Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
196. 94e6ec2939 (válaszként erre: 195. - 11b6a2c681)
2009. nov. 25. 14:35
En is a dokimra hallgattam:) Nekem azt mondta, ha a lanya lennek, azonnal beadna nekem..
195. 11b6a2c681 (válaszként erre: 194. - 94e6ec2939)
2009. nov. 25. 14:24

Igazad van, egyértelmű, hogy az ember mindenben bízik és ez így jó.

Én most hallgattama dokimra ebben a kérdésben, lehet, hogy majd megbánom...

2009. nov. 25. 13:53

Hu, azt hittem valami durvabbat mondott. Marmint ezzel eddig is tisztaban voltam.

En mar a harmadik oltast kapom. Azt tudjak, hogy nem art, max nem hasznal. Egy probat nekem meger, lehet ezen mulik az egeszsegem.

Koszi a valaszt.

193. 11b6a2c681 (válaszként erre: 192. - 94e6ec2939)
2009. nov. 24. 15:28

Én is be akartam oltatni magam. Azt mondta, őszinte lesz, nemrég volt egy konferencián, a hpv terjedése komoly méreteket öltött az elmúlt időszakban, mindenki találgat, semmi biztosat nem tudnak. Az hpv-nek rengeteg faja van, az oltás csak 1-2 alfajra lehet hatással, de ennek bizonyítására sem állnak még rendelkezésre adatok, mivel a 15-17 éves lányok, akiket ma beoltanak, majd csak úgy 20év múlva tudják megmondani (veszélyeztetett korban), megfertőződtek e hpv vírussal,hatott e az oltás..stb.

Én azzal sem értek egyet, hogy a hpv csak szexuális úton terjed...de ez csak az én privát véleményem.

192. 94e6ec2939 (válaszként erre: 191. - 11b6a2c681)
2009. nov. 24. 11:34
Mit mondott az oltasrol?
191. 11b6a2c681 (válaszként erre: 188. - Nolita)
2009. nov. 23. 20:59

Nem lesz semmi gond, kitartás.

Én is holnap megyek kontroll cytológiára, engem szeptember 29.-én műtöttek, a szövettanom jó lett, de én is parázok, mit mutat majd a mostani rákszűrés.

A dokim szerint még jelen lehet a szervezetemben a vírus.

Mi is kérdeztük, hogy kell e a férjemet kezelni, de az volt a válasza, hogy teljesen felesleges...ennyit arról, hogy a hpv csak szexuális úton terjed...

Az oltásról is mondott pár érdekes dolgot..

190. 11b6a2c681 (válaszként erre: 189. - 94e6ec2939)
2009. nov. 23. 20:55

Szia.

azt nem tudom, de Győrben, ha rajta van a hpv a papíron, ingyenes a tipizálás, attól függetlenül, hogy p2 vagy p3.

2009. nov. 23. 15:41
Csak akkor ingyenes, ha P3 a citologia. P2-nel nem tamogatja az OEP.
188. nolita
2009. nov. 23. 13:33

Köszi a választ!

Hmm, akkor engem is lehúztak. De engem már csak a leletem érdekel.

Pozitívan próbálok hozzáállni a dolgokhoz, csak nem lesz nagy baj. Már csak a párommal nem tudom mit csináljak. Ő is ki akarja magát vizsgáltatni, de nem igazán tudjuk hova is menjen. Ötlet?

Mindenkinek jó gyógyulást!

187. 11b6a2c681 (válaszként erre: 186. - Makonya)
2009. nov. 22. 14:47
ok.drukkolok
186. makonya
2009. nov. 22. 11:26

Hát akkor engem lehúzott a régi dokim. Számlát sem szokott adni....Egyébként a mostani ad. Ez pozitív, mert így nem a pént hajtja... nem darabnak érzem magam.

Egyébként múlthéten nem tudtam utolérni az orovom, a jövőhéten megírom, hogy hol tart a gyógyulásom.

makonya

185. 11b6a2c681 (válaszként erre: 184. - Makonya)
2009. nov. 21. 12:49

Nem, mindenképpen ingyenes a tipizálás, ha rajta van a leleten a hpv gyanú. Ezt az oep fizeti.

Nekem is a nőgyógyászaton mondták, nem a dokim küldött el, magamtól mentem, tudni akartam, milyen típusú hpv.

184. makonya (válaszként erre: 183. - 11b6a2c681)
2009. nov. 20. 18:41

Szia!

De nem csak akkor ingyenes, hogyha nem magánorvoshoz jársz?

makonya

183. 11b6a2c681 (válaszként erre: 181. - Nolita)
2009. nov. 20. 07:46

szia!

Ha rá van írva a cytológiai leletedre, hogy hpv (hpv infectio), akkor ingyenes a tipizálás elvégzése.Nehogy fizess.

182. makonya (válaszként erre: 181. - Nolita)
2009. nov. 19. 20:04

Szia!


Nekem 1,5 hetet kellett rá várnom.

181. nolita
2009. nov. 19. 13:11

Sziasztok!

Nekem fél éve p2-s lett az eredményem, és hpv jelei, immunerősítés, hüvelykúp, három hónap múlva p2, a doki mondta azért jöjjek már vissza ismét 3 hónap múlva. Most lett meg az eredményem, p2 hpv jelei. Mivel p2 az eredményem ezért megbeszéltük a dokival, hogy pénzért megcsináltatom a tipizálást. Eléggé kibuktam mert egy férfival volt az elmúlt 5 évben kapcsolatom, és nem is igazán értettem mit beszélt nekem az orvos. Megtudnátok mondani mennyi időn belül jön meg az eredménye a tipizálásnak?

180. 11b6a2c681 (válaszként erre: 179. - Makonya)
2009. nov. 13. 14:50
Tehát a genotípus 18 és 56? mindkettő magas kockázatú...Nagyon drukkolok! nekem jó lett a szövettanom, az volt a papírra írva, hogy az épben történt a kimetszés...de jövő héten kontroll cytológia, és nem vagyok nyugodt, mert a dokim szerint a vírus még ugyanúgy benne lehet a szervezetemben...szóval, bármikor okozhat gondot újra..
179. makonya (válaszként erre: 178. - 11b6a2c681)
2009. nov. 12. 14:22

Sziasztok!

Igen, tipizáltattam, mert a rákszűrésre az volt írva, hogy HPV?... és engem ez nem hagyott nyugodni, ezért kértem a nődokitól a vizsgálatot. 18 és 56-ost hordozom..

Az eredményem a napokban lesz meg! Meg fogom írni nektek!


makonya

178. 11b6a2c681 (válaszként erre: 171. - Makonya)
2009. nov. 9. 21:40

Szia.

Tipizáltattad a hpv-t? Milyen típust hordozol? Nekem is p3, magas rizikójú, 56-os genotípus. Engem Már műtöttek.

Az ezüstkolloidot ki fogom próbálni.

177. Veronika27 (válaszként erre: 175. - 94e6ec2939)
2009. nov. 9. 21:15
Keress rá neten és meglátod, mik a lehetőségek.
176. ac148cb358 (válaszként erre: 171. - Makonya)
2009. nov. 9. 18:53

Sziasztok!

Engem is nagyon érdekelne majd az eredményed, kíváncsi vagyok nagyon!

Én most az Isoprinosint kaptam + a Flavint, azt kell szednem nekem is és a páromnak is. A műtét után két kontrollon voltam eddig, 2 hét különbséggel, annyi derült ki, hogy a sebem nagyon szépen begyógyult, de most egyenlőre óvszert kell használnunk!:-(((

Hogyan lesz így ebből kisbaba???? Jó, gondolom, hogy ez azért nyilván változni fog majd, hisz 3 hónap múlva lesz először rákszűrésem! Remélem, hogy ott majd csak jókat fog mondani az orvosom!!!


De mindenképpen kérlek, hogy oszd meg velünk az eredményt!


Kicsit ezzel most megijesztettél, hogy nem szabad méhnyak metszésre menni, de én úgy tudom, hogy ott ugyanúgy megindul ilyenkor az új hám képződése így nem lehet baj! Én olyat is hallottam, hogy méhnyak rákkal operáltak 2szer is egy nőt, egy ismerősömet és utána most is azt mondják még, hogy egészséges kisbabát szülhet! Most akkor mi az igazság?????

175. 94e6ec2939 (válaszként erre: 174. - Veronika27)
2009. nov. 9. 11:37
Aha... Csak azert kerdeztem, mert aki HPV tesztet akar csinaltatni, nem kell elmennie ebbe a centrumba, a nogyogyasz is megcsinalja. Azt hittem, valami mas is van ott.
174. Veronika27 (válaszként erre: 173. - 94e6ec2939)
2009. nov. 5. 16:08

Ez speciálisan a hpv-re szakosodott rendelő. Keress rá neten. Én pl. az ő videójukból tudtam meg pontosan, hogy mi is az a hpv.

Nekem elmúlt, hogy lekopogjam.

Én még nem voltam ilyen centrumban, de szerintem érdemesebb ilyenbe menni, mint hetente a nőgyógyászhoz...

173. 94e6ec2939 (válaszként erre: 172. - Maggie047)
2009. nov. 5. 14:05
Mi az a HPV centrum?
172. Maggie047 (válaszként erre: 171. - Makonya)
2009. nov. 4. 17:29

Szia!


Engem érdekelne az eredményed, örülnék ha tudatnád velem. Érdekes nekem semmit nem ajánlott a doki HPV-re, pedig olvasom hogy van rá vitamin és kúp is. Hamarosan én is megyek hogy megtudjam mi újság...remélem javult a helyzet, egyelőre csak várakoztunk a dokival, nyugtalanok a sejtjeim vagy valami ilyesmi volt a papíron, szóval mintha valami útnak indult volna... HPV centrumban volt közületek valaki?-én ezen gondolkodok hogy oda kéne menni...

171. makonya
2009. nov. 4. 12:03

Sziasztok!


Fél éve nálam is megállapították a HPV-t. Nagyon megijedtem. Az orvosom azt mondta, hogy szedjek immunerősítőt és csak gumival éljünk neki életet a párommal és kb két év alatt a szervezet önnmaga legyőzheti és örök életre tartó védettséget ad majd arra a típusra, ami nekem/nekünk van.


Ezt is csináltuk, aztán elkezdtem olvasgatni a neten mindenfélét a HPV-ről. Nagyon sok fórumot végigolvastam, orvosi leírásokat stb..

Majd olvastam egy bizonyos ezüst-kolloidról, mely 650 vírust képes elpuszítani. Még mélyebbre túrtam magam a témában és olvastam többek között még a cickafarkfű tea hatásos sebgyógyító képességéről, valamint egy neves nőgyógyászról, aki a HPV-t gyógyítja...műtét nélkül.

Egy hónappal ezelőtt elmentem hozzá, mert nem akartam tétlenül üldögélni és várni, hogy meggyógyulok e vagy rosszabbodni fog e majd az állapotom. Csinált egy rákszűrést és kiderült rá egy hétre, hogy az állapotom rosszabbodott, mert P2 -ből már P3-as lett az eredményem és a méhszájam nagyon csúnya állapotban volt. Elkezdtük a kezelés.

Tegnap voltam újra Dokinál és megdícsért, hogy nagyon szépen gyógyulok. Ismét volt egy kezelés + lézerrel generálta a beteg terültetet.

Megint csinált rákszűrést. Annak egy hét múlva lesz eredménye, de mivel megdícsért a Doki, így bizakodok!


A kezelés alatt végig szednem kell az ezüst-kolloidot (1 teáskanál reggel és este, mely 3 percig a szájban kell tartani).

Sőt, amikor kiderült, hogy P3 az eredmény, akkor vissza kellett mennem és kaptam egy gyógyszertárban elkészített 10 db kúpot. Mikor megkérdeztem a gyógyszerészt, hogy mik az alkotóelemek, akkor azt mondta, hogy nagyon erős gyulladáscsökkentők és gombaölők...valamint hozzátette, hogy ezen kívül, már sok mindent nem lehet beletenni.


Nemi élet nem tiltott, de csak és kizárólag gumival való védekezés. A Doki azt is mondta, hogy férfiaknál nem tudják kimutatni a betegséget, ezért csak annyit tudunk tenni, hogy közösen szedjünk az ezüst-kolloidot és gumival végekezünk. Ebből még egy jó évünk van.


És ne okoljátok a srácokat érte. Mert 5-10-15 évig is tud lappangani a szervezetben. Lehet, hogy már régóta hordoztad, csak most jött ki. Legalább is az Én dokim ezt mondta és a neten is olvastam ilyet, hogy nem a félrelépés jele ez a betegség. Én sem léptem félre. Sőt 1000.000.000. %-ban biztos vagyok, hogy a férjem sem.


A műtéttel kapcsolatban mindkét nődoki azt mondta, hogy nem szorgalmazá és csak akkor végzi el a műtétet, ha már nagyon muszáj, mert a gyermek kihordásánál szükség van arra a kimetszett területre. Nekem egy hét múlva lesz citológiai eredményem. A Doki azt mondta, hogy az is lehet, hogy P1-es státuszba fogok kerülni. Megíro nektek, ha valaki érdekel.


Egy dolgot megtanultam ezalatt: Nem szabad vele nem törődni. Ha nem megyek el a másik dokihoz, akkor fél év múlva ki tudja hol tartottam volna már a P skálán. 18 éves korom óta minden éveben rendszeresen jártam orvoshoz. Most 26 vagyok... Örülhetek, hogy észrevették, hogy nem linkeskedtem el a vizsgálatot.

Ennek Ti is örüljetek, mert meg van a betegség. Már csak le kell győzn! Mikor megtudtam, hogy P3 akkor nagyon ki voltam borulva. A férjem vígasztalt, mikor hazaértem....... úgy éreztem, hogy egyenes út a rák felé sé rákos leszek... de nem szabad így gondolkozni, mostmár Én is tudom.

Fel a fejjel!!!!!!!


makonya

2009. okt. 17. 14:34

Sziasztok!

Én is új vagyok még a fórumon. 29 éves vagyok, még nem szültem, eddig soha semmilyen problémám nem volt még nőgyógyászati téren, azonban sajnos ezúttal nekem is van,ezért szeretnék veletek erről beszélni és elsősorban segítséget kérni, mert nagyon el vagyok keseredve, nagyon szomorú vagyok!:-((((

Minden évben rendszeresen járok nőgyógyászhoz, általában P2-es citológiám szokott lenni. Kb egy 2 évvel ezelőtt, amikor először abbahagytam a fogamzásgátló tablettát (Yadine)P3-as lett a citológiám, ezt kuppal kezelték, és aztán újra P2 lett.Évekig utána nem volt problémám, a gyógyszert is egy kis szünet után újra elkezdtem szedni, majd most kb 3-4 hónapja ismét abbahagytam, és ezúttal úgy döntöttem, hogy nem is kívánom folytatni, mert előbb utóbb lassan szülni szeretnék, és szeretném, hogy kitisztuljak.

Ezt követően nem sokkal elmentem az orvosomhoz a szokásos rákszűrésre, ahol is P3 lett a citológiám ismét, végigcsináltam újra egy kúp kúrát, és nem múlt el, a citológiai leleten újra kijött, hogy P3, továbbá az, hogy HPV Cin II...ami nekem ekkor még sokat nem árult el, mármint a Cin II...nem tudtam, hogy ez mennyire súlyos válfaja a vírusnak. Mondanom sem kell, hogy kórház, kimetszés, szövettan..aminek 2 hétre igérték az eredményét, ezt most csütörtökön kaptam meg, és azóta teljesen padlón vagyok, magam alatt vagyok, és nagyon nagyon félek!!!!!! Azt mondta a doktornő, hogy még az utolsó pillanatban csípte el, és hogy pont jókor műtött meg, mert egy lépésre voltam..a Cin II az egyik legsúlyosabb...ezzel társult még az is, hogy méhnyakgyulladásom is van..gondolom, hogy ez már a vírus következménye. Azt mondja, úgy néz ki, hogy eltávolították ezzel a kis műtéttel, és hogy fogok kapni vm antibiotikumot és aztán rendben leszek. Hétfőn kell mennem kontrollra, mert a műtét óta, ami 05-én volt, még nem látott, és gondolom, hogy akkor még további információkat is fogok majd kapni! Nagyon elszomorodtam, és tanácstalan vagyok, hogy ez most mennyiben fogja érinteni a jövőmet, a gyerekvállalást stb..És ami a legnagyobb kérdőjel még bennem, az az, hogy honnan és mikor kaphattam meg?????????

A doktornő elmondása szerint 1-2 éve van bennem, mert hogy ez megállapítható, és hogy kizárólag nemi úton kaphattam meg. Teljesen összezavarodtam, és elkeseredtem, én még csak feltételezni sem szeretnék olyat, hogy a párom félreléphetett, mert annál sokkal őszintébb a kapcsolatunk, hogy ilyet feltételezzek.4,5 éve vagyunk együtt és pár hónapja a menyasszonya vagyok..most nem szeretnék azonnal nekiesni és azt feltételezni, hogy ez miatta van, mert nem tartom fernek. Egy biztos, hogy kikérdezem az orvosomat hétfőn, hogy milyen vizsgálatokra kell mennie, és megbeszéltük, hogy amíg nem megy orvoshoz, addig a házas életünk szünetelni fog, mert nem szeretnék újra bajt. Úgy gondolom, hogy ez normális, nem igaz?

Segítsetek nekem abban, hogy mindannyian úgy gondoljátok, hogy ez valóban csak nemi úton terjed? Az ok hogy én úgy kaphattam el tőle, de szerintetek semmi másra nem gondolhatok, mint arra, hogy ő másfelé járkált..vagy ezt a ffiak hosszú évekig tudják hordozni és most teljesedhetett ki, vagy az én immunrendszerem most ért el oda, hogy legyengült és elkaptam? Nem tudom...Segítsetek kérlek szépen!

Azt hallottam, hogy most erősíteni kell az immunrendszeremet, hogyan tegyem? Elegendő szednem immunerősítőt..pl Multi Tabs Immuno, vagy Béres csepp..stb..vagy valami komolyabb dolognak kell alávetnem magam? Bármit szeretnék megtenni, csak ne essek vissza, meggyógyuljak, és szülhessek majd egy egészséges kisbabát!

Próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy a szerencsések közé tartozok, mert észrevették, és mert most próbálhatok meggyógyulni ebből, csak így szabad gondolkodnom és pozitívan állni hozzá, hogy nem lesz semmi baj, meg fogok gyógyulni!

Mondjátok el kérlek, hogy mit tanácsoltok nekem!

Nagyon szépen köszönöm!!!

2009. okt. 3. 17:52
Sziasztok!Új vagyok a fórumon,azért írok,mert senkivel sem tudom megosztani a problémáimat.25éves vagyok,van egy 18hónapos pici fiam.Évente járok cytológiára.Eddig soha nem volt semmilyen problémám,nemrég azonban p3-mas lett az eredményem,HPV infectio-val.Tipizáltattam,sajnos magas kockázatú típusokat mutattak ki (56).Azóta túlvagyok 3immunerősítő kúrán és egy műtéten(conisatio).Jelenleg a szövettan tvárom,ami 6hét(!!!!)múlva jön meg.Tudom,fő a pozitív gondolkodás.Kérlek benneteket,akinek volt hasonló "élménye",írjon!!
2009. szept. 28. 16:54
Sziasztok Én 16 éves vagyok a sulimban jár egy ilyen kedvezmény hogy 90 000Ft helyett "csak" 67 500.Szerintem Én beadatom már mint inkább a szüleim mert megéri és még fiatal vagyok hátha nem lesz HPV vírusom.Most van egy ismerősöm akinek 2 hónapja van hátra(méhnyakrák)ettől most kicsit megijedtem ezért is szeretném ezt az oltást!
167. 94e6ec2939 (válaszként erre: 165. - Hoverla)
2009. szept. 1. 14:07

Ja, es ami az oltast illeti, szerintem 29 evesen tuti nem kapsz tamogatast. Viszont nem kell egyben kifizetni. Nem tudom ez segit-e... A masodikat az elsohoz kepest egy honapra, a harmadikat pedig fel ev mulva.

Es nem kell megijedni, beszelj orvossal.

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook