Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átadni a helyet buszon? fórum

Átadni a helyet buszon? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2009. febr. 9. 12:59

Az esetek nagy többségében át szoktam adni e helyet,ha úgy látom hogy szükség van rá akkor különösebb más ok(gyerek,pock,időskor) stb nélkül is...mostanában ritkán teszem mert többnyire gyerekkel utazok,sokszor kettővel.Boltban,vagy váróteremben stb is engedtem már előre mást ha még idegileg birták a fiaim és én is a várakozást....váróteremtársak estek már nekem hogy nem én következek,mert nem álltam végig egyhelyben sorom...ugyanis bő kettő órahosszát álltam kisgyerekekkel,közben picit sétáltunk és elmentünk wcbe,üditőt venni mert elfogyott....Engedtem előre már szerintem ramatyul kinéző nénit amiért szintén nekemestek...a nénit nem sokkal később rohammentő vitte tvább a korházba a rendelőböl....

Viszont volt mikor igenis elvileg fiatal korom és ép gyerektelen mivoltom ellenére is ülve maradtam mert nagyon nem éreztem jol magam,holott ez nem látszott rajtam.....

Mindkét eset ,mindkét véglet előfordulhat...

35. supin
2009. febr. 9. 12:48
Kismamának,kisgyerekesnek igen. De csak ha fehér!!!
34. supin
2009. febr. 9. 12:46

Megfogadtam,hogy többet nem! Átadtam a helyem egy bottal közlekedő mamának. Mikor leszálltunk ő gyorsabban ment a bolt felé mint én. Leárazás volt.

Ennyi...

2009. febr. 9. 08:28

Sokszor már nem ülök le, ha felszállok a buszra. Ha mégis, akkor csak akkor adom át a helyet, ha valaki tényleg rászorul. Terhes, nem tud mozogni túl jól, nem érzi túl jól magát...

Egyébként volt egyszer egy olyan, hogy szállt fel a buszra egy bácsi. Alig tudott járni. Felálltam, hogy üljön le, erre egy pofátlan nő a gyerekével odahuppant. :-S

2009. febr. 9. 07:50

Attól függ. Ha valaki megkér, mert fáj a lába, rosszul van, akkor annak átadom. Vagy ha valaki bottal megy és látom, hogy tényleg nem bír.

De mikor a nem éppen idős nőktől hallom, hogy a kislány (mármint én) majd feláll, a falra tudnék mászni. Pont engem szúr ki. És ha szólnék, elkezdene rikácsolni. Inkább már le sem ülök.

2009. jan. 12. 18:21
Én mindig átadom a helyemet a buszon az idősebbenk, a beteg embernek, a kisgyerekes anyukának vagy apukának. Nem nagy fáradtság kicsit odafigyelni a másikra.
2009. jan. 12. 15:10
Emlékszem, pár hónapos volt alányom (ennek már 12 éve), és a helyijáraton jöttem hazafelé, a gyermek kenguruban rajtam volt. Jó helyem volt a buszon, tudtam is stabilan kapaszkodni. Mégis, egyből felállt egy negyvenes hölgy, és mondta, hogy üljek le a gyerekkel. Mondtam neki, hogy köszönöm, de semmi gond, és három megállót megyek csak. Erre azt mondta, hogy három megálló alatt is meglehet a baj, elég egy fékezés, üljek le a babával. Nagyon jólesett a gondossága.
29. emagdi (válaszként erre: 28. - Cikicakk)
2009. jan. 12. 14:59

ez nagyon rendes tőled:)))


de általában nem azzal szokott lenni a baj, ha valaki át akarja adni a helyét, hanem azzal, aki nem akarja:)

2009. jan. 12. 14:58
Én még most 53 évesen is átadom a helyem a nálam idősebbeknek, kismamáknak, és kisgyerekeseknek.Aki nem akarja elfogadni,mert sérti,hogy átadom a helyem,akkor rántok egyet a vállamon és el van intézve részemről.Nekem is mondta már tizenéves,hogy néni,de nem sértődtem meg.El kell fogadni,hogy el járt az idő felettem.
27. emagdi
2009. jan. 12. 14:38

szerintem mindenkinek igaza van.

kívülről elég nehéz sokszor eldönteni, hogy vajon kinek lenne a legnagyobb szüksége az ülőhelyre.

persze, adódik, hogy a nehezen járó öregeknek, gyereket cipelő szülőnek, terhes anyáknak át kell adni a helyet.

de az, hogy ki beteg, ki van rosszul, kinek fáj mondjuk a lába/hasa/feje/gyomra kívülről nem látszik. pedig fiatalok is lehetnek betegek, esetleg szédülhetnek buszon.


szóval szerintem abszolut nem lehet eldönteni, és nagyon megértem azokat, akik inkább autóba ülnek (még szmogriadó esetén is).

26. Borsa
2009. jan. 12. 14:32
Apropó sajnáltatás. Rólam azt hitte egy hölgy, hogy lusta vagyok állni, és csak sajnáltatni akarom magamat, amikor megkértem, hogy adja át a helyét, mert rosszul vagyok. Elküldött a ****, hogy persze, a lusta tehene. Elájultam. A következő kép az, hogy sipárol, hogy keljek fel a lába elől, és üljek már le. A pasas aki próbált felmosni a padlóról, megköszönte neki a segítséget, és átadta a saját helyét.
25. supin (válaszként erre: 23. - Orsóka23)
2009. jan. 12. 12:33
Így jártam én is. Ezért írtam,hogy meggondolom az átadást!
2009. jan. 12. 12:31

Nekem nem szokásom átadni a helyet az időseknek. Valahogy nem bírnak meghatni. Azért ha nagyon elesett bácsit látok akin látszik, hogy tényleg nem bír állni akkor neki igen.

Persze nem volt ez mindig így. Nálam akkortól szakadt el a cérna, amikor a kislányommal utaztam sokat tömegközlekedési eszközön. Másfél éves korától. Nem egyszer előfordult, hogy a gyerek az ölembe volt, közbe még kapaszkodtam is, de senkinek nem jutott volna eszébe átadni a helyet, az öreg dámák pletyóztak, a többiek néztek ki az ablakon úgy tettek mint aki észre se veszi.

Szerencsére a lányom már nagy, de a fiammal kezdődött minden elölről. Persze én is azon vagyok, hogy le tudjak gyerekkel ülni, de amikor nem sikerül sajnos mostanság is van gyakran példa rá, hogy állnunk kell. A kicsi ( 3 éves ) alig tud kapaszkodni, általában akkor tudunk leülni, ha szabad lesz egy hely. Azért arra is van példa, hogy "megszán" minket valaki, főleg amikor még a nagy szatyor is ott van a kezembe és a gyereket alig bírom fogni.

Amúgy terhes nőknek és kisgyerekeseknek ha egyedül utazok minden esetben átadom a helyet.

2009. jan. 12. 12:10
Néhány idős ember tudja sajnáltatni magát. Közben meg felszáll a buszra 6 nagy megrakott szatyorral, meg van az arcán kb. 5 kg vakolat. Olyat is láttam már, hogy sántikált járókerettel , és amikor meglátta hogy bent áll a busz a megállóban, felkapta a keretet és elkezdett szaladni. Mikor sikerült felszállnia, megint csak egy idős, totyogós, járókeretes bácsi volt.
22. supin
2009. jan. 12. 11:54
54 éves vagyok! Azért kezdem a korommal mert én is nagyon megjártam már többször! Ma már nem adom át csak kismamáknak és kisgyerekeseknek,meg ha tényleg látom,hogy nem bír állni.
2009. jan. 12. 11:45

Velem az történt, hogy amikor terhes voltam, kb. 2hetem volt még hátra. Mennem kellett a kórházba vizsgálatra. Tél volt. Nagykabát, a sofőr fűt, van vagy 40 fok, táska a hátamon. Nem adta volna senki át a helyet, csak kérdezték hogy jól vagyok-e, meg hogy mennyi van hátra. Meg lestek ki a fejükből!

A másik eset, hogy a nagyobbik fiammal voltunk kórházban vizsgálaton. Tele volt iskolásokkal a busz. Mindenki becsukta a szemét mintha aludna. Senki nem állt volna fel. A fiam meg leült a földre, két ülés közé ami háttal van egymásnak. Pedig hangosan kérdezgettem tőle hogy jól vagy e, mert fal fehér volt a kis arca. A fiamról meg tudni kell, hogy buszra nem szállhatok fel vele soha, ha nincs zacskó nálunk, vagy gyógyszert nem adok neki hányingerre. Mindig rosszul van.

20. Borsa
2009. jan. 12. 11:26
Inzultus, ha átadod, inzultus, ha nem ... ki a fene tudja ezt első blikkre eldönteni. Nekem (is) negatív tapasztalatom van, lehet, azért gondolom így.
2009. jan. 12. 10:33

Sziasztok!


Nekem egy jó tapasztalatom van a hely átadásával kapcsolatban. Vannak még azért jószándékú emberek! Tavaly ilyenkor gipszben volt a jobb kezem. Épp kontrollra mentem, a buszon nem volt ülőhely. Megálltam hát kapaszkodtam a másik kezemmel, amiben persze szatyor is volt. Előttem egy kettes ülésen ült egy olyan 25 év körüli srác a barátnőjével. Láttam, hogy valamit odasúg a csajnak aztán feláll és azt mondja: nehéz egy kézzel kapaszkodni... Elmosolyodtam, megköszöntem és leültem! Nagyon jól esett!

Amíg busszal jártam én is igyekeztem átadni a helyem kismamáknak, időseknek...


funky: ne is foglalkozz az ilyen emberrel, aki meg sem köszöni, hogy felállsz. A lelkiismereted tiszta, az hogy ő meg frusztrált az az ő baja. Remélem, többször nem kerülsz ilyen helyzetbe

18. funky_b (válaszként erre: 17. - 4a8c4f0081)
2009. jan. 7. 20:19

Sajnálom a rossz tapasztalataidat......itt a két véglet. Egyszer előfordult velem, reggel 6:20kor, hogy nem vettem észre egy terhes kismamát a buszon (utolag sem láttam rajta sajnos:( ) de kisebb pánik tört ki a mellettem lévő öregasszonyból, hogy miért nem adom át a terhes nőnek. Én szívesen átadom a helyem bárkinek, de nem vehetem őket észre mindig. Pláne, az elején azt sem hallottam mit magyaráz, mert zenét hallgattam.

De azt kicsit túlzásnak tartom, ha egy nagy pocisnak állnia kell....én igyekszem segíteni..:)

2009. jan. 7. 18:59

Hát én mikor terhes voltam, egyszer sem fordult elő, hogy átadta volna valaki a helyet a buszon:( Remélem visszakapják.Tök jó érzés, hogy egy három kilós baba liftezik az ember hasában, és fáj is amikor leér:(

De hasonló tapasztalataim voltak az orvosi váróban, és a bevásárlóközpontokban is.Volt amikor egy "kedves " vevő a hasamnak tolta a kosarat, csakhogy beállhasson elém a péntárhoz a sorba.Egy férfi pedig bement elöttem az orvosi rendelőbe mikor engem szólítottak, mert felidegesítette a tudat, hogy nekem volt időpontom.( kértem, mert terhesen minél kevesebb időt szerettem volna betegek között eltölteni.Egy kisebbfajta lázadás tört ki a váróban, mert volt egy néni, akinek pl kezdődött a sorozata)Szóval sok tapló él a földön, de én hiszek abban, hogy ezt mind vissza fogják kapni.

16. funky_b (válaszként erre: 11. - Rozália)
2009. jan. 7. 15:58
Amit mondtam neki: Elnézést, tessék leülni. Kedvesen mondtam, és nem is hangosan, ne figyeljen mindenki minket.
15. 89b99f816e (válaszként erre: 13. - M_Marcsa)
2009. jan. 7. 15:55
Na az ilyet utálom...és még bámulnak is, nem szakad le a pofájukról a bőr..
2009. jan. 7. 15:54
Én sokszor azt nem tudom, h az illető nő terhes, vagy csak dagadt :S ... Miylen ciki lenne, ha azt mondanám, h üljön le, miközben nem is terhes ...:S Amúgy a normális néniknek, bácsiknak én is átadom a helyet. Ahogy fellép a járműre, látszik rajtuk, h azok-e. Volt, hogy meg se köszönte...
2009. jan. 7. 15:52
Legszebb:babával az ölemben állok, és az utasok néznek üresen...
2009. jan. 7. 15:47

Volt egy olyan, az orvosiban, hogy tolószékben hoztak egy öregasszonyt. Közben egy jólszituált, csinos, fiatalos hölgy mondta, hogy "én beengedem magam előtt a nénit." Erre beszól az öregcsaj, hogy "aranyoskám, maga is van annyira néni, mint én." És tényleg, a jól szituált 60-as hölgy kinézett 45-nek, az öregasszony is 60-as volt, de simán kinézett 75-nek.

Fura, én azt mondom, 40-ig nagyjából egyformán tartjuk magunkat, aztán jönnek a szakadéknyi különbségek:)

(bocs, hogy nem egészen a témához szóltam).


Amúgy, sajnálom, hogy így járt a kérdés feltevője, bunkó viselkedés volt a nyanyától:((

2009. jan. 7. 15:18

:)) Rám még nem sértődött meg senki, ha azt mondtam, kérem, hölgyem, itt szabad a hely, foglaljon helyet.

Nem lehet, hogy azt mondtad neki, hogy NÉNI?

10. Raistlin Majere (válaszként erre: 7. - Funky_b)
2009. jan. 7. 15:13
Nálunk ilyen nem fordul elő, kisvárosban élek. Mindenki ismer mindenkit. Hála az égnek nincs olyan nagyfokú elidegenedés és bizalmatlanság mint a nagyvárosban. Mondjuk mikor terhes voltam és Pestre kellett járnom minden hónapban, már akkor is átadták a helyüket, mikor még alig látszott a pocakom :-)
2009. jan. 7. 15:13

hát ha jobban belegondolok, lehet, hogy engem is idegesítene ha napi rendszerességgel 10 évvel öregebbnek néznének, mint ami tényleg vagyok.

Rosszkor voltál rossz helyen, ezért rajtad csattant az ostor... ne vedd fel... :o)

2009. jan. 7. 15:12
Olyan szinten megalázott a buszon....el sem tudtam volna képzelni egy ilyen helyzetet. Amúgy kinézett kb. 68-nak.
2009. jan. 7. 15:10
Ilyen esetekben ti mit tesztek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook