Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakötvényt a most született babáknak igényelni kell? Vagy az állam "szól"? Mit kell csinálni, hogy kapjunk ilyet? fórum

Babakötvényt a most született babáknak igényelni kell? Vagy az állam "szól"? Mit kell csinálni, hogy kapjunk ilyet? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 1. 06:36
Nekünk most 15 hónapos a gyerekünk. 2 hónapos korában személyesen érdeklődtem, mivel még nem volt meg a kötvény. Azt mondták várjunk nyugodtan, mert postázzák. Máig nem érkezett meg az a posta! :D Most megyek újra kérdezősködni :S
2011. márc. 11. 23:16

A legfontosabb dolog, hogy babakötvényt minden egyes gyermeknek, aki 2006. jan. 1. után született, automatikusan nyit az Állami Kincstár! Na mármost, erre a számlaszámra adnak kezdésnek kb. 40e Ft. A lényege a dolognak, hogy a szülőknek nyitniuk kell egy számlát a gyermek részére valamelyik pénzintézetnél /Könyörgöm bhol, csak ne OTP, elég bőrt húznak le így is mindenkiről :D/. Ha ez a számla megnyílt, akkor az Állami Kincstár a pénzt átutalja erre a számlára. Ezt a gyermeknek bármikor lehet nyitni, akkor is, ha már 5 éves /ugye 2006-tól van ez/!!!

Viszont nagyon fontos, hogy van lehetőség havonta utalni ide pénzt, viszont ez nem éri meg, mert az állam évi 10%-t ad rá Állami Támogatás formájában, ami MAXIMALIZÁLVA VAN 6000Ft-ban. És amit előttem is mondtak, hogy 18 éves korig nem lehet hozzányúlni, illetve ha valami történik a szülőkkel, akkor gyámügyé lesz a pénz, és majd odaadják a gyermeknek ha nem felejtik el 18 éves korában! Erre ma már vannak jobb lehetőségek is.

Ha van még kérdés nyugodtan, eléggé át kellett nyálaznom az anyagot, mert az egyik ügyfelemnek 2 hete született gyermeke és én intézem neki.

2010. júl. 28. 22:26

Van még... OTP fiókokban lehet nyitni

Alapesetben a Kincstár nyilvántartja azt amit az állam adott, de nem kamatozik és nem tudod kiegészíteni:)

2010. jan. 8. 10:02
Mi a helyzet akkor, ha elmúlt 2 éves a gyermek és még nem tettem semmit ezzel kapcsolatban? Pótlólag lehet intézkedni?
17. Szamó
2010. jan. 8. 09:56

Sziasztok!


Kisfiam 2009.12.03-án született.


Van még ez a babakötvény dolog? Vagy már eltörölték?


Adószáma már van, nemrég jött meg a kártyája.

2009. szept. 1. 13:36

Hihetetlen, a fiam már 5 és fél hónapos, de még mindig nem utalták a start-számlára a 42ezret.

Már van, hogy el is felejtem, aztán pár nap múlva megint eszembejut, és elmerengek rajta, hogy ha nem tudják utalni, akkor mit majmoskodnak vele, hogy minden újszülöttnek adnak. Mintha olyan egetverő sok pénz lenne... Inkább törölnék el, és több támogatást (pl. családi pótlék)adnának a gyerekek után. Jobban járnánk!

Inkább gyűjtök külön a picúrnak pénzt!!!

2009. júl. 19. 09:09

A Babakötvényről a kórházban kellene felvilágosítást adnia az anyakönyvezetőnek, amikor a manó és a szülők nevét írja.

Mindenképpen annál a banknál érdemes Startszámlát nyitni, ahol a szülőnek is van számlája.:)

Mi mindkét lányunknak az OTP-nél nyitottunk Start-számlát (Babakötvény),így csak arról tudok felvilágosítást adni, hogy náluk hogyan lehet ezt megnyitni.

Mindenképpen vinni kell:

-a születési anyakönyvi kivonat eredeti példányát

-adószám (ezt a MÁK a családi pótlék elfogadásáró és folyósításáról szóló igazolással együtt küldi, legtöbbször az anyakönyvi másolat hátára írják, hogy megkapta a gyermek a családi pótlékot)

-a családi pótlékról egy igazolás, ugyanis csak az a szülő nyithat számlát, aki kapja

-illetve ott kell egy felhatalmazást aláírni, hogy lekérhessék az állami támogatást, kezeljék a gyermek adatait, illetve az adatokban bekövetkező változás során egyeztethessenek az adatkezelő közigazgatási szervvel.

42 ezer az alap, erre évenként a magánszemély által befizetett összeg 10%-át, max. 6 ezer ft-ot (OTP-sek nekem jótanácsként mondták, hogy 60 ezernél többet nem éri meg befizteni évente)ad az állam, de a max. befizethető összeg 120 ezer ft,-, az ezen felüli befizetést visszautalják.

A számlavezetés díjmentes, a megtakarított összeg, amit a gyerkőc 18 éves kora után vehet fel nem adóköteles és mentes a kamatadó alól is, és kiemelt kamattal kamatozik.

Online is megköthető!

14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - 97e35043a4)
2009. júl. 19. 08:51
Nyugodj meg, 2-3 hónap, esetleg több is, mire megérkezik az állami támogatás.:)
2009. júl. 19. 08:17

A kifiam most 4 hónapos. 3 hetes volt, mikor a start számlát intéztük a Rajka és Vidéke Tksz.-nél. Ők kérték le az Apehtól az adószámot, ami meg is jött kb. 3 héten belül. Az állam még mindig nem utalta a 42ezret a számlára, csak az van rajta, amit mi pluszba betettünk neki...

Ez mindenkinél igy működött? Mikor küldik rá a pénzt? Normális ez a lassúság?

12. tari
2009. júl. 19. 08:06

Sziasztok!


Nekünk a Magyar Állam Kincstár küldte a papírt, hogy megnyitották babakötvényt és ehhez nyithatsz egy megtakarítási számlát az OTP-nél!

11. BenKír (válaszként erre: 8. - Pille27)
2009. jún. 22. 14:41

Szia!


Akkor ez hogy van? Nekem mind a két gyerkőcnél (2006, 2008-ban) be kellett mennem az APEH-hoz, megigényelni az adószámot, és utána a bankba a családi pótlékos papírral, anyakönyvi kivonattal együtt, hogy megindítsam a számlát. Nem küldött senki semmilyen papírt!

2009. ápr. 9. 09:23

Sziasztok!


Én is megörültem amikor a második gyerkőcöt terveztük, hogy dejó mostmár lesz ezután valami hivatalos megtakarítás féleség a gyerekeknek, mert az elsőnek rögtön csináltunk. (az mondjuk egy életbizti volt). Én már a kórházban kaptam néhány sort erről a csoda dologról no meg persze egy telefonszámot. El is jött a csaj, de amikor elmesélte, hogy pontosan mit is takar akkor elképedtem. Először is az nem tetszett, hogy maximalizálva volt az összeg. No nem mintha az a helyzet fenyegetne, hogy többet akarnánk bele tenni, de sose lehet tudni mi jön. Nem beszélve a "támogatásról" ami asszem valami 6000 Ft. Nah akkor végül is úgy döntöttünk, hogy a másodiknak is marad az életbizti, így legalább ha bármi történne velünk akkor az enyémnél a biztosító átvállalja a díjat. Az az igazság, hogy sokat vagyok úton és időnként lever a víz amikor eszembe jut mivan ha szembe jön egy állat és ottmarad a két gyerek... Nah szóval kb ugyannannyi összegért jobbat kaptam. És az az igazság hogy MINDENKINEK csak ajánlani tudom ezt a megtakarítási formát (már akik gondolnak olyan lehetőségre hogy mi van ha...). Nagyon szuperrül levezette a csaj hogy mi a különbség. (bár én az előző miatt is tisztában voltam egy-két dologgal). Igazság szerint nem igazán értem, (akkora hírt csináltak a babakötvénynek és a start számlának) hogy egészen pontosan aki ezt kitalálta mégis mit gondolt miért is jó???

9. 19861160fc (válaszként erre: 8. - Pille27)
2008. okt. 13. 13:35
Nekünk (mondjuk ez még 2006-ban vol) nem küldtek semmit! Mi intéztük el a gyerek adószámát, mentünk a bankba, onnan még elküldtek valamilyen igazolás miatt a Polgármesteri Hivatalba is (bár úgy emlékszem oda azért kellett menni, mert a mi önkormányzatunk kipótolta valamennyi összeggel az állam által adott induló összeget). Szóval elég sokat rohangáltam a babkötvény miatt, de meglett!
2008. febr. 26. 12:47

Sziasztok!


Az államkincstártól küldenek egy papírt,amin már szerepel a baba adószáma ezt külön nem kell igényelni,ugyanis ezt az állam elintézi.Az államkincstártól kell kérni egy papirt,hogy a családipótlék kinek a nevére megy és azzal lehet bemenni valamelyik bankba.Onnanstól kezdve már nincs is semmi dolga senkinek vagyis csak a számlanyitás.


Sok szerencsét hozzá.

Amúgy én egy hónapja csináltattam meg a lányomnak.

2008. febr. 22. 07:51
Én sem csináltam semmit a kötvénnyel. Postai úton kaptam a Magyar Államkincstártól értesítőt. Az állt benne, hogy adószámot kell kérni a babának és azzal lehet a bankba bemenni.
2008. febr. 22. 07:31
küldenek tájékoztatót, tán 6 hetes volt a bébi mikor megkaptuk. nem csináltattam meg, ráér, bármikor meglehet.:)
2008. febr. 21. 14:02
A Magyar Államkincstár küldi ki a tájékoztatót a lakcímre.Kb.6 hetes volt a kislányom,mire kiküldték.
2008. febr. 21. 13:44
Nekünk postai úton küldtek egy tájékoztatót,hogy van ilyen lehetőség.
2008. febr. 21. 08:53

szia én is ugy tudom bankra tartozik :))

és te döntöd el melyik banknál

van mindegyiknél

2008. febr. 21. 08:45
Be kell menned a bankba, anyakönyvi kivonattal, és segítenek. Az állam nem szól neked.
2008. febr. 21. 08:27
Babakötvényt a most született babáknak igényelni kell? Vagy az állam "szól"? Mit kell csinálni, hogy kapjunk ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook