Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Baracskai Börtön fórum

Baracskai Börtön (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2014. jan. 12. 18:29

Ezzel a fokozatváltással már teljesen megkavartatok.

Liliána06 írta, hogy csak a felénél lehet kérni, meg a férjem is ezt mondta, de ez engem meglep, hiszen akármilyen jogi oldalt, fórumot olvasok, mindenütt azt írják, hogy a feltételes szabadságra bocsátás idejének a felénél, (de börtön fokozatban legalább 6 hónap után) lehet kérni a fogházasítást.

Akit még az új BTK előtt ítéltek el, arra ez a szabály vonatkozik.

Tehát nem a teljes büntetés, hanem a feltételes idejének a felénél már lehet fokozatváltási kérelmet beadni (vagyis a büntetés 3/8-ánál). Jól gondolom?

2014. jan. 12. 18:13
De azt kétlem hogy ez a fegyházasokra is vonatkozna..
2014. jan. 12. 17:21
végrehajtási intézeten kívül dolgozik.
2014. jan. 12. 17:21

Az EVSZ alkalmazása esetén az elítélt

havonta legfeljebb négy alkalommal huszonnégy – kivételesen negyvennyolc – órát meg nem haladó időre eltávozhat a büntetés-végrehajtási intézetből azokon a napokon, amelyeken nem végez munkát;

a személyes szükségletére fordítható pénzt készpénzben is megkaphatja, és azt a büntetés-végrehajtási intézeten kívül költheti el;

a látogatóját a büntetés-végrehajtási intézeten kívül is fogadhatja;

felügyelete mellőzhető, amikor a büntetés-végr

3941. Liza88888 (válaszként erre: 3940. - Erika bence)
2014. jan. 12. 16:29
Mi az az EVSZ?
3940. Erika bence (válaszként erre: 3937. - Lilike19)
2014. jan. 12. 16:10
értem sajnos mi nem kértük az evszt mert anyagilag nem birtuk volna máshova meg nem rakták át kibirjuk már valahogy ápr 6 tal nekünk is vége.
3939. Liza88888 (válaszként erre: 3938. - Lilike19)
2014. jan. 12. 12:56

Koszonom szepen a valaszt.

Utanaolvastam most en is es alapvetoen azt latom, hogy valoban nevelo fuggo, illetve tajekoztatas fuggo. Mit mondanak el...

3938. Lilike19 (válaszként erre: 3927. - Liza88888)
2014. jan. 12. 10:38

Szia!


Most az az új, hogy kulturális munkáért kaphatnak olyan dícséretet,ami beszámítható az eltávhoz, vagy társadalmi munkáért, mint ami szokott lenni (pl. árok takarítás... )


Szerintem nevelő függő is. Most mondta a párom, hogy volt látogatás, s bizony a bentiek is nagyon szenvednek ettől az szabálytól. Tényleg az lenne a legjobb, ha a látogatókat nézetnék át kutyákkal, mert nem fer, hogy azt is büntetik, aki mindent betart.

3937. Lilike19 (válaszként erre: 3925. - Erika bence)
2014. jan. 12. 10:32

Szia!


Hál Istennek nekem haza járhat már a párom két hetente, így nekeem nem kell menni, de lehet, hogy én sem mennék ilyen körülmények közé.

Nekünk idén március 23-ával végre vége. Már csak 70 nap!!!


Kitartás mindenkinek!

3936. zorsi75 (válaszként erre: 3922. - Erika bence)
2014. jan. 12. 07:41
szia 10-en voltam Baracskán hát mit mondjak a papiron az szerepelt 7-8 között aztán ez kiderült akkor kell odaérni.. 8 kor kijöttek elvenni a papírokat 1/2 9 -kor jött a busz ami bevitt minket /persze 1/2 7 re ott voltam no eddigre már teljesen kész voltam/ aztán mint itt írták sokan valóban se puszi se ölelés semi csak nézhetük egymást és beszélgethetünk az egy óra mintha 1 perc lett volna. Mindenki próbálja betartanni a szabályt hogy semi puszi de azért ez mindkét részről szörnyű nem is tudom hogy a következőre ez fog-e változni???
2014. jan. 11. 22:02
Köszönöm, párom is 1 hónappal később fogja, áprilisba mert akkor kap még egy dicséretet így 5 lesz neki, nagyon remélem sikerül!
3934. Yass (válaszként erre: 3896. - Liliána06)
2014. jan. 11. 21:06
Szia! A férjemnek 6 dicsérete volt amikor beadta a fokozatváltásra a kérelmet, de pár hónappal később adta be, mint lehetett volna.
3933. Erika bence (válaszként erre: 3932. - Juju)
2014. jan. 11. 21:02
én is így vagyok ezzel de azért áprilisig szeretném legalább egyszer láttni :(nem tom az eltával most mi van remélem megadják de reménykedni ezek után ebben se merünk már belehalhatunk mi is de sokat nem változtat sőt semmit :) ezért sajnos türünk
3932. juju
2014. jan. 11. 20:53
Szomorúan olvasom,mi van nálatok! Bele is halnék,ha nem csókolhatnám meg a páromat a beszélőn.(nálunk végig lehet fogni egymás kezét,és ha közben elcsattan 1-1 csók,puszi,azért sem szólnak). A kollektív büntetés szerintem sem korrekt,ez nálunk is így van. Karácsonykor itthon volt a párom,időben vissza is ment 26-án.De egy benti társuk ittasan ment vissza,ennek a következménye,hogy egy darabig felejtsék el a kimenőt.(március 15 lett volna a legközelebbi).Számomra érthetetlen,hogy miért kell mindenkit megbüntetni egy ostoba ember miatt.De ezt a kis időt már kibírjuk valahogy,ha minden jól megy,akkor már csak 3 beszélőre kell mennem,és áprilisban vége ennek az egésznek...
3931. Yass (válaszként erre: 3911. - Liza88888)
2014. jan. 11. 20:49
Szia! Én 3 havonta szoktam tisztasági csomagot küldeni.Úgy tudom így lehet.
3930. Erika bence (válaszként erre: 3929. - +sziszi+)
2014. jan. 11. 20:19
hát az ilyen halljon meg komolyan 8 napot nem birt ki meg igen a hozzátartozoinak is ennyi esze van hát sajnálom és kitartás mind annyiunknak :( szomorú mások szivjanak egy barom miatt köszi az infot
3929. +sziszi+
2014. jan. 11. 19:13
Sziasztok! 9.-én voltam beszélőn, sajna igaz a hír, már az ajtóban közölték, hogy parancsnoki utasitás volt, hogy nincs puszi és ölelkezés, mert abban a pillanatban vége a beszélőnek. ott rögtön el is sirtam magam. Nagyon rossz érzés... :((( olyan valaki drogozott be, akinek már csak 8 napja lett volna hátra! hogy lehet valaki ilyen állat? Most megoldotta, pár évet biztos elintézett magának. Azt már nem is mondom, hogy a hozzátartozó aki ilyet csinál, szavakat nem találok... Állitólag további szankciók várhatók még :( Hogy meddig tart ez, nem tudni. Sajna ez van csajszik, nagyon rossz volt.
2014. jan. 11. 16:37
Hello! Van itt olyan, akinek a hozzátartozója a veszprémi börtönben van?
3927. Liza88888 (válaszként erre: 3926. - Liliána06)
2014. jan. 11. 13:52

Nagyon aranyos vagy! Koszonom!

Kicsit tartok attol, hogy ujkent idobe telik a felvetel. Hetfon vittek at es csak szerdan volt eligazitas. Kedden adtam fel a csomagot, akkor szerdara ott van...remelem megkapta. Irtarok, hogy munkaert nem jar/vagy keves dicseret. Akkor miert jar tulajdonkeppen????? Jo magaviselet?

Miota Kohidan van, level nem jott. Telefont nem is varok, azt mondtak legelobb jovo het szerda... Hogy a penze mikor kerul a kartyajara az rejtely.

3926. Liliána06 (válaszként erre: 3911. - Liza88888)
2014. jan. 11. 11:53
Szia ma hívott párom és mondta amit csütörtökön feladtam csomagot tegnap meg is kapta! :) Szép napot!
3925. Erika bence (válaszként erre: 3924. - Lilike19)
2014. jan. 11. 09:40
Mindenre van kifogásuk :( te mész ebben a hónapba beszélőre?
3924. Lilike19
2014. jan. 11. 09:01

Sziasztok!


Nem régen mondta a párom, hogy decemberben sokan azért nem mehettek haza, mert az az új szabály, hogy aki dolgozik és pénzt kap a munkájáért, annak a munkáért nem jár dícslret.

Azért ez már mindennek a teteje. Így nem tudom, hogy fognak-e gürcölni napi 8-10 órát!!

Nagyon nagy a szigorítás minden téren.

3923. Liliána06 (válaszként erre: 3911. - Liza88888)
2014. jan. 10. 23:43

Igazán nincs mit! :)

Csomagot már biztos megkapta, én általában ha sürgős vagy éppen csütörtöki napon tudom feladni akkor 1 naposra szoktam, úgy másnap tutira oda ér, az picit drágább de biztos ami biztos, most is úgy küldtem, 1900ft. De egyébként simán is másnap vagy legkésőbb harmadnap mindig megkapta. Azt még nem hallottam 2 hét mire megkapnák, olyan nincs szerintem, mikor börtönös volt ott a párom akkor is mindig pontosan odaért a csomag!

Sajna abban nemigen tudok segíteni hogy tisztaságit élelmiszert mikor tudsz feladni mert külön nem szoktam, hanem mindent egyben, de párom dolgozik és tisztasági dolgokat meg élelmiszert javarészt ott vásárolja meg, én dohányt kávét édességet meg 1-2 apróságot szoktam..

Dicséretet azt tudom ha dolgozik akkor automatikusan időközönként kap 1-et, azt hiszem 2 vagy 3 havonta.

Mi is győrbe kezdtük 1 év előzetessel utána Kőhida, onnan kérelmeztük elszállítását közelebbre, engedélyezték Baracskát, ott is eltöltött egy kis időt, aztán összbüntetésnél ugye fegyházat kapott és vissza vitték Kőhidára. Most már nem is fogjuk átkérni közelebbre mert mire megkapja a fokozatváltást börtönösre, már nem lesz értelme úgyis lehozzák Pécsre beszélőre 3 havonta és az még Baracskánál is sokkal közelebb van nekem, akár busszal is megtudom oldani a másfél éves kislányunkkal. Már nagyon várom a végét el sem hiszem már eltelt majdnem 2 év mióta bekerült, így visszatekintve gyorsan elrepült és remélem ez a hátralevő 8 hónap is elfog. Amúgy a mi teljes büntetésünk 4 év, abból megy le a kedvezmény meg összbüntetés, így maradt 2 és fél év. Szívesen segítek amiben tudok, ez természetes :) Sajnos sors társak vagyunk... :(

3922. Erika bence (válaszként erre: 3904. - Zorsi75)
2014. jan. 10. 21:50
szia milyen volt a beszélő tudsz valami hasznos infot? hogy vagy? bár gondolom :(
3921. Erika bence (válaszként erre: 3915. - Dru_34)
2014. jan. 10. 21:49
pedig reménykedtem hogy csak a férjem mondja hogy ne mennyek hátha eltávot ap és meglepi lesz hogy haza jön de akor nem ez tényleg borzalmas remélem változik most nekem is azt mondta a férjem jobb ha nem megyünk hisz ez igy rosszabb már csak a gyerek miatt is hát gratulálok a sok drogosnak hogy már ez a havi 1 órát is tönkre teszik
3920. Liza88888 (válaszként erre: 3919. - Erika bence)
2014. jan. 10. 19:53

Koszonom szepen! Nagyon aranyos vagy!

Jo ez a forum, sok hasznos infot lehet osszeszedni.

Erdekes, hogy a fegyhaz vilag mennyivel zartabb, alig van info, mindent ossze kell ollozni!

Nektek bekes eletet es soha ne keruljetek tobbet ilyen helyzetbe!

2014. jan. 10. 17:05
köszi remélem már vége ennek a rémálomnak ! Kitartás neked és sok erőt ezekhez a megprobáltatásokhoz
3918. Liza88888 (válaszként erre: 3917. - Erika bence)
2014. jan. 10. 13:54

Ti mar a celegyenesben vagytok! Szoritok nektek! Mi most kezdtuk 3,5 hete es meg nagyon sok van hatra. Abba mar bele sem gondolok hany tv. modositas lesz.

Viszont talan jo hir mindenkinek, aki meg benne van, hogy a csomagkuldesi szigoritast, a telefonalasi lehetoseg csokkenteset stb.. Amit 2014 dec. 31-el akartak bevezetni allitolag elvetettek. Ugyved baratom szerdan jelezte, hogy elhetetlensegre es a bv. intezetek rossz anyagi helyzetere hivatkozva. Lesz szigoritas, de nem ilyen durvan.

3917. Erika bence (válaszként erre: 3916. - Liza88888)
2014. jan. 10. 12:31
látod sajna ez van így könnyebb a munkájuk ha mindenkit büntetnek nincs nekik kedvük egyesével kiszűrni ki hibázik és ki nem sajnos igen minket is büntetnek és akik nem tetet tesznek rosszat azoknak a tűrés határait veszengetik nálunk nem lenne jó ha elszakadna a cérna hisz február elején vagy e hónap végén lesz kedvezményes tárgyalás amin múlik az áprilisi szabadulás szóval most én nem idegesitem a párom ezzel
3916. Liza88888 (válaszként erre: 3914. - Erika bence)
2014. jan. 10. 12:24

Ez a drogkereso kutya mekkora otlet!!!!

En nem is ertem, hogy ez miert nem jut eszukbe.

A parom Kohidan van, ott plexi van, azt mondjak. Gyurunk a csaladi lathatasokra.

Azt gondolom, hogy epp eleg buntetes nekunk itt kint ami van nelkuluk, de az, hogy a testi kontaktot is megvonjak az mar embertelen... Magat az elvet ertem, de nem.altalanositva es mindenkire vonatkoztatva nem tudom elfogadni ... En meg nem voltam latogatason, remelem hamarosan lathatom. Bar ebben a formaban nem tudom mi a nagyobb buntetes... Vicc, hogy mindent lehet....

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook