelentek meg, amit oldattal kezel, ám mindig újabbak jönnek ki... Mit tehetnénk??? Segítsetek!!! A műtét hogyan zajlanak?, ugyanis az orvosok nem avatnak be:(

Köszzi

2008. nov. 10. 11:42
sziasztok!Nálam a hpv 51-es típusát állapították meg.Van valaki akinek ilyen van?
2008. szept. 22. 11:07
És ez ingyenes 26 éves korig? Csak mert nekem azt mondták, és az előbb beszéltem a nőgyógyászom asszisztensével, aki azt mondta, hogy nem ingyenes :-( most akkor hogy van ez?
2008. szept. 22. 11:02
Sziasztok! Ezt háziorvos adja be? Vagy nőgyógyász?
2008. szept. 13. 15:44

Sziasztok!


A HPV-nek lehet tünete a rendszertelen vérzés, barnázás?

2008. szept. 12. 20:57
Sziasztok! Én azért nem látom ilyen sötéten a dolgot! A gyógyszergyártás nyilván business, de meggyógyulni egy betegségből, vagy elkerülni azt valamilyen gyógyszer segítségével (ha már másképp nem megy) szerintem szintén jó business! Engem is beoltottak, de rajtam valaki más gazdagodott... A Cervarix nevű vakcinát kaptam és nem érzem kidobott pénznek! Ezt felírják idősebbeknek is, tesztelték is idősebb korosztályon nem véletlenül: ha már valaki fertőzött, akkor is "válthat ki keresztreakciokat, és gyengitheti a másik virustipust" -tehát hasznos. Talán túl naiv vagyok, de én hiszek a szekembereknek.
56. Talian35 (válaszként erre: 55. - 17fcad3339)
2008. szept. 4. 04:23
Ezt sajnos nemcsak gondolni lehet, ez biza igy van. Itt minden a pénzről szól, az, hogy velünk mi történik, lényegtelen. Ez van. Nemhiába a gyógyszergyártás a 2.legjobb üzlet a világon :-)
55. 17fcad3339 (válaszként erre: 54. - Talian35)
2008. szept. 4. 00:56
Uhh én az orvosokkal kapcsolatban azota már mégtöbb dolgot nem értek sajna.. (( Már olyat is olvastam hogy nem is irhatják fel 26éven felülieknek nekem mégis felirták.. Kezdem azt gondolni hogy tényleg ez a forgalmazoknak csak egy jó kis business..Az orvosok meg asszisztálnak hozzá((
54. Talian35 (válaszként erre: 53. - 17fcad3339)
2008. szept. 2. 18:53
Értettem én, csak az orvost nem értem hogy miért javasolja, mikor a legtöbb külföldi publikációban le van irva, hogy csak akkor ér vmit ha még a virusok előtt oltatjuk be magunkat. Ezért is vezették be pl. USA-ban már 9-11 éves kislányoknak (más tészta, hogy csak 18 éven felülieken tesztelték).
53. 17fcad3339 (válaszként erre: 52. - Talian35)
2008. szept. 1. 15:51
Kedves Talian 35 ! Javaslom olvasd át ujra amit irtam, vagy inkább bemásolom, még keresned sem kell..ime: Kezdem az elején.. 2006 ben kiderült hogy hpv gyanus vagyok/dec/,egyébként akkor került forgalomba a silgard.. 2007 januárban 31-es tipust azonositottak,az orvos javaslatára fél év alatt 3X alkalommal megkaptam a vakcinákat/ Tisztában vagyok vele utplag hogy sz..t sem ért.. akkor hidd el több orvos is azt mondta /miután kiderült a hpv fertőzöttség /hogy adassam be, mert válthat ki keresztreakciokat, és gyengitheti a másik virustipust.. nem én találtam ezt ki..
52. Talian35 (válaszként erre: 48. - 17fcad3339)
2008. aug. 28. 10:51
Ha már Benned volt az oltás, sz...t sem ér az oltás, ezt előtte kellett volna megnézetni vagyis az orvosnak az oltás előtt ezt kellett volna először kezdeményeznie. Amúgy a HPV egyáltalán nem csak szexuális úton terjed - sajnos. Reméljük nincs komolyabb bajod! Minden jót!
2008. aug. 26. 14:02
Szijjasztok! Én nekem is P3-s volt az eredményem, meg is csinálták a conisatiot, azóta eltelt a 2 év, remélem nem lesz később sem gond...
50. d0860dee94 (válaszként erre: 49. - Mandella)
2008. aug. 26. 13:54

engem műtöttek is és 3 havonta kell járnom rákszűrésre.

nekem is erős gyulladásom volt, hpv-ről szó sem volt.

a védőoltást én is kérdeztem, de annyi törzse van a hpv-nek, hogy nem ad teljes védettséget és a dokim szerint totális pénzkidobás.

49. mandella (válaszként erre: 47. - 12075a76b9)
2008. aug. 26. 13:47

ez nem igaz - példa rá egy kolléganőm.

p3-asa volt, aztán kiderült, hogy "csak" valami gyulladás miatt, amit kezeltek

2008. aug. 22. 20:20
Sziasztok!Én azt hiszem senkit nem fogok megnyugtatni itt.. Előre is elnézést.. Ma irtam több helyre /egyetemek, kutatóközpontok/ a hpv elleni silgard oltás miatt,mert bár ugyan benne van a tájékoztatóban h 26 éves korig/én már azt sem hiszem el/ én 27 és fél éves voltam amikor az első silgard oltast megkaptam az elsők között amikor forgalomba került.. Kezdem az elején.. 2006 ben kiderült hogy hpv gyanus vagyok/dec/,egyébként akkor került forgalomba a silgard.. 2007 januárban 31-es tipust azonositottak,az orvos javaslatára fél év alatt 3X alkalommal megkaptam a vakcinákat/3x29000.-/ majd fél év múlva egy ugynevezett NA /nem azonosithato tipust/ találtak, megnyugodtam mert elvileg a vakcina véd a legrosszabb /6,11,16,18/ ellen, ujabb fél évre rá kaptam egy negativ eredményt.. Itt kell megjegyeznem hogy férjnél vagyok,tartós kapcsolatban tehát nem volt partnercsere sem.. Mindent megtettem leszoktam a dohányzásról,nagy dozisban szedtem Cvitamint/virusok ellenszere!!/ de nem nyugodtam mégsem, gondoltam csináltatok ujabb fél év elteltével egy ujabb hpv tipizálást.. és lám:16 os tipus.. a legrosszabb..tartósan fertőzött vagyok 2éve,és a szervezetemben van a leggenyább /elnézést/ tipus.. ugy hogy a világon mindent megtettem a jó cél érdekében.. Az orvosom azt mondta ennyit az oltásról.. és nem pampoghatok hiszen a tájékoztatóban benne van:26 évesig.. nem a pénzt sajnálom, de soha nem felejtem el mennyi orvos mondta h adassam be mert higyjem el jó lesz.. én nem ragoznám tovább mindenki vonja le a véleményét.. Most szeptember 22 -re van időpontom a Kékgolyóba.. meglátjuk mi lesz..
47. 12075a76b9 (válaszként erre: 45. - Talian35)
2008. júl. 9. 22:56
Nekem azt mondta a nődokim,hogy hogyha valakinek a cytologiája már P3-as akkor az szinte 100% hogy HPV-vel fertőzött!Nem tudom mi az igazság!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook