Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


136. 4ab67f870d (válaszként erre: 134. - 94e6ec2939)
2009. aug. 12. 16:07
Affrancba... De miért is nem szűrik?? Miért is kell megvárni a rákos állapotot? Egy csomó nő nem jár szűrésre, legalább aki igen, arra figyelnének...
135. Maggie047 (válaszként erre: 132. - 4ab67f870d)
2009. aug. 12. 16:06
Amíg nincs P3-as citológiai eredménye valakinek nem javasolják a HPV tesztet. Ha valaki szeretné megcsináltatni a jó teszt eredmény ellenére, azért fizetni kell.
134. 94e6ec2939 (válaszként erre: 132. - 4ab67f870d)
2009. aug. 12. 16:03
Akkor Te biztos az elenyeszo szazalekba esel... Amugy a rakszuresen nem mutatjak ki, erre kulon teszt van.
133. Maggie047 (válaszként erre: 131. - 94e6ec2939)
2009. aug. 12. 16:01

Egyetértek. Orvosom szerint kaphattam akár 5 évvel ezelőtt is magát a vírust, de eddig a szervezetem erős volt, ezért volt jó a citológiám. A baj akkor kezdődik ha legyengül a szervezet. Utólag már felesleges keresni hogy ki a hibás legalábbis mióta nem keresem jobb nekem és az utolsó eredményem P2 lett, bár még mindig nyugtalanok a sejtjeim :(

Ami érdekelne, hogy szerintetek segíthet még az oltás, ha már az ember elkapta, vagy volt neki? Mert az orvosom javasolja, viszont sok cikkben írják hogy az oltás csak megelőzésre van.

2009. aug. 12. 16:00
Az igazság az, hogy kizárt, hogy én nemi úton kaptam volna el. 14 év egy partnerem van, neki is, és csak az utolsó, műtét során történő cytológia mutatta ki a HPV-t. Évente jártam rákszűrésre, gondolom, mivel sok bajom volt, ezt is megnézték. A barátom szét is akadt, mikor elmondtam neki, csak nézett, hogy pont te, akinek mániája a higiénia? Szóval ezek alapján két verzió van: vagy másutt szedtem össze, vagy a helyi nőgyógyászaton ragasztották rém. Még jó, hogy nem itt műtöttek...
131. 94e6ec2939 (válaszként erre: 130. - Betta76)
2009. aug. 12. 15:53
Ez valoszinuleg igy is van, viszont elenyeszo szazalekban. Szerintem ezt altalaban azok bizonygatjak, akik nem akarjak beismerni/elfogadni, hogy nemi uton kaptak.
130. Betta76
2009. aug. 12. 14:14
Régebben azt mondták hogy nemi uton terjed, nemrég viszont olvastam valahol hogy ujabban azt mondják pl wc-n meg ilyen helyeken is elkapható..
129. Betta76 (válaszként erre: 127. - 4ab67f870d)
2009. aug. 12. 14:12

A P2 az a normális jó eredmény, hülyeséget írt aki mást írt...

HPV vírust azt mondják kb a nők fele hordozza, van több altipusa,talán 100 is, és 2-3 olyan van közötte ami méhnyakrákot okozhat, a betegséget lehet kezelni, de a virust örökre hordozod.

Én úgy tudom a férfiak nem lesznek betegek tőle, max továbbadják ha mással is élnek nemi életet.

128. 94e6ec2939 (válaszként erre: 127. - 4ab67f870d)
2009. aug. 12. 08:47
Ne ijedj meg, a P2-nek semmi koze a HPV-hez. Nem igaz a 4-es hozzaszolas.
127. 4ab67f870d (válaszként erre: 4. - 12075a76b9)
2009. aug. 12. 06:42
Te jó ég! Nekem négy éve P2 a cytológiám és senki le sem sz...-ta, pedig orvostól orvosig jártam a problémáimmal... Na, ennek kellene egy kis PR-t csinálni...
2009. aug. 12. 06:40

Sziasztok!


Most jöttem ide, a topicba, ugyanis felmerült bennem valami. Nemrég volt hysterectomiám, a szövettan carcinomát igazolt, és HPV fertőzést. Kivették a fertőzött részt mindenestől, szerencsére kis területet érintett, de valami nem hagy nyugodni. A HPV vírus. Most, hogy a fertőzött szövetrész kikerült a testemből, attól még maga a vírus jelen van? Kell ezt kezelni? Mehetek strandra, élhetek szexuális életet, vagy fertőzőnek számítok? Jelzem, soha nem mutatták még ki nálam, csak most, műtét előtt éltem az életemet. Egy partnerem van 14 éve, és nem is lesz több. De akkor ezek szerint őt is megfertőzhettem, és tavaly strandra is jártunk. Egyáltalán, hogy lehet egy ilyet begyűjteni, főleg, ha az ember higiéniamániás??????

2009. jún. 25. 09:11

Sziasztok!

Én teljesen új vagyok itt, engedjétek meg, hogy megosszam veletek az én tapasztalataimat. 16 éves korom óta rendszeresen járok szűrésre, mert édesanyámat is, nagymamámat is hasonló okok miatt műtötték, ezért fokozottan veszélyeztetett vagyok, és mindig negatív volt. Nem volt ez idén se máshogy citológiával, de mivel jeleztem a dokinak, hogy hamarosan babát szeretnénk, javasolta, hogy csináljunk hpv tesztet is. Sajnos az eredmény nem túl jó, van alacsony, de két magas kockázatú (51, 56) vírus törzsem is.

A doki -szerintem- végtelenül korrekt tájékoztatást adott. A vírus nem gyógyítható, csak az immunrendszer erősíthető. Ezért felírt egy izoprinozin nevű immunerősítő tablettát, valamint javasolta, hogy fogyasszak aloe verát és szedjek vitaminokat, főleg c és b17 vitamint. Elmondta, hogy a magyar nők közel kétharmada hpv-s, de a többség nem tud róla. Egy-egy hpv törzs kb fél év alatt magától is eltűnik; akkor kell igazán odafigyelni, ha ugyanaz a törzs huzamosabb ideig jelen van. Ez egyben azt is jelenti, hogy ha valaki hpv-s volt, s a következő alkalommal nem az, akkor bár örülhet, orvosi értelemben nem gyógyult, csak tünetmentes, a további szűrésekre is szükség van.

Arról is megerősíthet, hogy bár elsődlegesen nemi betegségként kezelik, bizonyítottan nem csak nemi úton terjed, hanem uszodában, öltözőben, közwc-n, akár tömegközlekedésben is, bárhol, ahol fertőzött testnedvvel érintkezhet az ember. Többek között emiatt is, ő nem ajánlja az oltást. Egyrészt csak az ismert törzsek töredékétől véd, másrészt ahogy mondta, van, akinek nem lehet elég korán beadni, és van, akinek mindig felesleges marad.

A fogantatásra és a magzat fejlődésre nincs hatással, de az még nem bizonyított, hogy örökíthető-e, valószínűleg igen.

Másfelől p2-vel valószínűleg az első pillanattól veszélyeztetett terhes leszek, mert a terhesség alatt lazábbak a szövetek, könnyebben elindulhat sejtburjánzás... A két legszélső eset: mire teherbe esek nem is lesz hpv-m, s egészséges terhességem lesz, a legrosszabb pedig, hogy néhány hónapos terhesen beindul a daganatképződés, s ebben az esetben dönteni kell, daganatmegállítás vagy baba... :(

A doki is azt mondta, hogy fő a pozitív gondolkodás, nem szabad a legrosszabbra gondolni, s hogy a fejben dől el minden!

124. kriszti1975 (válaszként erre: 122. - Illdy)
2009. jún. 22. 14:55
igen,pl.én.Ugyanez a bajom volt,nem engedtem magam műteni,csak természetes hatóanyagot voltam hajlandó beszedni.Jelenlegi állás P2.Sok helyen van biorezonanciás kezelés és sokan nem értenek hozzá.Privátban szívesen ajánlok egy jót.
123. 94e6ec2939 (válaszként erre: 121. - Kriszti1975)
2009. jún. 22. 08:38
Ez erdekes hozzaszolas. Marmint az, hogy felesleges az oltas. Az igaz, hogy sokan ezen gazdagodnak meg, viszont szerintem semmi sem felesleges, ami csokkenti a rak kockazatat. Valamilyen szinten biztos, hogy hatekony es innentol kezdve nekem minden penzt meger. Ettol fuggetlenul melle persze tok jok a termeszetes cuccok, a ketto viszont nem zarja ki egymast. Az meg hogy mashol is el lehet kapni... hat nem tudom. Biztos igy van, de ha az oltas altal vedett valaki, akkor nem kapja el se igy, se ugy.
122. illdy (válaszként erre: 121. - Kriszti1975)
2009. jún. 21. 12:28

Ebben van valami, mert azt is olvastam, hogy akár még Wc-én is elkaphatod.Nekem bejönnek ezek a természetes módszerek.B17 még van az alma, körte és cseresznyemagban is.Érdekelne, hogy hol alkalmazzák a biorezonanciás kezelést.

Apropó,erről is egyre többet hallani, hogy a testünk az elménk parancsait teljesíti. Kíváncsi lennék, hogy van aki így próbál felülkerekedni a bajokon?

121. kriszti1975 (válaszként erre: 120. - 94e6ec2939)
2009. jún. 20. 17:46

Sziasztok!Én új vagyok a fórumon,megosztanám veletek a következő infókat a HPV-vel kapcsolatban:A vírus elleni oltást feleslegesnek tartom,mivel akár szüléskor,uszodalátogatáskor is megfertőződhet az ember.akár 10-15 évig is lappanghat ill.eltünhet

A rák ellenszerét már rég kimutatták,ami a B17 vtamin.Ez a sárgabarack magjában található cianid vegyület,amit étrendkiegészítőként Hunza barack néven árulják,vagy egyszerűen összegyűjtjük a s.barack magját és napi 20 db-ot megeszünk belőle.Egyébként ajánlanám a biorezonanciás kezelést is,mivel az egy magas frekvenciás készülék és bármilyen káros vírust megöl a szervezetben.(dr,Egely Györgyre hivatkozva)A vírusok elleni oltások csak bizonyos köröknek hatalmas profitot hozó üzletek,közte a H1N1 oltások is.Fel a fejjel,a gyógyulás az agyban dől el!!!

120. 94e6ec2939 (válaszként erre: 119. - Illdy)
2009. jún. 19. 10:48
Hu koszi. Tenyleg kemeny, sajna meg nem vagyok tul rajta, de mindent megteszek, amit lehet.
119. illdy (válaszként erre: 118. - 94e6ec2939)
2009. jún. 19. 10:46
Ez nagyon szuper! Szorítok neked, hogy minden sikerüljön, mert eddig már elég keményen megdolgoztál érte!Jövő hónapban nézi meg az orvosom mikroszkóppal, hogy van-e felületi elváltozás.Lehet, hogy rám még sok minden vár, de nagyon bizakodó vagyok.A zöld teát folyamatosan iszom, mert olvastam is, hogy erre nagyon jó és a dokim is ajánlotta.
118. 94e6ec2939 (válaszként erre: 117. - Illdy)
2009. jún. 19. 10:37

Az oltas 3 reszbol all. Osszesen majdnem 100000Ft.

A muteten olyan szovetmintat vettek, ami nem felszini es az lett negativ. Ezert eselyes, hogy a felszinen meg ott lehet a virus. Amugy masagkockazatu, asszem 31,35,51. A parommal a mutet ota nem voltunk egyutt es nem is leszunk, amog az oltas nem ad nekem vedettseget.

O is tervezi, hogy elmegy vizsgalatra, de nincs semmi tunete, lehet hogy virusa sincs. Csak miattam meg a biztonsag kedveert gondolkodik rajta, hogy megnezeti.

117. illdy
2009. jún. 19. 10:30
És mennyibe kerül az oltás? Én 37 vagyok.Korábban írtad, hogy voltál műtéten.Az miatt lettél negatív? Neked milyen faktorú vírust regisztráltak? És a párod? Mert hát van az oda-vissza fertőzés. A férfiaknak is kell valami.
116. 94e6ec2939 (válaszként erre: 115. - Illdy)
2009. jún. 19. 08:34

Mondta, hogy kiirthato, de a mutet/fagyasztas csak lehetseges kezelese. Vagy elmulik vagy nem. Nincs ra garancia. Szoval hiaba lett a szovettanom HPV negativ, lehet hogy a virus ott maradt. Ezert kell mennem augusztusban, hogy ellenorizzuk, hogy tenyleg negativ-e.

Az oltasrol sokmindent mondanak. En 30 eves vagyok es azt mondtak gond nelkul mehet, csak lehet, hogy nem lesz annyira hatekony, mint mondjuk tinikorban. Igaz draga, de nekem jelenleg minden penzt meger az, amivel csokkenthetem a rak eselyet. Amugy a korhatar egyre inkabb tolodik ki minel tobbet tudnak a virusrol meg az oltasrol. Erdemes utananezned en nem tudom, hogy hany eves korig adjak be.

115. illdy (válaszként erre: 113. - 94e6ec2939)
2009. jún. 18. 20:09
Köszi! Úgy legyen! Neked mondta az orvos,hogy kiírtható a vírus? Az oltás hány éves korig ajánlott?
114. Veronika27 (válaszként erre: 110. - Pálma)
2009. jún. 18. 16:42

Talán 2 hete nyilatkozott egy nőgyógyász, ő pl. egyenesen helytelennek titulálta az irrigálást, azokon meg végképp kiakadt, akik ilyen meg olyan nem irrigálásra kifejlesztett anyagokkal öblögetnek. Azóta szkeptikus vagyok, és én sem irrigáltam.

Megjegyezném, hogy a kondilómáim leestek... Úgy tűnik, hogy gyógyult vagyok, de nem akarom elkiabálni. Fél évbe telt.

113. 94e6ec2939 (válaszként erre: 112. - Illdy)
2009. jún. 18. 15:30
Hat szoritok Neked. En augusztusban megyek HPV tesztre, remelem elmult. Jovo heten meg kapom az elso oltast.
112. illdy (válaszként erre: 111. - 94e6ec2939)
2009. jún. 18. 15:26
Nem. Jövő hónapban is megyek vizsgálatra. De azt gondolom, hogyha maga rákszűrés jobb irányba mozdult el, talán az immunrendszerem dolgozik.Egyébként a vírus ott marad, csak talán nem tud beépülni a hámsejtekbe.Ja és próbálok olyan kajákon élni, amiknek magas az antioxidáns tartalma.
111. 94e6ec2939 (válaszként erre: 109. - Illdy)
2009. jún. 18. 14:46
Vegulis tutira legyozted a virust?
110. pálma (válaszként erre: 108. - Veronika27)
2009. jún. 18. 13:03

Szia!

Megkérdezhetem, hogy mi az, ami nem szimpi benne?

109. illdy
2009. jún. 18. 12:30
Sziasztok! Én csak most kapcsolódtam be. Sajnos nálam is hpv16-ot találtak.Februárban P3-as eredménnyel.Aztán fagyasztásos módszerrel és különféle kúpokkal mostanra P2 lett. Én olvastam, hogy a zöld tea nagyon jó a hpv ellen. Március óta iszom. Talán az is segített.Mindenkinek nagyon szurkolok, hogy legyőzzűk ezt a fránya vírust!!!
108. Veronika27 (válaszként erre: 107. - Pálma)
2009. jún. 16. 18:40
Szia! Hát nem tudom...vegyesek az érzéseim az irrigálással kapcsolatban. A dokim szerint heti egyszer csináljam meg, viszont sok nőgyógyász egyenesen ellenzi a dolgot...
107. pálma
2009. jún. 16. 15:07

Sziasztok!


Nekem nemrég derült ki, hogy HPV-m van és a doki(k) már műteni szertte volna, de mondtam, hogy adjon időt. Mindenkinek a maga döntése, hogy mit tesz a szervezetével csak szeretnék pár dolgot leírni, hátha van, aki megpróbálja, még ha csak 1 is, akkor is megérte.

Nekem van egy ismerősöm, akinek P5 volt az eredménye és nem engedte a műtétet. Elkezdett alternatív gyógymódókat alkalmazni és 3 hónap alatt(!) eltűnt és P2 azóta is az eredménye.

Gondoljatok bele, hogy az orvosoknak, te is én is meg a harmadik is csak egy a sok közül, ráadásul a kórházak támogatást kapnak minden műtétre, valamint a statisztikát is javítani kell, hogy rá lehessen írni a kórlapra, hogy gyógyult. (ez tény, egy orvos barátom osztotta meg velem). Tehát a kórház nálunk elég vágóhíd jellegű. (Persze nem mondom, hogy soha nem lehet olyan eset, amikor menni kell.)

A másik ,hogy ez nagyon szép és jó, hogy a doki elmondja, hogy hát hölgyem ez nagyon veszélyes és magas kockázatú és stb. stb., de azért ahhot, hogy ebből valóban rák legyen, ahhoz 5-8 év kell. Tehát van azért arra idő, hogy ne egyből a műtétet kelljen választani. Én amit javaslok mindenkinek:

1. igyatok ezüstkolloidot (3 héten át reggel 0.5 dl, aztán csökkenteni az adagot a leírás szerintire)

2. minden este irrigálni ezüskolloiddal

3. van HPV-re homeopátiás szer, amit fél évig minden nap szedni kell

4. C-vitaminadagot növeljétek meg

5. higgyetek abban, hogy meggyógyultok és néha gondolatban próbáljátok úgy látni magatok, mint aki meggyógyult, és soha ne mondjátok, hogy áh ez hülyeség, ugysem sikerül stb.

Én nagyon remélem, hogy 1000szer is meggondoljátok és tényleg, legalább egy kis időt adjatok magatoknak.

Én mindenkinek kívok sok-sok-sok erőt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook