Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajakhasadékkal született gyermek után lehet-e igényelni emelt összegű családi pótlékot? fórum

Ajakhasadékkal született gyermek után lehet-e igényelni emelt összegű családi pótlékot? (tudásbázis kérdés)

2010. márc. 13. 12:25
Ha ez a nyúlajak, meg lehet műttetni. Csak egy vékonyka heg marad utána.
2010. jan. 8. 14:29
igen ez 100%, én kislányom is ajak és szájpadhasadékos....
10. sunny3
2010. jan. 8. 13:39
Igen, biztosan tudom. Az egyik ismerősömék is visszamenőleg akarták megkapni, mert utólag tudták meg, hogy járt volna nekik.
2010. jan. 8. 11:18

Az ajakhasadék biztosan nem olyan dolog, ami magától elmúlik, vagy bármi más átveszi a funkcióját. Szerintem erre egy orvos sem mondhatja, hogy nem jár az emelt családi pótlék.


Én csak a saját ügyünkben vagyok tapasztalt, de nekünk pl. nem mondták a fülészeten, hogy az egyik fülére ugyan nem hall (számítógéppel és játékosan is megvizsgálták), de majd a másik átveszi a szerepét, és úgy jó lesz. Én nem is tudtam, hogy létezik emelt családi pótlék, az asszisztens kérdezte meg, hogy van-e már igazolásunk?

8. Kolibri (válaszként erre: 7. - Globus)
2010. jan. 8. 07:45

OFF

Hat, ez nevetseges! Egy szem majd duplan lat? Ugy ertem nevetseges az orvosi magyarazat. Hogyan is vehetne at a masik szem az egyik szerepet, ha eleve ettol lecsokkent a szem altal befogott ter nagysaga?!

Felhaborito!

Bocsanat, ezt nem birtam megallni szo nelkul!

2010. jan. 7. 17:48
Sziasztok, egy ismerősöm családjában a babának egyik szeme nem fejlődött ki, így született, és a szemész szerint a másik teljesen át fogja venni a funkcióját, tehát nem jár az emelt családi pótlék.
6. Mamazon (válaszként erre: 5. - KissMe)
2010. jan. 7. 13:56
A barátnőmék minden évben levélben kapnak értesítést az időpontról és azt mondta, hogy mindig ugyanazokat hívják be egy napra és akkor egy egész napos vizsgálaton vesz részt közösen a 7 gyermek. Azt, hogy miért Bp.-re nem tudom, talán Pécsett is van megfelelő szakrendelő, de itt Győrben ezek szerint biztosan nincs...
5. KissMe (válaszként erre: 3. - Mamazon)
2010. jan. 7. 13:48
Bocsánat a javításért, de nekünk sem kell Budapestre menni felülvizsgálatra, az a szakorvos adja ki az igazolást, akihez körzetileg tartozunk. Mi Pécsre járunk, mindent ott intéztünk/intézünk.
2010. jan. 7. 13:46

Szia!

Az én kisfiam jobb fülén fejlődési rendellenességgel született, csökevényes a fülkagylója, és azt mondják nincs hallójárata sem. Mi kapunk emelt összegű családi pótlékot, de csak egy évre adták meg az orvosi igazolást. Születésétől fogva jár, de egy éves korában Vissza kell mennünk a fül-orr-gégészetre újabb igazolásért, pedig minden orvos azt mondta, hogy nem tudják meggyógyítani.

Szerintem ajakhasadékra feltétlenül jár, hiszen az is fejlődési rendellenesség, és nem gyógyítható maradéktalanul, vagyis tartós betegségnek számít.


Menjetek el a fül-orr-gégészetre, ott foglalkoznak ezzel a problémával, és kérjetek igazolást, amit ugyanúgy a Magyar Államkincstárhoz kell leadni, mint a normál igénylést. Ha a normál összegű családi pótlékot már igényeltétek és kaptatok is, akkor csak az igazolást kell elküldeni, és visszamenőleg, a baba születéséig megkapjátok a különbözetet is.

2010. jan. 7. 13:44

határozottan igen!

Még akkor is megítélik, ha csak kis mértékű és semmi beavatkozást nem igényel az elváltozás.

Csak évente egyszer el kell járnotok egy felülvizsgálatra Budapestre.


Barátnőm kislányának is alig-alig észrevehető, soha semmi problémát nem okozó ajakhasadéka van. Innen a tapasztalat.

2010. jan. 7. 13:36
Szerintem nem...nagyon kevés betegség után adják már sajnos...De nem vagyok benne 100%-ig biztos...
2010. jan. 7. 13:34
Ajakhasadékkal született gyermek után lehet-e igényelni emelt összegű családi pótlékot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook