Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


2009. jún. 4. 07:50
Sziasztok! Nekem is HPV van/volt, muszáj volt kiváltanom több hónapra előre az Isoprinosine-t, mert a doktornő, aki kezelt, nyugdíjba ment márc-ban, közben pedig úgy döntöttem, hogy nem szedem tovább, és így maradt 3 bontatlan csomag, amit átadnék valakinek (2700 Ft/csomag, gyógyszertárban 3200 Ft/cs. vénnyel) Miskolcon. Ne haragudjatok, hogy itt bonyolítom, de igazán szükségem lenne a pénzre, az immunerősítő pedig itt áll a szekrényemben feleslegesen. Köszönöm! (Ja, érdeklődni privátban a továbbiakról.)
2009. jún. 2. 14:50

Sziasztok,

Nemreg voltam konizacion (az a bizonyos mutet, amirol beszeltek).

Ha kerdesetek van, irjatok privit, szivesen elmondom a tapasztalataimat.

104. csillaag (válaszként erre: 102. - Hoverla)
2009. máj. 29. 00:56
A helyedben tuti kideríteném van-e hpv és melyik fajta, azért az nagyon nem mindegy! A P3 szinte mindig hpv-től van. Igen, drága, de lehet, h megéri tudni, akkor legalább elkezdheted kiválogatni(+kipróbálni) az összes lehetséges immunerősítőt :) mert más gyógymód nincs rá(a műtéten kívül)
2009. máj. 28. 16:06

Hát lányok, az én hpv-mről annyit, hogy 5 hónapja szenvedek vele. 2 doboz Isoprinosine-t szedtem be, hetente jártam az orvoshoz, Condilyne-nal ecseteltem, közben az orvos valami baromi erős savval lekezelt, azt hittem odaszülök a kezelőágyra, és utána nem tudtam ülni... A kinövések hol eltünnek, hol előjönnek. Már nem tudom, hogy mit csináljak! Az orvos szerint "ez nem hpv és felesleges a partnert is kezelni", ugyanakkor utánanéztem, tünetek stb minden stimmel, ez a hpv nem veszélyes csoportjába tartozó vírus, amely kinövéseket okoz...

Szerintetek mit tegyek?

102. Hoverla
2009. máj. 28. 11:51
Szerintetek mit csináljak? Januárban a leleteim p3-at mutattak ki, de az orvos nem nagyon foglalkozott a dologgal, ajánlott ugyan egy immunerősítő homeopátiás szert, de azóta semmi. Júniusban megyek majd szűrésre, akkor kiderül. Nézegetem a fórumokat és nagyon meglep, hogy sok nőnek van hasonló gondja és mindent meg is tesznek,ha kiderül már mennek is arra a kúpszerű kimetszésre vagy mire, meg azonnal csináltatják a hpv tesztet, ami megjegyzem nem olcsó dolog, nekem meg nincs nagyon pénzem. Mit csináljak? Nincs tesztem, nem voltam kimetszésre még nem is ajánlotta az orvos, pedig magán, fizetek is neki? Van egy erózióm a hüvelybe, ez ugyanaz lehet mint a méhszájseb, mert erről is olvastam, hogy kimetszik, szóval jól össze vagyok zavarodva, segítsetek.Köszi!
101. Fules79 (válaszként erre: 99. - Klilla)
2009. máj. 27. 13:35

Kedves klilla,

Aterzem a helyzetedet...en is kulfoldon elek,es innen kellett ugy szervezkednem, hogy minden beleferjen az idobe mig otthon voltam. Szerencsere a dokim nagyon segitokesz volt. Nos, nekem ugy volt,hogy mikor hazamentem masnap csinaltak egy rakszurest, aminek 4 nap mulva megvolt az eredmenye es ket nap mulva megcsinalta a doki a loopconizatiot (ez az a mutet,amikor kimetszenek egy kup alaku szovettani mintat a mehszajrol.) en azonnal a mutet utan hazamehettem. A mutet kb 10 perc volt...bar az elotte szukseges papirmunka kb fel orat vett igenybe. a mutet nem kellemes, de ki lehet birni...bar engem csak helyileg erzestelenitettek,nem altattak. Nem is ez a hosszadalmas,hanem utana min. 3 hetig nem szabad megerolteto munkat csinalni, illetve nehezet cipelni,vagy tornaszni, ilyesmi....szoval en erre az idore kivettem egy honap szabit,mert nem akartam semmi komplikaciot....de egyebkent fajdalmat nem ereztem utana, semmi bajom nem volt, csak kb 1 hetig barnas folyasom volt,ami normalis,mert igy tisztul a mutet helye.

Remelem tudtam segiteni...

ne izgulj,minden rendben lesz...

A dokik pedig valoban nagyon lazak...neha idegesitoen azok...bar nekem sokat segitett a mutet elotti napokban,hogy a dokim ilyen lazan allt hozza, es nem paraztatott meg jobban.

100. Veronika27 (válaszként erre: 99. - Klilla)
2009. máj. 12. 19:18

Én is ezt vettem észre az orvosokat illetően.

Most szedem a második doboz isoprinosine-t...

99. klilla
2009. máj. 12. 16:15
Köszi a válaszokat. A doki azt mondta, hogy szerinte bele fog minden férni a két hétbe, amíg otthon vagyok. Csak valahogy olyan zavaró, hogy a neten keresgélve olyan súlyosnak tűnik ez a betegség, az orvosok, akikkel meg beszélek eléggé közönyösnek tűnnek. Mintha nem is lenne nagy ügy az egész. Nekik. Bezzeg én emiatt már egy ideje nagy ívben kerülöm a pasikat. :(
98. efike (válaszként erre: 96. - Klilla)
2009. máj. 7. 15:24

Kedves KLilla!

Sajnos a folyamat elég hosszadalmas, nekem is kb. 3 hét volt, mire meglett a laboreredmény. Maga a műtét csak két nap, egyik nap bemész a kórházba, leszedik és másnap jöhetsz ki.

Ennyi infót tudok adni neked. Ha van itthon dokid vagy tudod, hová mész vizsgálatra, próbáld meg tőlük telefonon megkérdezni a pontos időtartamokat.

Efike

2009. máj. 7. 08:54

Szia!


Nekem akkoriban szövettant vettek ki a szemölcsből (bár nem tudom neked ez hol található nekem a méhnyakon volt) kb. 2 hét volt mire meglett a szövettani eredmény, az alapján jegyeztek elő mütétre, lehetett volna fagyasztani de végülis azért döntöttek a mütét mellett mert még nem szültem és ez volt a biztosabb., amugy a hpv egy ugyanolyan kenetvétellel is diagnosztizálható mint a rákszürés, csak pestre küldik a mintát,ott készül iylen viszgálat, arra 3 hetet vártam, de ez már 10 éve volt... lehet ma már másképp megy vagy gyorsabb.

Remélem tudtam valamit segiteni..

96. klilla
2009. máj. 6. 23:22

Azt el tudnátok mondani, hogy kb mennyi ideig tart ez az egész vizsgálati folyamat? Onnantól, hogy bemegyek a nődokihoz, odáig hogy megvan a laboreredmény. Én majd csak rövid időre tudok hazamenni Magyarországra, és nem tudom, hogy ez bele fog-e így férni. Külföldön ránézésre diagnosztizálta a szemölcsöm alapján a doki a HPV-t, de otthon szeretném leszedetni, ha egy mód van rá.

Előre is köszi.

2009. márc. 26. 17:01

Kedves Mindenki!

Fókuszcsoportra keresek olyan édesanyákat, akiknek 14 és 18 év közötti lánya van. A részvételért 6000 Ft-os vásárlási utalványt ad a cég. A fókuszcsoportos interjú pénteken 3-tól lesz, HPV elleni oltás a téma. Ha bárkit érdekel, vagy ismer olyat, akit érdekelne, hívjon a következő számon még ma! 0630/6360607. Köszönöm!

94. csillaag (válaszként erre: 93. - Efike)
2009. márc. 19. 00:11

Dejóóóó neked!!! Gratula! :)

Így tovább!

93. efike
2009. márc. 17. 11:58

Sziasztok!

Ma kaptam meg a rákszűrésem eredményét. Ismét megerősödött a feltevés, hogy NICS TÖBBÉ HPV-m! Nagyon boldog vagyok!

2009. márc. 16. 22:08
HPV-re CICKAFARK!! :)
2009. márc. 16. 16:02

Sziasztok!

Nekem is van HPV-m, 12 éve volt P3 a cytológiám, akkor volt egy conisatio-s műtét, nem tudom milyen fajta HPV-m van,csak annyit mondtak nem olyan tipus ami méhnyakrákot okoz. Akkor a műtét után szedtem Isoprinosine-t 3 hétig. Én azóta rendben vagyok.

90. 45f5ce422c (válaszként erre: 87. - Littlewhitedress)
2009. márc. 16. 15:36

Szia!


Akartam privit küldeni de valamiért egy ideje nem tudok, nem küldi el:(


a legjobb módszer HPV ellen az immunerősítés, csak így tudod legyűrni!


igyál sok zöld teát, próbál meg eredeti kínait venni, egyél sok ananászt, és szedjél B...s cseppeket, én napi 2szer 30at szedtem c vitaminnal!


a sok méz is jót tesz, vegyél propoliszosat:)


a Telviran vényköteles, az egy nagyon erős antibiotikum, próbáld meg feliratni, de mondjuk én nem szedtem be az összeset mert nagyon szédültem és hánytam tőle..


az immunrendszerem nagyon hamar leküzdötte, le is potyogtak kb 2 hónapon belül az összes.


Most már Malajziában élünk itt sokkal több természetes gyógymód van:) azóta egyszer jött ki, és elég volt rá a B...s csepp is.


Remélem nem baj hogy ide írtam:)

89. efike (válaszként erre: 85. - Brigitta2121)
2009. márc. 16. 08:03

Kedves Brigi!

Nem szeretnék túlságosan okoskodni a méhszájsebbel kapcsolatban, főleg, hogy nem is biztos, hogy neked van. Csak a saját esetemet tudom leírni. Szóval már 15 éves koromban méhszájsebem volt és nekem is azt mondta a doki, hogy nem kell vele foglalkozni. Néha vérezgetett, néha fájt. Ez az állapot évekig eltartott, de szex közben szinte mindig kellemetlen volt. Később, 23 éves koromban diagnosztizálták a HPV veszélyes törzseit, így a méhszájseb és a HPV kombinációjának köszönhetően 2 egymást követő kimetszéssel sikerült megszüntenti a "súlyos rákmegelőző állapotot". Hozzá kell tennem, hogy időközben orvost váltottam, aki azt mondta, hogy a méhszájsebemet még csírájában el kellett volna fojtani, akkor nem jutottam volna el a súlyos állapotba. Ez a történetem szerencsére már csak múlt idő. Most 27 éves vagyok és teljesen egészséges!

88. efike (válaszként erre: 87. - Littlewhitedress)
2009. márc. 16. 07:51

Sziasztok!

Bónusz tuti tippem nincs, mert mindenkinél más gyógymód hatásos. Az immunerősítés alapvető, sok C vitamin, a grapefruitról én is jó tapasztalatokat hallottam. Néhány hozzászólással korábban írtam, hogy méhpempőt (Royal Jelly) szedek, rám jótékony hatással van. Mióta szedem, egyáltalán nem fáj a fejem, kevésbé vagyok fáradékony, javolt a koncentrálóképességem, szóval jobban érzem magam.

87. littlewhitedress (válaszként erre: 81. - Efike)
2009. márc. 16. 01:04

Szia Efike!


Esetleg bónusz tuti tipp, mi segít gyógyszer nélül kigyógyulni? Vagy tipp-kombináció... :)

Én eddig csak az immun-erősítésről hallottam, abból a grepefruit-csepp jónak tűnik. Más ötlet? Köszi.

86. csillaag (válaszként erre: 82. - Brigitta2121)
2009. márc. 15. 17:15

Hello!


Sztem ha a rákszűrésednek jó eredménye van/lesz (függetlenül a HPV-től), addig nem piszkálják a méhszájat sem, akár van seb, akár nincs, max adnak rá vmi gyógyit, hogy javuljon és eltűnjön ha tényleg van elváltozás(az én dokim erre is azt mondta, h ne aggódjak méhszájsebek miatt, baj akkor van ha a rákszűrés rossz eredményt ad, és persze a HPV is gond, immunerősítés kötelező ilyenkor -ahogy már sokan leírták itt-, hátha legyőzi a szervezet, legalább egy időre) /A másik meg a Chlamydia amit nem szabad elhanyagolni, ez csak plusz info, kiokosított a dokim :)/

2009. márc. 15. 12:29
Méhszájseb: mennyire komoly?; ill. jelek, tünetek?
2009. márc. 15. 12:18
azt, nem tom, holnap meek orv.hoz, de félek.. Az mennyier komoly? Nem tom mit lehetne tenni, minden orvos mást mond, de ezt nem szeretném hordani magammal, mert félek, h. komolyabbra fordul a helyzet.
83. efike (válaszként erre: 82. - Brigitta2121)
2009. márc. 15. 12:15

Szia Brigi!

Nincs véletlenül méhszájsebed?

2009. márc. 15. 12:14
szia! Nekem is HPV-m van, nem tnak igazán mit ajnlani, 21 éves vok, nem szeretnének műteni, félek a meddőségtől, ám naon megijesztett ma reggel, hogy elkezdtem vérezni, s nem tom mitől(nem menstruáció).-és fáj a petefészkem, meg a szex-szerintetek összefüggés van?? Mik a méhnyakrák tünetei?
81. efike (válaszként erre: 80. - Fules79)
2009. márc. 15. 11:59

Szia Füles!


Sajnos a vakcinákat nem ismerem. Az én loop műtétem után nem is volt szó róla. Orvosság nélkül is kigyógyultam a HPV-ből!


Efike

2009. febr. 8. 00:27

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne...29 éves vagyok, HPV-m van (59) és másfél hete volt egy loop-cpnizatiom, (ez az a műtét, amikor a méhnyakról szövettani mintát vesznek). A nőgyógyászom mindenképpen ajánlotta a Silgard védőoltást, annak ellenére, hogy már elmúltam 26, mondván, hogy minden tőlem telhetőt tegyek meg azon típusok ellen való védekezésben, amelyek ellen az oltás véd. Meg is kaptam az első oltást, de ma pár olyan oldalra tévedtem, ahol leírtak olyan dolgokat is az oltással kapcsolatban, amiről a médiában megjelent cikkek nem szólnak. A lényeg, hogy végül úgy döntöttem, hogy a másik két vakcinát nem szeretném beadatni, de nem tudom, hogy meg lehet-e szakítani az oltást ha már az elsőt megkapta valaki... vagy csupán annyi történik, hogy nem alakul ki védettség a szervezetemben? Ha netán tudtok erről valamit légyszi írjátok meg.


előre is köszönöm.

79. efike (válaszként erre: 77. - 94e6ec2939)
2009. jan. 27. 08:41
Nem ugyanaz! Nyugodtan olvass utána! A propolisz egy olyan anyag, amiből a méhecskék a kaptárt építik, egyfajta ragasztó. A méhpempő pedig a méhkirálynő legfontosabb tápláléka, a méhek garatmirigyváladéka. Ettől él olyan sokáig (kb. 5 évig) és ettől képes szaporodni is.
78. Veronika27 (válaszként erre: 77. - 94e6ec2939)
2009. jan. 26. 09:27
Igen.
77. 94e6ec2939 (válaszként erre: 75. - Efike)
2009. jan. 26. 09:24
A mehpempo ugyanaz mint a propolisz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook