Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyámhatóság kijön, ha 1 éves baba 3x volt fejsérüléssel kórházban, orvosnál? fórum

Gyámhatóság kijön, ha 1 éves baba 3x volt fejsérüléssel kórházban, orvosnál? (tudásbázis kérdés)


1 2
febr. 17. 21:39

Nem eszik olyan forrón a kását.

Amennyiben a gyermek védénője, gyermekorvosa, vagy bárki bántalmazást gyanúsít köteles a területileg illetékes Gyermekjóléti Szolgálathoz fordulni. Ha a bejelentés megtörténik, a Gyermekjóléti Szolgálat felveszi a szülőkkel a kapcsolatot. Amennyiben az illetékes családgondozó úgy látja, hogy a gyermek megfelelő körülmények között nevelkedik, akkor nem fogja keresni a családot a továbbiakban. Amennyiben a család nem együttműködő a kirendelt családgondozóval, a családgondozó bejelentést tesz az illetékes Gyámhatóságnál, és elindul az úgynevezett védelembe vételi eljárás. Ha védelembe vétel történik (nem kiemelés!!!) akkor már a család köteles a családgondozót rendszeresen fogadni a lakásban, és vele együttműködni, vagyis ez már egy szigorúbb családgondozás, amelybe már az állam is belépett a Gyámhatóságon keresztül.


Csak akkor fognak kijönni, ha történik bejelentés, egyébként nem fognak zaklatni, de ebben az esetben szerintem alaptalan a bejelentés az egészségügyi szevek részéről. Azért is gondolom alaptalannak, mert a védelembe vételi eljárásban megkeresik azokat a szakembereket, akik a gyermekkel kapcsolatban vannak, és egy orvos el tudja dönteni, hogy a külsérelmi nyomok alapján fennáll-e a bántalmazás gyanúja.

52. Channa* (válaszként erre: 49. - Enissa)
febr. 17. 16:32

Persze, nem mondom, hogy ne menjen, de azért fel kell tudnia mérni, hogy mekkora lehet a baj.

Ha minden esésnél vagy fejkoppanásnál orvoshoz mentünk volna, akkor nem hiszem, hogy másra lett volna időnk;)

febr. 17. 12:46

Alapvetően nem szoktam orvoshoz rohangálni vele minden esés után ha nem indokolt csak a hányás aggasztott. Meg hát az ágyról leesése után enyhe agybajt kaptam.


Mindenesetre remélem ha eddig nem jöttek ezek miatt, ezután sem fognak és nem is veszik el veszélyeztetés miatt..


Egyébként tényleg vigyázok rá, csak van amikor nem vagyok elég gyors.

50. Egy lány 789900 (válaszként erre: 49. - Enissa)
febr. 16. 11:25
Így van
49. Enissa (válaszként erre: 47. - Channa*)
febr. 16. 09:46
Inkább menjen, abból baj nem lesz. Napokig is lappanghat egy vérzés alattomosan. Ha nem ismeri mire figyeljen, bágyadtság, pupilla elváltozás stb. Jobb, ha feleslegesen látják, amíg van rá mód.
febr. 16. 09:32
Én úgy tudtam hogy 3 napig kell megfigyelni, emiatt is mentünk abban az esetben. De már kezdek belelendülni hogy mit kell nézni ilyenkor.
47. Channa* (válaszként erre: 39. - Egy lány 789900)
febr. 16. 08:02

Még továbbra sincs ebben semmi.

Előfordulnak ilyenek.

Nekem inkább az a fura, hogy mindennel elszalad orvoshoz FI, azaz fej be ütés után 2 nappal hány a gyerek, akkor elmegy orvos, hogy beütötte a fejét, attól hány.


Most FI-nak írom: ha a gyerek elesik, megüti a fejét vagy bármit, de nem vérzik, nem ájul el, nincs nagy fájdalma, akkor nem kell orvoshoz rohanni.

46. Charlize (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 16. 03:10

Az enyém is rendesen fejlődött, 11 hónaposan egyedül járt kapaszkodó nélkül, stb. De nagyon sokat esett, eszetlen volt. Valami mégsem tökéletes, fejleszteni kell. Ez nem szégyen, senkinek sem hibája, de kihathat későbbre, iskolában, tanulásban.

Szólj a gyerekdokinak, utaljon be fejlődésneurológiára! Nem veszítesz vele semmit!

45. megi04 (válaszként erre: 4. - Liliom10)
febr. 16. 00:00

Néha azon gondolkodom,néhány ember hogyan találhatott ki a szülőcsatornán?🤔

Hogy írhatsz ilyesmit egy aggódó anyának?

Kezelnek téged rendesen pszichomókusok?

Olvass könyveket az emberi kapcsolatokról.Nagyon rádférne!

44. megi04 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 15. 23:52

Vannak ügyetlenebb babák.Senki nem fogja elvenni.Ha nem vinnéd orvoshoz,akkor más volna..

De elviszed,ami azt mutatja,gondos anya vagy!😊

febr. 15. 20:46
Az hogy elesik az megesik azt tényleg nem tudod állandóan félni. Azzal szerintem nincs nagy gond, de a többire nagyon ügyelj elég ha olyan helyen éri az ütés vagy esés és később nagyobb baja is lehet. Tényleg nem rossz szándékból.
febr. 15. 20:46

De egyébként nem tudom miből gondoljátok hogy egyedül hagyom.


Tudom hogy történnek balesetek, csak tényleg tartok attól hogy kijönnek vagy elveszik. Az utóbbi 3 hónapban 3x voltunk.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

febr. 15. 20:44

Azt olvastam én is hogy figyelmetlenségből fakadó testi épség veszélyeztetése vagy valami ilyesmi esetén következmény van.

Viszont az hogy elesik az mennyire figyelmetlenségből/hanyagságból adódó? Nem tudtam utána kapni amikor esett.

Az ágy az egyértelmű hogy figyelmetlenség.

40. Ruslan
febr. 15. 20:28
Ne hagyd egyedül a pelenkázó helyen és az etetőszéken. Ha már felfelé tud mászni, figyelni kell jobban. A gyámhatóság szerintem elviheti, ha a diagnózis hanyagság többszöri esetben.
39. Egy lány 789900 (válaszként erre: 38. - Enissa)
febr. 15. 20:24
Két testvérem csecsemő korától szinte én voltam velük, míg anyám dolgozott. Amikor tudom miről beszélek akkor tényleg tudom.. tény hogy enyhén szólva türelmetlenül áltam a témához. Viszont először a címre válaszoltam utána néztem a kommenteket, de akkor sem tartom jó ötletnek és elnézendőnek hogy valaki ennyire figyelmetlen legyen. Persze megtörténik nálunk is voltak dolgok de ennyiszer azért nem...
38. Enissa (válaszként erre: 36. - Egy lány 789900)
febr. 15. 20:20

Természetesen igen jogod van, de hiteltelen, amíg nincs tapasztalatod.

Amíg csak hallottál egy ételről, nem kóstoltad, csak a fantáziálhatsz róla, jó, vagy rossz. Így van ez a gyerekekkel is. Hogy mi mindent határoz el az ember, hogy mit fog tenni, hogyan neveli, de az élet nagy rendező, nem lehet előre forgatókönyvet írni, átrendezik úgyis.

37. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 15. 20:18
Szia! Nyugodj meg, nem fogják elvenni, még komoly szülői elhanyagolás vagy bántalmazás esetén sem veszik el mindjárt a gyereket, hanem először védelembe veszi a gyámügy a gyereket, és csak sokadjára jön az a lépcső, amikor már a gyereket elszakítják.
febr. 15. 20:13
Szerintem meg mindenki leírhatja a véleményét, úgy hogy nem szemelyeskedik senki. Nem értem az okot miért vált ki ez ellenségeskedést. Ugyanolyan jogom van nekem is írni mint másnak, az hogy nem tetszik mindenki saját bizonyítványa.
35. Ghost👻 (válaszként erre: 34. - Jozsi.38)
febr. 15. 20:10
Nem mindegy tulajdonképpen?
34. jozsi.38 (válaszként erre: 33. - Ghost👻)
febr. 15. 20:03
Nem. Ez úgy van, hogy mindenki tökéletes anya, egészen addig, amíg az első gyereke meg nem születik.
febr. 15. 19:36

Ez már non-szensz!!!!

Semmi olyan nem törtènt ezzel a gyerekkel ami mással nem esett meg ès mèg mennyi minden lesz!

Nem ìrta,hogy betört a koponyája....

De bolhából elefánt van csinálva!

Mindenki tudja hogy kell gyereket nevelni,majd megszüli az elsőt!

Lehet vèlemènye annak is akinek nincs,de jó lenne ha a földön maradna.

32. Piroska52 (válaszként erre: 30. - Channa*)
febr. 15. 19:30

Én is estem le innen onnan, mégis megértem a 71-et.

A gyerekek esnek kelnek, nincs ebben semmi fura.

Az a fura, hogy olyanok csesztetik szegényt, akik gyereket se láttak.

febr. 15. 19:27
Mi lett volna, ha nem lett volna jó gyerek.
febr. 15. 19:26

Persze, hogy nem érti meg.

Tudom.


Lány vagyok és sokszor hoztam frászt a szüleimre, pedig én tényleg olyan gyerek voltam, akit ha betettek a sarokba, akkor órákon elvoltam ott.

Ennek ellenére, nekem megrepedt a koponyám, mert magamra rántottam egy tálat, beleestem az oltott mészbe, leforráztam magam, megégett a fenekem, mert neki mentem a kályhának, elvagdostam a kezem, mert elestem egy pohárral és még az orromat is elvágtam kenyérvágás közben.


Na jó, mindig letiltottak valamiről ezért, de ez van:DDDDD

febr. 15. 19:24

És azt le sem írtam, hogy 20 éves koráig még vagy 5* felrepedt a szemöldöke és a karja is eltört újra;)

És kétszer kiesett a telefonfülkéből is;)

febr. 15. 19:21
Nem felvágok, pusztán leírtam, hogy ilyenek előfordulnak.
27. Egy lány 789900 (válaszként erre: 25. - Enissa)
febr. 15. 19:17
Igen gyerektől is függ ez igaz.
febr. 15. 19:16
Aki tudja csinálja,,aki nem tudja,tanítja🙄
25. Enissa
febr. 15. 19:15
Nem is kértem az életedet, csak arra voltam kíváncsi van-e gyereked, mondjuk sokszor nem oszt nem szoroz az sem, mert ritka, de van amelyik elbambul a sarokban órákig, a másik meg megmássza a szekrénytetejét.
24. Enissa
febr. 15. 19:13
Komolyan mondom, agyrém tényleg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook