Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A lányom megette egy plüss méhecske bélését. Történt már valakivel hasonló? Lehet valami baja? fórum

A lányom megette egy plüss méhecske bélését. Történt már valakivel hasonló? Lehet valami baja? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 18. 09:39
Nem lesz semmi gond, ha mégis valamit furcsának látsz vidd azonnal orvoshoz. Van egy ismerősőm ő kiskorában a párnájából ette ki a szivacsot, soha semmi baja nem volt tőle :)
2011. aug. 11. 17:21
Amikor én, vagyis a mentő bevitt minket.( Azért jött mentő, mert az ügyeleten, akit felhívtam, nem volt ügyeletes kocsi és közölte, hogy kiküld egy mentőt.) A gyerekorvos NŐ részeg volt. Nagyon bunkón viselkedett. Megkérdezte, hogy maguknál szanaszét hever otthon az apró? Aztán meg közölte, hogy mivel a gyerek nem tud nyugton maradni, elég eleven nekem is ott kell maradni vele a kórházban, mivel mentő vitt be. Ekkor közöltem, röntgen után, hogy saját felelősségre haza viszem. Amikor kiadták a papírt azt sem tudta, hogy hol kell alá írni, pedig ki volt pontozva és oda volt írva, hogy orvos aláírása. Az asszisztensnő mutatta meg neki. Szóval a fiam kikakilta és még a mai napig is megvan.
19. szilvásgombóc (válaszként erre: 17. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 11. 10:54
Nem tudom, azóta nem beszéltem a csajjal. De valószínű, mert máskülönben anyukám mondta volna, hogy megműtötték a kislányt :)
18. b4c06bc553 (válaszként erre: 13. - Szilvásgombóc)
2011. aug. 11. 09:43
Na látod! Nem szakadt le az ég! Kérdezz inkább, mint hogy baj legyen. Majd figyeld a székletét, hogy valóban távozzon az a fránya méhecskebélés. :)
17. urbanszkyviki (válaszként erre: 16. - Szilvásgombóc)
2011. aug. 11. 09:32
És kijött belőle végül?
16. szilvásgombóc (válaszként erre: 15. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 11. 09:27
az egyik ismerősöm 3 éves kislánya egy hajcsatot nyelt le. ők berohantak vele a kórházba, megröntgenezték, és mivel a csat a gyomorban volt, azt tanácsolták, várjanak 5 napig, ha addig nem ürül ki, műtét...
2011. aug. 11. 09:24

Én is aggódó anyuka vagyok, de azért először meghajtó kajcsikkal próbálkoznék egy-két napig. Ha valami nem lenne rendben, egy odafigyelő anyuka kiszúrná rögtön. Legalábbis remélem.

Nekem a múltkor a gyerek az asztmapipa gumikarikáját rágcsálta vagy 1-2 percig bakker! Kint főztem a konyhában, de folyton rohangáltam a konyha és a lurkók között (lány 6 és fél, fiú 4 év, kicsi fiú 11 hónap) A 4 évesem elkezdett játszani a babyhallerrel, amikor pedig el volt téve fel a szekrény legmgaasabb polcára!, és utána otthagyta a földön , a kicsi persze rögtön rákapott. Ez olyan fél perc-eg perc lehetett, és amikor bementem megint, már a szájából kellett kihalászni! Egy nagyon vékony 10 ft nagyságú kék gumikorong.... Egy pici darabot leharapott, azóta sem találtam meg a pelusban...:(

2011. aug. 11. 09:23
csak olyan lelki furdalásom van. úgy rákiabáltam szegényre, hogy megijedt - ő is, rólam ugye nem is beszélve... fogzik, nem alszik el, csak nagyon nehezen. én meg nagyon ki vagyok merülve. egyedül, a negyediken, egy 60 négyzetméteres lakásban. és az én frusztráltságomat már nem is egyszer rajta vezettem le. nagyon-nagyon rossz...
2011. aug. 11. 09:19
fölhívtam a dokinőt. azt mondta, ha nem fuldoklott, gond egy szál se, mivel nem a légutaiba került. amit lenyelünk, az 2-3 nap múlva kiürül.
12. szabobabo (válaszként erre: 10. - Szabobabo)
2011. aug. 11. 09:12
ja, én ott ültem mellette...és ez egy pillanat műve volt!
2011. aug. 11. 09:12
a védőnőt hívtam, nem veszi föl. :( talán összeszedem a bátorságomat, és fölhívom a dokit...
10. szabobabo (válaszként erre: 7. - Szilvásgombóc)
2011. aug. 11. 09:11

Jaj, nehogy már ilyeneket gondolj!

Az én lányom a héten egy mérgező szobanövény leveleit rágta meg (szerencsére nem lett baja, mert épp hogy ráharapott 2x), de én telefonálgattam össze-vissza (heim pál, védőnéni).

Én is tudom, h ez rossz, mert hát ugye én is minek tartok itthon ilyen növényt elérhető helyen (mert egészen eddig nem is tudtam, h mérgező, akkor jártam utána). Azóta persze eltettem, de hát akkor is.

Sokan vagyunk így ezzel. De azért az Ő kicsi életét ne kockáztasd (egy két telefont azért megejthetsz a védőnőnek legalább) azzal törődve, h rólad mit fognak gondolni!!!! Őszintén engem ez nem is érdekelt, csak az, h a kicsimnek semmi baja se legyen!

9. 32e254e8e2 (válaszként erre: 7. - Szilvásgombóc)
2011. aug. 11. 09:06
Könnyű itélkezni mások felett...szemét banda a környezeted!Én is sokszor egyedül hagyom a fiam,(ez azt jelenti nem vagyunk egy légtérben, de együtt vagyok vele itthon,) hát egész nap őt nézzem?Ehhez egy pillanat is elég.Nem tudsz valakit felhivni és megkérdezni?Barátnő aki felhivná a dokit?Védőnő?
2011. aug. 11. 09:05
Vidd el dokihoz!És konzultálj vele mindenképp!
2011. aug. 11. 09:04
de nem merem elvinni a dokihoz. már így is "rossz anya" vagyok a környezetem szerint, mert egy hétig a pszichiátrián merészeltem feküdni szülés utáni pszchiózis miatt. Őszintén? elegem van az egészből. de tényleg, nekem ez nem megy. félek az orvostól is, mit fog szólni, hogy egyedül hagytam a gyereket, stb.
2011. aug. 11. 09:04
Szerintem hívd fel a gyerekorvost.
2011. aug. 11. 08:56
A fiam egy kétforintost nyelt le és kikakilta. Igaz rá három napra, de kijött. Viszont volt beutalónk a sebészetre, hogy ha fájdalmai lennének vagy belázasodna azonnal vinni kellett volna. Szóval nem játék. Mindenképpen vidd el dokihoz. Mert a fémpénz nehéz és az könnyen kijött azt viszont nem tudom, hogy a bélés mennyire tud majd haladni lefelé.
2011. aug. 11. 08:55
nem volt nagy. konkrétan a csápját szedte le, és egy diónál is kisebb vatta gombócot nyelt le. Házilag varrta valaki - mármint a méhecskét -, valószínűleg nem volt stabil a varrás. ki is dobtam az egészet a kukába. leöblítette vízzel, most elaludt...
2011. aug. 11. 08:49
En anno allitolag egy egesz nagy zsirafot megettem es nem lett bajom. De ahogy magamat ismerem, a sajat lanyommal rohannek dokihoz, az biztos! Nem art megnezetni szerintem.
2. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - Szilvásgombóc)
2011. aug. 11. 08:45

Mekkora volt az a méhecske? Miből volt a belseje? El tudja tömíteni a belecskéjét?

Mindezt mond el az orvosnak, majd ő eldönti, hogy kell-e további lépés.

2011. aug. 11. 08:44
A lányom megette egy plüss méhecske bélését. Történt már valakivel hasonló? Lehet valami baja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook