Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Babaszoba falára mivel fessek kis képet? fórum

Babaszoba falára mivel fessek kis képet? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 19. 10:01
Ha valaki szeretne dekorációkat babaszobába, csak szóljon (lásd képeim). Köszi :)
2011. okt. 2. 14:02
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak, vagy akril lesz vagy aquakolor színező :-)
13. Incó
2011. szept. 30. 16:39

Akrillal fesd, az se drága és nagyon jól fed. Száradás után már nem oldódik. Van matt és fényes is. Bármelyik hobbiboltban megveheted.

Temperánál sokkal élesebbek a színei és tartósabb is.

2011. szept. 30. 13:00

Szia!


Én sima vízfestékkel festettem fel a képet a fiam ágya köré még az előző albérletben. Nagyon jól nézett ki, csak így sok festék fogyott, főleg a fekete a kontúr miatt. Azt hiszem a naplómban találsz egy képet az elkészült "műalkotásról". :)

2011. szept. 30. 12:25

Szia!

Én vettem előre elkészített sablonokat (nikecelből) a neten, azokat festettem akrillal és úgy ragasztottam fel a falra gyurmaragasztóval. Később le is szedhető. Nem hagy nyomot. Egy vékonyabb nikecel lapra meg én festettem szintén akrillal.

10. Enya78
2011. szept. 30. 12:12
Akril! Száradás után vízálló lesz! :)
2011. szept. 30. 12:02

Én temperával, illetve akrillal festettek 27 kéept a lányom szobájába.

Az akril nem lenyalható. :D

2011. szept. 30. 11:53
ilyen aquakolor színezőt néztem, az alap az diszperzit, viszont már nagy babáról van szó, nem akarom, hogy lenyalhassa v bármi, a tempera meg oldódik... :-S
7. d@nu
2011. szept. 30. 11:50
Én azt a színezőt szoktam használni, amivel a diszperziós festéket színezzük, bár kisebb felületnél az nem gazdaságos. 1-1 mintát nem festek, erre a célra inkább dekorgumit használok.
2011. szept. 30. 11:42
A tempera tökéletes! Én is azzal festettem. Lehet keverni, hígítani (bár nem szabad nagyon, mert akkor átlátszó lesz). És olcsó.
2011. szept. 30. 11:40
A tempera jó zsíros festék,nem lesz egyszerű leszedni utána a falról.Viszon akik mesefestményeket készítenek,azok vesznek fehér falfestéket,vizes bázisút és vesznek hozzá színezőket.Minden árnyalatban van.Veszel egy pár ml.fehéret és megszínezed a színezőkkel.És keverhetsz is színeket.Aztán ha megunod,hamar át lehet festeni,nem úgy mint a temperát.
2011. szept. 30. 11:37

Én temperával festettem azt a nagy falfelületet amit láttál a naplómba

szerintem jó teljesen, nem fog, nem fakul és nem annyira drága.

3. suzanne7 (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. szept. 30. 11:30
van ez a dipi bár az jó kiadós,sok van benne,lehet érdemesebb a temperát megvenni,ha nem kell belőle sok:)!
2011. szept. 30. 11:28
Szerintem a tempera tökéletesen megfelel!
2011. szept. 30. 11:27
Kis képeket akarok festeni a babaszoba falára, hol tudok hozzávaló festéket venni Budapesten? Milyen festékkel fessem? Tempera jó? Vagy valami komolyabb festék inkább? Pár apró madárkáról van csak szó. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook