Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2279. KissMe (válaszként erre: 2278. - Kislibu)
2008. szept. 25. 14:41

:)))

Egészen költői lettél! :)

2278. kislibu (válaszként erre: 2276. - KissMe)
2008. szept. 25. 14:29
Fel a fejjel, és le a fejfájással! Biztos az időjárás miatt fájt a fejed, de ha segített a kávé, az jó neked. Nálam is beválik ez a módszer, és még mindig jobb, mint egy gyógyszer. Úristen! Most már rímekben kezdtem el beszélni?! ;-)
2277. kislibu
2008. szept. 25. 14:28
Andi! Mi újság Veled???
2276. KissMe
2008. szept. 25. 12:13

Sziasztok!

Hogy vagytok ma?


Én nem túl jól, összesen 4 órát aludtam éjjel, hajnali 3-tól semmit. És jöttem dolgozni, úgyhogy 6-kor ébresztő volt. Iszonyatosan fájt a fejem, arra ébredtem éjjel. Egy kávét már korán reggel kellett innom, a fejfájás azóta elmúlt.

2275. kislibu (válaszként erre: 2274. - KissMe)
2008. szept. 24. 17:26

Köszi a tippet, szerintem majd próbálok szervezkedni ez ügyben, amikor eljön az ideje. Azért nem mindegy, hogy 1000 Ft egy db teszt vagy 100 Ft.


Egyébként nekem is bejött a pisilős, mert abban a hónapban, amikor használtam, rögtön teherbe is estem. Itt csak azt a nehéz eldönteni, hogy a második csík mikor olyan erős vagy erősebb, mint a kontrollcsík. Én már a tesztelés első napján is azt hittem, hogy pozitív a teszt, de aztán a 4., 5. napi teszthez képest (amikor valóban pozitív volt) már láttam, hogy az nagyon halvány volt. Szóval ezt is be kell gyakorolni valamennyire.

2274. KissMe
2008. szept. 24. 12:41

Sziasztok!

Én használtam ovulációs mikroszkópot, de nekem nem jött be, mert nem láttam rajta semmit. Tavaly tavasszal próbáltam, és többször is, hol kevesebb, hol több ideig hagytam száradni, stb., de mégsem volt egyértelmű. Ezért kezdtem az LH-tesztet, a pisilőset használni. Na, abban nem csalódtam, szerintem sokkal megbízhatóbb, mint a mikroszkóp. Bár az én védőnőm is az utóbbit szokta ajánlani.

Egy másik fórumra is írogattam régebben babatervezős témában, és ott volt egy kis csapat, akik összefogtak, és nagy tételben rendeltek LH-teszteket, és terhességi teszteket is. Így sokkal-sokkal olcsóbb, mint a bolti vagy gyógyszertári. Ha ti is meg tudjátok beszélni, hogy elosztjátok egymás között a nagy tételt, akkor ajánlom a www.vitani.hu oldalt, ahol találtok telefonszámot, címet. Én telefonon rendeltem tőlük teszteket, postai utánvéttel elküldték, és 3. nap megkaptam. Nagyon kedvesek. Ha egy budapesti be tud menni érte, és vállalja, akkor ő is postázhatja a vidékieknek, az árát pedig bankban is át lehet utalni. Az LH-teszt darabja valami 150 Ft-ra, a terhességi teszté 100 Ft-ra jött ki még tavaly, és 50 db-os kiszerelésben a legolcsóbb.

2273. kislibu (válaszként erre: 2272. - 0bc15d9cef)
2008. szept. 24. 11:22
Köszi szépen, majd megyek veszek egyet és bámulom, amíg bele nem jövök! ;-)
2272. 0bc15d9cef (válaszként erre: 2271. - Kislibu)
2008. szept. 24. 11:19

PG53 fertility tester

kb. 2000 Ft,és akárhányszor használatos

Nekem védőnő ajánlotta, mikor mentem, hogy már nincs a gyerek. Igencsak megoszlanak róa a vélemények, mert nem tök egyértelmű a használata. Kicsi nyálmintát kell tenni a jmikroszkóp üvegére, hagyni megszáradni, és aztán bámulni. Vagy méhnyakváladékot. Fontos, hogy "tiszta" nyál legyen, tehát hogy nem ettél/ittál/mostál fogat előtte, sőt, még megfázás esetén se működik.

Az elve az, hogy peteéréshez közeledve a hormonszint változása miatt a nyál tartlma is változik, és másképp szárad (amorf alakzatok, illetve páfrányos). Kell néhány hét a kitapasztalálásához, szóval akár kezdheted is:)

Vicces, hogy a férjem sokkal jobban "leolvasta", ami látszott és nemértette, hogy én miért nem látom. Szóval ezértis sokan marhaságnak tartják.

[link]

2271. kislibu (válaszként erre: 2267. - 0bc15d9cef)
2008. szept. 24. 11:05
Milyen az az ovulációs mikroszkóp? Én még csak pisilős tesztcsíkot használtam, de az elég drága (5 db kb 2500 Ft) és ha egy héttel hamarabb van PÉ, akkor nekem eszembe se jutott volna, hogy már olyan korán teszteljek, és biztos lemaradtam volna róla. Bár nekem eddig szabályos volt a ciklusom, és mindig a közepén volt itt a nagy pillanat.
2270. kislibu (válaszként erre: 2269. - 0bc15d9cef)
2008. szept. 24. 11:02

Aranyos vagy, köszi az állás ajánlatot, de valóban az kicsit messze lenne (itt is van Klinika :-))


Egyébként itt is találtam már olyan hirdetést, ahol konkrétan angol-matek tanárt kerestek, és még csak vissza se jeleztek... Gondolom, olyan sok ilyen szakpárosítású ember rohangál az utcán, hogy rögtön találtak valakit! Ez azért felháborító, hogy ilyen komolyak a hirdetések - szerintem a legtöbbre már meg is van az ember, csak kötelező nekik meghirdetni...

2269. 0bc15d9cef (válaszként erre: 2268. - 0bc15d9cef)
2008. szept. 24. 10:54

Ja, debreceni vagy.

Csak mert valamikor klinikák közeli állást emlegettél, és naná, hogy a pestiekre asszociáltam. Hiába, csak egy éve vagyok váci.

2008. szept. 24. 10:53

Kislibu!

Tegnap Népszabadságban láttam egy hirdetést, hogy XVIII.kerületi általános iskolába angol tanárt és angol tanítót keresnek. Ha ilyenkor, biztos me vannak szorulva... Érdekel?

2267. 0bc15d9cef (válaszként erre: 2261. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 24. 10:52

Egyetértek kislibuval.Csak nehéz várni...

Bagoly mondja verébenk, mert persze én is hamarabb teszteltem vagy 5 nappal. Mert vagy egy héttel hamarabb volt peteérésem (ovulációs mikroszkóppal néztem), és vagy három napig olyan volt mintha meg akart volanjönni, és amúgy meg nem szoktam nagyon érezni, inkább csak amikor már megjött, főleg nem ennyi ideig. Nekem ott volt a 2.csíkocska.

Tegnapi para után etére visszajött a mellfeszülés. Legközelebb nem parázom. Legalábbis nem emiatt. A köhögésnek most se örül a hasam. Remélem csak ezért érzem.

2266. kislibu (válaszként erre: 2261. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 24. 10:28

Nálam a terhességeim alatt már a mensi előtt éreztem valami furcsát a méhemnél, de az is igaz, hogy éreztem ilyeneket akkor is, amikor épp megjönni készült és nem volt baba a dologban.


Szerintem próbálj meg türelemmel lenni, és ne tesztelj, csak maximum a várt menstruáció időpontjában, mert ha pozitív eredményt kapsz hamarabb, aztán meg elmúlnak a tünetek és később pl negatív lesz a teszt, akkor lehet, hogy nem tudott beágyazódni a baba, de ha nem tudsz róla, akkor nem is idegesíted magad emiatt. Ha meg ott van egy erős embrió, akkor az ott is marad, és ki tudod mutatni pár nappal később is.

2265. kislibu (válaszként erre: 2263. - KissMe)
2008. szept. 24. 10:23
Hát, igen, ez a legrosszabb, hogy senki sem tud semmi pontosat mondani, és a méhlepényemmel nem sokat tudok kezdeni kívülről. A legtöbb az egészséges életmód, amit tehetek érte. Remélem, csak azért használódott el hamar, mert ketten voltak a babák, és nem azért, mert genetikailag hajlamos vagyok erre...
2264. kislibu (válaszként erre: 2262. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 24. 10:21

Becsüllek azért, hogy nem adtad fel ennyi sikertelenség után sem! De hát máshogy nem megy!


Jó, hogy meghallgatjátok a szomorúságom is, de innen legalább már csak jobb jöhet, és remélem, lesz valami jó is, amiről írhatok.


Egyébként tegnap beszéltem telefonon a dokimmal, akit majd szeretnék megkérni a kivizsgálásokra (ő vezette le a "szülést" 2,5 hete nálam), és azt mondta, hogy várjam meg a 6 hetet, és aztán érdemes lesz majd belekezdeni az utánajárásba.


Kíváncsi vagyok, mikor fog megjönni: eddig az előző esetekben 5 hétre volt vérzésem, de lehet, hogy ez most később jön. Nektek hogy volt?

2263. KissMe (válaszként erre: 2258. - Kislibu)
2008. szept. 23. 18:56

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen híreket kaptál!

Egyébként egy nagyon kedves barátnőmnek is hasonlót mondtak, miután a 28. héten meg kellett születnie a kisbabájának (aki amúgy most már egészséges nagy-baba). Pedig a barátnőm sem dohányzik, nem is idős, még 30 alatt van, és teljesen egészségesen él, túlsúlya sincs. A hivatalos papírjaira majdnem ugyanazt írták, mint neked, de az orvosa szerint nem tudják pontosan, hogy mi volt a koraszülés oka. Úgyhogy szerintem ne ijedj meg, de az nem fog ártani, ha vigyázol magadra, és fogysz. De nem hiszem, hogy ez volt a fő ok...

2008. szept. 23. 13:37

Kislibu!


Folyamatosan olvaslak.

Nyugodtan írd ki a fórumra a fájdalmad, hiszen ezért van.

Mindenki megért, hiszen átestünk hasonló dolgokon.

Borzasztó ami veled történt, de bízzunk benne, hogy hamarosan, mindenért kárpótolva leszel.

Nagyon erős vagy, ezért nagyon becsüllek.


Én ilyen idősen, bizonyítottan egészséges babákat nem vesztettem el.

Egy 14 hetes babóm volt a legidősebb, de szörnyű volt, mert én is éreztem már a mozgását, meg pocakom is volt.

Szóval, minden jótt neked!


Én 9 vetélés után is még reménykedek!!!!

2008. szept. 23. 13:35

Ezeket egy másik fórumra írtam 1-1nap késéssel.

Mi a véleményetek? Tapasztalatok? Veletek hogy volt?


Szóval, a számítások szerint, 25. napon csináltam a tesztet, tehát még 5 nappal, a várható menzim előtt.

Igazából, nem nagyon reménykedtem benne, hogy bármit is mutat, csak elég csalhatatlan jelek kezdtek jelentkezni, és mivel volt egy tesztem, gondoltam pisilek. :)

A múlt héten, az éjszakai 9-10 óra alvásom után is, még délután is lepihentem aludni 2-3 órákra.

Egyik nap, 3 órai ébrenlét után, húztam a lóbőrt még 6 órán keresztül, és utána is alig bírtam felkelni.

Egyik éjszaka, arra ébredtem, hogy borzasztó hányingerem van. A fejem nagyon sokat fáj, és szúrkálgat is a méhemnél.

Na és a pisi. Hát nem vagyok egy nagy pisilős, és a napi 2 helyett, 6-7-szer járok el.

Enni sokat eszem, és megkívánok is dolgokat, de nálam ez gyakori. Ja, és a melleim, meg kiesnek a melltartóból, de szó szerint, mondjuk, ez lehet más miatt is. Most volt nemrégen mellműtétem, és lehet, hogy mostanában változott még a formája, és azért van ez a kiesik dolog.



Igazából, viszont ebben a hónapban érdekelt legkevésbé, hogy hogy van peteérés, meg mi merre. Csak úgy zajlottak a dolgok, nem is kufircoltunk, mint a nyulak.

Sajnos sok leírt tünetem, jelentkezik a menzi előtt is, de ennyivel előtte, mint ahogy most, hogy már 1 hete vannak, nem szokott.

Max. 3-4 nappal a mensi előtt.

A melles dolgot szóval nem igazából tudom, mert még nem barátkoztam meg az új melleimmel, nem ismerem eléggé őket. :d

Viszont ami fura, hogy nem egyfolytában vannak a tünetek. A fáradtság, kezd alábbhagyni, talán túl pihentem magam. A pisilés se olyan durva, mint múlt héten. A hasam alját, állandóan fogdosom, hogy kemény-e, és nézem a tükörben(nekem a 2. -al nagyon hamar látszott a poci, meg a későbbi elvesztett terhességeimnél is, már 4-5 hetesen, érdekes volt a hasam formája, alul. )

Ja, és rosszul létem, azóta se volt. :(


Hát, elég kétesélyes.

Írhatnék oldalakat, de csak a türelem oldja meg a helyzetet. Ha ott van a babó, remélem ott is marad 9 hónapig, ha meg nincs ott, kár a szóért. :(

2260. csillus78.06.27 (válaszként erre: 2259. - 0bc15d9cef)
2008. szept. 23. 13:32

Szia jud.a!


Olvasom a fórumot folyamatosan, és együtt érzek azokkal, akik elvesztették a babájukat, és drzukkolok azoknak, akik megint várják.

Én is leírtam már itt a történetem.

Nos, én most pont a reménykedésben vagyok, hogy 9 baba elvesztése után, talán most megint....

Igazából, még 2 vagy 4 nappal vagyok menzi előtt. 30.32. napra jön meg.

Viszont, annyi tünetem volt, hogy csináltam egy tesztet szombaton. Tudom, jó korai, és sajnos nega is lett. 2 óra múlva ránéztem, akkor is nega volt úgy láttam, aztán hétfő reggel, mikor ki akartam dobni, megint vetettem rá egy pillantást és ott volt rajta egy nagyon halvány 2. csík.

Járt már így valaki, akinek jó lett a vége?

Habárr tudom, 5 perc után, már nem értékelhető biztosan a teszt.

Szóval, sok tünetem volt, de sajna, nagyon változóak az erősségeik. most pár napja olyan, mintha az egyik sem lenne.

Habár tegnap a szokásos éjfél 1 helyet, már 9-kor ágyban voltam, és 10 kor aludtam, és férjemnek köszönhetően, ma délig ágyban voltam, és aludtam.


Nagyon drukkolok, hogy veled minden rendben legyen. Egyébkéntr, ha hanyat fekszel, akkor egy kis dudorod van már a hasad aljánál? Vagy kemény, vagy érezni lehet valami változást a szokásoshoz képest?

Nekem olyan furi a hasam, ha normál állapotban állok. Olyan érdekesen gömbölyödik alulról, de én amúgy egy sovány típus vagyok.

2259. 0bc15d9cef (válaszként erre: 2258. - Kislibu)
2008. szept. 23. 10:34

Helyes kislibu!!! Csak így tovább! Még lehet biciklizni, később járhatsz úszni. Nővéremék tollasozni járnak, a páros programnak se rossz:)


Én még taknyolok, fekszem és most parázom ezerrel, mert fáj a hasam, olyan mintha egy kő lenne a helyén, a többi terhességi tünet meg sehol...ááááááááááááááááááá

2258. kislibu
2008. szept. 22. 23:33
Még egy kis infót kaptam: a leletemet megnézettem az unokatesómmal, aki orvos, és azt mondta, hogy a méhlepényről azt írták, hogy egyes helyeken az elöregedés jeleit mutatta, és kezdett elhalni. Ez ikerterhességnél, túlsúlynál, cukorbetegségnél, dohányzásnál ésmagas vérnyomásnál gyakoribb. Sosem dohányoztam, nem vagyok cukorbeteg, de van egy kis túlsúlyom, és lehet, hogy ez volt az oka az egésznek. Most kicsit aggódom, hogy mit lehet ez ellen tenni, hogy ne történjen ez meg még egyszer, de azt hiszem, a legtöbb az, ha egészségesebben élek mostantól és megpróbálok egy kicsit fogyni és sokat mozogni, mielőtt újra teherbe esek.
2257. kislibu
2008. szept. 22. 22:10
Képzeljétek! Ma voltunk a szövettani eredményekért. Valószínűleg mind a két baba teljesen egészséges volt, semmi rendellenességet nem találtak rajtuk. Viszont egy méhlepényt említettek, így szerintem egypetéjűek lettek volna, és ennek sokkal nagyobb a rizikója. De miért pont mindig én vagyok abban a bizonyos százalékban, ahol gond van??? Az ülőmagasságuk már 16 és 18 cm volt... Bevallom, elsírtam magam, amikor elolvastam a leletet. Nem akarok itt mindig depizni, csak nehéz volt ezeket a szavakat olvasni azokról a cseppségekről, akik majd 6 hónapig a pocakomban voltak...
2256. kislibu (válaszként erre: 2255. - KissMe)
2008. szept. 22. 22:07

Jaj, ez nagyon jó! Irigyellek, hogy már itt tartasz!


Nálam az egyik baba nem szerette az UH-t, mindig elbújt előle, és csak a vizsgálat végén kezdett el ficánkolni, a másik viszont már az elejétől mindig mozgott, nem zavartatta magát egyáltalán. Ez baba függő.

2255. KissMe
2008. szept. 22. 21:58

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy csak ilyen későn jövök.

Az ultrahangon minden rendben volt, a baba a korának megfelelően fejlődik. A doki jó alaposan megnézte mindenét, azt mondta, nem Down-kóros, az ülőmagassága 60 mm, a fejkörfogata 25 mm. Jó 10-15 percig nézegettük, közben felébresztettük a drágámat, utána izgett-mozgott, forgott, el akart bújni az ultrahang elől. Ez tényleg igaz, megérzi, és kerüli a vizsgálófejet. Tök érdekes!

A páromat sikerült rávenne, hogy jöjjön be, és nézze meg a vizsgálatot. Hát, tisztára meg volt hatódva!

Fizettünk 5000 Ft-ot, de korrekt vizsgálatot, emberi bánásmódot kaptunk. Nekem megérte!

2254. 0bc15d9cef (válaszként erre: 2253. - Kislibu)
2008. szept. 22. 11:48

OK, köszi :)

Bár az még olyan messzi...

2253. kislibu (válaszként erre: 2252. - 0bc15d9cef)
2008. szept. 22. 10:42

Gyógyulj meg! Nyáron én is annyit köhögtem az allergia miatt, hogy mindig attól féltem, ettől valami bajuk lesz a babáknak. De ettől nem lett. Azt pedig jól teszed, ha fekszel, legalább élvezd ki, hogy most otthon maradhatsz.


Én egyébként a helyedben akkor is óvatos maradnék, és mennék a dokihoz rendszeresen, ha megteheted anyagilag, mikor eléred az előző terhességednél elért kort. Én pl. az előzőnél 12 hetesen vetéltem el, most meg 21 hetesen, és ha nem nyugszok meg annyira és jobban odafigyelek, akkor lehet, hogy megnézettem volna magam a 12. hét után is többször, és akkor... De erről kár már beszélni is, csak azt akartam mondani, hogy utána is oda kell figyelni magatokra.

2008. szept. 22. 09:50

Sziasztok, lányok!

Engem most a doki 4. hét helyett eleve 3. hétre hívott vissza, utána pedig 2 hetente, amíg el nem érjük a múltkori kort (15 hét). (ez persze magánban, de bánja kánya)

Most itthon fekszem (laptop mellettem), mert nagyon megfáztam. Kiszakad a hasam, úgy köhögök. Remélem ez bentről nem olyan vészes... Ha nem lennék kismama, mentem volna dolgozni, bár ennyire nm szoktam köhögni.

Andi! Nagyonhajrá!

2251. KissMe (válaszként erre: 2247. - Kiandi)
2008. szept. 22. 09:22

Szia Andi!

Nagyon drukkolok neked, és kívánom, hogy a babád ott legyen, ahol lennie kell!

Én pedig igyekszem jól viselkedni! :)

2250. KissMe (válaszként erre: 2248. - Kislibu)
2008. szept. 22. 09:21

Szia!

Tulajdonképpen nem félek az UH-tól, csak mindig azt hallom, hogy a babának nem jó, és érzi, hogy mi történik, elbújik az ultrahang elől, stb. Persze, egy pár perces ránézés nem ugyanaz, mint egy félórás mozi. Ma tényleg csak egy pillantást szeretnék vetni rá...

A saját orvosom két hete megvizsgált, egy másik pedig egy hónapja, és olyan óvatosak voltak, hogy nem éreztem semmit. Akkor mondták, hogy a méhszáj zárt, rendben van, de ultrahangon eddig még egyszer sem szóltak miatta. Legközelebb megkérdezem.

Köszönöm a sok tanácsot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook