Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


373. ,zumba
2021. jan. 2. 10:53
Azért mert valaki meggondoltan él, még nem félve él.
372. 55Judit (válaszként erre: 370. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 2. 10:52
Úr Isten! Azt javaslom ülj be egy elszigetelt csendes sarokban, és várjál addig ott amíg a vírus el nem tűnik a föld színéről! Komolyan mondom, nincs jobb ötletem.
371. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 369. - 55Judit)
2021. jan. 2. 10:48
Mert fent írtam, hogy közel 2 hónapja nem tért vissza a szaglása...és az én agyamban már az volt, hogy akkor érthető lesz, hogy a 3 hónapon belül vannak, ami azt jelenti a fáma szerint, hogy nem fertőződhetnek jó esetben, és amennyiben negatív a tesztjük már, akkor nem is fertőznek.
370. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 367. - 55Judit)
2021. jan. 2. 10:44

12/27/2020 · Az uniós országok vasárnap megkezdhetik az immunizálást, de dönthetnek úgy is, hogy 28-án vagy 29-én fognak hozzá. (A legfrissebb hírek itt)Az Európai Bizottság hétfőn adott feltételes forgalombahozatali engedélyt a német BioNTech és az amerikai Pfizer gyógyszeripari vállalatok által kifejlesztett vakcina európai alkalmazására.


Ez nem egy hatalmas idő, amire mélyreható statisztikákat lehet alapozni.


A kínai kísérletek, meg nem biztos, hogy az európai emberekre úgy hatnak, ahogy rájuk.

Vannak pl. olyan gyógyszerek, amelyeken feltüntetik, hogy ázsiai embereknek ez a változat nem adható, mert genetikailag nem úgy vannak kódolva, mint európai embertársaik.

Vegyes házasságokban is vannak, akiknél figyelni kell, mert mondjuk egy afrikai félvér ember hajlamosabb x reakcióra.

369. 55Judit (válaszként erre: 363. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 2. 10:18

A félelmünk kb. egyenesen arányos a tájékozatlanságunkkal. Most magamból indultam ki de másra is igaz lehet. Mára már az a véleményem a mostani tudásom alapján, hogy vannak veszélyei a vakcinának, de megközelítőleg sem olyan súlyosak mint a fertőzésnek.


"Elvileg, aki igazoltan átesett a fertőzésen, az nem fertőződik és nem is fertőz,"

Ezt honnan veszed? Mindig is azt mondták hogy aki átesett rajta, akár rövid időn belül is elveszítheti védettségét és újra fertőződhet. Ugyanúgy át is adhatja.

368. plavalaguna (válaszként erre: 365. - Tumbo2)
2021. jan. 2. 10:13
Boltba? Nem biztos hogy be kell. Van mar hazhozszallitas 🤷‍♀️
367. 55Judit (válaszként erre: 364. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 2. 10:12
Bennem is vannak még nyitott kérdések, de a tiedre a válasz szerintem az lehet, hogy mint tudjuk, nem 1 hónapja oltanak a vakcinával. A vakcina szétosztását megelőzte egy tesztoltás, amit nem emlékszem hány emberen végezték régebben. Sok emberen. Azokat azóta is folyamatosan megfigyelik.
366. plavalaguna (válaszként erre: 363. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 2. 10:06
Fura lehet ennyire félve élni. Te nem utazgatsz sokat ugye?
365. tumbo2 (válaszként erre: 354. - Unom)
2021. jan. 2. 09:38
a boltba csak beengednek.a gyógyszertárba meg így sem.csak ablakon adják ki a gyógyszert.
364. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 361. - 55Judit)
2021. jan. 2. 09:35

Én arra lennék kíváncsi, ha egy hónapja oltanak kb. Mi alapján tudják, egy fertőződés milyen hatással lesz majd, egyszer az emberre, mert ha belegondolok én, még nem lehet valami nagy tapasztalatuk ezen a téren emberi kísérletek alapján.

És nem azt mondom, hogy nem lesz így, csak annyi megválaszolatlan kérdés motoszkál bennem, amire még nem találtam választ, valahogy a MERT nem elég.

363. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 358. - VendrinerPiroska)
2021. jan. 2. 09:30

Jó hír: a barátnőm megkapta tegnap a vakcinát és teljesen jól van.


Örülök mindig, ha valaki jól van, de egy nap azt jelenti, a komoly allergia elkerülte, de van, akinél 1-2-3 hét múlva kezd a vakcina hatni, és addig jöhetnek még mellékhatások.


Majd én akkor fogok örömködni, ha 3 év múlva is jól lesz az oltott.

Idáig mindig azt mondtam, bárcsak megúsznám annyival, hogy csak a szaglásom és az ízlelésem veszítsem el.

Erre külföldön élő rokonom mondta nem a covid miatt elment a ho.-hoz és mellékesen megemlítette, hogy közel 2 hónapja nem nyerte még vissza az ízlelését, illetve a sósat és édeset érzi csak, a szaglásánál a büdös szagokat nem érzi, lehet az romlott étel, széklet, csatornaszag stb., viszont a parfüm nagyon közelről kezd neki/k derengeni. Erre mondta az orvos, hogy erre hoztak létre egy kórházat, ahol az ilyen és egyáltalán a covid bármilyen utóhatását vizsgálják. Ugyanis, annak ellenére, hogy a beteg csak azt érzi, hogy nem érez szagot, orvosilag ez úgy néz ki, mintha leégett volna a nyálkahártyája. És akiket elküldtek koponya MR-re , meglepetésükre az agyban is többeknél találtak olyan elváltozást, mint az orr nyálkahártyájában. Azon munkálkodnak, hogy megfejtsék ez idegi /neurológiai/ elváltozás, vagy 'csak' a nyálkahártya elváltotása. Még nagyon nem tudják mivel állunk szembe. Kell ehhez még szerintem bő 2-3 év, hogy ne csak tüzet oltsanak, hanem valamennyire értsék is mi zajlik a szervezetünkben.

Elvileg, aki igazoltan átesett a fertőzésen, az nem fertőződik és nem is fertőz, de mégis abban a bizonyos országban, már az egyetemek, középiskolák kiküldték, hogy kötelezően KATONÁK tesztelik őket. Nekem a katona hallatán is görcsbe rándul a gyomrom. Akit háborúra képeznek ki, biztos nem fog kárt okozni senkiben?


A lényeg én leírom miért vannak kételyeim, más meg leírja miért nem. Nyilván az én véleményem nem fog senkit eltántorítani, engem meg MÉG az ellenvélemény meggyőzni. Annak ellenére, hogy nem meggyőző számomra a vakcina, sajnos nem biztos, hogy nem adatom be, ha a munkám miatt muszáj lesz.

Tehát beszélhetünk pro és kontra a témában, nem mi fogjuk eldönteni, hanem fentről. És én nem haragszom senkire, ha más a véleménye, nem gondolom, hogy hülye, csak más a tapasztalata, és más az enyém.

362. 55Judit (válaszként erre: 361. - 55Judit)
2021. jan. 2. 08:13
Én tegnap hallottam, de szerintem is ismételni fogják még.
361. 55Judit (válaszként erre: 360. - Papája)
2021. jan. 2. 08:12
Én is azért döntöttem el végérvényesen hogy oltatom magam, mert ezt hallottam. Viszont azt is, hogy aki nincs oltva és úgy betegszik meg, annak 90%ánál marad vissza valami és alakulhatnak ki későbbi szövődmények míg az oltottak csak enyhe tünetekre számíthatnak és teljes gyógyulásra amennyiben megfertőződnek.
360. papája
2021. jan. 2. 07:43

Most nyilatkozott a Dél Pesti Kórház oltóorvosa a TV-ben. Sajnos csak a végét láttam. Elmondta, hogy aki oltva van annak ugyanúgy védekeznie kell. A vírus őt is fertőzheti, de az oltás megmenti a súlyosabb megbetegedéstől és a kórházi kezeléstől. Szerintem ez is valami, sőt, nagyon jó .

A terheseket, szoptatókat csak azért nem oltják, mert még nincs elég tapasztalat. Amerikában viszont sok terhest beoltottak, mert nagyobb volt a veszélye, hogy Covidos lesz, mint hogy valami baja lesz az oltástól.

Gondolom, a riportot még sokszor megismétlik.

359. unom (válaszként erre: 358. - VendrinerPiroska)
2021. jan. 1. 23:02
Sok országban a gyerek nem mehet óvodába, ha nincsenek meg az oltásai, nagyon helyesen.
358. VendrinerPiroska (válaszként erre: 347. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 1. 22:54

Elvben az értelme annyi, hogy felmérjék, hogy a veszélyeztetettek és a nem veszélyeztettek mennyit szeretnének. Ergo mennyit kell összekuncsorogni. Mert nem olyan könnyű beszerezni, mintha a fáról szüretelnék. Plusz, az influenza ellenivel már meg van a tapasztalatuk, hogy kb. mennyi fogy.

Persze, lehet, hogy azért van egy irány számuk, amit valahogy el fognak érni. Mondjuk abban, hogy bizonyos dolgokat csak beoltva lehet csinálni, abban semmi nincs. Az USA-ban sem teszed be a lábad egy állami egyetemre, ha nincs MMR oltásod.


Jó hír: a barátnőm megkapta tegnap a vakcinát és teljesen jól van.

357. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 354. - Unom)
2021. jan. 1. 21:15
Jól értetted.
356. unom (válaszként erre: 355. - Papája)
2021. jan. 1. 20:38
Elnézést, akkor félraértettelek.
355. papája (válaszként erre: 354. - Unom)
2021. jan. 1. 20:36
Ezt értem, de a 347-es hozzászólására próbáltam választ adni.
354. unom (válaszként erre: 353. - Papája)
2021. jan. 1. 20:06
Szerintem arra gondolt, hogy hivatalosan nem lesz kötelező. De ha külföldre akarsz utazni, ahhoz kelleni fog. Ha fesztiválra mennél, szintén. Esetleg pár munkáltató is elvárja majd.
353. papája (válaszként erre: 347. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 1. 20:03

Amennyiben kötelező lenne, akkor nem kellene regisztrálni. Létezik TB nyilvántartás és ennek alapján beosztanák a lakosságot és oltanának.


Mivel nem kötelező, ezért jelentkezni kell. Ennek alapján történik a beosztás és az oltás.


Szerintem egyszerű, érthető és logikus.

A rászorultság itt azt jelenti, hogy ki a sérülékenyebb, vagy ki dolgozik olyan munkakörben, hogy jobban ki van téve a fertőzésnek.

Ez is jó és logikus.

352. hottie
2021. jan. 1. 18:31
Igen.
351. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 349. - 55Judit)
2021. jan. 1. 18:13

Nem tudom, úgyis kötelező lesz. Angliában már idősotthoni lakóknak és az ott dolgozóknak kötelező. Nem kötelező, de akkor nem mehet be, és nem dolgozhat ott.

Ez szerintem mindenhol így lesz.

350. 55Judit (válaszként erre: 348. - Unom)
2021. jan. 1. 17:59
Ez is lehet. :)
349. 55Judit (válaszként erre: 347. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 1. 17:58
Gondolom azért, hogy felmérjék, hozzávetőlegesen mennyi vakcinát vegyenek. Nem olcsó, de az is lehet hogy amiatt sem akarnak feleslegesen nagy mennyiséget felhalmozni, hogy más országok is minél előbb hozzájuthassanak valamennyi adaghoz.
348. unom (válaszként erre: 347. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 1. 17:56
Mert idióták. Én már rég nem keresek logikát a tetteikben.
347. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 346. - 55Judit)
2021. jan. 1. 17:54

Te érted minek az igénylés? Én nem.

Ha úgyis "rászorultság" alapján adják be, nem értem mi szükség a listára?

Ha influenzaelleni oltást kér valaki, azt sem kell közkinccsé tenni, elég a ho.-nak szólni és megkéri a vakcinát. Nem értem ez miért nem működhet így?

346. 55Judit (válaszként erre: 345. - Unom)
2021. jan. 1. 17:31
Persze. Az elővigyázatosság, körültekintés nagyon fontos. Szerencsére nem vagyunk az igényléssel elkésve. de ha majd ott tartunk hogy már sor kerülhetne ránk is, addigra érdemes megtudnunk mindent ami fontos.
345. unom (válaszként erre: 344. - 55Judit)
2021. jan. 1. 17:29

Speciális gyógyszert szedek, most úgy néz ki, nem befolyásol semmit.

Ha esetleg erről lesz új információ, akkor átértékelem.

344. 55Judit (válaszként erre: 343. - Unom)
2021. jan. 1. 17:26
Egy ideig én is hezitáltam, úgy gondoltam, kivárok. Még egy hete is. ma már határozottam akarom a vakcinát, mivel egyre több információhoz jutottam. Kell az az oltás, nagyon is. Nekem biztosan. Ma már fiam is azt mondta hogy regisztrál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook