Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


223. globus (válaszként erre: 218. - Timycat)
2020. dec. 21. 23:20

Tuberkulin próba. Ha nem jó, BCG oltást adnak.

Anyunak idős korban végezték ezt, tbc-re gyanakodva.

222. globus (válaszként erre: 218. - Timycat)
2020. dec. 21. 23:17

Fogalmam sincs, nem rémlik.

Mikor azt mondták, hogy iskolaorvos, mindenki összecsinálta magát, ez jót nem jelentett. Úgy rettegtem mindenféle injekciótól, sírtam, mire odakerültem.

221. timycat (válaszként erre: 218. - Timycat)
2020. dec. 21. 23:01
Ah birka vagyok, valami oltást kapott tavaly ősszel a gyerek. De az lehet nem kötelező volt 🤔 Car-anya vagyok, nálunk a dédipapa (orvos) intézi ezeket, amit ő mond, ajánl azt beadatjuk neki. De valami még lesz, tuti.
220. 71ddaa07fa (válaszként erre: 218. - Timycat)
2020. dec. 21. 23:01
A könyökhajlat alá valamivel. Sajnos nekem soha nem pirosodott meg, mindig kaptam a vállamba egy másikat is. Volt, aki csapkodta vonalzóval az alkarját az oltás környékénél, így szerette volna elkerülni a második szurit.
219. 71ddaa07fa (válaszként erre: 216. - Timycat)
2020. dec. 21. 22:59
Te állsz jól a dolgokhoz. Én sajnos nagyon magam alá kerültem, most kezdek a béka fenekével egy szintbe kerülni. :)) De egy volt kolléganőm is mondta, hogy azok a személyek, akik az ismerettségi körében elkapták, szintén eléggé elanyátlanodtak. Lehet ez is egy mellékhatás. Gondolom olyanoknál jön ki hatványozpttabban, akik hajlamosak magukba fordulni.
218. timycat (válaszként erre: 217. - Globus)
2020. dec. 21. 22:57

6. osztályban van 2 védőoltás is nem? Kanyaró-mumpsz-rózsahimlő, meg tetanusz-torokgyík-szamárköhögés.


A gyerekem még nem tart ott, de mintha mondták volna hogy majd lesz. Meg emlékszem, hogy nekünk is volt az általános iskolában egy oltásos év. Volt valami könyökhajlatba adott és ha az nem pirosodott akkor kaptunk talán vállba is. De az is lehet, hogy ez a fent említett két különböző oltás volt és a pirosodás csak legenda, mert mindenki 2 oltást kapott.


De halványak az emlékek. Én nem emlékszem hogy engem megviselt volna bármelyik is.

217. globus (válaszként erre: 215. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 21. 22:51
Di-per-tét írják 6 éves korra. Később nem piszkálódtak oltással. Azt hiszem, nyolcadikban adták az első hepatitis ellenit, amit később mindenki saját úton fejezett be?
216. timycat (válaszként erre: 212. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 21. 22:50

Ismerősi körben nálunk is volt rossz és nagyon rossz lefolyású fertőzés, de én valahogy ettől tudtam függetlenedni.

Meg persze az is sokat számít, hogy nekem könnyű volt, cca 2 órát volt enyhítést nem igénylő hőemelkedésem és meg tudtam óvni a családom magamtól vagyis hogy megfertőzzem őket. Ez is szerencse, nem mindehol megoldható a külön háló, külön fürdő, szeparálható élettér.


Másrészt szerintem az én személyiségemből is adódik, én az a típus vagyok aki mindig a rosszon akar túlesni mielőbb. Aki ha függőben van egy pofon, nem várja ki míg odaér hanem elémegy, hogy mielőbb megkapja, aztán menjünk tovább szaporán, nincs itt semmi látnivaló. Azt már többen mondták hogy tanítani kellene, hogy mennyire el tudom engedni a múltat, max. tanulok belőle, de nem rágódok rajta.

215. 71ddaa07fa (válaszként erre: 213. - Globus)
2020. dec. 21. 22:45
Igen másnap délutánra már jól voltam. Csak arra nem emlékszem ez melyik oltás volt.
2020. dec. 21. 22:44
Valószínűleg igen.
213. globus (válaszként erre: 211. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 21. 22:41
Ez jóval előbb, és később is ilyen volt. Emlékszem, gyereket másnap ölben cipeltem be reggel iskolába. Egész délután mozdulatlanul feküdt 🙂 De hamar elmúlt, talán egy nap alatt. Sokakat megviselt.
212. 71ddaa07fa (válaszként erre: 210. - Timycat)
2020. dec. 21. 22:33

Én nagyon rosszkor voltam rossz helyen,ahogy szokták mondani, azért is viselt meg ennyire. Próbáltam a médiát teljesen kerülni, nem néztem semmit, ami a vírussal kapcsolatos. Azért mentem el innen is, ne olvassak semmi szörnyűséget. Egyedül a facebook volt az, amit használtam a régi dolgok közül. De pont abban a 3-4 hétben, még beteg voltam történt eegy csomó olyan haláleset, ami miatt én is, berezeltem. Illetev két közeli ismerősöm is nagyon rossz állapotba került. Az egyik egy nem közvetlen, de kolléganőm, aki szinte egyik pillanatról a másikra lett rosszul és került kórházba, a másik pedig otthon kapta az oxigént. Szóval ezek a dolgok illetve a háziorvosom mindenre kiterjedő figyelme, bennem egy életre kitörölhetetlen nyomot hagyott. Maga a betegség, ha ezek nincsenek, nem lett volna olyan szörnyű. Bár ilyen sokáig lázas még életemben nem voltam, illetve ennyire a közérzetem sem viselte meg semmi.

Mivel láttam és hallottam másoknak mit okozott és mit okozhatott volna nekünk, ezért vett az életem a vírussal kapcsolatban 90 fokos fordulatot.

2020. dec. 21. 22:21

Hozzám hasonló korúak / 1976 -os vagyok/ nem tudom emlékeztek-e, hogy általános iskola első vagy második osztályában kaptunk valami oltást, ami akkor nem is volt olyan vészes, viszont, mire hazaértünk suliból marhára fájt. Már nem emlékszem, pontosan, de talán a combunkba kaptuk. Olyan emlékeim vannak, hogy nekem borogatni kellett és majdnem teljesen mozgásképtelenné váltam, de másnap az egész évfolyam sántított. Emlékszem, még a testnevelés óránk is elmaradt az oltást követő napon.

Ez milyen oltás lehetett, van erről emléketek?

210. timycat (válaszként erre: 189. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 21. 22:16

Én teljesen tudományos alapok nélkül, csak saját logikán elindulva, de elengedtem a vírus dolgot.


Igaz engem meg sem viselt annyira. Én inkább figyeltem mit ténykedik bennem, aztán úgy a második napon felvettem a kesztyűt, mondván ha te elvetted a szaglásomat és az ízlelésem nagy részét akkor magadra vess. Onnantól haraptam a csilit, citromot, gyömbért, több evőkanálnyi fahéjjal ettem az almát, zabkását. Úgy voltam vele ezek vírusölők (bár a fahéj merész volt mert egy időben allergiás voltam rá) na mindegy pár napra rá, minden érzékem visszatért.


Igen, mázlista vagyok. Valószínűleg a mázlinak ebben nagyobb szerepe van,de az önbizalmam megerősödött. Így azon a logikán indulok el, hogy most van bennem ellenanyag, tehát ha most "copom be" a vírust az immunrednszerem ismeri, újból földbe döngöli és talán ezzel folyamatosan hosszabbodik is az immunitásom.

Na ez nem azt jelenti, hogy megyek és lenyalok minden kilincset, de pl a boltból ki-, be kézfertőtlenítést teljesen elhagytam, az autómat sem fertőtlenítem mimden használat után, simán vennék pékárut is ha nem magam sütném, bátran megyek boltba, postára akárhova, sőt inkább én megyek mint a családtagjaim. Gyakorlatilag visszatértem - a maszkviselést leszámítva - a békeidőben alkalmazott higiénés szokásaimhoz. Az tény hogy az én higiénés-protokollom békeidőben is átlag feletti volt, de akkor sem csinálom azt, amit megfertőződésem előtt.


Aztán lehet, hogy tiszta oktondiság az én gondolatmenetem. De abból indulok ki, hogy senki nem tud semmit, én meg már baromira unom hát próbára teszem a logikám vagy bejön vagy nem. Persze a családtagjaim miatt továbbra is aggódok és rájuk odafigyelek.


Ami az oltást illeti, egyelőre kivárok, de szerintem elkerülhetetlen lesz, ha normálisan akarunk élni. De szeretném ha a családom 65 év feletti vagy túlsúlyos tagjai, ismerőseim mielőbb beoltatnák magukat. Mert szerintem a 78 és a 84 éves nagyszüleimre vagy a közel 50 BMI-vel és alapbetegségekkel rendelkező barátomra nagyobb veszélyt jelent a korona mint az oltás. Szerintem.

209. VendrinerPiroska (válaszként erre: 207. - Channa*)
2020. dec. 21. 22:09

Hivatalból immuncsökkentőt kell(ene) szednem. Jelenleg próbálom nem szedni, de 3 hónap, mire kiürül a szervezetemből. Tavasszal már próbáltam ezt, de vissza kellett állnom egy hónap után, mert betámadott az autóimmun betegségem. Az, hogy alvadászavarom van, tehát nagyobb esélyem egy trombózisra, ami gyakori szövődmény, hát nem túl rózsás jövőre számíthatnék covidosan.

Bár hallottam olyan 87 éves minden lehető betegségben szenvedő bácsiról, aki viszonylag tünetmentesen vészelte át. Azért nem szeretném kipróbálni, sem édesanyámat keresztül küldeni rajta.

208. plavalaguna (válaszként erre: 204. - Timycat)
2020. dec. 21. 21:58
Tudom.. es a vervetelesek is sajnos ezt hozzak ki. Sokaknak nem indul meg az ellenanyagtermeles.
207. Channa* (válaszként erre: 205. - VendrinerPiroska)
2020. dec. 21. 21:57

Nem biztos, hogy súlyos tüneteid lennének az autoimmun betegséged miatt.


Én is tartottam tőle, mert ugye van néhány problémám. Magas vérnyomás, cukor, epe és autoimmun pajzsmirigy betegség.

Voltak tüneteim, féltem is, hogy súlyos lehet, de végülis egész könnyen túlestem rajta.


A bátyám túlsúlyos, cukorbeteg, magas vérnyomásos, MRSA-s, csípőprotézises, köszvényes, és még enyhe tünete sem volt. Azért derült ki, hogy koronás, mert be kellett feküdnie a kórházba és előtte tesztelték.

206. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 203. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 21. 21:48
Kb. 3 hónapra, ha szerencsés vagy 6 hónapra.
205. VendrinerPiroska (válaszként erre: 189. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 21. 21:46

Nem vagy nevetséges. Én mostanában csak olyan pékárút eszem, amit senki sem fogdoshatott meg előttem. Inkább sütök vagy veszek félkészen. Ezen kívül rengeteg mindenben lekorlátoz ez a helyzet és nem a hivatalos rendszabályokat értem alatta.

Én még nem voltam, mert az autoimmun betegségemmel biztosan tudnék róla, ha elkaptam volna, de akkor már nem valószínű, hogy itt fórumoznék. Plusz még egy háztartásban élek az idős anyukámmal, úgyhogy nálam, amint lehet, lesz oltás.

204. timycat (válaszként erre: 200. - Plavalaguna)
2020. dec. 21. 21:43

Hát ez az. Több ismerős volt, akinek pozitív PCR tesztje volt leteszteltette magát antitest tesztre, egy embernél pont aki észre sem vette a fertőzést hozta csak ki azt az eredményt, hogy ő volt koronás, a többiek mind azt az eredményt kapták pár héttel a pozitív PCR teszt után hogy nem voltak koronásak.


Egy orvos ismerős csinálta az ilyen ellenanyag teszteket, én is akartam menni hozzá, de mondta hogy abbahagyta, mert kamu az egész, teljesen megbízhatatlanok az eredmények.

203. 71ddaa07fa (válaszként erre: 202. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 21:42
Először is csináltatni fogok egy tesztet, hogy termel-e a szervezetem ellenanyagot. Ha igen és védett vagyok, az már félsiker. Akkor egyelőre, hetekre, hónapokra fellélegezhetek.
202. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 201. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 21. 21:38
Én is kivárok, amíg lehet. Annyira rohamosan fejlődik a tudomány, már 1/2 év múlva is biztos okosabbak leszünk, legalábbis remélem.
201. 71ddaa07fa (válaszként erre: 194. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 21:35

Nálunk a családban, mindenki máshogy gondolkodik. Egy orvosként végzett rokonom azt mondja, hogy valóban nem lehet semmit tudni erről az oltásról, de rettegésben és elzárva mindenkitől sem lehet élni örökké.


Persze felteszem a kérdést, hogy, ha az oltás után jelentkezik valami, akkor azon nem fogok majd ötölni, hogy ez nem-e az oltás mellékhatása?

Magamat ismerve biztos az is kétségbe ejtene majd. Szóval nem egyszerű. Meglátom, majd mikor egyáltalán lehetőségem lenne oltatni magam, milyen lesz a helyzet, és mit mondanak a szakértők, a jövőben mire számíthatunk.

200. plavalaguna (válaszként erre: 198. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 21:28

Arra voltam csak kivancsi melyik tipusu ellenanyagra szur....


Nem en tudom, hanem ezt hozzak az eredmenyek. 🤷‍♀️ en csak hiszek az ezt a kerdest kutato szakiknak.

199. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 196. - Plavalaguna)
2020. dec. 21. 21:22
Nem otthonra szánt, mint az otthoni vércukorszint mérő, hanem orvosivizsgálatra bevethető teszt.
198. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 196. - Plavalaguna)
2020. dec. 21. 21:19

Már majdnem leírtam milyen, amikor is olvastam a második mondatod.

Ha te tudod, hogy nem lehet kimutatni, akkor miért vagy rá kíváncsi?

Nem a bolhapiacon vettem, még mielőtt azt is tudni véled, valami car hamisítványom van :D

2020. dec. 21. 21:16
Nyet! Soha!
196. plavalaguna (válaszként erre: 191. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 21:12
Milyen otthoni teszt mutatja ki??? Egy csomo fertozott nem is termel igm, igg ellenanyagot...
195. Channa* (válaszként erre: 191. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 21. 21:08

Én ugyan ezt csinálom. Kezembe a spricni és mindent fújogatok. Szerintem hülyének néznek sok helyen;)


Pékáru megy a sütőbe néhány percre.

Nem szállok BKV-ra, ha igen, akkor csak olyanra, amin alig vannak, ha sok ember száll fel, én leszállok.

És ha bemegyek valahová, ahol kötelező a kézfertőtlenítés, akkor nem vagyok hajlandó használni, ha nem automata. Ha meg kell nyomni, akkor az sem érdekel, ha kiküldenek.


A múlthéten kicsit balhéztam az Emag-al és panaszt is fogok tenni. A nem régen vett hűtőn sokadszorra is elromlott, így visszakértük az árát. Ahhoz, hogy vissza kapjuk az eredeti csereutalványt postán kellett elküldenem, nem volt nekik elég emailben. Teljesen felháborított, hogy a vírusos helyzetben arra kényszerítik az embert, hogy postára menjen.


Na, lényegtelen is. Én akkor is ezt csináltam mielőtt kovidos lettem, és így is elkaptuk, mert a fiam egy olyan emberrel dolgozott 2 napot, aki a harmadik napra belázasodott...

Tehát, hiába tettünk meg mindent...

194. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 192. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 21. 21:00

Akkor képzeld el az enyémet, mert nekem szerencsém volt végig dolgozni. Már attól lesz bajom. Fáj a bőröm. A gumikesztyűbe meg beleizzad. Most jutott eszembe , púderezni kell.

Annyira nem tudom hova tenni a helyzetet, hogy elképesztő. Ha képzetlen emberektől hallanám, hogy nem szabad, akkor azt mondanám, oké mondjad!

De orvosoktól hallom, hogy elhamarkodott még. Akkor mire gondoljak?

Miközben szombaton, vagy tegnap meg nézem, hogy Zacher Gábor azt mondja, milyen már az az orvos, aki nem meri beoltatni magát? Kollegák egyik ilyen párti, a másik olyan. Családon belül egységes tagadás van még. Persze addig, amíg nem leszünk belekényszerítve, mert úgy gondolom, hogy a cél, hogy mindenki oltott legyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook