Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azokat várom eszmecserére, akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van, gyógyszert szednek, és akármit csinálnak nem tudnak fogyni fórum

Azokat várom eszmecserére, akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van, gyógyszert szednek, és akármit csinálnak nem tudnak fogyni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
249. a0c1361e44 (válaszként erre: 247. - Pekkati)
2010. okt. 1. 22:51
1 hónap kell, hogy a közérzeted jobb legyen, majd aztán sorban redeződnek a dolgok. Még a súlyod is helyre jöhet! Antideprenszást ne szedj! A fejed nem hiszem, hogy a gyógyszertől fáj. A gyógyszertől lehet szapora pulzus, émelygés, szédülés.
248. 9bbc382386 (válaszként erre: 247. - Pekkati)
2010. okt. 1. 18:54

Szia!


Antidepit felejtsd el!Jajj...

Mint Írisz is írta,a gyógyszert reggel éhgyomorra kell kevés vízzel beszedni és várni minimum fél órát a reggeli,kávé akármivel.

Szerintem sok a 100-as elsőre,ugyanis ezt szépen lassan kell megemelni.

A tüneteid egyértelműen a pm alulműködésére utalnak.

Amint lemegy a TSH szinted,egyre jobban fogod érezni magad és a hajad ,körmöd,stb is kezd helyrejönni.

Nekem is nagyon sok rossz napom volt,most már több a jó :)

Ha Szendit olvasod,akkor az antidepresszánsokról is olvashatsz!

Szóval nincs a kezedben laborpapír,az nem jó...Jó lenne , ha pontosan tudnád mi mennyi,milyen értékű,hiszen ahhoz lehet viszonyítani és lépni is.

Nem tudod megoldani,elmenni egy endokrinológushoz ott?

247. pekkati
2010. okt. 1. 17:34

Válasz kék irisz 246, és rere 73 hozzászólására.

Sziasztok!


Nem tudom milyen volt a TSH értékem, mert a német doki csak a kezembe nyomta a 100-as L-thyroxint, és annyit mondott hogy reggel vegyem be.


A tüneteim, változatosak, kb két éve felszaladt rám vagy 8 kiló és maradt is, most 65 kg vagyok, iszonyatos hajhullás, ezt a klimaxra fogták, és női hormon tartalmú hajszesszel, vitaminal stb kezelték, nem használt.

Állandósult fáradtságérzet, hőhullámok, töredezett körmök, és szörnyen bedagadt, vizes szem, először arra gondoltam allergiás lettem a szemránckrémre, majd miután többet kipróbáltam, de a dagadt szem maradt, megállapitottam hogy iszonyatos mértékben öregszem.

Koncentrációs nehézségek.


Mennyi idő után lehet érezni a gyógyszer pozitiv hatását? Csak iszonyatos fejfájást és levertséget érzek, egy hete szedem.

Kösz a tippet, megnézem a paleolit tápl

lálkozást.


Ja, és még irt fel a doki kétféle antidepresszánst is.:-)


Szép napot Mindenkinek!

246. a0c1361e44 (válaszként erre: 244. - Pekkati)
2010. szept. 30. 22:29

Szia!

Én is üdvözöllek a klubba, bár nem szivesen!

Az első, hogy ne legyél elkeseredve!!!! Ez a betegség egész jól kezelhető! Hamarosan jobban leszel:))) Mondták, hogy a gyógyszert, hogy kell szedni? Ha nem akkor fontos, hogy beveszed reggel és legalább fél órán át, de inkább tovább ne fogyassz semmit! Mert nem tud beépülni a szervezetedbe, és nem segit!

Én azért vagyok alulműködő, mert kivették a pm-em. Én letroxot szedek. Az étkezésre nem figyelek, de lehet, hogy kellene. Nekem is nagyon hullott a hajam. A harmada kihullott, de nekem jó sok van, igy nem volt zavaró:) Egészen rövidre vágattam. Kb. 2-3 hónap alatt rendeződött, majd újra kinőtt!!!! Tehát attól nem kell félni, hogy nem nő ki újra!!!

Igen, ird le, hogy milyen értékeid voltak, és milyen tüneteid vannak.

Az én TSH-m 83 volt, amikor elkezdtem a gyógyszert szedni. A vérnyomásom ingadozó lett, arra is kellett szednem gyógyszert. De ez már mind a múlté:) Néha hullik a hajam, de nem olyan mértékben már, a vérnyomásomra nem kell gyógyszert szednem, a súlyom is állandó, csak nagyon kevés feleslegem van, jó a fizikai állapotom is, és majdnem mindig jól érzem magam:)

245. 9bbc382386 (válaszként erre: 244. - Pekkati)
2010. szept. 30. 22:14

Szia!

Üdvözöllek a pmalulműködők közt.Kérlek gyere át a pajzsmirigy alulműködők fórumára,vagyunk jó páran.

Milyen lett a TSH értéked?

Rögtön 100-as L-thyroxinnal kezdted a szedést?

Milyen más tüneted van a hajhulláson kívül?

Nekem tavaly derült ki,a TSH 5,7,erre kaptam 25-ös L-thyroxint,majd emelve lett 50-re.Súlyommal nincs gond,a hajam rendeződik,inkább pánikzavarokkal küzdöttem és alvászavarral...

A Szendi Gábornak van a PALEOLIT táplálkozása,kimondottan ajánlja a pm betegeknek,nagyon jó,lassan kezdek átállni arra.Ha az oldalán kicsit utánaolvasgatsz,akkor sokat segíthet a betegséggel kapcsolatban,és a konzilium oldalán Dr.Solymosi Tamás is.

Bármilyen kérdésedre szívesen válaszolunk :)

244. pekkati
2010. szept. 30. 20:33

Sziasztok!

Elégé el vagyok keseredve, egy hete diagnosztizálták nálam az alulműködést. Nálam szinte az összes tünet meg volt. Kaptam L-Thyroxint, a 100-ast, abból kell napi egyet szednem. Ki fog még nőni valaha a hajam? Iszonyatosan megritkult, állandóan sapkát hordok. Megnéztem a gyógyulás útjain hogy miket nem lehet enni, és igy elég könnyű lesz lefogyni, mivel sokminden tiltó listán van, mit lehet enni?


A dolgot neheziti hogy most éppen Németországban dolgozom, s nagyon keveset tudok németül, a dokival nem tudok érdemben kommunikálni.

243. e974230abd (válaszként erre: 239. - Anette33)
2010. ápr. 17. 22:03
gyere a pajzsmirigy alulműködés oldalra/fórumra...ez hülyeségnerk hangzik első blindre...
242. ivi79
2010. ápr. 17. 22:00
én ezt nem venném meg a helyedben(marha drága is), kivéve ha tényleg cukros vagy. inkább keress másik dokit..
241. Anette33 (válaszként erre: 240. - Ivi79)
2010. ápr. 17. 20:15
igen, utánaolvastam, ezért is csodálkozom hogy mindenki "csak" tablettás kezelést kap és semmi szúrás vagy ilyesmi.
240. ivi79
2010. ápr. 16. 23:24

háát ez nem pajzsmirigy gyógyszer sztem:


A BYETTA-injekció 2-es típusú (nem inzulin-függő) diabéteszben (cukorbetegségben) szenvedő felnőttek vércukorszintjét segít megfelelő szinten tartani.

2010. ápr. 16. 22:29

sziasztok.


ma derült ki hogy pm alulműködésem van és megdöbbentett hogy a dokim olyat írt fel amit eddig senki másnál nem olvastam itt.

Byetta 5 nevű injekcióval kell majd lőnöm magam ha megjön a gyogyszertárba a rendelés.

ok elfogadom hogy a doki az orvos... csak furcsállom hogy eddig még egy pm es betegnél sem olvastam ezt a gyógyszert. látom rég nem írtatok ide de azért remélem lesz forgalom

238. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 237. - F952b8e896)
2010. márc. 18. 10:50
Köszönöm.OTL.
2010. márc. 17. 19:01

www.gyogyulásutjai.hu


Itt mindent megtudhattok mik a tiltott ételek, és mik azok amelyeket viszont kell, hogy fogyasszunk.

236. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 235. - F952b8e896)
2010. márc. 17. 14:34
Azt honnan lehet tudni, hogy mit nem szabad enni? Nekem erről nem szóltak. magas a tsh, szedd a bogyót, oszt pá.
2010. márc. 15. 07:51

Sziasztok lányok!

Mint már régebben is írtam, én is szintén pm.alúlműködéses vagyok már 13 éve. Nekem is gondot okoz a hízás, bár az én módszerem eddig nagyon jól bevált.Én az almaecetre esküszöm, nekem ezzel sikerül NEM elhíznom. 170cm magas és 55-60kg között szoktam lenni. Szerintem ez teljesen normális ilyen betegség mellett.Persze van egy pár olyan étel ami tiltott egy pm.alúlműködéses betegnek.Pl:spenót, kelkáposzta....stb. Erre azért oda kell figyelni mert különben feleslegesen szedjük a gyógyit.

2010. márc. 14. 18:18

Sziasztok! Jó hogy megtaláltam ezt a fórumot, már épp akartam egyet nyitni, hasonló címmel, ugyanezzel a lényeggel... :)


Ömm, kezdem az elejétől. 22 éves vagyok, de 4,5 éve szenvedek a pajzsmirígy-problémákkal. Egyszer túlműködök, aztán alulműködök, majd ismét túlműködök. A dokim legutóbb azt mondta, ne is próbálkozzak semmivel, mert csak elrontjuk a pillanatnyi okés állapotomat... 2,5 hónapja vagyok gyógyszer nélkül. De nem szabad sem diétáznom, sem mozognom. A séta és az úszás a max. Úszni most nem tudok eljárni, sétálni meg a hülye latyakos idő miatt nincs kedvem. Nem olyan vészes a helyzet, az összkép nem olyan rossz, csak azt nem szeretem, amit a mérleg mutat. 75kg. Jó lenne ismét lemenni 60-65-re... De így, hogy semmit sem tehetek, meg van kötve a kezem, nem tudom, mitévő legyek...


Tehát 4,5 éve, hogy pajzsmirígy-gondokkal küzdök. 4,5 éve annak, hogy nem lehet olyan az alakom, amilyennek én szeretném, nem tudom úgy formálni, ahogy szeretném, mert minden úgy megy, ahogy a hormonjaim épp állnak. Elég volt. Fiatal vok, a Q életbe, és ha most nem adom le a fölösleges kilóimat, mikor fogom?! Azt mondják, huszonévesen játszva mennek le a kilók. Hja, csak nem annak, aki pajzsmirígyes... És rohadt nehéz lesz, és biztos ismét hiperállapot, esetleg depresszió, sírás lesz a vége, de nem érdekel. Eldöntöttem, mihez fogok kezdeni. Csak előtte konzultálok majd a dokival, és megbeszéljük a részleteket. Valószínűleg majd havonta járok kontrollra, nehogy nagy legyen a baj, és hogy urai legyünk a helyzetnek. Elkezdek diétázni és mozogni. Kezdetben persze semmi drasztikus. Laza diéta, eleinte kevés mozgás, majd fokozatosan áttérek az aerob-jellegű sportra (aerobic, séta-futás az erdőben...). Formába akarom hozni magam. Tudatában vagyok annak, hogy megint minden szar vissza fog jönni, és megint gyógyszert kell majd szednem. De nem hagyom abba. Hosszútávon fogok diétázni (egészségesen, mondom, semmi drasztikus), és a sportot sem hagyom abba. Rohadt nehéz lesz, lemondásokkal fog járni nagyon sok téren, és nagyon lassan fognak lemenni a kilók (kb. 15kg-t mindenképp szeretnék leadni), de ha a szervezetem megszokja, hogy folyamatos terhelésnek van kitéve, a gyógyszeres kezelés előbb-utóbb a helyes mederbe tereli majd a hormonjaimat, és minden a normális lesz majd... Ez a terv. Ez csak elmélet, ugye, mondom, még majd konzultálok a dokimmal előtte. Bár az is lehet, hogy dokit váltok, mert egyszerűen nem létezik, hogy se előre, se hátra ne haladjak a gyógyulásban! Hízok, de nem csinálhatok semmit ellene. Vagy felírja a gyógyszert, aztán vagy emeli, vagy csökkenti az adagot. Ha minden OK (ami csak pár hónapig tart), kiírja a szünetet. Aztán megint előírja, hogy szednem kell. Meddig fog ez így folytatódni?! Semmit nem szabad csinálnom, amitől nekem jobb lehetne, nem szedhetek homeopátiás bogyókat, mert "a természet ne szóljon bele a kémiába", a kezelés állítása szerint értelmét veszítené, ha elkezdenénk homeopátiával foglalkozni... Én nem állíthatom fel saját magamnak a diagnózist, nem lehetek a magam orvosa... Hiányzik ahhoz pár diploma. De ez így nem haladás!!! Ennek sosem lesz vége?!

2010. febr. 16. 11:56

nekem is volt alul működésem.

a legszebb éveimet cseszte el majdnem.

darabig szedtem gyógyszert l- tiroxil..

aztán 1xcsak lefogytam 15-25 kilót.

aztán megint gond volt.

megint bogyó.

azóta jó a vérkép én én is jól vok.

de már n em tudok visszamenni eredeti 65-70 kilómra.


ill csak akkor ha fitnesz terembe járok.

akkor lement.

de epe műtét előtt és után abba kellett hagyni.

most megint kéne csinálnom.

nekem az nagyon jót tett ...hamar mentek le a kilók és nem kell nagy erőfeszítés.


próbáljátok meg.edző személyre szabottan kímélő edzést állít össze. semmi megerőltető nincs benne.

futást én sem bírom pl sokáig de a gyaloglást, bringázást ezek nagyon jók.

232. e7d58500d8 (válaszként erre: 231. - Kék)
2010. febr. 14. 20:51

Sziasztok!

Nekem is ez a problémám, de tudok fogyni!!!!!

5 hónapja diétázok, és eddig 10 kilót fogytam. Vezetek is róla naplót, ha érdekel olvassátok el:)

Nekem a dokim azt mondta, hogy csak akkor tudok fogyni, ha a szénhidrátokat elhagyom. Nagy részt ezt is tettem, és sikerült!

Még, 3 kiló van hátra!

68-ról indultam, most vagyok 55 kiló:)

Sok sikert!

231. Kék
2010. febr. 14. 20:31

Sajnos ugyan ez a bajom nekem is!:((

Euthyroxot szedek,hízok,fázok,hull a hajam és ideges vagyok!

230. Panni58 (válaszként erre: 229. - Daby)
2010. febr. 14. 17:07

Szia!

Nézz be ide is, kicsit nagyobb az aktivitás, és vannak érintettek:

[link]

229. Daby
2010. febr. 14. 16:49

Sziasztok!


Csatlakozni szeretnék:)

És okosságokat megtudni, a pajzsm.alulmüködéssel kapcsolatban.

Szenvedek nagyon, mert leszeretnék fogyni, de nem megy:(

üdv

228. mcleod3 (válaszként erre: 227. - Szabot.88)
2010. jan. 19. 10:10
köszönöm szépen a segítséget!:)
227. szabot.88 (válaszként erre: 226. - Mcleod3)
2010. jan. 19. 10:03
Nézz szét a konzilium pont hu oldalon.
226. mcleod3
2010. jan. 19. 09:59
Sziasztok!Csatlakozhatok hozzátok?Nekem tegnap derült ki,hogy pm alulműködésem van a TSH-m 16 volt.:( Nektek hogy sikerül fogyni a dokim szerint bármit tehetek nem fogok fogyni a tabletta ellenére sem...:(Nekem sem volt mérlegem azért rendeltem egyet.Okosságokat várok tőletek!Előrre is köszönöm.És ha lehet fogyni akkor havonta mennyit?Bár ebben már nem is reménykedem.Nem tudtok valami jó szakembert bp-en?Aki kedves és nagytudású ebben a témában?Ugyanis a háziorvosom akar beállítani erre a hormonpótlóra de én ettől félek egy kicsit nehogy bajt csináljon...inkább szakihoz mennék...Köszi:))
2009. nov. 24. 21:11

Oké szia!

Jó éjszakát!

2009. nov. 24. 21:09
Ok. Én elköszönök,holnap leszek. Szia! :)
223. e7d58500d8 (válaszként erre: 222. - 433384b4bc)
2009. nov. 24. 21:07
Láttam:)
2009. nov. 24. 20:49
Irigyellek .....én nem tornázom túl sokat,de megtaláltam 2 olyan zenét amitől megjön az ember kedve a tornához.Nézd meg a naplómban :)
221. e7d58500d8 (válaszként erre: 220. - 433384b4bc)
2009. nov. 24. 19:35
Képzeld most kaptam egy Réka dvd-t. 4x20 perc iszonyat nehéz, de mellette minden izomcsoportot átmozgat, most 2 napja erre tornázom. Ma szünetet hagyok mert bőven elég a heti 4 edzés.
220. 433384b4bc (válaszként erre: 219. - E7d58500d8)
2009. nov. 24. 19:32
Nekem már évek óta nincs mérlegem.Anyukáméknak van egy nála szoktam magam mérni havonta vagy kéthavonta,onnan tudom hogy 105kg vagyok.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook