Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tároljam a gyümölcsfa csemetét kiültetésig? fórum

Hogyan tároljam a gyümölcsfa csemetét kiültetésig? (tudásbázis kérdés)


12. nextruha (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2012. nov. 12. 17:19

Azt nem javasolnám!!!Járj utána inkább tavasszal!Egyébként nekem teszkós és obis fáim vannak, gyönyörűen fakadtak is, a 2 éves almafa pedig terem!Igaz csak 2 db almát, nade akkor is......Átlagban 3 év alatt fordul termőre egy fa.Megmaradt az alma, a körte, a szilva, a barack.Ezeket ültettem.


A vödör vízbe áztatás is kiváló ötlet holnapig!

2012. nov. 12. 16:48

kész, egy lavorba engedtem vizet és egy nagy lepedőt beáztattam és beleraktam a lavorba a fát és a gyökere köré tekertem a vizes lepedőt

így be is van tekerve és a lavor alján is van egy kis víz

2012. nov. 12. 16:45
Szerintem állítsd bele vízbe, hogy jól megszívja magát. Keress rá az interneten az ültetés menetére, biztosan fogsz találni megfelelő tanácsokat.
2012. nov. 12. 16:45

hú de jó, hogy mondod:) Azt még meg sem csináltuk.

Tényleg, és olyasmit lehet csináni, hogy most megveszem a csemetefát és egy nagy vödör homokban kiteleltetem és csak tavasszal ültetem ki?

csak mert az őszibarackot és a sárgabarackot inkább tavasszal ajánlják ültetni, viszont tavasszal nem kaptunk fát.

8. nextruha (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2012. nov. 12. 16:33
Ne aggódj én most szórtam el a füvet....:D
2012. nov. 12. 16:29

Kint a garázsban sosem fagy de mégis hideg van kint

okés akkor vizes rongyba bebugyolálom és akkor holnap meg kiültetem

kicsit elkéstünk már az eladó szerint de még ha a héten elültetjük akkor nem lesz baj.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

2012. nov. 12. 16:27
Ha nincs földlabdája akkor nedves rongyba,ne sajnáld a vizet.Akár kint is tárolhatod ha nem lesz fagy.ha fagy is lesz, érdemes fagymentes helyre bevinned,gyökerén lévő vizes rongy ne fagyjon meg rajta.De ilyen hideget nem mond éjszakára.:-)Nem ezen az 1 éjszakán fog múlni az ültetés sikeressége!Sok mindenen múlik,összetett a dolog, tavasszal kiderül.:-)
2012. nov. 12. 16:22

akkor hideg de mégis fagyvédett helyen tároljam holnapig és nem lesz semmi baja?

tekerjek rá nedves ruhát?

2012. nov. 12. 16:21
nincs rajta földlabda
3. nextruha (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2012. nov. 12. 16:15
Nedves rongyba teker be, de ha van rajta föld akkor elég csak meglocsolni.Az holnapig ellesz bőven, hacsak nem teszed 30 fokos szobába.:-)
2012. nov. 12. 16:13
Földlabdában van?
2012. nov. 12. 16:03

Sziasztok

Vettünk pár csemetefát és csak holnap délelőtt tudjuk elültetni de azt nem tudom, hogy addig hogyan tároljam. Tegyem vízbe a gyökerét?

Tud valaki segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook