Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


283. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 281. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 27. 20:10
Köszönöm, az esélyem kicsi rá minden téren, de a remény hal meg utoljára.
2020. dec. 27. 19:59
Amíg nem lesz kötelező,tuti hogy nem.
281. 71ddaa07fa (válaszként erre: 279. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 27. 19:45
Remélem sikerül elkerülnöd, akár oltással, akár oltás nélkül.
280. 71ddaa07fa (válaszként erre: 278. - Guruljka)
2020. dec. 27. 19:35

Ezt nem tudom, de a szakemberek azt mondják, hogy akik átestek a víruson, több hónapig védettek lesznek a vírussal szemben. Nem kaphatják el, nem fertőzhetnek.


Gondolom ez érvénye az oltás után is. Persze ezt csak a józan paraszti eszem mondatja velem, lehet tévúton járok.

279. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 276. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 27. 19:35

Értelek én, mivel családon belül többszörösen érintett vagyok én is kikészültem, talán rosszabb volt, mintha én kaptam volna meg, helyesebben állíthatom jobban megviselt

pszichésen. Félek, amikor dolgozni megyek mikor kapom meg. Csak reménykedem, bízom a szerencsémben hogy nem.

És senkit le nem beszélnék róla.

2020. dec. 27. 19:29

Bocsánat, csak egy kérdés.

Aki beoltatta magát, mennyire biztos, hogy nem lesz esetleg vírushordozó?

277. Channa* (válaszként erre: 276. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 27. 19:28

Egyet értek!


November 1-e óta nincs szaglásom, de orvoshoz nem merek elmenni, nehogy elkapjak újra valamit. És abban sem vagyok biztos, hogy nem fertőzök...


A szagok és ízek nem érzése miatt többet eszek, vagy a stressz miatt? Még nem látszik a súlyomon, de hamarosan fog. Azt meg sem említem, hogy van ez az alien a gyomromban, ami naponta többször megfordul, illetve az örökös hányinger, minden reggel derékfájás...


A napokban azt mondták, hogy 3 hónapot kell várni az oltásra azoknak, akik átestek a kovidon.

Tehát, én februárban oltathatok és a családom is.

276. 71ddaa07fa (válaszként erre: 273. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 27. 19:16

Ha nem esek át ezen a franconvalószínű én is azt mondanám, amit Te. Azaz én is teljesen vakcina ellenes lennék. De nem így történt.


Írod, hogy micsoda mellékhatásai vannak a vakcinának, amikről olvastál, vagy hallottál. Hidd el a Covidnak is, ezt nem csak olvastam, hallottam, hanem saját bőrömön tapasztaltam, tapasztalom.

Én lelkileg nem tudom feldolgozni a betegséget. Ezért utánaolvastam, mert már idegesít, hogy spontán képes vagyok elsírni magam zuhanyozás közben is, mint a napokban történt, ez miért van. Állítólag azért, mert gyakran alakul ki depresszió, szorongás a vírus hatására. De ha egyedül lennék így, gondolhatnám csak én vagyok túl érzékeny tipus. De egy ismerősöm is arról számolt be, hogy a kollégái közt is vannak páran, akiket napközben istápolni kell lelkileg, mert maguk alatt vannak. Ma pedig édesanyám mondta, hogy egy ismerősük édesapja szintén pár hete átesett a víruson. A betegség előtt sosem látták őt sírni, most pedig sokszor megesik vele naponta, hogy ül az ágyon és sirdogál.


De olyanok is vannak a vírusos fórumban olvashattad, akik hetekkel a betegség lezajlása után sem nem képesek fizikálisan visszatérni a régi életükhöz. Arról nem is beszélve, hogy nem egy ismerősöm van, akik októberben voltak betegek és máig nem jó a szaglásuk, ízlelésük teljesen. Nekem sem, de én csak 3 hete értesültem arról, hogy negatív vagyok, szóval még nem aggódom ezen.


Bár rólam itt a Hoxán az terjedt el, hogy örök elégedetlen, morgós ember vagyok, aminek biztos volt alapja, az életben egy vidám természetű ember voltam, aki megpróbált másokat is jókedvre deríteni. Vajon, mikor leszek én ilyen, vagy akik hasonló cipőben járnak, mint én, mikor lesznek ismét a régiek? Vagy mikor tud ismét 6,8,10 km-t lefutni az a személy, aki annak idején ezt tette naponta?

Mikor fogjuk érezni a szagokat, ízeket teljesen?

Szóval itt is vannak mellékhatások nem is kevés.


A másik dolog pedig. Ha ez a vírus a nyakunkon marad, márpedig, ha nem oltatjuk magunkat, nem fog változni semmi, akkor az egészségügy bedobja egy idő után a törülközőt. Pedig nem csak koronavírus létezik. Van egyéb betegség és vannak egyéb betegek is. Olyanok, akik nem életmentő beavatkozásra várnak, pokoli fájdalmakkal. De amíg nem változik a helyzet, addig nem fogják műteni őket, annyira nincs rá kapacitás. Illetve szeretném, ha nem távgyógyászatban részesítene a háziorvos, ha úgy érzem beteg vagyok. Hanem elmehetnék hozzá, mivel ha megkapom az oltást nem kell félnie, hogy megfertőzöm a vírussal, ezáltal nem esik ki a sorból. Én pedig megkapnám a szükséges ellátást, adott esetben tovább tudna küldeni szakorvoshoz, ha azt állapítja meg az állapotom ezt indokolja. Nem pedig otthon kellene kétségek közt ülnöm, hogy meggyógyulok-e vagy nem.

275. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 274. - Hanna1994)
2020. dec. 27. 18:45

V-safe Active Surveillance for COVID-19 Vaccines


Ez alatt néztem, de lehet, hogy nem jól értem. Majd átnézem még.


Jelenleg én sem szeretném oltatni magam, de majd lehet változik ez is. Még nekem is lehet más a véleményem, vagy ha az állásom múlna rajta, vagy az utazás,(nem nyaralás) akkor muszáj lenne bepróbálkozni a vakcinával, ha akarom, ha nem.

274. Hanna1994 (válaszként erre: 273. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 27. 18:22

Ez is onnan van. De gondold át, hogy ha beteg vagy, tök mindegy milyen betegségről van szó, teszem azt elrontottad a gyomrod, influenzás vagy vagy migrénes fejfájásod van, munkaképtelen vagy. Ilyen esetben kiír az orvos, az Ő gondozását igényled.


Azért majd olvasd el, amit korábban írtam! Nem fogom beoltatni magam és el is magyaráztam, miért. De szerintem ezt félreértetted. :)

273. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 272. - Hanna1994)
2020. dec. 27. 18:06

A CDC azon oldalára ahol számosítják az egészségkárosító eseményeket.


Arra az ábrára, ahol a 2 csillaggal jelölt rész a "nem képes normális napi tevékenységek elvégzésére, munkaképtelen, orvos vagy egészségügyi szakember gondozását igényli" és itt jelöli meg, hogy 3150.


Rengeteg oldala van. Ez az amerikai "TB" oldala.

Erről egy orvos beszélt, csak angolul van meg. A kíváncsiság vitt el az oldalra, hogy igaz-e, amit mond.

Az orvost nem linkelem be, mert nem szeretném a nagy fekete autót a házam előtt.

Ha ez hazugság, akkor arról nem tehetek. Végül azért nem jelöltem meg a forrást, amikorra ígértem, mert magam sem tudom már mit higgyek, kinek higgyek.

Van amelyik orvos várja itthon is a vakcinát, és van amelyik nagyon nem akarja ezt biztosan tudom, mivel nem vagyok szakértő csak próbálok a saját kútfőm alapján jól dönteni, ami nekem megfelelő.

Óriási üzlet van benne, ha igaz, amit az orvos mond, hogy a vakcinát beadó angol orvosok 5 millió forint felett kapnak 1 hét alatt.

Részemről a témát lezárom, mindenki előtt ott a net és nézelődjön, ki-ki döntsön belátása szerint a látottak, hallottak alapján.

272. Hanna1994 (válaszként erre: 271. - Hanna1994)
2020. dec. 27. 17:12

"As of Dec. 18, scientists said there had been six cases of anaphylaxis shock among the first 112,807 people to get the Pfizer vaccine either in Great Britain or the United States.


Overall there have 3,150 “health care events” among that first group to vaccinated. The CDC defines a health care event as being unable to perform normal daily activities, unable to work or required care from a doctor or health care professional."


Erről beszélsz, ugye?

271. Hanna1994 (válaszként erre: 269. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 27. 17:09
Én tudom, melyik cikkről beszélsz, hiszen megtaláltam, elolvastam. De ott arról van szó, hogy akik megbetegedtek, azok jelen pillanatban munkaképtelenek,orvosi ellátásra szorulnak. (Ez bármelyik betegségnél előfordulhat.) De hogy életük végéig? Ilyent nem olvastam benne.
270. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 264. - Hanna1994)
2020. dec. 27. 14:07

[link]


Ha az első lapot is beleszámolod, akkor a 6 lap, vagy kép.

269. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 264. - Hanna1994)
2020. dec. 27. 14:05
268. tumbo2
2020. dec. 27. 13:35
semmi pénzért.az unokahúgom elkapta,ők most magukba vonultak.
2020. dec. 27. 11:32
Isten őrizz!!
2020. dec. 27. 11:16
Nem!!
2020. dec. 27. 11:09
nem szivesen, hacsak a repülő miatt nem lesz muszáj
264. Hanna1994 (válaszként erre: 226. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 27. 10:54

Bocsánat, de te hol olvasod azt, hogy soha nem lesznek önellátók? Amikor megkapták az oltást, akkor reagált szervezetük, de hogy önellátók ne lennének! Szerintem félreértetted!


Mindenesetre én sem fogom beadatni magamnak az oltást, mert úgy gondolom, minden vakcinának minimum 3-5 év kell ahhoz, hogy a mellékhatások (ha vannak) megjelenjenek.

2020. dec. 24. 10:09

Nem tudom, mire fel fenyegetik az embereket. Egyelőre nincs is oltóanyag, dec.27-re is pár ezer db lesz (ha lesz).


És ha hinni lehet a közzétett adatoknak, nem is rwndelt a kormány annyit összesen, hogy mindenkinek jusson.

2020. dec. 24. 09:19
lehetságes
2020. dec. 24. 09:13
Továbbra se szeretném.
260. Otsike
2020. dec. 24. 08:42
Kizárt dolog, mert nem tudom!
259. 55Judit (válaszként erre: 254. - King86)
2020. dec. 24. 08:39
Most olvastalak, pont azért kell oltassam magam, mert oltás nélkül ellehetetlenítik az ember életét. De még várok pár hónapot legalább. ha addig kiderül hogy túl nagy károkat okoz a szervezetben, inkább lemondok biztonyod dolgokról mint oltassak. vagyis nyunyóka szavaival élve oltakozzak.
258. 55Judit
2020. dec. 24. 08:36
Kb májusig megfigyelek, hallgatózok, kivárok. Nyár végéig kénytelen leszek.
2020. dec. 24. 06:31
igen
2020. dec. 24. 06:08
Nem
2020. dec. 24. 02:19
Be.
254. King86
2020. dec. 24. 00:43

Önszántamból biztos nem- egy pár hónap alatt összetákolt kotyvalékkal, kihagynám.

De már az az igazság, hogy elkezdődött a fenyegetés, zsarolás, hogy mit nem csinálhatsz ha nem nyomják beléd azt a cuccot. Repülni nem szoktam, nem érdekel, viszont moziba, étterembe továbbra is szeretnék járni szeretnék élni, néha koncertre is mennék ahogy eddig, arról nem beszélve, hogy ki tudja mit fognak még megtiltani az oltatlanoknak. Itt- ott olvastam már, hogy akár a munkahely is megkövetelheti majd, vagy mi lesz, ha kitalálják, hogy csak az tömegközlekedhet pl máv, bkv, aki oltott. Nincs jogsim, se kocsim, se erre való anyagi forrásom,+ arra sincs pénzem, hogy taxival járjak, ha ügyet kell intézzek.

Szóval látok rá esélyt, hogy muszáj lesz oltatni, mert ha nem lesz átoltottság, rá fogják kényszeríteni az embereket.:( Az ezzel kapcsolatos kommunikáció már el is kezdődött.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook