Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mikor "illik" berendezni a babaszobát és a baba kelengyét összekészíteni? fórum

Szerintetek mikor "illik" berendezni a babaszobát és a baba kelengyét összekészíteni? (beszélgetős fórum)


21. Ede71
2013. máj. 28. 11:35
képzeld hogy az elsőnél (lehet hogy beképzelés) de éreztem hogy fiam lesz, a másodiknál már nem, igaz hogy akkor már mindegy volt csak az egészség volt a fontos (1:35 volt a kombinált teszt eredményem hogy down korós a baba, voltam magzatvíz vizsgálaton is, de szerencsére semmi gond nem lett)
2013. máj. 27. 22:41
Igazából mindegy, hogy mi lesz. Sokszor kérdezem tőle, hogy ki vagy fiúcska vagy lányka? Elvileg jövő héten már meg tudhatjuk. Először úgy volt, hogy nem is kérdezzük meg, majd kiderül, ha megszületik, de azért csak kíváncsi az ember. :)Sokan mondják, hogy szerintük fiú lesz, mindenféle régi jóslatok alapján. Egészséges legyen, s érezze jól magát oda bent, amíg meg nem születik, ez a fontos. :)
19. Ede71
2013. máj. 27. 15:30

Én is sokat járok turiba, megvasárnapi piacra, főleg a nagyobbik fiamnak szoktam nézni dolgokat, de azért neki is jocskán van még felvennie a barátoktól akapott holmikból.

Egyik nap a bölcsiben szóltak, hogy ne adjak már rá body-t, mert azavarja a WC-nél (itthon nem), a fiam 2,5 éves, már fél éves szobatiszta, de sok bodyja van, ezért nem fogok még plussz 20 polót venni.

Te milyen nemű babaát szeretnél?

Nekem 2 fiam van, de mindig is fiút szerettem volna.

18. Buboka85 (válaszként erre: 17. - Ede71)
2013. máj. 27. 07:52
Hát igen, már védőnő is mondta, hogy be ne menjek egy babás boltba se úgy, hogy első gyermekes anyuka vagyok, mert tuti rábeszélnek mindenre. De nem is vagyok az az összevissza vásárlós típus. Meg tényleg szívesen használjuk az ajándékba kapott dolgokat. Meg pl. tesómék is sok mindent vettek „használtan” a babakocsit is így vették, ami teljesen új volt, baby hordozóval, mózeskosárral együtt az eredeti árnál jóval olcsóbban, a régi gazdája ajándékba kapta és volt már nekik, mire megkapták, így eladta. A kiságy még a miénk volt, anyukám lecsiszolta, lelakozta, szebb mint amit a boltba lehet kapni, s legalább tényleg fából van. Pelenkázót tesóm csinálta, de ezt nem hozzuk el szerintem, csak a betét részt, mert nagyon hamar kinőtte unokahúgom is, majd a kanapéra teszem a pelenkázó lapot, így kényelmesebbnek is tűnik nekem. Vízbe tehető hőmért azt biztosan veszünk, mert ez unokahúgomnál is kellett, sógornőmnek nagyon hideg a kezem mindig (s nekem is), sosem tudta, hogy most jó –e a víz vagy sem, hiába a könyökét tette bele. Kézi orrszívót mi sem veszünk, hangos, de jobb a porszívós. Szóval tényleg sok haszontalan dolog van. Ha fiú lesz a miénk, akkor úgy fél éves koráig még tudunk ruhákat válogatni unokahúgoméból, de utána már elég lánykás ruhácskái voltak. De mi pl. sokat járunk turkálóba, annyi sok szép új és jó minőségű ruhát lehet venni, pár ezer forintból, a babbörzéről, bababizományiról nem is beszélve. Ha lánykánk lesz, akkor tényleg szinte semmit nem kell vásárolnunk.
17. Ede71 (válaszként erre: 16. - Buboka85)
2013. máj. 25. 22:11

Szia!

Nálunk is a tesó aludt a kiságyban amikor terhes voltam, aztán szerencsére kaptunk egy nagyobb kiságyat, ami csak az egyik oldalán rácsos, a másik leesésgátlóval védett (de még mindig a rácsos oldal van kivül, a fiam már 2,5 éves elmúlt de nem bánja) és kb 1 hónappal a kicsi érkezése előtt kicseréltük az ágyakat, nem volt semmi zür, a nagyobbik természetesnek vette az új ágyat "lehet hogy észre sem vette a változást, (rácsos ágy mind a kettő).

Nekem is a védőnő adta a listát, de mivel sok ruhát, ágyat, pelenkázót kaptunk így sok mindent nem kellett vennem, de amit megvettem abból is jó pár feleslegesnek tűnik így utólag. pl. hőmérős kishalacska a kádba, ki sem bontottam, elajándékoztam, kézi orrszívó (használhatatlan) dm-es, kisolló babáknak ( nem tudtam használni), inkább a védőnő javaslatára alkoholba mártom az én körömvágóm és azzal nagyon jól lehet a gyerek körmét igazítani stb. de ez csak az én tapasztalatom, nem akarok senki sem befolyásolni. tény hogy a babaucikra költeni mindig lehet, nagyon jól jövedelemző biznisz a másik oldalnak :)

16. Buboka85 (válaszként erre: 15. - Ede71)
2013. máj. 25. 15:28

A baba saját kuckóját nagyon fontosnak tartom, hogy akár majd ölbe is beviszem, ott fogunk fürcsizni, tisztába tenni, akár szopizni. Igazából adott a szoba, s tényleg csak a kis dolgaival kell majd feldobni. :) Még én is dolgozok, ezért is most még csak a fejemben állt össze minden, hogy mit mikor és hogyan szeretnék majd. Aztán lesz időm még megcsinálni. Mondjuk listát már kértem a védőnőtől, hogy mit kell beszerezni, de legfőképpen azért, hogy kipipálom, ami megvan, s így jobban tudunk rá készülni, hogy mi az, ami kell még. Az ágyikóba egyenlőre még unokahúgom alszik, de már kapott másikat, de mondtuk, hogy október közepénél előbb úgy sem hozzuk el, így nyugodtan aludjon csak benne. :)

S köszönöm, nagyon nagy örömmel várjuk. Apróbb bizsergő érzést már éreztem, azt mondják ez már a mozgása. Én is általában a kis kuckójában leszek majd vele, közel van a konyha, rá látok simán, s szeretném, ha megszokná, hogy ott játszunk, tudná, hogy az a kis birodalma. De persze oda viszi a dolgait, ahová szeretné, tudom unokahúgomnak is mindenhol van játéka az egész házba. :)

15. Ede71 (válaszként erre: 14. - Buboka85)
2013. máj. 25. 00:49

Szia Buborka!

Először is boldog babavárást! Nekem az első fiam (2010) a 21. héten mozdult meg, a másodikat(2013) talán 2 héttel korábban éreztem elöször. Én is nagyon vártam, el se tudtam képzelni milyen lesz:)

Nekünk nincs gyerekszobánk, mindkettő fiam a hálóban van, kiságyban alszanak, végig dolgoztam a terhességem alatt. a második fiamnál jan. 11-ig dolgoztam és 19-én született meg 36+4 napra (3450 gr és 53 cm), épp hogy mindent összeraktam és megvettem. A kisfiam Mari 4 hónapos, még a kiságy ahol sok időt tölt, nézegeti a feje felé akasztott zenélős -forgós macikat, van pár játéka, de még nem tudja megtartani őket, csak nézetgeti, ha hasra teszem. Van egy fajáróka is a nappaliban, ott is fel van akasztva pár dolog a feje felé, azokat már néha elkapja (nekünk nincs játszószönyegünk), beszélget velük.

Szerintem a kiskuckóval várhatsz még, egy kisgyerek főleg a szülei társaságát keresi és a nappaliba hordja az összes játékát, mert mi is ott vagyunk, nem igen akar a saját szobájában maradni egy ideig.

2013. máj. 24. 11:38
Már rég írtak ide, de remélem lesz egy-két 2013 –as kismama, aki szívesen cseverészik a babaszobáról. Mi november elejére várjuk első babánkat. Sok mindent úgy kapunk majd tesóméktól, így szinte csak apróságokat kell beszereznünk. Ki hogy tervezi egy szobába lesz veletek a baba vagy már az elejétől külön? Én úgy gondolom, hogy fél éves koráig biztosan velünk egy szobába fog aludni, de lesz már külön kuckója egy másik szobába, ahol majd napközben leszünk, amikor már játszunk, foglalkozok vele. Tehát a mi szobánkba csak a kiságya fog kerülni. A többi dolgot már a kis kuckóba tesszük. Mi most vagyunk a 15. hétbe, még nem tudjuk fiú vagy kislány, aki itt kucorodik a pocakomban (végül is nekünk teljesen mindegy). Úgy gondoltam, hogy nem lesz csak rózsaszín és csak kék szoba sem, hanem inkább semleges meleg színek. A szekrény éger színű, a fal halvány sárga, egy kis méretű kanapé ami narancs-barna színű, egy vidám kis szőnyeg (amik már amúgy is adottak), s valami kis mese figurás díszítés a falra (ilyet már sok helyen láttam, csak fel kell ragasztani a tapétára, szerintem kisvakondos, az fiúnak és lánynak is jó). Meg a függönyre szeretnék még valami lelógó díszeket. Örülnék, ha más is megosztaná elképzeléseit. Vannak plüss állataink, ezeket még a nyáron tervezem kimosni, ezekkel is fel tudjuk dobni a szobát. Játéktárolót is szeretnénk készíteni, ehhez egy szennyes tároló nagyobb álló kosarat vásárolok és ezt anyukám majd bevonja valami klassz több színű anyaggal. Még nem vettünk semmit és még nem is hoztunk el semmit. Én úgy tervezem, hogy a kis ruhákat majd a nyár vége felé kimosom, kivasalom, s bepakolom a szekrénybe. S a kiságyat majd csak októberben hozzuk el. Ti hogy tervezitek? Ha először érzi majd apa is, hogy mozog, akkor pedig közösen megyünk el valami kis ajándékot vásárolni, amit már nagyon várunk. A védőnő szerint, már bármikor számíthatunk rá, mert már izeg-mozog csak még mi nem észleljük.
13. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Mókinca)
2012. ápr. 28. 12:24
Na igen.. az a "baj", hogy én is babonás vagyok, ettől függetlenül már jó pár dolog megvan, de nem "merem" berendezni a szobát még például. Tudom, hogy sokaknak ez hülyeség... de én így érzem. Hál istennek nem vagyok veszélyeztetett terhes, eddig minden vizsgálatom rendben volt. Amúgy se tudom még, hogy fiam lesz e vagy lányom, 8-án megyek uH-ra. A babaszobát egy fél nap alatt összerakja a párom, a ruhácskákat azért már szétválogatom a hosszú hétvége alatt. Úgy vagyok vele, hogy lassan, de biztosan..
2012. ápr. 27. 22:09
34 hetesen vettem meg... Babonából!
11. Funny
2012. ápr. 27. 15:51
En most a 36. heten jarok. Mar szinte minden megvan. A ruhakat mar csak vasalni kell. Hetvegen a korhazi csomagokat is osszerakjuk,foleg,hogy szerdan azt mondtak, III fokban erett a lepeny.
10. Bcicus
2012. ápr. 27. 15:16
Mi 38. hét körül vettük meg a bababútorokat, meg a ruhákat, a babakocsit, pont jókor szerintem.
9. youlcsi (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. ápr. 27. 14:28

én a 17. hét körül vettem az első ruhácskát... csak mert megérdemelte, mert tökéletes lett az integrált teszt eredménye :)

innentől kezdve viszont nem volt megállás... kb a 27. héten csináltuk meg a szobáját, és onnantól kezdve lassacskán minden nap ment valami... varrás, mosás, vasalás... vagy csak a ruhácskák simogatása, kismackó ölelgetése...


igaz, mi kicsit siettünk, mert 20. héttől keményedtem, 23. héttől ki voltam nyílva.

(34-35. héten feküdtem be a kórházba, végül 39-40. héten indítottak)


a számok csak kb... mert nem tudtuk soha pontosan belőni, mekkora is a baba.

8. e57e061615 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. ápr. 27. 14:10
Amikor pénz és idő van rá. Már csak rendezkedned kell meg mosni. Én a helyedben apránként megcsinálnám, hogy ne utolsó pillanatban kelljen még nagyobb hassal, több plusz kilóval, esetleg vizesedve.
2012. ápr. 27. 12:35

szia!

Mi is a 35. hét körül kezdtük összerakni a babaszobát.

Azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy ahol én szültem a szülésznő meglepődött, hogy a 40. héten szültem. Azt mondta ez mostanság ritka, átlagosan a 35-38 hét között szülnek a legtöbben.

Szia és Jó egészséget, sok boldogságot kívánok!

2012. ápr. 27. 12:13
szia! Én mind2 gyereknél úgy csináltam hogy a 35. Hétre kész legyek mindennel, a 32.körül kezdtem mosni vasalni de a szükséges dolgokat előbb is megvettem ha olcsón találtam. felesleges előbb megcsinálni mert így legalább lefoglalod magad a végén:) nekem Egyébként jó volt így mert a kicsi a 35.héten született épphogy össze voltam pakolva
2012. ápr. 27. 12:07
Szerintem nem vagy még elkésve semmivel. Én a 23.-ik hétben járok, de még mindig nem tudjuk a babánk nemét, így a vásárlást sem kezdtük még el. Kiságyat és 1-2 dolgot fogunk kapni, bútort és babakocsit már néztünk a neten, a napokban járjuk be az üzleteket, hogy élesben is megnézzük őket. Az "apróságokat" pedig majd apránként az akciókat és az aukciós oldalakat figyelve fogjuk megvenni. Azért persze a 35.-ik hétig én is szeretnék végezni, hogy ne a nagy pocival kelljen még rohangálni.
2012. ápr. 27. 12:05
Én a 3.gyermekemet várom.Most 36hetesek vagyunk.A kiságyat,helyét nekünk is Apa rendezi be,amíg a kórházban leszünk.A rucik,pelus stb már megvan neki-ki is van mosva-még vasalásra,pakolásra várnak.(Ezeket a 34.hét körül vettem meg).De amúgy a naqyoknál is a 33.hét után kezdtünk vásárolni.A rokonságra ne hallgass.Ha mégis korababa lenne,akkor sem jöhet ki előbb a kórházból kb a 36.hétnél.Más kérdés a kórházi csomagod-azt már érdemes a 28.hét körül összekészíteni.
2012. ápr. 27. 12:00
Én is így terveztem,aztán 27 hetesen egy vizsgálaton kijelentette a doki hogy nyílik a méhszáj(1 héttel korábban még minden rendben volt),nem tudja megmondani meddig marad még a pocakban a picur.Ott álltunk,berendezve semmi,bararuha semmi,intézhetett volna mindent egyedül a párom.Jó azért felkészülni,én berendezkednék készre :)
2012. ápr. 27. 12:00
Én betöltött 36. hét után vettem az első dolgot a babának. A kiságyat akkor rakta össze apa, mikor már megszületett, mire hazajöttünk 4.napon készen várt minket.
2012. ápr. 27. 11:55
Én úgy terveztem, hogy a 32-33. hét körül pakoljuk be a baba szobát. Már megvan a kiságy, pelenkázó, ruhácskák, már csak ki kell őket mosni. Cumisüveg és társaik.. cumi, stb. Már félreraktam a hálóinget, betétet, stb.. szóval félig-meddig "mindent" ami majd kellhet, de még nem pakoltam rendbe őket. Babonából, nem lustaságból, de párom családja csak azt sulykolja, hogy már most kéne, mert mi van ha koraszülött lesz a baba, vagy ha a 30. hét után jön ha nem most. Tisztára felidegesítenek ezzel.. nem tervezek kora szülést, eddig minden rendben volt a vizsgálatokon. Még persze pár dolgot be kell majd szerezni.. de ezekkel már úgy vagyok, hogy majd.. mert már így sem nullán vagyok. Szerintetek mikor érdemes készre lenni mindennel? Amúgy 25. hétben járok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook