Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi baja lehet a gyümölcsfáinknak? fórum

Mi baja lehet a gyümölcsfáinknak? (beszélgetős fórum)


18. Night Angel (válaszként erre: 17. - Linksys)
2010. ápr. 23. 19:10
Reméljük meglesz, köszi!
17. linksys (válaszként erre: 16. - Night Angel)
2010. ápr. 23. 19:08
Sok sikert jövőre, és bő termést és egészséges gyümölcsöket:)
2010. ápr. 23. 19:06

Köszönöm a segítséget, már szóltam a családnak, kicsit elkeseredtem, de majd jövőre remélem!

Köszönöm még egyszer!

2010. ápr. 23. 19:03
Nincs mit... Sajnálom. :-( A levágott részeket égesd el, az a legbiztosabb. Jövőre pedig a lemosópermetezést ne hagyjátok ki. Ami gyümölcs pedig esetleg lepotyog, mindig szedd össze, így nem tud következő évben visszafertőzni.
2010. ápr. 23. 19:03
Permeteztünk, vagyis az apósom permetezett, valami kénes permetező szerrel.
13. linksys (válaszként erre: 11. - Night Angel)
2010. ápr. 23. 19:02
Nem szoktátok permetezni soha? Épp most oylan nedves és esős idő volt, ezért lett ez ilyen most,,
2010. ápr. 23. 19:01
Végigolvastam, köszönöm még egyszer!
2010. ápr. 23. 19:00

Pedig nagyon finom és bő termése volt tavaly mindkét fának...

Sajnálom nagyon.

Akkor a meggyfának is lőttek? Az összes többi fára is átterjedhet?

1 őszi, 1 szilva, 1 cseresznye és 2 meggyfa van plusz az említett 2 sbarack.

2010. ápr. 23. 18:59

A meggy legjelentősebb betegsége a virágzáskor fertőző meggymonília. A betegség tünetei a meggy virágán, hajtásán, vesszőjén, ágán és a gyümölcsön észlelhetők. A fertőzés következtében először a virágok fonnyadnak és barnulnak, a körülöttük lévő levelekkel együtt. Később az egész hajtás elszárad. Az egészséges és a fertőzött hajtásrészek határán mézgacsepp jelenik meg. A fás részeken rákos sebek figyelhetők meg, melyeken mézgafolyás látható. A gyümölcsön a sebek körül egyre nagyobbodó barna színű rothadás figyelhető meg, amelyen szürke penészpárnák elszórtan alakulnak ki. A gyümölcs elszárad és a fán marad. A védekezést a tünetek megjelenése előtt kell megkezdeni. A rezes lemosó permetezés nagyon fontos.


A vegyszeres védekezés mellett fontos még a mechanikai védekezés is, amely a fertőzött hajtások, ágrészek levágását, szellős lombozat kialakítását jelenti.

2010. ápr. 23. 18:59
A kajsziban az utóbbi években nagy kárt okoz a monília. Tünetei a meggyéhez hasonlók, a betegség gyors lefolyású. Mivel a kajszi igen korán virágzik, az optimális környezeti feltételek (hideg, esős, párás időjárás) kedveznek a kórokozónak. A nagyfokú virágelhalást követi a termőnyárs tömeges elszáradása, ami a következő évek termésére is hatással van. Jellegzetes tünet a fertőzés helye körüli mézgakiválás. Az elhalt virágokon megjelenő penészpárnákról a kórokozó később a megmaradó gyümölcsök rothadását okozhatja. Védekezésre a meggynél felsorolt szereket lehet használni, az ott leírtak szerint.
2010. ápr. 23. 18:57

Jajj ne, igen!

Ez lesz az, köszönöm! :-(((

2010. ápr. 23. 18:57
Mire leírtam volna, már megelőztetek... :-O
2010. ápr. 23. 18:57
sajnos attól már nem tudod megmenteni,de majd jövőre..
5. f979700a86 (válaszként erre: 1. - Night Angel)
2010. ápr. 23. 18:56
Ismerős a tünet.Nálunk is mind a 3 sárgabarack fával ez történt.Pedig olyan szépek voltak,tele voltak virággal.Azt,hogy mi bajuk lett sajnos nem tudom.Remélem lesz valaki aki választ tud a kérdésre adni.
2010. ápr. 23. 18:56

[link]


Én is moniliára tippelek.

2010. ápr. 23. 18:55
Utána nézek, köszi!
2010. ápr. 23. 18:55
Szia:) Monilía lehet,
2010. ápr. 23. 18:52

Sziasztok!


Kezdő kertész lévén, no meg hogy nem találtam a neten információt ez ügyben, tőletek szeretnék segítséget kérni.


Szépen kivirágoztak a fáink, de pár napja arra lettem figyelmes, hogy a két sárgabarackfánk elhullajtotta a virágait,tegnap óta pedig úgy néznek ki mintha megégtek volna, vagy mint amik ezer éve nem láttak vizet, elszáradtak.

Ma néztem ez egyik meggyfát is, azon is jelentkeznek a tünetek, kezdi elhullajtani a virágait, a bimbók pedig elszáradnak, elbarnulnak.


Ismerős valakinek ez a tünet?

Milyen betegség lehet?

Lehet még valahogy ellene védekezni, hogy a többi fa ne menjen tönkre?

Válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook