Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1831. Dóri_123
febr. 15. 17:48

Sziasztok!

Hpv 16-ost állapítottak meg nálam, a páromnál HPV NA. Ez azt jelenti, hogy mindketten mástól kaptuk el és egymast nem fertőztük meg? Vagy elkaphattam tőle, csak nem ugyanazt?

1830. viameda (válaszként erre: 1829. - Vead)
febr. 10. 08:13
Igen, első körben elég, hátha leküzdi a szervezeted. Lehet fél év és eltűnik, akkor meg kár lenne elcseszni magad egy konizációval. Nekem a high risk HPv kimutatása utén 1,5 évvel volt csak a műtét, addig hol elmúlóban volt hol nem, de amíg a citológiám jó volt, nem kellett vágni. Ne izgulj, told a vitaminokat, és lehet simán eltűnik. :)
1829. vead
febr. 9. 19:50

Sziasztok, segítsetek kérlek.

A héten derült ki, hogy HPV fertőzésem van - magas kockázatú a méhnyakrák szempontjából - a "kimutatott HR-HPV genotípusok: Egyéb HR", viszont a rákszűrésem P2-es lett.

A doki azt mondta, hogy szedjek immunerősítőt, bármilyet és rendszeresen járjak rászűrésre. Ennyi.

Olvasgattam itt a hozzászólásokat, meg más fórumokat is az utóbbi napokban, de tanácstalan vagyok. Tényleg csak ennyi, hogy szedjek immunerősítőt, bármilyet? Most azon vagyok, hogy elviszem a leleteimet egy másik magándokihoz, mert szerintem azért ennél többről van szó, és ennél komolyabb a dolog.

Segítsetek kérlek, tapasztalat, vélemény, tanács, bármi?

Köszönöm.

1828. dulaieva (válaszként erre: 1825. - SSszonja)
febr. 3. 09:14
Esetleg nőgyógyásznál elképzelhető magánrendelésen (Salgótarján) vagy inkább orientálódjak Pest felé?
1827. dulaieva (válaszként erre: 1824. - SSszonja)
febr. 3. 09:10
Szia.Neked mióta van hpv 16 fertőzésed?A leleted p3-as?Én is így vagyok 2 éve... Sintec-et szeretnék csináltatni,hogy valóban szükseges-e a műtét.Viszont nem tudom kinél s hogyan elérhető ez a vizsgálat.
1826. Jupika1
febr. 2. 21:30
Sziasztok,tudnatok abban segiteni hogy melyik a jobb?Hpv 52es,P2 citologiam van.Deflagin Q vettem de most nezem hogy a Papilocare is jo ra de teljesen mas az osszetetele...2 napja hasznalom...
1825. SSszonja (válaszként erre: 1821. - Dulaieva)
febr. 2. 17:40
Dulaieva szerintem fizetős helyen ezt mindenhol csinálják már, kérdezz rá pár helyen.
1824. SSszonja (válaszként erre: 1823. - Viameda)
febr. 2. 17:39

Az Asc- us miatt nem műtenek szerintem és ő azt írja neki régóta az.

Nekem is most a legutóbbi Asc-us volt, hpv 16 al. De mivel a cintec negativra váltott szóba se jött a loop.

1823. viameda (válaszként erre: 1821. - Dulaieva)
jan. 31. 22:21
P3-as lelettel engem azonnal műtöttek...nem is értem téged miért nem. Az már az a szint, ami magától nem biztos,h visszafordul. Meg a loop azért nem akkora műtét, suerintem ne várj tovább, ha nem javul a köv. rákszűrésen sem.
1822. apertik (válaszként erre: 1821. - Dulaieva)
jan. 31. 20:42
Miért kellene beleeggyezned a műtétbe? Cin I, Asc-us lelettel úgy tudom nem műtenek. Cintec valóban hasznos, de sajnos nem tudok segíteni hol.
1821. dulaieva
jan. 31. 12:42

Sziasztok.Nekem 2 éve p3-as a leletem és hpv 16 pozitív.

2017-ben volt LSIL CinI , de azóta ASC-US .Most a deflangy-q hüvelygélt használom már a 3-dik dobozzal.Úgy voltam vele,hogy mielőtt beleegyeznék a műtétbe ezt még kipróbálom,végigcsinálom.Kissé tanácstalan vagyok,hogy használjak-e el még egy dobozzal a gélből vagy 3 után csináltassak rákszűrést... Illetve nagyon foglalkoztat a Cintec vizsgálat és szeretném megcsináltatni,viszont nálunk Salgótarjánban vagy esetleg környékén nem tudom hol és kinél lenne lehetőség erre.

1820. SSszonja (válaszként erre: 1818. - Dorotien)
jan. 22. 20:02
Én használom a Deflagynt. Semmi mellékhatása. Egy aplikátorral kell befecskendezni a gélt lefekvéskor nagyon jól kezelhető, könnyű,olyasmi mint azok a csöves tampon felhelyező eszközök. Nekem egyáltálán nem jön ki, max egy pici ha még utána megyek wc re. Másnapra fel is szívódhat, mert reggel sem jön ki szinte semmi.
1819. Dimethiconol (válaszként erre: 1818. - Dorotien)
jan. 20. 09:11
Én a Papilocare-t használom, havonta egy dobozzal. Nem tudom, hogy az ára miatt mondta-e az orvosom, hogy elég a havi egy, vagy pedig azért, mert tényleg elég ennyi. Nekem semmilyen mellékhatása nincsen. Hogy használ-e, azt még nem tudom, egy hónap múlva megyek majd vizsgálatra. Nem tudom, hogy a Deflagyn használata mennyire könnyű, szerintem a Papilocare-t nem a legjobban fejlesztették ki ilyen szempontból. Más hüvelyen belül használható krémek/kúpok sokkal praktikusabbak. Ez túlságosan folyik, rövid az eszköz és kevés a gél. Nem tudom, hogy a gél egyáltalán érintkezik-e a méhszájjal... Eleinte próbáltam azt, hogy újjal bekenem, de a tubus tartalmának a fele az ujjamon maradt. Azóta úgy nyomom be, hogy feltámasztom a lábamat a falra.
1818. Dorotien
jan. 19. 17:55

Sziasztok!

Sajnos nekem is pozitív lett a HPV szűrésem és LSIL (CIN1)-be kategorizálták a hámelváltozásomat. Az orvosom azt mondta, hogy egyelőre két dolgot tudok tenni, immunrendszert erősíteni és a Papilocare gélt használni. Az Isoprinosine-t egyéb allergia miatt nem szedhetem, tehát maradtak a vitaminok és a gél. Viszont közben olvastam, hogy van aki a Deflagyn-t használja, és mivel mindkettőről olyan kevés még a vélemény, aki esetleg használta valamelyiket, tudna írni a tapasztalatairól, voltak-e mellékhatások,stb?

Köszönöm előre is, és mindenkinek kitartást, aki hasonló cipőben jár.

jan. 18. 21:29

Sziasztok!

Egy pozitív történetet szeretnék leírni, mert tudom milyen mélypontra tud kerülni az ember és ilyenkor minden bíztató dolog jól jön.

Férfi vagyok, 24 éves, lassan 1 éve gyógyult, a teszteredmény is negatív lett és tünetek sincsenek.

Az első tünetekről kezdve kb 8 hónapon át tartott mire megkaptam a negatív eredményeket.

Más problémám is volt akkor az életben és a kettő együtt nagyon mélypontra küldött.

Fizikailag kezeltem a szemölcsöket, előszór a doki által felírt ecsetelővel, amivel viszont türelmetlen voltam, aztán máshonnan adott ötlet alapján sósavval marattam le, természetesen igen körültekintő módon, csak a szemölcsre, utána meg szappannal lemosva. Nekem bevált.

Kezdtem paranoiás is lenni már, bármilyen kis dudor kezdett kialakulni egyből kezeltem, valószínűleg olyat is ami nem is HPV volt.

1-2 hónap tünetmentesség után elmentem labor vizsgálatra, az eredmény alapján két magas és két alacsony kockázatú HPV-m volt.

Előtte is szedtem már vitaminokat, de fanatikus módjára ezután még inkább, még többet, még többfélét.

Napi 8-10g C vitamin elosztva a nap folyamán, D vitamin, multivitamin.

Elkezdtem sportolni, az étkezésemet ezzel együtt teljesen átalakítottam. Semmi finomított pékárú, nulla cukor, napi 5 egészséges étkezés.

Az edzésnek köszönhetően jobban megismertem a táplálékkiegészítőket, és innen tudtam meg, hogy a glutamin iszonyat fontos az immunrendszer szempontjából, így a vitaminok mellett ezt is fogyasztottam.

Szerintem ezek voltak a legfontosabbak de mivel sok helyen írták a grapefruit cseppet, így hát azon ne múljon alapon azt is napiszinten, + zöldtea, és a fokhagymát is fogyasztottam, mert arról is írták, hogy jó, gyümölcsöket ettem még plusszba.

Intim tájékon továbbra is napiszintű önvizsgálat.

Az első tesztet követően 3 hónappal ismét elmentem, és akkor már negatív eredményeket kaptam. Tünetet azóta sem tapasztaltam, borotválkozok is már (eleinte azután fixen kijött 1-2 szemölcs amíg abba nem hagytam azt is). Ennek mint írtam, lassan 1 éve.

A vitamin bevitelre azóta is figyelek, bár 8-10g helyett már csak napi 1-2gramm C vitamint fogyasztok, a többi "hókuszpókuszt" ugyanakkor elhagytam, sportolni sportolok azóta is, továbbá az étrendet is tartom. Nem a HPV miatt már, hanem mert az életem része lett.

Mint írtam férfi vagyok, nőknél lehet kicsit nehezebb túl lenni rajta, nem tudom, de biztosan nem lehetetlen.

Sok sikert kívánok mindenkinek aki ezzel küzd, és kitartást :)

1816. apertik (válaszként erre: 1815. - SSszonja)
jan. 16. 20:07
Ugyanazt az eredményt kaptuk. Neked is 6 hónap múlva javasolt a következő kontroll?
1815. SSszonja (válaszként erre: 1814. - Apertik)
jan. 16. 07:49

Igen 28 napra elég.ja akkor a Papilo drágább.. ez a Deflagyn 13 e körül van Pingvinpatikán. Amúgy meg asszem olyan 17e.

Lehet egyébként hogy enélkül is javiltam volna de most már nem merem abbahagyni..

1814. apertik (válaszként erre: 1813. - SSszonja)
jan. 13. 14:18
Rákerestem és elvileg drágább, bár nem az ár a döntő, csak nem értem 28 napra elég egy doboznyi Deflagyn, mivel 28 aplikátort ír??? Papilocare kb.7500ft a 7 darab,ami egy heti adag.
1813. SSszonja (válaszként erre: 1812. - Apertik)
jan. 13. 10:00
Drágább mint a Papilocare. Pingvinpatikan vettem ott volt legolcsóbb.
1812. apertik (válaszként erre: 1811. - SSszonja)
jan. 11. 20:53
Köszi ránézek, mert nem ismerem. Papilocaret használok hónapok óta.
1811. SSszonja (válaszként erre: 1809. - Apertik)
jan. 11. 15:31
Deflagyn gélt használtam kb két hétig a mintavétel előtt,szóval még nem is hónapokig.
1810. viameda (válaszként erre: 1808. - SSszonja)
jan. 10. 21:48
szupi, majd elmúlik a 16-os is lassacskán. :)
1809. apertik (válaszként erre: 1808. - SSszonja)
jan. 10. 21:20
Ennek csak örülni lehet. :) Nem látok tisztán én se, hogy mennyire fontos a minimum 3 hónap két vizsgálat között, ha igen akkor mit befolyásolhat.... hpv tipizálást valószínű nem, a cintecet és citologiat remélhetőleg szintén nem. Mit használtál?
1808. SSszonja
jan. 10. 11:25

Most hívott a doki ezt figyeljétek: ugye nekem az előzményben volt már asc-h, voltak negatívak, de a cintec mindig pozitív volt még novemberben is,

Most ez a doki decemberben vett mintát,most hívott hogy a hpv 16 még jelen van de a szűrés csak asc-us és a cintec negatív! El se hiszem... visszafordul talán! Lehet hogy ez a gél segít? Huu most nyomni fogom ezerrel.

Azert még persze para van bennem, mert elsőre összekeverte a leleteket...aztán egyértelműen beolvasta, es többször visszakérdeztem de na... majd az emailes verziót azert még nem láttam. Ill ugye hogy csak 1 hó telt el az előző óta. Bár a cintecet az talan nem befolyásolja.

Azert úgy gondolom nagy gáz nem lehet már ennyi vizsgálat után... ugye egy picit örülhetek?

1807. Dragbo
jan. 5. 11:22
1806. viameda (válaszként erre: 1805. - Viameda)
jan. 4. 15:57
szóval 2018-ban😃
1805. viameda (válaszként erre: 1804. - Overtherainbow)
jan. 4. 15:51
Nem, semmit. Az 1. után én is paráztam,m pont mentem 1 hétre nyaralni, repültem is...de igazából csak az utánaolvasás miatt volt a para. A 3. után meg fájt a helye, de azt meg a csaj adta be kicsit durvábban😃 Ja, aférjem is beadatt cska ő meg 2019+8-ban, neki se volt semmi.
1804. overtherainbow (válaszként erre: 1803. - Viameda)
jan. 4. 15:28

Koszi a valaszt!

A vedooltas utan tapasztaltal barmi mellékhatást? Lehet olvasni hideget meleget a sulyos mellekhatasokkal kapcsolatban(bar a legtobb a 13-14 eves korosztalyra ter csak ki) ugyhogy bizonytalan vagyok egyenlore.

1803. viameda (válaszként erre: 1802. - Overtherainbow)
jan. 4. 11:38

Nekem 2 külön dokim is mondta,ha megvan vmelyik fajta, arra nem fog hatni. De én beadattam,hogy amit kiműtöttek a High Risk, ne jöjjön vissza. Low risk elvileg van, de nem vártam tovább mert 3 éve nem tűnik el,igaz, szerencsére nem okoz semmit. Febr. körül megyek az első HPV szűrésre a 3 gardasil oltás beadása óta, kíváncsi vagyok maradt e a low risk vagy esetleg eltűnt.

Sajna ezek olyan új gyógyszerek, hogy nincs több évtizedes tapasztalat velük. Van egy tanulmány, azt veszik most akapul, aszerint amid van az ellen nem véd, de lehet 20 v 50 év múlva meg kivonják a forgalomból,m kiderül,h semmit se ér... te döntsd el kinek hiszel.

jan. 3. 23:48

Sziasztok!

Decemberben voltam eloszor nemi szervi szemolcs eltavolitason, ami sajnos kiujult, ujra levetettem. Gondolkodom a vedooltason, viszont azt olvastam, hogy amig fertozott vagyok ertelmetlen. A doki nem emlitett ilyet, csak felirta a gardisolt. Valakinek van tapasztalata ebben?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook