Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


136. gerna (válaszként erre: 135. - Fe20557d00)
2007. aug. 13. 14:41

Honnan tudod te azt, hogy nem fogadják a saját városában? nálunk mondjuk, jöhet a 2 hónapos baba miatt is a szülő, megkaphatja a tanácsadást és ha szükséges, az elirányítást. Ezért mondom, hogy ott próbálja először.


Korai Fejlesztő Központ sincs ám minden sarkon, a TKVSZB pedig tuti nem fogad 2 hónapos baba miatt.

135. fe20557d00 (válaszként erre: 129. - Matyi78)
2007. aug. 13. 14:11
Matyi!A Nevelési Tanácsadóban ilyen picurkát nem fogadnak.A megyétekben működő Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz fordulj!!Vagy!Korai Fejlesztő Központhoz!!Ott végeznek vizsgálatokat,bizottságok orvos,neurológus,pszichológus,gyógypedagógus.Továbbá elírányítanak titeket másfele ha szűkségesnek látják!
134. reni123 (válaszként erre: 124. - Gerna)
2007. aug. 13. 13:59
Neked teljesen igazad van elnézést kérek ha rosszul fogalmaztam. Nem ugy gondoltam hogy állandoan figyelni kell meg ilyen kicsi babánnál lehet hogy semmiprobléma sincs .Ugy gondoltam hogy ha néha ránéz a babára a saját megnyugtatása érdekében abbol a babának még semmi baja semm lessz ,és természetesen egy jel nem utal ilyen problémára azért is irtam le hogy Taminál sokkal több erre utalo jel volt. Mégegyszer bocsi
133. matyi78
2007. aug. 13. 13:30
chatelünk?
132. matyi78 (válaszként erre: 131. - Gerna)
2007. aug. 13. 13:30
aha,értem!köszike!
131. gerna (válaszként erre: 130. - Gerna)
2007. aug. 13. 13:29
Próbáld meg ott először. Ha esetleg azt mondják, hogy 3 éves kor alatt ők nem fogadnak, akkor majd jövök más ötlettel.
130. gerna
2007. aug. 13. 13:23

Nevelési Tanácsadó van nálatok, ha jól tudom.


Most lépek, de majd jövök!

129. matyi78
2007. aug. 13. 13:22

köszönöm a válaszokat,igyekszem megnyugodni...Gerna mire gondoltál,amikor ezt írtad:általánosabb" szakemberhez. Szerencsére (?) van is a közelükben...


ki van a közelünkben?!bocsi,de nem értem.

128. reni123 (válaszként erre: 126. - Sirga)
2007. aug. 13. 12:37
Szia. Például Tami ugy játszik a játszotéren a többi gyerekkel hogy csak leutánozza öket de sosem kezdeményez ujj játékot . Ugyan ugy nem mindig figyel a gyerekekre és a gyerekek is hiába szolitják a nevén nem reagál rá. Legtöbbször sokkal többet van 12-13 éves fiukkal lent a játszotéren mint a saját korosztályával. Egyik pillanatban ölelget meg puszit add ,de utána meg nem akkarjr hogy hozzá érjek. Nagyon szeret meztelenkedni máskor meg a kánikulában egy csomo ruhát magára vessz és nem engedi hogy levegyük rola. Valamikkor megyünk az utcán és utánunk kullog kb 2 méterre /nem akkar melletünk jönni /, megáll és addig sir amig vissza nem megyek érte és kézen nem fogom olyan mint ha azt hinné hogy ottakkarjuk hagyni. Máskkor meg ugy rohan elöre alig érem utol .Azt mondta a gyerekorvos hogy gyerekpszichiátriailag nagyon érdekes eset de nagyon sajnálja öt és megprobálnak mindenben segiteni nekünk. Elég sokat szokot kiabálni meg sikitozni de ugy láttom hogy enyhülnek a tünetei egy kicsit ha sokat vagyunk a játszotéren.
127. gerna (válaszként erre: 126. - Sirga)
2007. aug. 13. 11:15

Szia :)

Először mindig a "gyakoribb" dolgokat kell kizárni, ezért küldenek hallásvizsgálatra, fejlődésneurológiára, anyagcserevizsgálatra.


Ráadásul, a csecsemőknél és az 1-3 éves gyereknél a mozgásfejlődés és az érzékelés (látás, hallás) alapján lehet legjobban tájékozódni. Ahogy az autizmus diagnózisáról nem lehet "lekésni", úgy a mozgás, látás, hallás területén sürgős a diagnózis, mert minél korábban kell a fejlesztés.

126. Sirga (válaszként erre: 118. - Reni123)
2007. aug. 13. 11:01

Szia! Ismerősek a problémák, amiket leírtál. A háziorvosunk első reakciója az volt, hogy vigyük hallásvizsgálatra a fiamat. Negatív lett, és csak aztán jöttünk rá: korábban már beszélt a gyerek!(Ekkor 2 éves volt.)4-5 szót használt, megmutatta, mit szeretne - pont úgy, ahogy Tami. Az érintés fura dolog. A leggtöbb autista nem szereti, sokszor az én kisfiam sem - máskor viszont megöleli, akinek örül! A szemkontaktus is a végletekben működik - tapasztalatom szerint.

Jóslatokba nem mernék bocsátkozni, de ezt orvosoktól se várd! Lehetetlen kiszámítani, mi lesz. Esetleg megmondják, elvileg mi várható, de biztosat csak a tapasztalat mutat. Nincs 2 egyforma. Remélem, hogy a korai fejlesztés javulást hoz! Nálunk a logopédia hozott látványos fejlődést. Ebből "kihozni" a gyereket? Hiszem, mert muszáj hinnem, hogy lehet! Ha nem hinném, már beleőrültem volna a jövő gondolatába. Erőt, kitartást kívánok! Írj még, hátha tudunk használható tanácsot adni!

125. fe20557d00 (válaszként erre: 100. - Matyi78)
2007. aug. 13. 08:11
Matyi78!Még nagyon picike a babusod.A leírtakból szerintem nincs baja.Persze a fertőzés okozhat nála esetlegesen tanulási problémákat,de nem hiszem hogy ennél komolyabb baja lenne most.Ilyen picurka babákat még nem vizsgálnak,csak olyan esetben ha szülési sérülésen átesett halmozottan sérült és a korai fejlesztés meg kell indítani.Azonban ha nem vagy még így se nyugodt,keresd fel a korai fejlesztő központot!
124. gerna (válaszként erre: 123. - Reni123)
2007. aug. 13. 07:56
Matyi78 kislánya még csak 2 hónapos! én azt mondom, adjon neki tiszta lapot, nem kellene "ennyire" figyelni. Az is lehet, hogy semmi baj nincs, az is lehet, hogy más a baj (nem autizmus). A legtöbb, amit most saját megnyugtatására megtehet, az, ha szakemberhez fordul. És most nem autizmus-szakértőre gondolok, hanem amit ott lejjebb írtam: "általánosabb" szakemberhez. Szerencsére (?) van is a közelükben...
123. reni123 (válaszként erre: 100. - Matyi78)
2007. aug. 12. 23:06
Szia az én kislányom most 3 éves és autisztikus tüneteket mutatt. Amikkor ö kicsi volt feltünöen jo baba volt csöndes,nyugott. Mi még akkor nem gondoltuk hogy baj lessz nála. De az ö mozgásfejlödése levolt maradva fél évesen még nem fordult hasra de másfél évesen behozta alemaradását és járt. Ö is gagyogott meg mosolygott de nem annyira sürün mint a testvére,most különben kb 6 szot mond . Nem volt nála annyira feltünö hogy nem teremt szemkontaktust .Igaz nem is figyeltük annyira mint te nem tudtunk ezekröl a tünetekröl semmit. Nem biztos hogy baj van a babával de szerintem azért figyeld hogy mennyire probál kapcsolatott teremteni habár szerintem még tul kicsi . Inkább nálunk is ugy másfél évesen látszodott rajta fokozatossan hogy problémák vannak .Vizsgálatokror meg annyit hogy Tamit 2 és félévesen meg vizsgálták és azt mondták hogy fél év mulva majd most vigyük el a gyerekpszichiátriára mert amig nem éri el egy 2 éves gyerek értelmi szinjét addig nem tudják pontosan diagnosztizálni hogy mi a baja. Remélem tudtam segiteni , és semmi probléma nem lessz a babával.
122. gerna
2007. aug. 12. 17:38

Reni123, nézegess majd vissza ide, a többiek vasárnapoznak vagy mi...


Egyébként tetszik a neved, egy másik fórumon én Gerna123 vagyok :)

121. gerna (válaszként erre: 120. - Reni123)
2007. aug. 12. 17:30

ADI-R és ADOS, ez veled egy részletes interjú, beszélgetés és a gyerek egész napos megfigyelése. Ez teljesen megfelelő vizsgálat az ő korában. A bölcsi is jó és jó a heti 4 óra fejlesztés is!

Kicsi még a lányod, de jó úton jártok, egyelőre nem kell más után keresgélni.

120. reni123 (válaszként erre: 119. - Gerna)
2007. aug. 12. 17:24
A hallása rendben van. A gyerekekkel szeret futkosni motorozni hintázni homokban birkozni csuzdázni , de ha leül közéjük homokozni kb egy percig mert ez nem érdekli igazán akkor egyedül játszik , legozni is a gyerekek közzött épit de egyedül. Hol igy viselkedik hol ugy ezért nem tudom eldönteni mi van vele . Szeptembertöl járni fog sima bölcsibe 4 orát naponta plussz kora fejlesztést fog kapni heti 4 orát. Oktoberben vinni kell gyerekpszichiátriára adi-r és ados vizsgálatra. Ezeken a vizsgálatokon megtudják mondani mi a baja Taminak ? Vagy máshová is kell mennünk?
119. gerna (válaszként erre: 118. - Reni123)
2007. aug. 12. 17:02

Szia!


2 kérdés, ami fontos lehet itt: hallása rendben van-e? érdemes audiológiai vizsgálatot kérni. Olyan vizsgálat is van, ahol a gyereknek nem kell "együttműködnia vizsgálattal", a kislányodnál erre lenne szükség.


Másik kérdés: mit jelent az, hogy gyerekekkel szeret játszani? miket csinálnak együtt?

118. reni123 (válaszként erre: 20. - Sirga)
2007. aug. 12. 16:46
Szia engem érdekel a téma. Az én kislányom 3 éves autisztikus tüneteket vett észre rajta a védönö 2 éves korábban . Most 3 évesen nem beszél csak 3-4 szot. Ha kell neki valami rámutat ,nevelési tanácsadoban azt mondták nem érti a beszédet hanem inkább a szituáciot pl:nem érti azt ha mondom neki, hogy vegye fel a cipöjét de ha megmutatom neki a cipöt akkor tudja hogy fejkell venni. Van hogy elsöre odafigyel ha szolok neki de legtöbbször 6-szor vagy mégtöbbször szolitgatom de nem figyel rám. Szokott pipiskedve járni ez is egy tünet nála. Nem szereti ha hozzá érnek de ez nem mindig van igy és nem mindekivel, néha talál magának egy-egy szimpatikus embert és azzal egész jol elvan.Ha nem engedünk neki meg valamit ö is hisztizik lefekszik a földre. Eléggé türelmetlen. .Gyerekekkel visszont szeret játszani. Ha pisilnie kell magátol ráül a bilire de ha kakilnia kell mutatja hogy adjam rá a pelenkát utána elbujik és kakil.A család minket okkol hogy még nem beszél nem értik meg,hogy Tami nem akkar ránk figyelni ha megakkarok mutatni neki valamit nem igazán érdekli és, hogy mért nem neveljük tamit szigorubban de szerintem ez nem megoldás ilyen gyerekeknél. Szeretnélek téged és más anyukákat megkérdezni akkiknek hasonlo a problémájuk hogy ez már autizmusnak számit-e vagy kora fejlesztés után nem lessz semmi probléma . Nem tudjuk hogy mire számithatunk , mit tehetnénk azért hogy Tami jobban ránk figyeljen ,vagy ebböl csak a szak emberek tudják a gyereket kihozni? Elöre is kösszönjük
117. gerna
2007. aug. 12. 15:16
Igen! most szerveztek át minket, valamiből valamivé... kaptunk kb. 2x annyi munkát, aminek jó része papírgyártás :(
116. szafrui
2007. aug. 12. 14:47
Természetesen így van, ahogy írod, az érdemi munkát sosem szabad, hogy zavarja.Mindent a családért. Egyébként "szintén zenész"? :)
115. gerna (válaszként erre: 114. - Szafrui)
2007. aug. 12. 13:36

A kódosztogatás szükséges rossz. Sok "előnye" lehet, meghosszabbított gyes, felemelt családi pótlék, felvétel óvodába (integráció) stb. A korai fejlesztés (akár születéstől kezdve) elsősorban a szülőnek szól, több szempontból is segítséget adhat. Minél kisebb a gyerek, annál inkább együtt kell dolgozni a szülővel.

De nem ott van a kódosztás, ahol a fejlesztés, foglalkozás, ez persze nehezíti a dolgot.

114. szafrui
2007. aug. 12. 13:17

Bocsánat, egy kicsit lemaradtam, de nem voltam gépközelben. Akorai fejlesztés területén logopédizálok, így autistangyerkőcökkel a kommunkiáció fejlesztés területén kerülök kapcsolatba. Gernaának valóban igaza van abban, hogy érdemes elkezdeni a foglalkozást. mikor véglegesen kiderül a szülő összeomlik, az addig felépített vár meginig , sőt rosszabb esetben ismét meg kell szeretni gyermekét(adódik ilyen is). Sajnos nem egyről tudok, hogy neki fel sem tűnt, és egy jó idig el sem hitte.:( csalódott, és a gyereknek kimondatlanul is szörnyű volt.

A kódosztogatás pedig rémes, egyszerűen az, még nem működik bensőségesen a szülőkkel együtt a rendszer, csak kódok, és papírok mögé kerül a gyerekkel kapcsolatos tény, a szülő pedig nem elég okos, haragszik a világra és érthetetlenül áll mindedezek előtt.

113. gerna (válaszként erre: 112. - Sirga)
2007. aug. 10. 18:58
Na az nem jó, ha az embert átvágják :( Néha azért a bizonytalanság is benne van ebben, mivel az autisztikus skála ugye 0----> hosszú, később kiderülhet, hogy nem autista, hanem "autisztikus tünetekkel" valami egyéb dg. Korábban megadják a kódot, mert akkor kaphat a család segítséget.
112. Sirga (válaszként erre: 110. - Gerna)
2007. aug. 10. 18:51
Így volt nálunk is: diagnózis 4 éves korban, 2 évvel a viselkedésbeli furcsaságok jelentkezése - s az emiatti fejlesztés kezdete - után született. Csak, sajnos, nekem a szemembe mondták, hogy NEM autista - ezzel párhuzamban ráírtak egy kódot a papírra. Az óvónő mondta el, hogy ez az autizmus kódja. Több, mint fél évig éltem "boldog tudatlanságban". :(
111. gerna
2007. aug. 10. 18:42
A 103.-ba tettem be, hogy mi a helyzet 1 éves kor előtt. Főleg a kommunikáció és a szokásrendszer hibái tűnhetnek fel.
110. gerna (válaszként erre: 109. - Sirga)
2007. aug. 10. 18:35

3 éves kor előtt - a gyanú azért már befészkel, szülőbe, orvosba, nálunk volt olyan példa, hogy a bölcsődébekerüléskor került diagnosztizálásra. Amúgy 1-3 éves kor között a szoros megfigyelés, rendszeres találkozás szülővel-gyerekkel: ez adja meg a diagnózis alapját. Vagyis 3 éves kor előtt nincs diagnózis, de van gyanú.

Ahol van "korai fejlesztő" pedagógus, ott beindulhat a foglalkozás már előbb is, nem kell bevárni a diagnózist.

109. Sirga (válaszként erre: 108. - Gerna)
2007. aug. 10. 18:20
Kösz, nyugodtan szólj bele! Én ezt nem tanultam, "csak" a másik oldalt ismerem. Úgyhogy köszönöm, ha bővíted a tudásom. (A 0-6 éves korban nálunk benne volt a FINTI logopédusa, aki 3 éves kora körül kezdett foglalkozni a fiammal. Az óvodai - nálunk - 4 évesen kezdődött. Meg a bölcsi, 2 éves korától - de oda beszédfejlődés érdekében járt, így nem foglalkoztak vele speciálisan.)Viszont, ha jól tudom, az autizmus jeleit csak a legritkább esetekben fedezik fel 3 éves kor előtt. Vagy tévedek?
108. gerna (válaszként erre: 107. - Sirga)
2007. aug. 10. 16:40
Bocs, hogy kéretlenül dumálok, csak általában: a korai fejlesztésen 0-6 éves korig történő fejlesztést (+szülőnek, pedagógusnak tanácsadást) értünk. Ebből a "leg-koraibb" rész még az otthoni nevelés korszakát érinti, akár születéstől kezdve. Korán diagnosztizált anyagcserezavaroknál, Down-kórnál, szüléskörüli sérülteknél néhány hetes korban már érdemes elkezedni. Az "óvodai foglalkozás" csak jóval ezután kezdődhet, addig is sok az idő és a lehetséges tennivaló.
107. Sirga (válaszként erre: 106. - Szafrui)
2007. aug. 10. 15:33
Szia! Ezek szerint autistákkal is foglalkozol? Mekkora gyerekeket fejlesztesz? Pontosan mit csinálsz? (Nekem a korai fejlesztésről pl. az óvodai foglalkozás ugrik be, amikor egyéni tanulás folyt pedagógus és gyerek közt. Vagy a FINTI-beli logopédiai foglalkozás.) Örülök, hogy szakembert köszönthetek! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook