Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1786. apertik (válaszként erre: 1785. - Marx. 4.)
2019. dec. 18. 18:05
Nekem semmi műtéti tapasztalatom és reménykedek nem is lesz, de nem igazán értem mi alapján dől el, hogy melyik módszert alkalmazzák? Neked ugyanaz a doki csinálta mindkettőt? És miért telt el közel 3 hónap a két műtét között?
1785. Marx. 4. (válaszként erre: 1784. - Apertik)
2019. dec. 18. 08:48
Szia! Szeptember 4.-én volt az első és november 28-án a második műtétem. Már jól vagyok 😉 Lesz bizony műre visszaemlékezni. Neked milyen tapasztalatod van?
1784. apertik (válaszként erre: 1782. - Marx. 4.)
2019. dec. 17. 19:25
És mennyi idő telt el a két műtéted között? Ráadásul egy picit babával, huha, ehhez kellett sok erő és segítség. Szülés után alaphelyzetben is a túlélés jópár hétig, hónapig az elsődleges cél, de te műtétekből épültél fel. Neked tényleg lesz mire visszagondolni, amiből tényleg erőt merithetsz, mert megerősödve jöttél ki, az biztos. :)
1783. Kicsii2 (válaszként erre: 1779. - SSszonja)
2019. dec. 17. 14:17
Itt nekem nem írnak cint .
1782. Marx. 4. (válaszként erre: 1778. - Apertik)
2019. dec. 17. 09:57

Szia! Túléltük! 😊De ami nem öl meg az megerősít!

Az első az sima egy napos műtét volt, nem volt semmi komplikáció, délután haza is engedtek. Utána kicsit fájt, 8 napig véreztem és ennyi? A második az teljesen más volt, féltem tőle. Csütörtökön műtöttek pénteken engedtek csak haza. Műtét után valami nagyon rosszul voltam, hánytam, nem bírtam felkelni az ágyból, így visszagondolva nem is baj, h bent tartottak. Utána egy hétig fájt, de csak pár napig véreztem. Én flectort szedtem fájdalom csillapítás gyanánt 4 napig.

Köszönöm szépen a jókívánságokat!

Mindenkinek kitartást, aki ezzel a problémával küzd!

1781. Marx. 4. (válaszként erre: 1776. - SSszonja)
2019. dec. 17. 09:50
Szia! Pontosan, ahogy írtad, CIN III nem az épben kimetszve. Ezért indokolt volt még egy műtét.
1780. SSszonja (válaszként erre: 1778. - Apertik)
2019. dec. 17. 06:25

Az oltás téma engem is érdekel. Én szerintem beoltatom magamat,az en dokim nagyon mondta. Csak hpv 16 om van legalabb abban biztos lehetnék hogy a többi nem tud betámadni soha.

Most varom az újabb rakszüri eredményt, ket hét múlva lesz meg. Hpv t is nézet a doki. Ez fogja eldönteni merre lépjünk.

1779. SSszonja (válaszként erre: 1777. - Kicsii2)
2019. dec. 17. 06:21
Jaj de szuper😀a jó szövettan mit jelent ilyenkor? Cin ben mennyi volt?
1778. apertik (válaszként erre: 1775. - Marx. 4.)
2019. dec. 16. 21:31

Nagyon húzós éved volt, de nagyon jó, hogy végre megnyugodva babázhatsz. Mivel mindkét műtétet végig csináltad és össze tudod hasonlítani, a hagyományos műtétből nehezebben épültél fel? Mennyit kellett kórházban tölteni a műtéteknél? Most már nyugodt, boldog babázást nektek.


Kicsi, Szuper, nagyon jól a alakul minden. Oltásban gondolkodsz?


Szonja, Tökéletesen megértelek... remélem minden jól alakul.

1777. Kicsii2
2019. dec. 16. 20:38

Nekem végre megjött a szovettan minden rendben van hála istennek . Már jobban is érzem magam alakulok már nem faj csak annyi hogy a jobb hajlatomnal van meg egy zsibbados húzós nyomos érzés ez nem tudom volt másnak is ilyen érzése ?!

Előrébb hozattam a kontrollt január helyett december 30ra az is valami de már kiváncsi vagyok ott mit fog mondani :)

1776. SSszonja (válaszként erre: 1775. - Marx. 4.)
2019. dec. 16. 18:38

Köszi hogy leírtad. Az mit jelent ilyenkor hogy rossz szövettan? Cin3 nem épben kimetszve?

En ma megyek ujabb mintavételre, már borzasztóan elegem van...

1775. Marx. 4.
2019. dec. 14. 19:28
Sziasztok! Szeretném megosztani veletek a tapasztalatom. Tavaly szeptember 13.-án derült ki, h HPV-m van, 16-os típus ☹️ ugyanebben a hónapban teherbe estem. Végig csináltam a terhességet úgy hogy 3 havonta jártam szűrésre. Sajnos császárral szültem, de nem a Hpv miatt. Szülés után 2 hónappal csináltak egy loop konizációt, aminek rossz lett a szövettana. Aztán megint egy új kör, november 28.-án csináltak egy hidegkés konizációt. Kaptam csövet is ami elvezeti a váladékot. Egy héttel a műtét után visszamentem, h kivegyék a csövet, akkor az orvos látta a szövettant és hál istennek nem kóros. Így csak kontrollra kell menjek műtéttől számított 6. Héten. De semmilyen gyógyszert vagy immunerősítőt nem kaptam az egy év alatt, hogy hátha legyőzi a szervezetem. Húzós év volt. Kitartást kívánok mindenkinek aki ebben a cipőben jár! Van kiút!
1774. Dimethiconol (válaszként erre: 1773. - Apertik)
2019. dec. 14. 09:18
Nekem nem volt szín. Én is gyakrabban fogom akkor inkább használni. Nem tudom, hogy az orvos nem csak az ára miatt javasolta-e a ritkább használatot.
1773. apertik (válaszként erre: 1771. - SSszonja)
2019. dec. 13. 17:26

Nekem már ennyi is elég.:) El sem tudtam képzeni, de félelmetes, nagy valamire gondoltam .


Dimeth., Első hónapban és a másodikban is minden este használtam, de rövid volt a két mensi közötti időszak és elvileg egyhuzamban kellene a 21-et nyomni, csak azt én nem emiatt nem tudtam tartai. Most minden 2. nap, ahogy a tájékoztatón szerepel. Neked az elején sem volt semmiféle szín, nekem első napokban volt, de elmúlt hála Istennek.

1772. Dimethiconol (válaszként erre: 1763. - Apertik)
2019. dec. 12. 22:01
Milyen gyakran használod a Papilocare-t? Nekem az orvos azt mondta, hogy havi egy dobozzal használjak (7db). Ez nem kevés?
1771. SSszonja (válaszként erre: 1770. - Apertik)
2019. dec. 12. 21:01
Nem szeretnék odanézni bocs😂 amúgy olyasmi mint azok a fogköztisztitó kis kefék,mintha láttam volna neten képet vhol
1770. apertik (válaszként erre: 1769. - SSszonja)
2019. dec. 12. 10:11

Na agyalni azt mindig lehet. Akkor most a köv. gondolat bennem legalábbis, akkor most biztos jó a mintavétel megbízhatósága? Merthogy három hónapon belül történt.

Majd odanézel, hogy milyen az a kefe? Bár én sose tudnám megtenni .... úgyhogy vedd is semmisnek a kérésem. :)

1769. SSszonja (válaszként erre: 1766. - Apertik)
2019. dec. 12. 07:34
Szerintem van az gyakran mármint a kis kefe csak ugye meg se erezzük. Szerintem nekem elsőre úgy vették amikor a rosszabb eredményem lett... jobban éreztem akkor a mintavetelt. Most pl a legutolsónal mintha csak egy ecsettel végigsuhintott volna szinte semmi nem volt a mintavétel..még agyaltam is ezen utána hogy vajon elég ez így?
1768. SSszonja (válaszként erre: 1767. - Don_mazsola)
2019. dec. 12. 07:32

Igen olvastam korábban te is mennyit szenvedtél... gratulálok a negatívhoz!

Hat ezt az oltást majd átgondolom még. Olvastam olyat hogy ha akkor adják amikor kimutatható a hpv segít erősíteni az immunválaszt. Fene tudja.

2019. dec. 11. 22:22
Gardasil csak előtte hat. Beadás után is 2 hét kell mire kialakul a maximális immunhadsereg a szervezetbe, én beadattam egyet 1 hónapnak el kell telni utána mégegyet, és ezután 2 hét mulva mentem műtétre, ahol még Avastinnal is kezelték a torkom. Így sikerült kiirtani a teljesen a papillomám vagyis a 6-11 -es HPV-t a torkomból. Ezek után 4 hónap múlva voltam szűrésen és teljesen negatív. 33 év és 80 műtét után végre!
1766. apertik (válaszként erre: 1764. - SSszonja)
2019. dec. 11. 22:14
Kétszer végigolvasva is csak azt gondolom, amit elsőre, káosz, ellentmodások .... Vajon miért van ebben a témában ennyi? Keféről még eddig nem hallottam, de biztos hatékonyabb a mintavétel. Neked most van kimutatva hpv? A Gardasil beadása miatt kérdezem, mert nekem eddig azt mondták, hogy akkor van értelme, ha nincs. Kívánom, hogy minden rendben legyen és megnyugodhass.
1765. viameda (válaszként erre: 1764. - SSszonja)
2019. dec. 11. 22:10

Na, remek...akkor még lehet izgulni.

Ki ez a doki? Hol voltál?

Én beadattam a Gardasilt, meglátjuk mi lesz h tél végen elmegyek szűrésre.

1764. SSszonja
2019. dec. 11. 20:51

Voltam az új dokinal tudjátok hogy kikérjem a véleményét a cintec pozitív de amúgy negatív leletemről. Mindenre választ kaptam. Ő onkológus nőgyogyi ez a szakterülete es iszonyat képben van.

A cintec visszafordulhat vagyis elképzelhető onnan is visszaút. De viszont ő azt mondja nem gondolja hogy nekem negatív a rakszűrésem,kapaszkodjatok a mintavétel is lehet olyan hogy nem úgy veszik hogy kimutassa... allítólag az a tuti mikor egy kis kefével bemegy a méhnyak csatornába is... na szerintem nekem nem így vette le az előző ergo simán lehet hogy a két negatívom fals.. baszki de elegem van! Lényleg a lényeg vegyünk le újat hetfőn es konzultál a citológussal es egyertelműen meg fogja mondani kell e műteni vagy sem. Az se baj hogy nem telt el 3 hónap erre többször rakerdeztem...

A cintecre nem lehet legyintgetni ahogy az előző doki tette ez tuti. Jó hogy ide elmentem,végre valaki kepben van. Ja és erősen ajanlja a Gardasilt beadatni.

1763. apertik (válaszként erre: 1762. - Kicsii2)
2019. dec. 10. 12:01

Az nagyon sok. Még nagy műtéttel sem szoktak ennyit, persze érthető az ok, inkább biztosra mentél. Peteérés lehet 10-14 nap után szokott nekem is.


Dimethicol, Nem is rossz az ötlet, nekem ez eddig eszembe sem jutott. De-de szerintem érintkezzenek csak össze minél jobban, amúgyis reggelre minden kifolyik.

1762. Kicsii2 (válaszként erre: 1759. - Apertik)
2019. dec. 9. 22:34

Egy jó 3hetet ... nekem olyan érzés volt mintha izom láz lett volna körülötte ezért nehezebb volt a mozgás meg hat féltem is már nehogy legyen valami ..

most meg neha kicsi szurasokat érzek nem tudom ez bele fér ? De csak a jobb oldalt .. lehet h érzékenyebb lettem most időjárás ilyesmit is meg lehet érezni ? Vagy nem tudom miért szurkálhat .. vagy érésem van ?! Egy hete múlt el kb 😬🤷‍♀️🤷‍♀️ Mert most nem verzek vegreeee

1761. Dimethiconol (válaszként erre: 1707. - Apertik)
2019. dec. 9. 13:06
Most kezdtem el használni a Papilocare-t. Az a fura nekem ezzel kapcsolatban, hogy mivel eléggé folyós, nem hiszem, hogy a gél érintkezik közvetlenül a méhszájjal. Vagy nem is kell, hogy közvetlenül érintkezzen? Nem lenne jobb, ha ujjal bekenném a méhszájat és utána nyomnám be a maradékot a tubusból?
1760. Dimethiconol (válaszként erre: 1700. - SSszonja)
2019. dec. 9. 13:01

Köszönöm a válaszaitokat az óvszerrel kapcsolatban! Mi is megpróbáljuk a szupervékony óvszereket.

Nem világos számomra: lehet még valaha óvszer nélkül szexelni majd? Ha a legoptimálisabb esetet vesszük és a következő citológia P2 lenne, akkor lehetne? Mert ha jól értem, akkor a HPV már jó eséllyel mindig ott lesz, nem? Akkor is, ha épp nem lehet kimutatni, mert jó állapotban van az immunrendszer.

1759. apertik (válaszként erre: 1758. - Viameda)
2019. dec. 8. 16:46

Huhaaa. Jót nevettem ... sajnos nagyon sokan még olyan betegségnek tekintik, ami csakis fűvelfával fekvő emberekre jellemző.


Kicsi, minden rendben lesz. :) Mennyi időt feküdtél végig?

1758. viameda (válaszként erre: 1756. - Apertik)
2019. dec. 8. 14:16
Most más, halmozom.😃 A doki szerint is furcsa...biztos azt hiszi fűvel fával, pedig bakker kb már azt se tudom mi fán terem...nemhogy esélyem lenne visszakapni...tényleg nem értem😃😃😃
1757. Kicsii2 (válaszként erre: 1754. - Apertik)
2019. dec. 8. 08:50

Igen elvileg Jövő7en szovettan már kiváncsi vagyok 😬☺️

Hála istennek most nem vérzik csak pici barnás kísé híg valami jön de azért meg oda figyelgetek

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook