Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az utcán lévő gyümölcsfáról bárkinek szabad szüretelni? fórum

Az utcán lévő gyümölcsfáról bárkinek szabad szüretelni? (tudásbázis kérdés)

2014. szept. 10. 22:28
Nem feltétlen az ültette a gyümölcsfát akinek a háza előtt van... de ez részletkérdés, mert nem bizonyítható. Aki nem akarja, hogy szedjenek a fájáról, az ne közterületre ültesse, hanem a kertjébe.
2014. szept. 10. 17:33
Szerintem nem illik más fájáról leszedni a gyümölcsöt. Ahhoz, hogy a gyümölcsfa teremjen gondozni kell- metszeni, permetezni, kiszedni a gazt körötte. Ennek a munkának az ellenértéke a gyümölcs. Az arra járó járókelők ehhez a munkához nem járulnak hozzá, sőt sok esetben rongálják a fa állagát ezért a termésből nem illeti őket részesedés. A lehullott termés feltakarítása szintén a ház tulajdonosának a kötelessége, csak úgy mint a hóeltakarítás ezért arra hivatkozni, hogy úgyis lehullana és az micsoda oktalanság, felesleges.
2014. szept. 9. 16:32
Ha már a tulajdonosa nem szedi le rendszeresen, legalább az utcán járók szedjék össze néha. Tudom nem lehet egész nap őrizni a fát és összeszedni minden lepotyogó gyümölcsöt, de nincs annál gusztustalanabb látvány, mint amikor 3 vödörnyi cseresznye van széttaposva a betonon. A szagról nem is beszélve...
11. Zséka198 (válaszként erre: 8. - 99279bb06f)
2014. szept. 9. 10:22

Oké:)

Nem ez volt a mondandóm lényege:-)

10. pakung
2014. szept. 9. 10:04
nem illik szüretelni, de ha forgalmas az utca , pl főút ilyesmi nem is szüretelnék hisz az autók kipüfögőjéből áramló nehézfémek könnyen megtapdnak a felületén vagy magábaszívja azokat
9. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Rapperswil)
2014. szept. 9. 10:01

Nem illik.

Nálam is hozták a lepedőt, verték le a szedret, tőlem 3 méterre, a kerítés másik oldalán, de még nem is köszöntek - én igen. Aztán többet nem jöttek.

Sőt volt egy férfi, aki ásóval jött, és mire odaértem, már kiásta a virághagymákat - mert szerinte ez közterület.

Ha viszont az, akkor miért büntet az önkormányzat, ha gaz van azon a részen?

Vagyis - az ott lévő gyümölcsfák, virágok ugyan közterületen vannak, de a gondozásuk, nevelésük, termésük a tulajdonosé.

8. 99279bb06f (válaszként erre: 7. - Zséka198)
2014. szept. 9. 09:57

Nagyon bírom, hogy mindenre használjátok ezt az "...el lehet menni..." szöveget!

Nem az az értelme valaminek, ha a szövegkörnyezetből kiveszed, így nevetségessé válsz! :)

Ezt NEM a MAGYAR EMBEREKRE mondta, hanem a MULTIKRA, akik sokallták a magyar adókat, bérleti díjakat...stb.

2014. szept. 9. 07:54
Attól függ, kinek a területén áll a töve, hiszen azé a fa. Ha magánterületen, akkor a kihajló ágak termése is a tulajé. Ha közterületen, akkor a közé, így az enyém is, bárki ültette. Ha én például a szomszéd telkére ültetek egy fát aztán átjárok azzal hogy márpedig ez az enyém és ne nyúljon hozzá, az nonszensz, és jogosan akaszt le nekem egy fülest, mert megpróbáltam korlátozni őt tulajdona igénybevételében, kvázi "meghódítottam" belőle egy darabot. Csakhogy ez utoljára a vadnyugaton működött a senki földjén, itt már nem. Így van ez közterületen is, hódítás ott sincs. Közterületre ami az enyém is bárki csak azzal a tudattal tehet bármit, hogy az bizony a közé lesz, ha tetszik neki ha nem. El lehet menni, akinek nem, Feri bácsi is megmondta:)
2014. szept. 8. 23:50

Nekünk eperfa van, meg mogyoró és szilva az utcán. Nem baj ha pár szemet lekapnak, de amikor csapatostul ideállítanak, a falnak, a fának támasztják a biciklit, cibálják a fát és szedik le a szilvát meg az epret(én azt kifejezetten magamnak ültettem, mert szeretem)azt nem szeretem. Ráadásul jönnek kis kosárkával és szedik össze a mogyorót:D De legalább megkérdené, de nem.

Szerintem nem illik szüretelni, de persze azért 1-2 szem bele fér.

2014. szept. 8. 23:07

Apósom (vidéken) elég sok gyümölcsfát ültetett a ház elé. Valami gyümölcsfaültetési mániája van, a kertet is teleültette már :)

Na lényeg a lényeg, hogy ő mindig azt mondja, őt nem érdekli, ha valaki eszeget róla, de amikor a nemmondomkik odamennek és tördelik az ágakat és vödörszámra szedik, hát, annak nem örül.

2014. szept. 8. 23:04
Mi épp ezért vágtuk ki őket, mert a sok kulturálatlan letörte az ágakat, szétdobálták, még azokat a fákat is megtépték amit a kerítésen keresztül elértek.. mint valami ronda vihar után olyan volt előttünk az utca. Elegünk is lett belőle.
2014. szept. 8. 23:02

Én nem tenném. Pofátlanság szerintem. Szüretelni? :D Pár szemet, ha lekapkodsz, az még oké, de megjelennél vödörrel, létrával? :DD

Egyeztess a tulajjal, nyilván a fa azé, akinek a háza előtt áll.

2014. szept. 8. 23:00

Hmmm, elvileg sztem NEM illik :) Amugy olyat is hallottam mar, hgy a "megengedett" 2 szem. Vhol kifejezetten sajat tulajdonanak tekintik vhol pedig (ahol mi lakunk) becsongettem tavasszal, hgy vennek cseresznyet, de nem engedtek fizetni, szedjek,amennyit akarok.,3 hazzal arrebb leszedtek, de penzert. Szval, ahany ember annyi fele.

Vki orul, ha nem rohad az utcan el az osszes termes, vki meg mondjuk arulna a piacon.

2014. szept. 8. 22:57
Szerintetek az utcán lévő gyümölcsfáról bárkinek szabad szüretelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook