Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azokat várom eszmecserére, akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van, gyógyszert szednek, és akármit csinálnak nem tudnak fogyni fórum

Azokat várom eszmecserére, akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van, gyógyszert szednek, és akármit csinálnak nem tudnak fogyni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
39. Chrissy28 (válaszként erre: 38. - Csillagocska)
2009. okt. 19. 13:22

Szia! En is Hashimotosok klubjaba tartozom.

Ahogy en tudom, az anti tpo-t azert csak egyszer nezik meg, mert abbol allapitjak meg a Hashimoto jelenletet, plusz ebbol allapitjak meg azt, hogy mennyire aktiv a betegseg. Az enyem jelenleg ezrekben meretik, tehat nagyon aktiv stadiumban van. A legtobb orvos nem ellenorzi hogy van-e meg Hashimoto mert ez sajnos nem mulik el, es a TSH-bol a tobbi mar kiderul.

38. csillagocska (válaszként erre: 34. - 598903fd9a)
2009. okt. 19. 13:04
Szia ! Láttam a másik fórumon, felírta a dokid, de jó, remélem használni fog. Arra a novemberi ATPO-ra kíváncsi leszek, mert nekem azt mondta a dokim, hogy azt többször nem kell megnézni, mert az úgyis rossz, ha a tsh nem jó, és nincs jelentősége az értékének. Én már többször kértem nézzék meg újra, de hiába.
37. csillagocska (válaszként erre: 33. - F2ee98befc)
2009. okt. 19. 13:00
Szia ! Nekem a tsh-m 17 volt a legelső alkalommal, amikor gyógyszert kaptam, hát...ez már extrém magas a 0,35-höz képest, de szerintem is mindenképpen keress másik orvost, mert nekem is volt már 5-6 között, s akkor is kellett gyógyszer.
2009. okt. 19. 07:59
Én 2006-ban voltam legutobb pm. dokinál. Azóta kb. 3 havonta csináltatok egy vérvétel vizsgálatot és látom ,hogy jó vagy nem jó az eredményem. A gyógyszert azt mondták életem végéig kell szednem, úgyhogy nem foglalkozok vele különösebben.Nekem nincs időm egész napokat ott ülni a rendelőben.Most nincs semmi panaszom, majd ha megint fulladok talán elmegyek dokihoz.
35. szabot.88 (válaszként erre: 33. - F2ee98befc)
2009. okt. 19. 07:58
Keress másik orvost!!!!!
2009. okt. 19. 07:49

Nekem 4.02 volt a tsh, és rögtön gyógyszert kellett szednem, valószinű a baba miatt, mivel 6 hetes terhes voltam, mikor kiderült.

Csakhogy még mindig szednem kell, már a következő vérvételen jó volt a tsh, és mégis szednem kellett, azt mondták a baba miatt, hogy jól müködjön a p.m.Viszont nekem az aza anti tpo volt nagyon magas, és azt egyszer nézték tavaly szeptemberben, azóta nem.

Most a legutóbbi vérvételem is jó lett, 1.36 a tsh, és novemberben kell mennem megint vérvételre, ahol végre nézik az anti tpo.

Kiváncsi leszek!

Azért az durva, hogy nem kezdték el neked a gyógyszeres kezelést, ilyen p.m. értéknél!

2009. okt. 18. 22:45
szia. velem még nem foglalkozik a doki, mert még nem értem el azt a szintet (6-ot) amikor gyógyszert kell szednem. a tavasszal megállapították, hogy p.m alulműködésem van,azt is leírták a zárójelentésre, hogy hashimotó, azt is látta, hogy nagyon kövér vagyok, és semmitől nem tudok fogyni, állandóan aludnék, ami az egyik tünet, de a doki szerint panasz mentes vagyok. azt hittem, hogy szét robbanok amikor megláttam a zárójelentést. menjek vissza, ha elérem a 6-ot. nekem most 5.9 a tsh. a nyáron nem volt időm foglalkozni vele, de most azon gondolkodok, hogy keresek egy másik orvost. semmit nem eszek már lassan, mellette fizikai munkát végzek, és mégsem tudok fogyni. csak az bosszant, hogy mindig a korai felismerésről beszélnek, de ha valamit időben észrevesznek, akkor azzal meg nem foglalkoznak.
32. csillagocska (válaszként erre: 28. - F2ee98befc)
2009. okt. 18. 21:33
Szia ! nagyon örülök neked, végre egy Hashimotós, te vagy az első, akivel beszélhetek. A gyógyszer Minitectil, egy viszonylag új fogyibogyó, de sajn. 2 hétnél tovább nem bírtam szedni, mert most épp átfordult a pm-em túlműködésre, s emiatt a szivemre rossz hatással volt.
2009. okt. 18. 21:33
ez milyen gyógyszer? fogyókúrás? nem hallottam még róla.
30. 598903fd9a (válaszként erre: 28. - F2ee98befc)
2009. okt. 18. 20:46
minimektil
29. 598903fd9a (válaszként erre: 26. - Csillagocska)
2009. okt. 18. 20:46

Szia


Remélem nekem is felirja, hát ő nem tudja hogy harcolok a kilókkal, de látott terhesen a végén hogy mekkora voltam, aztán látott juniusban, akkor még nagyon-nagy darab voltam, lehet most meglát nem irja fel, mert azért csak 26 kg-ot fogytam, és ő már 82 kg-an ismert meg!Majd holnap kiderül.

28. f2ee98befc (válaszként erre: 26. - Csillagocska)
2009. okt. 18. 20:29
milyen gyógyszert írt fel a dokid? elvesztettem a fonalat :)
2009. okt. 18. 20:17
Az én háziorvosom annyit mondott, hogy egyek feleannyit mint eddig és lefogyok....sokat tud rólam, nem? Pedig állítólag a személyes kapcsolat az orvos és páciens közt meg kell, hogy legyen...hisz hogy gógyít, ha nem ismer. Persze az is lehet, hogy egy boríték láttán megnőne a hajlandósága...magyar eü
26. csillagocska (válaszként erre: 25. - 598903fd9a)
2009. okt. 18. 20:01
Szia ! Nekem a BMI-m is 28, s mégis felírta a körzeti dokim, szerintem ez orvosfüggő, mert ha tudja a körzetid, hogy harcolsz a kilókkal és sokat szenvedsz a diétával, akkor biztosan fel fogja írni. :)
25. 598903fd9a (válaszként erre: 21. - Ágicababa)
2009. okt. 18. 16:54

Szia


Dehogy zavarsz, sőt örülök neked


Hát én se vagyok falánk, igen ez a dühitő ebbe a betegségbe, hogy egy jót eszünk és felugrik pár kiló, viszont igy, hogy betartjuk a kalóriát, alig alig lengünk ki néha, és csak dekák ugrálnak le, mig másnak kilók repkednének:(

Én most 5 hónap alatt ledobtam azt amit a terhességgel felszedtem és most itt toporgok, mint az a bizonyos galamb....

Én is azt mondtam, mikor ajánlgatták többen a gyógyszert, hogy na én aztán nem, ha nem muszáj semmit nem veszek be akármim is fáj, épp elég, hogy több mint 1 éve szedem a p.m. gyógyszert.

De el vagyok keseredve, ugyhogy most már megpróbálnám ezt a minimektilt.

Viszont többektől hallottam, hogy nem fogják nekem felirni, csak nagyon magas (40) BMI-nél irják fel, hát nekem 28 a BMI, dehát tulsúlyos vagyok, ugyhogy nem tudom.

Nekem sincs más ötletem, mert én is tornázok, igaz mégcsak 3 hete, heti 3-4szer RR, figyelek mit eszek, és csak dekák mennek, családom persze lelkesit, meg mondják, hogy milyen "vékony" vagyok, jah 81 kg-os vékonyság, de ez nekem nem jó igy, én nem szeretnék ilyen maradni!!!

24. 598903fd9a (válaszként erre: 20. - F2ee98befc)
2009. okt. 18. 16:49

Szia


Nem semmi, hogy terhesség alatt fogytál!

Hát én ha nem tartanám be a napi 1200-1300 kcal és ennék normálisan ahogy egy normál emberke eszik és ehet, hát tuti, hogy nem 81 kg körül lennék, hanem 90 felett! :(

23. 598903fd9a (válaszként erre: 18. - E787536870)
2009. okt. 18. 16:47

Szia


Semmi baj:)

Lehet kifogom próbálni, van is itthon, beleszagoltam brrrrrrrrrr

22. e787536870 (válaszként erre: 19. - Csillagocska)
2009. okt. 18. 16:21

Szia!

Kapszulát nem próbáltam. Csak a sima kb.200Ft-os levet iszom.Kapszulába csak a barátcserjét szedem.

2009. okt. 18. 15:14

Sziasztok!


Ha pajzsmirigy alulműködésről van szó, nekem is itt a helyem, remélem nem zavarok:)



Már több mint hat éve kezelnek ezzel a fránya betegséggel. Az első fiam születése után kezdődött, és én sem faltam, sőt étvágyam sem igazán volt. mégis híztam hirtelen egy két hónap altt 12 kilót...a többit nem tudom mi okozta, mert nem vagyok falánk. Sosem voltam sovány, 70 kiló körül mozogtam mindíg.



100 kiló voltam július közepén, amikor azt mondtam, hogy vége....azóta fogytam 10 kilót. De az első 6 után nagyon nehezen ment tovább és most is csak vánszorog lefele a súlyom. Pedig a kalóriaszámolással állítólag heti egy kilót kellene fogynom. Tornázom is....nem értem. Elkeserítő dolog ez, de én próbálok erős maradni, még a -20 kilót mindenképp el akarom érni. Gyógyszert én tutira nem akarok szedni a fogáshoz, de ha bármi egyéb ötletetek van, én vevő vagyok.

2009. okt. 18. 13:18
sziasztok, nekem is Hashimoto-m van, egy dekát nem tudok fogyni. ami érdekes volt nálam, hogy a három terhességem alatt nem híztam, hanem fogytam, kb 20 kilót. amint megszülettek, a gyerekek, egy hét múlva megint visszajöttek a leadott kilók. nem tudok fogyni, pedig már mindent megpróbáltam, sőt, inkább hízok. én már csak a változó korban reménykedek, hátha akkor a hormonok is változnak.
19. csillagocska (válaszként erre: 18. - E787536870)
2009. okt. 18. 11:23
Szia ! és az almaecetet kapszulában nem próbáltad még ? Szerinted az is ugyan olyan jó ?
18. e787536870 (válaszként erre: 10. - 598903fd9a)
2009. okt. 18. 10:16

Szia Fogyiza!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem volt eddeig időm.

Az almaecetet reggel és este iszom. 1 dl vízbe 1 evőkanál almaecet. Nem valami jó az íze meg a szaga, de meg lehet szokni.Nekem segít 55-60kg között vagyok általában. A magasságom:168cm.

2009. okt. 18. 09:58
Nyáron fóliában dolgozom, az is sokat segített, talán a gyógyszer is amit a pm-re szedek, na meg Pilates-re tornázok. Egyébként nehéz, mert szeretek enni!:)
16. 598903fd9a (válaszként erre: 15. - Szabot.88)
2009. okt. 18. 09:48

Az nem jó.Én még nem szedtem semmi féle ilyen gyógyit, ugyhogy én nem ezektől hiztam az tuti.

Láttam, hogy azért tavaly óta szépen fogytál, hogy csináltad?

2009. okt. 18. 09:38
Nekem is azt mondták, h valszeg a fogyis szerektől lettem pm beteg. :(
14. 598903fd9a (válaszként erre: 13. - Titokka)
2009. okt. 17. 09:58

Hát én a háziorvosomhoz megyek, nekem nincs endokrinológusom, tavaly az első vérvételnél kegyeskedett 3 percig beszélgetni velem, azóta nem láttam.Én nem kérek hozzá időpontot, mert csak ugy lehet eljutni hozzá, a háziorvosom viszont nagyon klassz doki.Ő is tud annyit, mint ez a másik.

Én nagyon sok pajzsmirigyessel beszéltem és irtak nekem privit is, hogy nekik kifejezetten ajánlották a reductilt, mert hogy helyre hozza a P.M. és fogynak is.

Hát majd kiderül az én dokim melyik gyógyszergyártó céggel van szerződésben:), mert ugye ez erről is szól!

De én nem a reductilt akarom feliratni vele!

2009. okt. 17. 09:37
AZ én endokrinológusom a Reductil szó hallatán a haját tépte, azt mondta, hogy sokan a Reduktiltól lesznek PM betegek. Alulműködésnél kifejezetten tilos használni. Nem tudom igy van-e, de az én orvosom ezt mondta.Szóval óvatosan a Reduktillal.
12. 598903fd9a (válaszként erre: 11. - Csillagocska)
2009. okt. 16. 13:17

Hát ez a durva igen, mi pajzsmirigyesek megszenvedünk minden dekáért, aztán gondol egyet és vissza jön a duplája! :(

Ezzel a minimectillel felizgattál :), elmegyek a házidokimhoz és megkérdezem, hogy felirja e nekem?

A reductil meg a lindaxáról inkább negativ élményeket hallottam, de a minimectilnek utána néztem több a pozitiv élmény.

A szivverésről azt olvastam, hogy csak az elején csinálja ezt.Remélem jól vagy?

Hát ez a 26 kg, ez az amit a terhesség alatt rántottam még magamra, ez 5 hónap alatt lement, diéta, stressz, epekő.

De most ott állok, ahol a terhesség előtt álltam, vagyis ami a pajzsmirigy müve, + 18 kg!

11. csillagocska (válaszként erre: 6. - 598903fd9a)
2009. okt. 16. 11:12
Szia ! A Hasimotó az alulműködés egyik változata, amikor az immunrendszer elpusztítja a pajzsmirigy hormont, amit a szervezeted termel, ezért csak annyi van jelen, amit gyógyszerrel beviszel. Ezért aztán nagyon nehéz beállítani a gyógyszer adagot, mert ha magától termelődik, nyilván tudja a szervezeted mennyire van szükséged, de ha tablettában adagolod a hormont, az egész más, mert mindig ugyanannyit szedsz.Egyébként 3 éve, amikor nekem kiderült, az anti TPO-m nekem is extrém magas volt. Lehet, hogy neked is hasonló bajod van, én is leadtam a 90 napossal három hó alatt 7 kilót, aztán átfordult a pajzsmirigyem, s 1 hónap alatt híztam 8 kilót. A minimectil a körzeti orvos által felírt fogyibogyó, van néhány fórum róla itt a hoxán, de nekem abba kellett hagynom két hét után, mert a szivem nagyon fájt, s valszeg a vérnyomásom is felnyomta, lényeg, hogy a pajzsmirigy gyógyszerrel együtt sok volt, nem bírtam szedni. Te hogyan fogytál 26 kg-ot ?
10. 598903fd9a (válaszként erre: 9. - E787536870)
2009. okt. 16. 08:13

Szia


Megkérdezhetem, hogy hogy használod az almaecetet?Simán csak megiszod?Én régebben próbáltam, de ihatatlan (bár akkor még nem volt p.m. bajom)

A barátcserjének utána nézek, bár most szülés óta, ugy ahogy helyre állt a menzim, időben jön meg, nem tart 7-8 napig, de azért az első 2 nap niagara van.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook