Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba elvesztése 20 évesen, s rémálom a kórházban fórum

Baba elvesztése 20 évesen, s rémálom a kórházban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Baba elvesztése 20 évesen, s rémálom a kórházban

1 2 3 4 5 6 7
190. holecs (válaszként erre: 189. - Alone100)
2015. febr. 26. 17:46
Hát nem tudom, de nekem teljesen más a tapasztalatom. 2000-ben dr. Malbaski segédletével Kalocsán szültem meg a fiam. Maximálisan meg voltam elégedve mindenkivel. A mai napig hozzá járok vizsgálatokra. Nem cuki-muki ez tény. Viszont vérprofi főorvos, nem szereti a nyárászkodást, de tisztelettel beszél az emberrel!
189. alone100 (válaszként erre: 188. - Barbisbukta)
2011. szept. 5. 10:54
szia köszi!!! nagyon vigyázok magunkra mert a verekedés ota vevérzést találtak az uh-n és ha az sulyobosodik akkor el is veszithetem ez a picimet is...igy nagony vigyázva csinálok mindent és probálok minél többet pihizni...
188. Barbisbukta (válaszként erre: 187. - Alone100)
2011. szept. 4. 09:51

Jézusom.. Az nagyon durva..

Nem is tudok mit mondani.

Egészséget a babának és neked! Vigyázz magatokra!

2011. aug. 27. 20:17
azt hozzá teszem ... hogy a tegnapi verésemben a volt párom a pici (apja) és az (anya) vertek hogy vetéljek el....!!!!!
2011. aug. 27. 20:16
sziasztok!! nekem 2 vetélésem volt...az egyik kalocsán történ ott feküdtem bent és nagyon bunkon és flegmán bántak velem... pláne aki szerdánkánt rendel a nőgyogyászaton a (malbaski)!!nagyon rühellem tegnap is bent voltam mert megvertek 12 hetesen..és flegmán odaszol hogy mit csináljak hogy megverték...mért nem védtem meg magamat hogy ne verjenek annyira hasba....(szerencsére nem volt baja most ennek a picinek...)..de mondom én hogy mért dolgozik ilyen a korházba pláne a nőgyogyászaton hogy lebecsmérelje a nőket??egyszerüen kerülném a kalocsai korházat de tegnap sürgösen oda vittek...a második vetélésem ebben az évben volt áprilisban de akkor kecskeméátre kértem hogy vigyenek...és ott egyszerüen olyan kedves volt mindenki....még a doki is rögtön uh-ra vitt és megvizsgált és akkor derült ki hogy elhalt a picim...a legfurább az hogy itt kalocsán még tegnap se uh-zot a doki..pedig kellet volna hisz a hasamat verték...hétfőig bent kellet volna maradnom de nem maradtam mert a megvert férfi bejött tovább zaklatni pedig kértem hogy hozzám senkit se küldjenek be a legközelebbi hozzám tartozom kivül...de hát baztak rá..csak igérgettek...legszivesebben mindenkinek azt kivánom kerüljétek a kalocsai korházat amilyen orvosok vannak itt , vagy ha még is ide járnátok kerüljétek a (malbaski-t) mert az leszégyenit benneteket,.....alone
2011. aug. 19. 19:03

Sziasztok!


Tudtok abban segíteni, hogy hozzájussak egy Aegon-os babanaplóhoz?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


Üdv: Szilvi

184. Tevecca (válaszként erre: 182. - Tompi32)
2011. aug. 14. 06:43
Most januárban. 12 napig voltam bent összesen, mert túlhordással befektettek...soha többé
2011. aug. 10. 09:29

Nekem is volt hasonló tapasztalatom: elhalt 14hetes magzat. Nagy valószínűséggel fiú. Nekem az volt a szerencsém, hogy volt egy nagyon kedves nővér. Ő védett meg.

Egy idősebb nővér nem tudta, hogy elhalt magzattal fekszem bent, tágítottak valami rostpálcával, és miközben szenvedtem (olyan volt mint életem legrosszabb menstruációja) odamondogatott, valahányszor gyógyszert kértem, hogy: megcsinálni volt eszed! Ne bőgjél, tűrd! A kedves nővér ezt meghallva pofon vágta a másikat és elmondta neki, hogy meghalt a babám. Persze akkor már jó képet vágott hozzám. Ami furcsa, hogy rá két hónapra ismét spontán terhes lettem. Úgy, hogy védekeztünk és menstruáltam! Persze nem annyit, de ezt a kaparás eredményének tudtam le.

Most 10 hós a lányom. Még nem álltam készen rá. Javaslom, te se kapkodd l. Pihenj, meditálj, erősítsd meg az izmaidat ott lent, gyászolj, sírj, búcsúzz el. Én gyakran úgy érzem, hogy azért él a lányom, mert a fiam meghalt. Nem hibáztatok senkit, sem a lányom, sem magam.

Egyvalami viszont segített egy kicsit: temetés. Ugye egy magzatot nem temetnek. Mi egy kicsit furcsán búcsúztattuk el. Egy ács barátom csinált egy picike hajót, amit szalmával töltött ki. Írtunk a férjemmel levelet a halott fiunknak, amit a "temetésen" felolvastunk, majd hajóra tettük egy kék cumi kíséretében. A hajót meggyújtottuk, és egy patakra helyeztük.

Így leírva még furcsábban hangzik. De segített. Elfogadtam, hogy nincs már velem.

182. Tompi32 (válaszként erre: 181. - Tevecca)
2011. aug. 9. 19:24
Te mikor szültél Dunaújvárosban? Én is ott szültem mind 3 gyerkőcömet. De nekem hála az égnek nem volt ennyire rossz tapasztalatom.
181. Tevecca (válaszként erre: 179. - Zebra25)
2011. júl. 29. 11:32
Ne ijedj meg, nem mind ilyen. Amit leírtam az Dunaújváros. Vannak bababarát kórházak, ott tuti nem ilyenek. Nézz körül fórumokon. Van ahol beöntés sincs, vagy van gátvédelem :) Sok sikert, remélem jó élményeid lesznek
2011. júl. 29. 06:37
zebra25 azért nem minden kórház ilyen :) ha kétszer cserélted a lepedőt a vér miatt nálunk azért nem szóltak, a bugyihúzásért sem. vannak ritka sz.r kórházak, meg kell osztani a tapasztalatokat. máshol, mármint más internetes oldalon a saját tapasztalataikat írják le kórházakról, szülészetekről
179. Zebra25
2011. júl. 28. 21:17

Jaj lányok, kicsit azért megijedtem, hogy majd ott kell feküdni a véres ágyba meg ilyenek.

:(

Remélem nem fognak velem kiabálni de Én is bugyit fogok majd venni, van az a bugyi ami eldobható és azt csak le kell tépni magamról.

Ha ez ilyen akkor olyat fogok beszerezni:(

178. Tevecca (válaszként erre: 177. - Timycat)
2011. júl. 28. 21:14

Gondolom hogy ne húzzuk az időt vetkőzéssel, meg megnézzék mennyit vérzünk. Miután sztrájkot nyomtam és nem voltam hajlandó egész nap a vérben feküdni az első megalázó nap után, kövi reggeltől kezdve, amikor cseréltek lepedőt (egy darabka lepedőt körbecsavartak egy fekete nejlonon és azt rakták alánk), nem vettem le a bugyim, csak pont amikor jött a doki, így nem láthatott semmit sem. Egyedül hagytak frissen szülve egy babával, majd persze, fetrengek nekik. Első nap összevéreztem a padlót, pedig tettem oda vattát...üvöltött velem a takarító.


Anyum is dolgozott a kórházban, mamám is. Mondták hogy semmi sem változott az elmúlt 30 évben. Pontosan tudják hogy 1-2 jó szó mennyit segít a betegeken. Főleg ha tragédia éri.

177. timycat (válaszként erre: 176. - Tevecca)
2011. júl. 28. 21:06
ezt sosem értettem, de nálunk is tabu volt a bugyi... na most szülés után hogy ne vérezz így össze semmit?
176. Tevecca (válaszként erre: 113. - Ancsipancsika26)
2011. júl. 28. 21:05
Miután megszültem, zuhanyoztam és a véres ágyba kellett feküdnöm, ott kellett szoptatnom és bugyi nélkül kellet lennem míg vártuk a dokikat vizitelni, volt hogy 2 órát késtek..ha felvettük a bugyit leüvöltöttek minket. Igen, vannak ilyen helyzetek, elhiheted, sőt, sokkal durvábbak is.
2011. júl. 25. 20:15

Köszönöm szépen.. Szörnyű ami veled történt! :((( Sajnálom...

kár hogy ilyenek megtörténhetnek :(((

174. B.B.Zs.
2011. júl. 25. 12:27
Sajnálom ami veled történt, a könnyeimet törlöm. Sok erőt kívánok neked a történtek feldolgozásában.
173. B.B.Zs. (válaszként erre: 12. - 67691d8c26)
2011. júl. 25. 11:48
Miért gondolod, hogy kitalálta? Én sajnos tudom, hogy van ilyen kórház. Első babámmal szörnyű mód hasonlóan jártam én is. Engem ráadásul meg-se műtöttek. A főorvos először azt mondta ki kell vizsgálni, majd 3 óra múlva kivágott a kórházból mint a macskát sz...ni/ nem rohantam a zsebét teletölteni/. Következő terhességem alatt az első ultrahangon az azt végző "boszorkány" megkérdezte tőlem,/vagy az asszisztensét/ hogy miért nem kapartak még ki. Így tudtam meg, meghalt a babám. Ez ugyan az a kórház volt. Hiába mentem át egy másik kórházba megcsináltatni a műtétet, a trauma megmaradt. A nőgyógyászhoz a mai napig alig tudok elmenni. Lehet, ha az első terhességem után kivizsgálnak most nem lennék meddő, és lenne egy 16 éves fiam vagy lányom. Nem kívánom, hogy átmenj ilyenen,de gondolkodj el azon amit írtál.
172. Ada* (válaszként erre: 171. - Erikpipi)
2011. júl. 23. 13:00
Aha értem. :)
171. erikpipi (válaszként erre: 159. - Ada*)
2011. júl. 23. 10:55

Amikor a szülészeten dolgozik, akkor azt a feladatot látja el, amikor a nőgyógyászaton, akkor a szakápolói feladatokat.

MInt írtam forgásban dolgoznak. Tehát, ha a szülészeten van, nem rohan át a nőgyógyászatra ágyat húzni, ez két külön osztály.

Csupán az a lényeg, hogy a mi kórházunkban kizárólag szülésznők dolgoznak.

Lehet, hogy félreérthető voltam.

170. erikpipi (válaszként erre: 162. - 625b4da9ec)
2011. júl. 23. 10:45

Szia!

Jól értetted.:)

2011. júl. 22. 16:31
Egyébként a szülésznő és a nővér a szülészeten ugyanaz,csak forognak.aki most van szülőszobán,jővő héten osztályos ápoló.leesett már
2011. júl. 22. 16:29
Ilyen nincs ,hogy egy szülésznőnek komolyabban kell venni a képzését.Az un ápoló 54 nevű képzés ugyanazt a papírt adja csak adott osztályra pl.én Fül -orr -gégészet szakosodva.Ott is mindent nagyon is komolyan kellett venni,mivel ügyeletben nincs a kórházban orvosunk.Amúgy a diplomás ,egyetemet végzett kolléganő ugyanúgy osztályon dolgozik,tehát ágyat húz vagy mosdat ,ha kell.mivel segédápoló Mo-n luxus
167. urbanszkyviki (válaszként erre: 166. - Tündér74)
2011. júl. 22. 15:13
Nálunk is így van.
166. tündér74 (válaszként erre: 165. - Bettike2007)
2011. júl. 22. 14:53

Ahány ház annyi szokás:)

Nálunk a szülészeti részen nővérek vannak, akik végzik az ágyazást, papírmunkát stb. A szülőszobán pedig szülésznők vannak, akik jelen vannak a szüléseknél.

165. bettike2007 (válaszként erre: 160. - Tündér74)
2011. júl. 22. 13:51

na hogy mindenki értse,itt a szülészet részen,2szülésznő van aki végzi a dolgát,papírmunka,ha elmegy valaki ágyazás,kismamák vérnyomását,hőjét nézik.A szülőszobán is van 1szülésznő aki jelen van a szüléseknél,és váltják egymást.Nehéz elképzelni?

Ápolók az elfekvőben,pszichiátrián,egyéb részeken vannak.

164. tündér74 (válaszként erre: 163. - Tündér74)
2011. júl. 22. 11:41
elvégzi:)
163. tündér74 (válaszként erre: 162. - 625b4da9ec)
2011. júl. 22. 11:40

Értettem én is, nyugi, meg szerintem mások is.:)


Abban a kórházban ahol én voltam a nővérek meg sem álltak, eléggé le voltak terhelve. Tehát ha egy szülésznő a szülésen kívüli összes más teendőt is maximálisan elvégzik, akkor le a kalappal előttük.

162. 625b4da9ec (válaszként erre: 160. - Tündér74)
2011. júl. 22. 11:26

Nem tudom, hogy én értettem félre vagy CSAK ÉN értettem meg mit írt erikpipi??


CSAK SZÜLÉSZNŐK dolgoznak az adott kórház szülészetén, nőgyógyászatán, terhespatológiáján, NŐVÉREK NINCSENEK!!


Ha rosszul értelmeztem elnézést.

161. urbanszkyviki (válaszként erre: 160. - Tündér74)
2011. júl. 22. 10:50
Ja, tényleg! Ha a szülésznőknek ennyi dolguk van a kismamákkal, akkor ki van jelen a szüléseknél???
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook