Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azokat várom eszmecserére, akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van, gyógyszert szednek, és akármit csinálnak nem tudnak fogyni fórum

Azokat várom eszmecserére, akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van, gyógyszert szednek, és akármit csinálnak nem tudnak fogyni (beszélgetős fórum)


129. lizimizi (válaszként erre: 125. - Ildi7)
2009. okt. 30. 12:56

Szia! Nálam pont 1 éve állapították meg, h a pm-em működése végérvényesen leállt, vmi lezajlott és észre nem vett gyulladás miatt és nekem is gyogyit kell szednem életem végéig. A bibi az, h 7 évvel a pm leállásom előtt szintén volt egy gyulladása pm-emnek,ami szintén észrevétlen volt, de akkor nem foglalkoztak velem, így 7 év múlva meg is lett a következménye. Köszi magyar egészségügy...

Én 3 év alatt 20 kilót híztam miatta...

1 éve szedem a gyogyit, amitől a vérem szerint tökéletes a pm szintem, de a súlyom folyamatosan megy felfelé, ezért mindig emelik a gyogyi adag szintet, de ez se segít.

Sok diétát kipróbáltam az elmúlt 1 évben, csak néhányat említenék: atkins diéta-lement vele 4 kiló,ami 1 hónap múlva vissza is jött; fehérjés turmixpor, ezzel 6 kiló ment le, ami 5 hónap múlva jött vissza. Futás, 3 hónapig minden este, egy kiló se ment le. Rubint Réka és Bíró Ica dvd-k, egy kiló se ment le, sőt a nyakam úgy meghúztam,h 2 hétig nem tudtam balra fordítani a fejem.

Jelenleg étvágycsökkentőt szedek 1 hónapja, ezzel 5-6 kiló ment le, de ruhaméretem nem csökkent... változást nem látok magamon.

Tehát próbálkozás volt bőven és kezdek belefáradni... és elég gáz az,h 24 évesen csak szomorúan nézem a kirakatokat, h milyen csinos ruhákat tudtam hordani 3-4 éve... ma meg szégyellem a testem és hiába teszek ellene, nem megy semmi... :(

Bár gondolom vannak kivételek, akiknek sikerült, de én nem tartozom közéjük...

2009. okt. 30. 11:18
valami = valaki
127. Chrissy28 (válaszként erre: 125. - Ildi7)
2009. okt. 30. 11:17

Szia! Sajnos ilyen 'rekordok' mindannyiunknal vannak. Le a kalappal ha valami ilyen kitartoan tudja ezt csinalni pajzsmirigy alulmukodes mellett. Ezen a forumon elhangzott egy par otlet a fogyassal kapcsolatban, hat remeljuk, hogy mindannyian sikerrel jarunk majd.

Ha autoimmun akkor valoszinu oroklodott. Megneztek az anti tpo-t nalad?

126. 598903fd9a (válaszként erre: 125. - Ildi7)
2009. okt. 29. 21:39

Szia

Sajnos sokan szenvedünk.....

A fogyás nagyon nehéz, én heti 3-4 szer edzek, kalóriát figyelem, és vánszorog.Most elkezdtem egy gyógyit szedni, nem tudom egyenlőre, hogy hatásos lesz e.

A betegségről itt nagyon sok mindent megtudhatsz, ez csak az egyik ilyen lap,de sok van még ha rákeresel a neten: pajzsmirigy.lap.hu

125. ildi7
2009. okt. 29. 21:09
Sziasztok!Én ma voltam pajzsm.dokinál,hát mit mondjak nem lettem okosabb.3 hónapja szedem a gyógyszert alulműködésre a véreredményem most elfogatható,de az okáról amiért alulműködik a pm csak annyit tudok,hogy gyulladásos autóimmunbetegség miatt van.Ma megkérdeztem,hogy mitől alakulhatott ki,az volt a válasz,hogy életem végéig szednem kell a bogyót.Nem tud valaki többet erről a betegségről?????Megköszönném Ja és 3 hónapja diétázok 1200-1400kcal eszem és kemény 2 kiló ment le!!!Mit szóltok? Én tartom a negatív rekerdot!
124. e787536870 (válaszként erre: 122. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 29. 19:13
Igen, szerintem is az lehetett.
2009. okt. 29. 18:51

Nézitek a B.K.? A dokinőnek Orsinak vannak kidülledve a szemei, és a nyakán is olyan, mintha nagy csomók lennének.

Szerintem neki is van valami hasonló baja...

122. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 121. - E787536870)
2009. okt. 29. 18:34
AZ túlműködés lehetett.
2009. okt. 29. 18:11

Sziasztok!

Én már találkoztam a pm. dokimnál ffi. betegekkel. Sőt olyan pasit is láttam ott akinek mind a két szeme teljesen kidülledt. Szörnyű és ijesztő látvány volt.

120. Chrissy28 (válaszként erre: 119. - Ágicababa)
2009. okt. 29. 13:26
Megertem. En is feltem a ferjem. Ki foz nalatok?
2009. okt. 29. 12:28

Mint közös program? Nem tud úszni, sajnos én is tanulok csak...meg hát az anyagilag sem megoldható egyelőre...nagyon drága az uszibérlet.

Ő focizni jár el, de az is inkább ilyen ökörködés a haverokkal:) én itthon bőven elege tornázok egyedül, ő viszont nem tud fogyni...magát elfogadja így, én viszont nem maradok miatta kövér, mert bántja az önérzetét. Csak az a rossz ebben, hogy nemcsak esztétikailag zavarja az embert a kövérség, féltem az ő egészségét is

2009. okt. 29. 12:21
Es pl az uszas?
2009. okt. 29. 12:12
egyáltalán nem...sajnos nem eszi a diétás kajákat, csak a hyagyományos módon készült dolgokat és nem tud lemondani semmiről, mértéket sem képes tartani. A futásra pedig kerek perec kijelentette, hogy azért sem futhatunk együtt, mert ő egyedül szeret a saját tempójában én pedig ne is álmodjak arról, hogy egyedül elenged a sötétben...szóval érdekesen áll a dolgokhoz
2009. okt. 29. 09:35

En errol azt olvastam, hogy egy pasiknak akkor kell megijednie mikor a felesege fogyozik es kiszokitetti a hajat.. :-)

Akkor a tied is nagyon szeret teged, fuggetlenul a testsulyodtol! Ez nagyon jo! Akkor talan o is partnered abban hogy mit esztek, es esetleg tudtok is egyutt mozogni.

2009. okt. 29. 09:04
Persze elhiszem, az én párom nem betegség miatt hízott meg, de mikor látta, hogy fogyok, rögtön elkezdett aggódni, hogy csak azért csinálom, mert el akarom hagyni...ha ilyet tennék, biztos nem azért, mert pocakkal nem tetszik...dinnye az én párom:D
114. Chrissy28 (válaszként erre: 113. - Ágicababa)
2009. okt. 29. 08:49

Az enyemet zavarja, foleg mikor az egesz csalad megjegyzi, hogy hizott..

Igen, a pajzsmirigybetegseg fokent noi betegseg, es noi vonalon oroklodhet. Neki a nagymamaja volt pajzsmirigyes (az enyem is) es most a nagynenje es o. Csak neki tulmukodese volt.

Nekem egyebkent o igy is tokeletes :-)

2009. okt. 28. 21:56
Érdekes, még nem halottam férfi pajzsmirigybetegről,,,nekem ez új, azt hittem ez tipikus női betegség:) Hát mondjuk szerintem egy férfi jobban megemészti, ha meghízik, nem? Legalábbis a férjem nem csinál belőle lelki problémát, azt gondolja, ő így is tökéletes:) Kis egoista:)
2009. okt. 28. 16:53
O egyebkent 90-rol ment fel 115 kilora. (Szerencsere 190 cm,de megis!)
2009. okt. 28. 16:51

Sziasztok!

A ferjemnek is eloszor tulmukodo pajzsmirigye volt, es o is kb 30-t fogyott, pedig addig normalis volt a testsulya. Aztan mivel a tulmukodo pajzsmirigy veszelyes volt az egeszsegere, kapott radioaktiv jodiumot, hogy fekezzek a mukodeset, amitol viszont teljesen leallt a pajzsmirigy mukodese. Es mivel babat szeretnenk, elhagyta a dohanyzast is. Szegeny, ugyanugy mint mi kuzdi a kilokat es a megjegyzeseket. Egyutt jarunk sportolni, es vigyazunk, hogy mit eszunk, de hiaba. Szerencsere szeretjuk egymast vekonyan es dundin is.

Egyebkent enni meg kell tenyleg, mert ha nem esztek akkor a szervezet 'tartalekolni' fog.

2009. okt. 28. 15:02

nah, nekem az étvágyammal nincs baj, szinte csak délelőtt vagyok éhes. Én ott rontom el, hogy eszek akkor is, ha nem vagyok egyáltalán éhes. Illetve eddig így volt. De már 3 és fél hónapja tudom magam fékezni.



Azt mondják a dokik, hogy az alulműk. jobban kezelhető mint a túl, úgyhogy örüljek neki:) hurrá, alulműködik nekem:D

Amúgy meg én sosem voltam (mármint felnőtt koromban, vagy kamaszként) 50 kiló....mindíg 60-70 közt voltam:( sajnos. És most sem hiszem, hogy yzámomra kedvező lenne, bár ha tudok fogyni addig:) nagyon boldog lennék:)

2009. okt. 26. 09:08

Hát igen, jobban örülnék túlmüködésnek:)


20 éves voltam mikor elkezdtem egyszercsak fogyni, meg persze volt hajhullásom is.

Mindenféle vizsgálaton voltam, mire a legvégén a háziorvosom rámnézett és azt mondta, nagy a pajzsmirigyem, vizsgálat,kiderült, hogy túlmüködés,kaptam gyógyit,talán 3 hónapig szedtem és ennyi.Nem is nagyon emlékszem már, csak arra, hogy akkoriban 58kg voltam, és hirtelen lettem vagy 54 kg!

Hát most kiegyeznék egy kis túlmüködéssel:)


A bogyó? teljese mértékben elveszi az étvágyam, de azért eszek, de majdhogynem undorral.

De a legjobban az tetszik benne, hogy nem csak az étvágyam veszi el, hanem egyáltalán eszembe se jut a kaja!!!

2009. okt. 26. 08:29

kísérletezni kell, sajnos nem vagyunk egyszerű esetek :):(


Amúgy is olvsatam, hogy ez a kalóriaszámolás is csak bizonyos ideig hatásos, mert az anyagcsere átáll és már 1200nál sem fog fogyni a diétázó...de nagyon sokan csinálják hónapok óta és szép eredményeket érnek el, akkor kell, hogy hatásos legyen nekünk is!!! Csak bízni kell. És milyen a bogyód? Olvastam, hogy elveszi az étvágyad...

107. 598903fd9a (válaszként erre: 106. - Ágicababa)
2009. okt. 26. 07:41

Hónapok óta azt csinálom, és a terhesség alatt amit felszedtem az szépen le is ment.

De ahogy oda értam a büvös 82 kg-hoz megtorpant.

Hát én mikor 1000, vagy az alatti kalóriát eszem, azt vettem észre, hogy nem fogyok.Ha meg van az 1200-1300 akkor megy le pár deka:) érdekes.

Viszont ugye ha nem kapja meg a szervezet azt amire szüksége van kalóriába, akkor betartalékol, mondván, hogy éhezel.És akkor meg azért nem fogysz, legalábbis én magamon ezt vettem észre.

Tegnap hogy többet ettem, mint szoktam és a ch is megugrott, megmondom őszintén ma reggel ráálltam a mérlegre (pedig szerdán akartam csak:), és kevesebb vagyok:)

Na majd meglátjuk...

2009. okt. 26. 07:02

tényleg nem tudom én sem a tuti receptet. De ha én a kalóriaszámolással lefogyok, akkor szerintem mindenki le tud, próbáltad már?

Amúgy kísérletezgetni kell azzal is, mert ha keveset eszel, akkor akár hízhatsz is, mivel raktározásra áll át a szervezet. Nekem sok napi 1200 kcal, most 1000 kcalt eszek, úgy tűnik ez jó....

105. Ágicababa (válaszként erre: 104. - 598903fd9a)
2009. okt. 26. 06:59
nekem nem kellett 2 év, én kb. 3 hó alatt híztam 12-t:(
2009. okt. 25. 20:25

No eddig annyival tisztában voltam, hogy a P.M. alulműködés lelassitja ugye az anyagcserét, ezért hizunk, stb...

De azon sokat rágodók mostanában, hogy oké, ez eddig tiszta, hogy ezért hiztam 2 év alatt 18 kg-ot mert az a hülye p.m. nem jól müködik és hiába ettem kevesebbet elhiztam.

Na de ha most tornázok, figyelem a kalóriát, szénhidrátot, tizedét nem eszem mint régen, nagy ritkán édessé, még ritkábban cukros üditő, akkor mért nem fogyok?hisz a gyógyszert már több mint 1 éve szedem (állítólag 6 hónap alatt tesz rendet odabent), akkor most mi van???


Na és akkor a következőt találtam a neten böngészve:


- A testsúly növekedésben a bőr alatti kötőszövetekben felhalmozodó és ott megkötődő különleges vízenyő (mixödéma) játszik szerepet.


Ennyi...

Jó lenne találni erre valami megoldást, hogy akkor hogy tudjunk lefogyni mi is!!!

2009. okt. 24. 08:27

arra én is kíváncsi vagyok:)

tegnap előkerestem a kismama füzetkémet vagy mi az...és nem jól emlékeztem, már első terhességemet 80 kilóval kezdtem. Szóval az összes súlyt, ami utána jött, a pm-nek köszönhetem. Még 9 kiló, és olyan leszek, mint 7 évvel ezelőtt:)


Nekem a 90 napos diétára azt mondta a dietetikus, hogy felejtsem el gyorsan, mert káros is lehet. De látod, ennek ellenére van akinek bejön:)


Mondjuk titkos azt írta, hogy minden nap tornázott is. Remélem nem bánja, hogy leírom amit írt nekem.

102. 598903fd9a (válaszként erre: 101. - Ágicababa)
2009. okt. 23. 20:52

Ezen a néven keressem, hogy titkos?

Én tavaly próbáltam a 90 napost, 35 napig csináltam 3 kg ha lement.Besokaltam...

Én a level diétával tudtam lefogyni 6 kg-ot 15 nap alatt.

Akkor még ment egy kicsit a fogyás úgy látszik, mert nemrég megcsináltam megint, igaz, hogy csak 5 napost és mondhatom, hogy szinte semmi nem ment le, ami le is ment az viz.

Én most nem mérem magam szerdáig, akkor lesz egy hete hogy szedem a gyógyit kivi leszek elindul e?

101. Ágicababa (válaszként erre: 92. - 598903fd9a)
2009. okt. 23. 20:19
A kalóriaszámolós fórumon írt nekem titkos, nézéttek meg, állatira jól lefogyott ezzel a betegséggel:) szétválsztó diétát csinálta, nagyon szuper. És most a héten nekem is megvolt az egy kiló minusz:) hókuszpókusz nélkül:):):):)
2009. okt. 23. 14:53

Hátha ez segít egy kicsit!

[link]

Sok jótanács.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook