Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógépet vennék, milyen költségekkel jár? Valami só kell bele, meg a tabletták? Ezek az egyéb ktgek - víz ktg. mellett - mennyi? fórum

Mosogatógépet vennék, milyen költségekkel jár? Valami só kell bele, meg a tabletták? Ezek az egyéb ktgek - víz ktg. mellett - mennyi? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Bogica72 (válaszként erre: 17. - Dzsigg)
2013. márc. 12. 15:02
Az én gépemben se oldódik fel a tabletta a szerelő azt mondta azért,mert nem tablettás a gép ezért porral és folyékonnyal használom!
30. misz
2009. nov. 21. 21:56

Beszéld rá Apát! Nekem csak pár hete van, de IMÁDOM! Olyan csillogóak lettek a poharaim, hogy kézzel sose sikerült ilyen szépre. A tiszta üveg dolgainkon is végigengedtem egy kis programot és már minden csillog- villog!

Sok sikert a meggyőzéshez! :)

2009. nov. 21. 12:59
Most a Lidl W5-öt használom,és jobb mint a DM-es,csillog a pohár és az evőeszköz is,mert van benne üveg és fémvédelem is.
28. szamóca41 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2009. nov. 19. 19:06
Valóban!Igazad van én 60 Ft-al számoltam a villanyt.Pedig csak 45./De a program 140 perces/
2009. nov. 19. 14:41
Nekünk van, h napi 2-szer megy...
26. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Dzsigg)
2009. nov. 19. 14:39
még így is jobban kijössz, mintha kézzel mosogatnál!!
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Dzsigg)
2009. nov. 19. 14:38

nekem 12 terítékes van, és ketten vagyunk rá. Így általában két napig gyűlik.

De ha pepecselőset főzök, vagy sokfélét, akkor gyorsan megtelik akár pár óra alatt is.

24. dzsigg (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2009. nov. 19. 14:31
Én nem tudom gyüjteni egy ebéd és tele van:)Pedig jo lenne sporolni a vizzel meg az àrammal
23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Dzsigg)
2009. nov. 19. 14:14
Próbáld ki a dm-est, bizalmatlan voltam vele kapcsolatban, de bejött. Én kb. kétnaponta kapcsolom be a gépet, addig gyűjtöm.
22. dzsigg
2009. nov. 19. 14:13
somat nekem is volt az elején,azt szerettem nagyon,de dràgàbb is
21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Dzsigg)
2009. nov. 19. 14:11

könnyen lehet.


Én eddig csak Somatot és Calgonitot használtam, gondoltam, most megpróbálom a DM-es környezetkímélő tablettát. Jó áron volt és kitűnően mosogat.

A többiben (pl. Coop) nem bízom.


Velem csak egyszer fordult elő , hogy a tabletta nem oldósott fel és félig bentragadt a tartályában: akkor,mikor annyira teletömtem, hogy a tartály ajtócskája nem tudott kinyílni teljesen.

20. dzsigg (válaszként erre: 18. - 3697406b65)
2009. nov. 19. 14:00
Coop-os.lehet ez lesz a baj?
19. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Szamóca41)
2009. nov. 19. 13:57

szerintem nincs 200 ft egy mosogatás a gépben!


Én nagyon szeretem, legalább 10 éve van, nem adnám semmiért!

2009. nov. 19. 13:56

Lehet h nem jó fajta tablettát használsz?

Mi még sosem jártunk így...

17. dzsigg
2009. nov. 19. 13:51

Valaki segitene?A tabletta mindig benne ragad a tartàlyba:(

Hiàba a tartàly szàraz,van so is a helyén,akkor is ott marad tiszta ragacs a végén,és az edények is koszosak maradnak.Ez elég gyakran elöfordul..

2009. nov. 19. 09:58
Emlékszem, amikor először mosogattunk géppel, mindennek más lett a tapintása. A poharak cseppmentesek voltak, semmin nem maradt zsír. kézzel nem lehet így mosogatni. Hát mi mindenféle edényt beleteszünk nem szoktuk figyelni...De nem mentek tönkre. Már 3 éve van gépünk, Bosch, gondolom azért a fajta sem mindegy.
2009. nov. 19. 08:09

Minden gépbe való dolgot a Lidl-ben, a DM-ben és a Rossmannban veszek Megfizethető és jó minőségű. Legalábbis nekem bevált. Tavaly névnapomra kaptam, tehát 1 éves. Megfizethetetlen a kényelem. Én zománcosat is mosogatok. És van olyan mintás kotlim is, amiről nem jön le a festék.

Beszéld rá apát:)

14. szamóca41 (válaszként erre: 13. - Csill Bill)
2009. nov. 19. 07:52

Puhítsd Őt nagyon!!!!!!

Szerintem egy háztartásban a /mosógép után a/ legjobb dolog.Imádom!!!!!!!Én többnyire Cal..nit tablettákat használok.Már számtalanszor sikerült akciókat kifognom.Kb.100 db-ot veszek 3000-ért.Vagyis 1 mosogatás 30Ft.

Az enyém 2000Wattos.Egy program sajnos nem a legrövidebb 140perc,de semmiért nem cserélném le.Az áram árát nem tudom,de szerintem 100 Ft-ból kijön az is.

Sót,öblítőt mindig teszek bele,de azt kb. 3 havonta.Ami visszaosztva 30-40 Ft lehet.

14 liter vízzel mosogat.Azt most nem számolnám ki,hogy mennyi:)))))))

Ezen kívül 3 havonta szoktam tisztító programot csinálni.Azt az utóbbi időben az Al.iban veszem...600Ft két flakon.

Enyhe túlzással lehet mondani,hogy 200Ft körül van egy mosogatás.Így nem tűnik kevésnek,de ez a kényelem megfizethetetlen./Nekem/

A matricás ill. festett edényeidet felejtsd el......szép lassacskán mindenről eltűnik a minta:))))))

Alumíniumot ne tegyél bele,mert megfeketedik.És csak a igazi rozsdamentes evőeszközök,edények maradnak rozsdamentesek!

Ha módod van rá 3 rekeszes gépet válassz.A harmadik az evőeszközöknek van.Sokszor jól jön a hely!!!!!

2009. nov. 18. 18:08

Igen, az ecetes megoldást mosógépbe hallottam már :)

Köszönöm a válaszokat, apát kell puhítani még kicsit :D

12. d9d8721118 (válaszként erre: 11. - Vali84)
2009. nov. 18. 17:48
Ez jó ötlet! De mennyit öntesz bele? Nem marja szét?
11. Vali84
2009. nov. 18. 17:38

Szia!


Én Calgont használok, de fél tabletát rakok egy mosásra és így is tökéletesek lesznek az edények.Tisztítani meg úgy is szoktam hogy ecetet öntök a gépbe és üresen bekapcsolom.Szép fényes és tiszta lesz tőle a gép.És nem túl kölcséges!☺


A mosogatógéppel vízet és áramot is sporolsz.

2009. nov. 18. 17:37
Jah, azt nem írtam, hogy a tepsit is tönkrevágta. Kiszedte belőle a teflont.
2009. nov. 18. 17:36

Én is elégedett vagyok vele. Jó amikor egy ebéd készítés után nem kell még ott állni a mosogató felett. Én másfél éve vettem az enyémet, de sót csak egyszer töltöttem bele, és nem is vészes az ára. De mivel én 5in1 tablettát veszek, gondolom ez miatt sem kell bele annyi só.

Azért nem egy csoda masina, mert elég sokszor nem mossa el rendesen a cuccot. Van, hogy 75 oC -on mosogatok, mégsem. Azért mégsem olyan mint kézzel. Bár ismersőm szerint úgy kell mosogatni, hogy egy pl. 75oC-os program, majd egy sima alapprogram, pl. 30 perces, ez tbl. nélkül. Nálam ez bevállt. Persze, akkor érdemes ezt használni, ha az edények már álltak pár napot a gépben.

Viszont hosszú távon olcsóbb, mint kézzel mosogatni, mert azért gondolj bele pl. 20 perc mosogatásnál mennyi víz folyik el, az én gépem pedig 15 L vizzel mosogat.

Van a gépben egy akármi, valami kis tükör szerű akármi. Azt kell beállítani, ha nem mosogat el szépen, pl. cseppek látszanak rajta.


A tabletták:

Ez az én tapasztalatom, lehet más nem igy gondolja. Szerintem gép válogatja mit szeret :)

Szóval a gazdaságos tbl. egy nagy sz.r. Darabos marad és piszkosak az edények. Van egy másik a S.mat, az egy fokkal jobb, de nem a legjobb. Aztán van a C.lgonit, nah ez eddig a legjobb. Ki kell fogni akciókat. A gazadásos boltban sokszor van akció. Van hogy illatosítót meg géptisztítót adnak hozzá.

Én DM-es, Lidl-s tbl.-ákat nem használtam, nem tudom milyenek.

Géptisztítást akkor szoktam amikor eszembe jut. Másfél év alatt 2x csináltam. Az üres gépbe fejreállítva kell betenni a flakont és egy alapprogit elindítani.

Arra feltétlen figyelni kell mielött elindítod a gépet, hogy a lapátok ne érjék a cuccot, mert eltörhet.

Sajna nekem vannak olyan tányérjaim amiről az arany szegélyt szépen leszedte, nekem nem kellettek évek hozzá. Oda kell figyelni mit teszel bele. Zománcosat sem szabad. Én beletettem a húsklopfolót és totál tönkrevágta.

8. d4b0dd2692 (válaszként erre: 5. - Csill Bill)
2009. nov. 18. 17:28
Az én Whirlpool gépem (9 éves),60 fokon,a leírt tabletákkal tökéletesen mosogat.Azért ami ráégett az edényre,azt nem árt tényleg előtte megdörzsölni.A tepsire gondolok inkább,amit a sütőben használtam,mert a tűzhelyen nem nagyon égetek le semmit.
2009. nov. 18. 17:22
Én megvagyok elégedve. Ha épp a leégett cuccot nem hozza ki az természetes, azt megsikálja kicsit az ember, azt csók. Azt az egyet nem csipem csak, hogy a mintás tányérok, meg a poharak egy idő után (évek) megkopnak benne. A zsolnaymat nem is teszem bele, féltem az aranyszegélyét.
2009. nov. 18. 17:19

Szia!

Só nem mindenképp kell bele, már vannak olyan tabletták, amik tartalmazzák a megfelelő mennyiségű sót is. Mi 1-2 hetente mosogatógép fertőtlenítőt szoktunk tenni bele.

Egyébként szerintem a mosogatógép egy nagyon jó találmány, költségtakarékosabb mint a kézzel történő mosogatás, főleg nagy háztartásokban.

Egyébként mi calgo...-et használunk. Lehet h kicsit húzós árban, de minden tökéletesen tiszta lesz.

2009. nov. 18. 17:15
Köszi a válaszokat, lassan képbe leszek, a másik kérdésem még, hogy mennyire tisztít szépen? sok ismerőstöl hallottam, hogy van kétszer kell valamit beletenni. Mondjuk most napjában kétszer mosogatok, ennél ezért gazdaságosabb lenne...
2009. nov. 18. 17:10
Nekem ezek a kombinált tabletták tökéletesen beváltak:W5 (LIDL)és a DM tablettája.A Calgon és a másik,agyonreklámozott is jó csak azok sokkal drágábbak.
2009. nov. 18. 17:07

Szia!


Én a DM-ben vagy a LIDL-ben szoktam venni a saját márkájukat,kombinált változatban.4-1-ben,ill. 5-1-ben.Egy tablettában minden benne van.40 db,1300 Ft. körül van az ára.1 mosogatás=1 tabletta.

Pár hónap után lehet egy mosogatógéptísztító tablettával átmosni a gépet,hogy az esetleges lerakódásoktól megtísztítsa.Az én gépem 9 éves,és semmi extra költsége nem volt,nagyon szeretem.

2009. nov. 18. 17:06

Szia!


A só nem vészes, kb 500 ft 2-3 havonta, de inkább 3. Ezenkívül tabletta kell a mosogatáshoz (vagy por) és edényöblítő.Ezek pedig minőség függők. A jó minőségű öblítő 1200 körül van, az elég szintén kb. 3 hónapig.Nélküle egy idő után elmattulnak a poharak pl. A tablettából is van már 2 in 1 meg 3 in 1 de már 7 in 1 is:-) A minőségi ebből húzós, kb 3000 ft egy 60-70 szemes. Én egy ideje felfedeztem a Lidlben saját terméket, mondhatni ugyan olyan jó és lényegesen jobb, a tabletta nincs egy ezres /40 db.Az öblítő olyan 600-700 ft. De régebben vettem T gazdaságosat, no az tönkrevágta régi gépemet teljesen, tehát azt ne vegyél!!!!!!!!!!!!!!! Amúgy ezt is ki kell tapasztalni, egy középkategóriás már jó lehet. Néha nem árt tisztítani sem, egy tiszítószer, egy alkalmas egy ezres. De én azt fél évente csinálom meg csak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook