Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1666. SSszonja
2019. nov. 22. 11:52

Most várom a legutóbbi szűrésem eredményét, lesz cintec is. Akinek volt már cintec vizsgalata: az eredmény milyen formában van leírva? Egyszerűn csak hogy pozití/ negativ vagy ott is vannak ezek a betűkódos eredményk, mint pl Lsil? Vagyis ebben is vannak fokozatok? Vagyis lehet cintecplus pozitiv Lsil vagy hsil?


Erre sehol nem találok választ

2019. okt. 25. 11:41

Sziasztok!

2 hete derült ki, hogy HPV-m van, nincs (még) tipizálva.

Joalis cseppekről van valakinek tapasztalata?

Rákszűrésem negatív.

1664. Kéti66 (válaszként erre: 1663. - Apertik)
2019. okt. 20. 09:42
Én 8napja használom, szerencsére nálam nem okoz gondot, bár hasam kicsit görcsölt, de nekem mondjuk 5nap és megjön szóval szerintem nem a papilocare miatt. Remélem nálatok is oké lesz ezután...
1663. apertik (válaszként erre: 1662. - Nclaudiaa)
2019. okt. 20. 00:08
Szia, Nálam 3. nap után kezdődött a rózsaszínesedés. Végül megjött a mensim, de jóval idő előtt. Az a baj, h. a gyógyszertárban azt mondták nem kötelező az ilyen(?!) termékeken feltüntetni a lehetséges mellékhatásokat. Nagyon új termék és szinte nulla információ van a betegtájékoztatón. Mensi után lehet folytatom. Kíváncsi vagyok nálad hogy alakul.
1662. nclaudiaa (válaszként erre: 1661. - Apertik)
2019. okt. 18. 21:41

Szia! Tegnap kezdtem el használni a Papilocaret és nekem is rózsaszínes barnás váladék örül,remélem hamar elmúlik! Ha 3-4 napon belül nem mindenképp érdemes orvost felkeresni.

vàroma a véleményed! Jobbulást

1661. apertik
2019. okt. 17. 13:49
Aki használta a papilocare gelt, volt mellékhatása? Nálam enyhe mensi szerű érzés és némi rózsaszín hüvelyváladék. Nagyon új, ezért nem igazán sikerült még róla véleményt olvasni és a betegtájékoztatón nincs semmi ezügyben feltüntetve. Köszi
1660. Kéti66 (válaszként erre: 1659. - Labi85)
2019. okt. 14. 16:59
menzesz alatt ne használd. Szerintem nem baj ha ezért ketté szakítod a kúrát. Énis így teszek....
1659. labi85
2019. okt. 14. 13:30

Sziasztok!

Lehet bugyuta a kérdés de a doki nem tájékoztatott róla hogy a papilocer hüvelygélt kezdtem el alkalamzni és 21 napig kell viszont közbe lesz a menstruációm, olyankor ki kell hagyni a gél használatát? De az nem baj ha megszakad a 21 nap ?

Köszi Ha válaszoltok

1658. Onyx83 (válaszként erre: 1657. - Kicsii2)
2019. okt. 3. 08:33

Kedves Kicsii2!


Sajnos nem leszel immunis a 31 es törzsre és igen,a párodat is visszafertőzheted, ő meg téged..szóval amíg el nem múlik,addig védekezni kell. De a sima rákszűrés nem jó arra hogy kiderítse elmúlt e a vírus. Csak a HPV szűrésben bízz!

Én javasolnám hogy menj el Cintec vagy Confidence Marker vizsgálatra. Az a lehető legpontosabb vizsgálat és negatív eredmény esetén fellélegezhetsz.Nem úgy mint a sima rákszűrésnél.

D vitamint is szedj ha tudsz. A magyarok 70%nak D vitamin hiánya van a tél végére :) A, E vitaminok sem drágák,illetve a folsav lenne még nagyon fontos!

Remélem hamar legyőzöd a vírust!

Üdv!

1657. Kicsii2
2019. szept. 26. 21:28

Sziasztok ! Nekem is HPV 31-es van baratom is elment levetetni neki negativ lett , sztem o már túl van rajta szerencsére ?!... kérdésem az lenne ha egy adott típusú HPV-n át esel vissza lehet kapni (ebben az esetben gondolok a 31-re) vagy az ellen már immunins leszel ?! Mert gondolom a többi típust meg ellehet kapni csak hogy ha elmúlik végre nekem is ez a 31es akkor vissza is jöhet újra a 31 ?! Meg ha nem védekezzünk o vissza kaphatja ?

Néha eléggé kétségbe ejtő ez az egész 3 orvosnál jártam már konkrétat senki nem mondott nekem csak c vitamin fogyasztást mondtak a neten kezdtem el utána nézegetni a dolgoknak hogy eléggé fel kell turbozni az immunrendszert ... hat remelem sikerül ... eddig azt mondtak méhnyak elváltozás kezdődött a másik orvos megnézte o nem látott semmit .. de ajánlott o is egy műtétet mert lehet h beljebb a mehbe van egy elváltozás ahova o sem lát be.. HPV re annyir mondtak hogy népbetegség lett ,elfog múlni fiatal vagyok szedjék vitamint de konkrét vitamint nem mondtak a C-n kívül ...


Jelenleg reggel mehpempot ,délután c vitamint , este grapefruit mag cseppet szedek és valaki ajánlotta nekem a lady vital hüvely kupot ebbe valakinek tapasztalat ?

Vettem keleti gomba vitamint öt meg nem szedtem be ...

és van Budán a sportkontorll helység ahol végeznek infúzión keresztül vitamin koktélt adnak be


Augusztusba derült ki a HPV .. október végén vesznek egy szovettant addig erősítek utána meglátjuk remelem minnel előbb elmúlik !!!! És soha nem lesz ilyen !!! Kitartást mindenkinek !!!! Ha valaki tud valamit írja ;)

1656. Csattos haj (válaszként erre: 1648. - 9c351f3362)
2019. szept. 24. 13:44

Szia,

Én most csináltam végig egy 21 napos kúrát, és még folytatom úgy, hogy minden 2. nap fogom használni.

2 hónap múlva megyek citóra, majd jelentkezem az eredménnyel.. Mondjuk én szedem mellette az indole3C-t és szedek egy gombakészítményt, úgyhogy reménykedem h hatásos lesz a kúra.

1655. Onyx83 (válaszként erre: 1654. - Viameda)
2019. szept. 14. 09:45

Kedves Viameda!


Èn innen rendeltem:

www.farmaline.ie de èn Írországban élek.


Èn is szedtem lizint is, de nekem sajnos 3 ève folyamatosan kimutatható.


Neked minden alkalommal vesznek HPV re is mintát vagy csak a rákszűrès kapcsán mondják azt hogy jelenleg nincs HPV -d?


Egyszer 2017 ben voltam a szokásos rákszűrèsen, akkor azt mondta az orvos! hogy nincs már HPV-m...ekkor olvastam utána, hogy a sima rákszűrès alkalmatlan a HPV szűrèsre. :(

A legszomorúbb hogy ezt mèg az orvos sem tudja???

Persze egy synlabos önmintavètelivel azonnal kiderült hogy mèg mindig van HPV -m

Azóta minden fèlèvben megcsináltatom a sima rákszűrès mellè azt is ès a confidence Markert vagy a Cintecet is.


A sima rákszűrès azóta sem mutat HPV re gyanús jeleket, csak kifejezetten a DNS alapú hpv vizsgálat.


Más:

Most találtam külföldi szakirodalmat hogy a lactobacillusok, azon belül a lactobacillus crispatus nagyon hatèkony.

Physioflor nèven van is kapszula, amit szintèn megrendeltem.


Üdv!

1654. viameda (válaszként erre: 1651. - Onyx83)
2019. szept. 13. 21:39

Honnan rendeltél? Dobsz egy linket légyszi?

Én a Lizint szedtem most, és elmúlt a magas kockázatú... de lassan kontroll;már előre félek,h megint visszajött, mert ez van már 3 éve, hol van hol nincs :(

1653. 9c351f3362 (válaszként erre: 1651. - Onyx83)
2019. szept. 13. 13:50

hu, majd mindenképp írd meg mi lett az eredmény!

én végül még nem rendeltem meg.

1652. Kéti66 (válaszként erre: 1651. - Onyx83)
2019. szept. 6. 16:25

Szuper, majd mindenképpen írd meg hogy mi lett az eredmény, de biztos jó lesz :)


(Még annyi hogy elvileg a K2 segít a D3 felszívódásában)


De nagyon ügyes vagy, mindent meg kell tenni igen ami tőlünk telik, és akkor meggyógyulunk.

1651. Onyx83 (válaszként erre: 1648. - 9c351f3362)
2019. szept. 5. 16:01

Szia!


Köszi az infót!

Utána olvastam és már meg is rendeltem :)

Én mindent megpróbálok, amit csak lehet.

Most megyek fél éves kontrollra,aztán megcsinálom a 21 napos kúrát.Persze közben szedem: I3C , beta-glucan, alga, A,B,C,D3,E vitaminokat,Egcg,Folsav,Q10,Mg,Ca

Üdv!

1650. Kéti66
2019. szept. 3. 11:50

Ha már drága valami akkor én ezeket ajánlom:


- INDOLE-3-CARBINOL (300mg 90db Pharmekal szedem. 7000ft de ez 3hónapra):

A keresztesvirágú zöldségek (pl. brokkoli, karfiol, káposzta) egy glükozinolát nevű kénvegyületet tartalmaznak. A glükozinolátok lebomlása során egy indol-3-karbinol nevű vegyület keletkezik, ami képes lehet bizonyos rákfajták növekedését megállítani. A Linus Pauling Institute szerint előzetes HPV kutatások kimutatták, hogy a napi 200 és 400 mg közötti indol-3-karbinolt szedő nőknél 12 hét alatt teljes mértékben visszafordult a rákot megelőző méhnyaki elváltozások fejlődése.1 Az eredmények hasonlóan pozitívak voltak a szeméremtest elváltozásai esetében is, ami a HPV gyakori következménye.

Az indol-3-karbinol jó forrásai: brokkoli, fodros kel, káposztafélék, retekfélék, torma, vízitorma, karfiol, kelbimbó, karalábé.



- Az AHCC hatékony az egerekben

A kutatás folyamán a HPV pozitív és negatív egerek is kaptak AHCC kezelést. A HPV-vel fertőzött egerek a 90 napos AHCC kezelést követően meggyógyultak, és a vírusfertőzés nem tért vissza a 30 nappal a kezelés befejezése után sem. Az emberi és állati tanulmányok kimutatták, hogy a AHCC növeli a természetes ölősejtek számát. Dr. Smith azt mondta, hogy ezek a sejtek teszik lehetővé, hogy a szervezet legyőzze a fertőzéseket és a blokkolja a tumor növekedését. Dr. Smith kutatásai azt mutatják, hogy AHCC nem csak elpusztítja a HPV -it, hanem segít megelőzni a HPV okozta rákos megbetegedéseket is. De én rengetek küldöldi embernél olvastam h segített nekik, viszont ez tényleg arany áron van sajnos :(


Illetve egy külföldi csajnál láttam hogy ő még szedett :


- béta-glükán (Béta-glükán+Bokrosgomba 60db (Pharmekal) 1850ft/20 napra)

Elsősorban az immunrendszer megerősítésére és stimulálására alkalmazzák. Mivel feldolgozásában nagy szerepe van a makrofágoknak, illetve az immunrendszer más sejtjeinek, ezért fogyasztását követően a szervezet védekező rendszere olyan "lökést" kap, melynek segítségével könnyebben győzhetjük le a betegségeket, illetve hatékonyabban állhatunk ellent a fertőzéseknek.


Sajnos ha már beteg az ember, akkor nagyon drága meggyógyulni :/ De pörgetni kell az immunrendszert ezerrel. Plusz életmódváltás mint stressz szinten mint étkezés és mozgás szinten :/

Sok sikert mindannyiunknak

1649. viameda (válaszként erre: 1648. - 9c351f3362)
2019. szept. 2. 19:56
Sose hallottam róla... de egy gél? Elpusztítja a vírust? Hááát...
2019. szept. 2. 10:28

sziasztok!


áprilisban kaptam egy HPV pozitív diagnózist. Az orvosomnál voltam konntroll vizsgaálaton, és mondta hogy ha megengedhetem magamnak anyagilag, akkor kezdjem el a papilocare nevű hüvelygélt. Van valakinek tapasztalata?

Eléggé borsos az ára, és eléggé új termék magyarországon. Sok véleményt nem olvastam róla.

1647. Zsolt 28 (válaszként erre: 1626. - Zsolt 28)
2019. aug. 23. 22:55

Na, hát időközben elmentem egy magánbőrgyógyászhoz a szemölcseimmel. Mivel írta az oldalán, hogy van nála lehetőség eltávolításra, ezért rá esett a választásom. Csak ott derült ki, hogy ez az opció már nem él...rá nézett, azt mondta ez egyértelműen HPV, de leszedni ő nem tudja, felírta az ecsetelőt meg azt az immunerősítőt aztán hellószia. Kérdeztem, hogy szűrés nem kell? Azt mondja felesleges, mert ez biztos HPV és abból is az alacsony kockázatú szokott szemölcsökkel járni. És a magas kockázatút is ugyanúgy kell kezelni, szóval érdemben nem lennék előrébb.


Nem hagyott nyugodni a dolog. Ez a napi többszöri ecsetelgetés hónapokig, meg a drága gyógyszer is...úgyhogy felhívtam egy másik bőrgyógyászt, akinél már valóban le lehet ezeket szedetni. Elmentem hozzá és 5 perc alatt leszedte fájdalommentesen. Mondjuk azt hittem, hogy az érzéstelenítőtől majd lezsibbad a fél tököm :), de megnyugtatott, hogy erről szó sincs, azt a szemölcsbe lövi, ami bár kicsit szar érzés (tényleg az), de kb. olyan, mint a fogászati érzéstelenítés - pár pillanat kellemetlenség, ki lehet bírni. Utána már semmit sem érezni a beavatkozásból. 20 ezer ft-ba került, de egyértelműen megérte. Volt 2 nagyobb szemölcs, amire elvileg már nem használ az ecsetelés, csak kisebbeknél. Megéri leszedetni minél előbb,hiába ecseteli az ember, attól még fertőzi a körülötte lévő bőrt és folyamatosan jönni fog az újabb kinövés és azt is ecsetelheti majd és így tovább...


Érdekes, mert ez a bőrgyógyász is azt mondta nem feltétlenül kell HPV szűrést csinálnom, lehet már nem fog kiújulni ez többet. Ha meg mégis és egyből megjelenik egy új szemölcs, minél előbb le kell szedni, és akkor esetleg csinálni egy szűrést. Nem tudom, férfiaknál ez lehet tényleg nem annyira fontos? Azért szeptemberben szerintem csinálok egy szűrést ettől függetlenül.

1646. Onyx83 (válaszként erre: 1645. - Kéti66)
2019. aug. 18. 17:37

Kedves Kéti66!


Igen,szerintem jól gondolod.3 hónap múlva menj vissza cintecre.Ha az is negatív lesz akkor csak fél év múlva.Addig is szedjed a vitaminokat és próbálj valahogy megfeledkezni erről az egészről.Tudom nehéz,de menni fog :) kitartást!

1645. Kéti66
2019. aug. 16. 12:16
Negatív lett minden téren a Cintec+, akkora kő esett le a szívemről. Félév múlva kontrollt mondott a doki, de nemtudom lehet 3hónap múlva kéne vissza mennem?
1644. viameda (válaszként erre: 1642. - SSszonja)
2019. aug. 15. 19:58
Nem volt kellemes, sajna készüljön,h kicsit fájni fog. De tényleg pár mp és vége. De az én uram rinyagép, rosszabb mint a gyerek. 😃😃😃
1643. Kéti66 (válaszként erre: 1642. - SSszonja)
2019. aug. 15. 19:48

fajt neki nagyon...., szóval jobb ha felkészül, aztán max ő jobban birja majd.

Amúgy a férjem nem igen birja az ilyen dolgokat mégis hősiesen túlélte, szóval ne aggódjatok, egyszer kibirható

1642. SSszonja (válaszként erre: 1640. - Viameda)
2019. aug. 15. 16:52
Es teljesen őszinten mit mondott fájt? A neten azt irjak kis ecsettel csak vegigsimitjak.nem szeretnem h elmegy es fáj neki ugy h előre nem is tudta.
1641. Kéti66 (válaszként erre: 1640. - Viameda)
2019. aug. 15. 07:10

Cytológia:2019.05.02. -ASC-US

HPV:poziív HR:16,51,33

Kolp: I/A T1 A 12-nél pontozottság

És akkor lehet hogy mos Cintec-et csinált, nem tudom nem nevezte nevén, csak hogy megnézi sejtszinten hogy áll a dolog....


Páromnak honvédba csinlták meg, amúgy ő szinte soha nem beteg, elég erős a szervezete, nem lepődtem meg h ő legyőzte, nagyon boldog voltam, legalább neki nincs ez a baja....

Remélem hamarosan nekem sem lesz.

Holnap remélem jó hírt kapok, aztán majd újabb rákszűrés szeptember végén lesz.

1640. viameda (válaszként erre: 1638. - SSszonja)
2019. aug. 14. 21:19

Az enyém simán elment a 8.ker-be a Bőr és nemibeteg gondozóba... kellemes emlék. 😃

De mehet magánba is, sok helyen vam férfiaknak is.

1639. SSszonja
2019. aug. 14. 19:49

Olvasgatok a neten angol nyelvű kutatásokat és itt van egy mondat,ami bizonyítja hogy előfordul,hogy az egyik minta még cintec pozitív, a második már nem, ergo ez is visszafordulhat. Az mRNA jelenti a cintecet vagyis hogy hol jelenik meg együttesen a két oncoprotein ( akkor lesz ugyanis pozitiv a cintec vizsgálat eredménye, ha ez a kettő együtt megjelenik)

“mRNA was detected in the sample taken first but not in the second specimen in 23.53 %. ”

Ez a mondat azt jelenti,hogy vizsgált esetek 23. %ában az első mintavétel cintec poz volt, a második azonban már nem. Ergo ez is visszafordulhat.

1638. SSszonja (válaszként erre: 1630. - Kéti66)
2019. aug. 14. 18:57
Párodat hol nézték hpvre?
1637. SSszonja (válaszként erre: 1636. - Kéti66)
2019. aug. 14. 18:54

Ha jól ertem akkor te most a Cintec eredményt várod? Nekem az is pozitív lett egyébként az 1. mintavételkor.most a rákszűrés negatív ( eltelt a 3 hónap a kettő között szóval csak nem lehet fals negatív) a fene se érti ezt!

Viszont én ahogy kutakodtam találtam egy ábrát ami azt mutatta hogy még a hsil+ cintec positivból is van regresszió. Volt onnan visszafele mutató nyíl, majd próbálom megkeresni.

Nos az én esetem jó példa lesz erre mert 3 hónap múlva újabb cito ahol lesz cintec is. Kiderül majd hogy valóban vissza tud e ez fordulni. Majd megírom itt.

Most nem fogom ezen izgatni magam,hogy de mi van ha..van egy negativ citom,ilyan oltári nagy baj nem lehet.

Egyébként nekem az első mintámat ketszer vizsgálták,elsőre lsil lett másodjara mikor a cintecre nézték már asc-h! Ami nem a legbíztatóbb. Ugyanaz a minta!

A mostani orvosomtól hiaba kerdeztem hogy lehetett ez,azt mondta ő azt nem tudja.

Ja múltkor kimaradt még egy fontos immunerősítő,amit szinten sok helyen írnak erre a problemara: beta karotin

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook