Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell intézni a babakötvényt, amikor megszületett a baba? fórum

Hogyan kell intézni a babakötvényt, amikor megszületett a baba? (tudásbázis kérdés)


10. körömvirág (válaszként erre: 8. - Kék013)
2009. aug. 15. 17:20
Igen, ez így igaz, addig ott kamatozik a számlán.
2009. aug. 15. 16:40
bocs: pénzzel
2009. aug. 15. 16:39

Sziasztok! Tudja valaki, hogy mi lesz ezzel a pénzel?

Jó, hogy én is ráutalhatok, de ha jól tudom ezt csak a gyerek 18 éves kora után vehető ki.

Ez igaz?

2009. aug. 15. 14:57
Sziasztok!És mióta jár ez a babáknak?2007-től?Jól emlékszem?
6. körömvirág (válaszként erre: 5. - Monstro)
2009. aug. 14. 11:04
a Magyar Állam automatikusan megnyitja a babának és erről küld is levelet. Viszont azt te döntöd el, hogy pénzintézethez kötöd-e, mert ott a pénzintézetnél az ún. Start számlát neked kell megnyitni. Szerintem is érdemes megnyitni, mert egyrészt lehet betenni rá évente max 120 e Ft-ot, másrészt egy csomó helyen a nyitásnál kapsz avlami ajándékot, illetve vannak pénzintézetek akik még plussz kamatot is adnak.
2009. aug. 14. 10:48
ez alapból jár vagy kérni kell?
2009. aug. 14. 10:43

még annyit al előzőhöz:

*ha bankba viszed több lehetőséged van, mint ha a kincstárnál hagyod

*szükséges dokumentumok a bankba:

-szül anyakönyv kivonat

-pucúr lakcímkártyája

-adószáma(nem kell megvárni a kártyát, elég ha a kincstáros papírról bediktálod)

-igazolás a kincstártól, hogy Te kapod a családi pótlékot utána.

-Te papírjaid

2009. aug. 14. 10:43
Ha kifejezetten pénzintézethez szeretnéd kötni, mert pl szándékoztok tenni rá stb, akkor a következő iratokra lesz szükség: születési anyakönyvi kivonat, levél a Magyar Államkincstártól a Baba kötvénnyel kapcsoltaban, a baba adókártyája, igazolás a családi pótlékról (elvileg ezt is automatikusan küldik majd). És ami fontos, az a szülő menjen számlát nyitni, aki a családi pótlékot kapja és neki is kell szinte minden igazolványa. Az ügyintéző azonnal megnyitja a számlát, az állam kb 5-6 hét átfutási idővel utalja rá a pénzt.
2009. aug. 14. 10:36

Szia

Én múlt héten kaptam a Magyar Államkincstártól egy levelet,amiben közölték,hogy lányomnak megnyitották a babakötvény számlát,ha átakarom tenni egy bankba akkor meg kell várnom az adóigazolványát,amit az apeh ingyenesen elküld.Ezután csak a bankba kell elmenni és vinni a papirokat és átutalják majd a pénzt.

2009. aug. 14. 10:33
Hogyan kell intézni a babakötvényt,amikor megszületett a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook