Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azokat várom eszmecserére, akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van, gyógyszert szednek, és akármit csinálnak nem tudnak fogyni fórum

Azokat várom eszmecserére, akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van, gyógyszert szednek, és akármit csinálnak nem tudnak fogyni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2009. nov. 19. 23:00
Gépelésemből úgy ítélem meg, hogy ideje elmennem aludni..
188. Chrissy28 (válaszként erre: 187. - 433384b4bc)
2009. nov. 19. 22:58

Látom te is megjártad a kórházakat! Én ár sokszor gondolom, hogy lehet hogy minden jobban menne velem, ha soha többé nem mennék.. Olyan lehangoló az egész.

Azért jó, hogy kiderült nálad, hogy nem jól szeded! Meg az is letisztázódott hogx mi a legjobb neked.

Úgy látszik ez a gyógyszer dolog mindenkinél más.

Én most a 150 mcg-t szedem, de úgy húzom magam az utóbbi időben.. kiváncsi vagyok 30-án mit mond az orvosom.. én nem/sem vagyok még beállítva.

187. 433384b4bc (válaszként erre: 186. - Chrissy28)
2009. nov. 19. 22:44

Másodvélemény....

Hallod voltam én már annyi orvosnál hogy elegem lett belőlük.Kb.5 éven keresztül vizsgáltak a nőgyógyászok a adjunktustól a professzorokig de semmi.Annyi gyógyszert próbáltak és semmi.

Még a meddőségi központba is mentünk a férjemmel közösen,ahol mesterséges megtermékenyítéssel akarták helyreállítani a mensimet.Szerinted?:)

Úgy másfél éve a háziorvosom az elmondott tünetek alapján küldött vérvételre és nézette meg a TSH-mat. Azóta szedem a gyógyszert.Amúgy ez a gyógyszerszedés is emberfüggő.Nekem kell egy óra mire ehetek utána.A legjobb hogy amikor még csak 50mg-ot kellett szednem, annak a betegtájékoztatójában nem írták hogy reggel éhgyomorra vegyem be és legalább fél óráig ne egyek.Én meg megettem a gyógyszert,amikor eszembe jutott és mindent csináltam ugyanúgy.

Csak amikor legközelebb mentem a vérvételre akkor derült ki hogy nem jól szedem. Most 125mg-nál tartok.

186. Chrissy28 (válaszként erre: 185. - 433384b4bc)
2009. nov. 19. 21:49

És ez már biztos? Mert végülis, pajzsmirigy nem kell hogy korai klimaxhoz vezessen..

A kilok, ja az sokunknál megvan, de amit írsz, az inkább pco-ra jellemző. Próbáltál már egy másodvéleményt?

A fogyásról csak annyit, hogy még csak próbálkozom fórumtársnőnk módszerével (az almaecettel reggel-este), de ennek még csak egy (jó) hete, és változást (még) nem érzek, de ami késik nem múlik.

185. 433384b4bc (válaszként erre: 184. - Chrissy28)
2009. nov. 19. 21:24

Szerintem ez már tiniként megvolt csak akkor még nem jött rá senki.13 évesen jött meg nekem az első,és rögtön rendszertelen volt már utána.

Aztán 19 évesen férjhez mentem és rögtön teherbe is estem.Most 12 éves a fiam,de amióta őt megszültem,nem van mensim.Azt mondják korai klimax.

De biztos vagyok benne,hogy ha hamarabb kiderül a pajzsmirigybetegségem akkor ma nem így nézek ki 105kg-osan,és mensi nélkül.Bár az utóbbi nem is hiányzik.Nagyon jól megvagyok nélküle.

Azt olvastam hogy akik fiúgyermeket szülnek azoknál még rosszabb,mert ugye a hormonok meg ilyenek..

Szóval halmozottan hátrányos helyzetben vagyok :))

184. Chrissy28 (válaszként erre: 183. - 433384b4bc)
2009. nov. 18. 22:35

Szia, van egy uj teoria miszerint este lefekves elott is szedheto. Ujabb kutatasok szerint akkor kisebb adag is eleg. De en ezt nem tapasztaltam. Reggel en mindig probalok pontosan fel ora elteltevel enni, mert ha ezt igy csinalom, akkor jobb az eredmenyem. A csapat azt hiszem most az almaecettel probalkozik, bar a topik eleg csendes az utobbi idoben. 58-as TSH ha az nagyon sok.

Terhessegben jott elo, vagy csak ugy?

2009. nov. 18. 22:23

Sziasztok!

Nekem legutóbb 58 volt a TSH.

Most 125mg L-Thyroxint szedek.Az volt a legjobb hogy amikor kiderült a bajom, (tavaly előtt májusban volt 16) és felírták a bogyót,senki nem mondta hogy éhgyomorra vegyem be és legalább fél óra teljen el,utána ehetek ihatok.Nekem kell egy órát is várni,mert különben hiába szedem.

Amióta szedem a gyógyszert,azóta nem vagyok egyfolytában éhes,nem sokat de fogytam,és több energiám van.

182. e787536870 (válaszként erre: 181. - Chrissy28)
2009. nov. 12. 12:49
Semmi bajom tőle.Különben meg köszike a jelet!
2009. nov. 12. 12:43

Csak nem vagyok biztos, hogy az esti ecetes viz iszogatas jo nekem ejszakara..

timcike0110 te hogy vagy/voltal ezzel?

2009. nov. 11. 21:37

Szia! Hogy vagy?

Én igen, hétfő óta befogott orral szokom ;-)

179. e787536870 (válaszként erre: 178. - Chrissy28)
2009. nov. 11. 17:44

Sziasztok!

Erre én is kíváncsi vagyok Chrissy28 és fogyiza!

Isszátok az almaecetet?

2009. nov. 11. 15:20
Sziasztok! Hogy álltok a fogyival?
177. csillagocska (válaszként erre: 167. - Misz)
2009. nov. 8. 19:59
Ha szopizik a picid, attól is hízhattál, hisz olyankor jobb étvágya van az embernek, de azért nézesd meg a tsh-dat, azt a vérvételből állapítják meg.
176. Panni58 (válaszként erre: 175. - Brigittae)
2009. nov. 8. 19:01

Öt évvel ezelőtt én is nagyon sokat híztam pár hónap alatt, akkor én is, a doktor is azt hitte, azért, mert abbahagytam a cigit. Még csak fel sem merült a pakzsmirigy vizsgálat...

Idén kiderült, hogy akkor kezdődött.

175. Brigittae (válaszként erre: 164. - Panni58)
2009. nov. 8. 18:28
Tünet az volt,csak mindent ráfogtam arra,hogy 3 hónapja szültem.Magas lett a koleszterin szintem,hullik a hajam,fáradt vagyok mindig, izzadok,de fázom, híztam nagyon sokat.Ennyi "csak"
174. Chrissy28 (válaszként erre: 172. - Misz)
2009. nov. 8. 16:58

Szerintem ez jó ötlet.

Remélem azért, hogy nem lesz nehéz a kontrolok megoldása; meg ha a dokinak több napra szüksége van a vizsgálatokhoz, akkor eltudjátok a nagyit hosszabb ideig nálatok látni?

Lehet, hogy egyszerűbb lenne egy jó orvost az ő közelükben keresned.

173. 99279bb06f (válaszként erre: 172. - Misz)
2009. nov. 8. 13:04

Mindent meg lehet oldani, látod!

Ha anyukádra ekkora feladat hárul, akkor bizony egészségesnek kell maradnia! Ettől, hogy rosszul van valószínűleg beállítva a gyógyszere, szenved szegény, és nem tud teljes életet élni, pedig lehet.

(igaz, néha meghalunk kicsit, de megy, igaz lányok? :)))

172. misz
2009. nov. 8. 10:29
Igazatok van. Én már néztem is itt dokit az Anyukámnak, csak az eljutás körülményes. Ugyanis Anyu gondozza a Nagyimat 24 órában és 180km-re laknak. :( De már megígértettem Anyuval, hogy ha most sem engedik be a dokihoz, akkor elhozzuk Őt is meg Nagyit is. A Párom elkíséri Anyut az orvoshoz, én meg vigyázok Nagyira addig.
2009. nov. 8. 10:14

Sziasztok


Bár én tavaly sejtettem már, hogy gáz van a p.m-el, de nem mentem dokihoz.

Viszont amikor a háziorvoshoz mentem, hogy val.szinű babát várok, megcsinálta a vérvételt, és abba biza kérte a p.m. értéket is!

Úgy derült ki, hogy alulmüködök!!!!

170. Chrissy28 (válaszként erre: 168. - Misz)
2009. nov. 8. 00:30

Én a helyedben keresnék neki egy másik dokit.

Egyébként úgy tudom, hogy Debrecenben egy kiváló pajzsmirigy klinika van. Szerintem nézz szét neki, ha időd engedi, és ne hagyd, hogy elhanyagolja magát. Pajzsmirigyesek hajlamosak depisek lenni, és egyfolytában fáradtak, tehát ne hagyd, hogy kezeletlenül elmenjen anyukádon az idő. (Az enyémet is mindig úgy kell elimádkozni egy dokihoz! ;-( )

169. 99279bb06f (válaszként erre: 168. - Misz)
2009. nov. 7. 23:37
Hát elég nagyüzemben megy az un. gyógyítás! Azért nem ártott volna beszélnie a doktorral. Ha nincs jobban, akkor kérjen időpontot, és menjen be az orvoshoz! Nem halálos betegség (ha rendesen szedi a gyógyszereket), de rohadtul megnehezíti a napi életét az embernek, ha valami nem jól működik. Márpedig nála sem működik jól.
168. misz (válaszként erre: 166. - Chrissy28)
2009. nov. 7. 22:45
Eleinte úgy nézett ki, hogy minden oké. De pár hónapja megint nincs jól: fullad, hányingere van. Könyörögtem neki, hogy menjen vissza a dokihoz. De novemberben kellett kontrollra mennie, és nem volt hajlandó előbb. Bár nem tudom most is mi lesz, mert az előző kontrollon nem is találkozott a dokival!!! Az asszisztens adott papírt a vérvételhez, és amikor ment Anyu az eredményért, az asszisztens kiadta az új receptet és hazaküldte.!!
167. misz (válaszként erre: 165. - Csillagocska)
2009. nov. 7. 22:41

Haj-haj! Ez nem jó hír. :(

Azt hiszem kérek egy vérvizsgálatot a házidokitól. Ugyanis 8 éve minden ok nélkül híztam pár hónap alatt 15kg-t. Azt gondoltam eddig, hogy a fogamzásgátló miatt. Bár csak 3 évig szedtem, amikor abbahagytam sem fogytam. 2x próbálkoztam kőkemény diétával és 3 hónap alatt sikerült mindkét alkalommal 5 kg-t fogyni. Igaz, vissza nem híztam, de nem is ment le több egy deka sem.

Most meg 4 hónapja szültem (84kg-mal mentem be, 74 kg-mal jöttem haza) és most híztam 4 kg-ot.

Basszus, csak nem pm-es vagyok én is?!!

166. Chrissy28 (válaszként erre: 163. - Misz)
2009. nov. 7. 22:40

Szia, sajnos én is örököltem a nagymamámtól.

Többnyire női ágon öröklődhet a pm probléma. Érdemes odafigyelni rá.


Remélem, hogy édesanyádnál is sikerül jól beállítani a megfeleő pm hormont.

165. csillagocska (válaszként erre: 163. - Misz)
2009. nov. 7. 21:40
Szia! sajnos én is örököltem,:( a terhesség alatt nem nézik, csak akkor foglalkoznak vele az orvosok, ha van valamilyen tünet, vagy ha te kifejezetten kéred.
164. Panni58 (válaszként erre: 161. - Brigittae)
2009. nov. 7. 21:27

Semmi gáz nincs, alulműködik a pajzsmirigyed. Van rá gyógyszer, pont azt kapod, amit termelned kéne, csak elsőre nehéz eltalálni, hogy mekkora adag kell. 1-3 hónappal a gyógyszer elkezdése után majd megint megnézik, az alapján újra beállítják.

Semmi tünet nem volt? Nem híztál mostanában? Nem lassultál le?

163. misz
2009. nov. 7. 21:15

Sziasztok!

Most bukkantam rátok és végigolvastam az eddigi hozzászólásokat.

Az anyukámnak van pm. alulműködése. Pár éve nagyon fulladt, meg a vérnyomása is vacakolt. Akkor egy teljeskörű kivizsgálás közben derült ki a pm. beállították a gyógyszert és hirtelen fogyott 6 kg-ot. Nagyon megörült, mert Ő is pár hónap alatt szedett fel 20kg-ot és nem találtuk az okát. Reméltük ezután minden szép lesz, de sajna nem. Ahogy Ti is írtátok, visszahízott, pedig nem evett többet. :( Eléggé neki van keseredve, mert az egyéb betegségei miatt mindenképp fogynia kéne, de nem tud.

Ha legközelebb megyek haza viszek almaecetet. Egy próbát megér mindenképp.


A terhesség alatt nézik a pm-t? Van 2 gyerekem, de nem emlékszem. Lehet ezt örökölni?

162. 99279bb06f (válaszként erre: 161. - Brigittae)
2009. nov. 7. 12:34
Ez elég magas, de vannak több százas értékek is (3-400-as), azt is helyre hozzák.
2009. nov. 6. 18:21
Sziasztok!Ma tudtam meg,hogy beteg vagyok 32.55 volt a TSH-m.Tudtok erről valamit?Annyit én is tudok,hogy a normál érték 0.4-4.75 között van.Nagy a gáz?
160. Chrissy28 (válaszként erre: 159. - E787536870)
2009. nov. 4. 23:55

Sziasztok! Hogy vagytok?


;-))

Na, ma nem felejtettem el, megvettem.

Holnap kezdem. Köszi.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook