Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átadni a helyet buszon? fórum

Átadni a helyet buszon? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
66. 3f9dae7bb5 (válaszként erre: 65. - Spinneli)
2009. dec. 19. 14:10
Miért is nem??? Azt azért megnézném! :))
2009. dec. 19. 14:06
én senkinek nem adom át, főleg mióta bicajjal járok.
64. 3f9dae7bb5 (válaszként erre: 57. - A74de3d08a)
2009. dec. 19. 13:51

Szia!

Az előbbi hozzászólásomat tudnám Neked is ajánlani!

63. 3f9dae7bb5 (válaszként erre: 50. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 13:46

Szióka!

Néztem az adatlapodat, nem látom hány éves vagy, de végül is ez majdhogy lényegtelen.

Válaszolnék a hozzászólásodra, NEM KÖTEKEDÉSBŐL, hanem megindokolni miért vagyok ilyen lelketlen:


Én is voltam gyerek, a szüleim engem is a jóra tanítottak, neveltek. Többet közt arra, hogy adjam át a helyem az időseknek, kismamáknak, stb. (Voltam kisdobos, úttörő - aki "ahol tud segít")


És gyerekként láttam, hogy jóapámnak nap mint nap nem adják át a helyet a buszon, holott mankóval - begipszelt lábbal hónapokig járt a kórházba. (Balesetben leszakadt térd alatt a lába és platinával rögzítették, de a szervezete nem akarta befogadni az idegen anyagot és minden nap felnyitották a sebét kitisztítani. Autónk meg nem volt, a mentővel egész nap ülhetett volna a kórházban, taxira meg nem futotta: maradt a busz.)


Aztán szépen felnőttem és a helyzet mit sem változott.

A nagyobb lányom kb. 2 éves volt, amikor állva aludt a lábam között a buszon, mert egyik kezemmel kapaszkodtam, a másik meg tele volt szatyorral. Senki nem állt fel! Mindenki csak nézett kifelé a fejéből.


A kisebb lányommal - leírtam 38 hetesen is álltam.


Van autónk hála Istennek! Ritkán buszozok! De minden esetben felháborít, hogy az időseknek JÁR a szabad hely, hogy előre engedjék, stb.

Miért is???? Mert idős??? A kor nem kiváltság, hanem állapot!!!!

Igen, én is adom át olyanoknak a helyet akin látom, hogy tényleg beteg, nagyon idős. /De hidd el az olyanok nem követelőznek, hanem csak állnak beletörődve az emberi lelketlenségbe./


De már megbocsáss annak miért is álljak fel, aki tud szaladni a busz után, aki tud rikácsolni a helyért? Azt engedjem leülni magam előtt, aki engem nagy idős terhesen mellbe és hasba vág felszálláskor mert annyira siet???? Na neeee máár!!! Annak adjam át a helyem, aki a nagyobb lányomat majd a busz alá lökte amikor iskolába mentünk? /Csak azért, hogy az első ajtó pont az Ő orra előtt nyíljon ki!!!/ (Ott voltam, láttam, és ma is azon csodálkozom, hogy nem képeltem fel az illetőt!)


Igen, a pasik sem állnak fel. Pedig nekik könnyebb lenne....

De talán az Ő anyukájuk is állt a buszon hasában (karján) a gyerekkel! Az Ő anyjuk is esküdözött magában, hogy soha - senkinek nem áll fel többet!

Talán az Ő anyukája is - MINT AHOGY ÉN IS - arra nevelte a gyerekét, hogy: nagyon nézd meg kinek adod át a helyed!!!


Lehet hogy lelketlen vagyok, talán megváltozik a véleményem ha látok pozitív példát is.


(...és akkor még nem beszéltünk a gyógyszertári, a bolti, az orvosi rendelői, stb. állapotokról! Sajnos ott sem tapasztalok sokkal több jót...)


Köszi, hogy elolvastátok a hozzászólásomat.

62. Anka71 (válaszként erre: 61. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 11:55
Te orvosiban Magad elé engeded, csak mert öreg? Lehet, hogy bunkó vagyok, de én nem szoktam. Sorszám, vagy érkezési sorrend, aztán annyi.
2009. dec. 19. 11:15

Az orvosi rendelőben is az öregek mennek be legelőször, hiába utóljára érkeztek. Legutóbb is én voltam a szemét, hogy 1,5 órás várakozás után szerettem volna bemenni és nem adtam elsőbbéget az 5 perce érkezett nyanyókának. Miért mi alkalmazkodjunk akik reggel munkába meg iskolába sietnek és alig érnek oda mindenhova a nyugdijasok meg lógatják a lábukat egész nap, unalomból utazgatnak, dokinál élik a társasági életüket és még őket kell előnyben részesíteni. Biztos, hogy az ő idejük a legdrágább? A szemükben pont én vagyok aki nagyon ráér...mert neki nem mindegy hogy 10 kor ér oda a boltba vagy 11-kor.

Észbontó!

Holott én szeretek segíteni az időseknek és szívesen előreengedem azt, aki becsületesen vár a sorára, nem tolakszik és nyugodtan elüldögél és kedvesen cseverészik. Őt megkérem, hogy fáradjon be. De ha úgy jön oda, mintha az övé lenne a világ beáll az ajtóba hogy senki oda ne férjen akkor szerintem ne is várjon hasonló gesztusokat. Azt kapod amit adsz.

2009. dec. 19. 11:00
Lassan 10 éve napi rendszerességgel bkv-val járok.. pozitív élményem egyszer sem volt..kétszer műtötték a kezem, mindkétszer jó időben tehát látványos volt (jódos ujjak stb), és ahelyett hogy bárki is átadta volna a helyét undorral bámultak a kezemre.. voltam terhes is (sajnos nem maradt meg), persze az első pár hónapban nem látványos dolog, de nagyon rosszul voltam két hónapon keresztül (szédülés, hányinger), volt hogy megkaptam hogy ilyen fiatalon iszik... és nem pasi mondta hanem 60-as nő... kb 1 éve döntöttem úgy hogy kizárt dolog hogy csak azért átadjam valakinek a helyet mert x évvel idősebb... láttam keretes nénit futni busz után tényleg van ilyen!! kedvencem a bosnyák tér, ott van egy nagy templom, onnan szép lassan jönnek kifelé a nénik bácsik mise végén, és mikor látják ott a busz mindenkit fellöknek, tisztelet a kivételnek. Volt hogy egy lány akinek kenguruban ott volt a babája a buszon lökték arrébb hogy leülhessenek... mondanom sem kell ezek a lila hajú agyonrúzsozott, rajzolt szemöldökű fajtából valók. Na, én meggondolom kinek adom át a helyem, mérlegelek, de az tuti hogy terheseknek bármikor.. ami valóban szomorú, hogy egy nő hamarabb feláll ha át kell adni a helyet mint egy pasi... nagyon átfordult a világ.. mondjuk én szégyellném magam ha az én kölyköm nem adná át a helyét a rászorulóknak (bár ez még odébb van)
2009. dec. 19. 10:57

en alt. atadom a helyem.. kiveve az agyonsminkelt cigizo oregasszonyoknak nem. Volt egyszer,hogy rohadtszemet voltam, mert at akartam adni a helyem. Amugy az oregeket nem ertem hova rohannak reggel 7 kor?????? Amikor tomegnyomor van a buszon.. es ugy nekik AT KELL adni a helyet, sot meg lassuak is, idegesito , mikor az ember siett , szerencsetlenkednek a leszallassal... miert nem alszanak tovabb, es indulnak el 9 korul..? amikor mar mindenki dolgozik, meg tanul?

Amugy az oregek eleg bunko parasztok tudnak lenni.

Egyszer ultem a 28as villamoson. ugye azon rengetek cig.van...mikor leszalt a papa arconkopte az egyiket...akik mellesleg semmit nem csinaltak csak ultek a nagy fekete zacskokkal, amiben az eladnivalojuk volt.. ugy sajnaltam a lanyt.. :(

58. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 57. - A74de3d08a)
2009. dec. 19. 10:22
Osztom...
2009. dec. 19. 10:21

Nem értem, miért az idős hölgyekre vagytok kiakadva.....

Azt nem veszitek észre, hogy hímnemű egyedek üldögélnek haláli nyugalommal a buszon a hölgyek előtt?

Egy férfi sem ülhetne, amíg akár csak egy nő is áll.

És ezért az anyukájuk a felelős, aki nem tanította meg erre őket.

El vannak rontva többek között azzal, hogy az anyukák leültetik a kisfiukat még egészen nagy korukban is....

Szóval ne a nyanyákra haragudjatok, hanem inkább a bunkó, udvariatlan pasikra!

56. a74de3d08a (válaszként erre: 46. - 72f62a66ed)
2009. dec. 19. 10:11
Miért az idős ember adja át a helyet? Kicsi az esély, hogy csak idős emberek lettek volna a járművön.....
55. Anka71 (válaszként erre: 52. - Simple)
2009. dec. 19. 09:44
Erre is van egy példám: Orvosi rendelőben (tüdőgondozó) alig volt hely. Konkrétan volt két pad, ahova le lehetett ülni, és kb. 40 beteg. Egy fiatal nő ült, és két nyanya odament, és elkezdtek vele üvöltözni, hogy azonnal álljon fel, hogy képzeli, stb. (Mellesleg a nyanyák nagyon is jó karban lévők voltak, a fiatal nő pedig, sápadt volt és beteges kinézetű). Mondta halkan, hogy ő terhes. Erre elkezdtek vele ordibálni a nyanyák, hogy akkor mutassa a kiskönyvét. Elővette, aztán nagy kegyesen elhitték. De azért gyomorforgató. Ilyenkor valami jó izomagyú férj kellett volna, aztán megnézném a vén szipirtyókat.
54. 5e48d37001 (válaszként erre: 52. - Simple)
2009. dec. 19. 09:41
Én mondjuk nem bírtam nézni hogy a földig hajlott hátú ,bottal közlekedő nénike kétségbeesetten keresi a kapaszkodót,hogy el ne essen,és átadtam Neki a helyemet.39 hetes terhes voltam és fölálltam átdadtam neki.Szerintem van különbség nyugdíjas öreg és idős,beteg ember között.
53. Anka71
2009. dec. 19. 09:40
Nekem is volt egy érdekes esetem. Kb. 2 hónapos voltam (rajtam 6 hónapig nem látszott semmi). De: ugye az első három hónapban voltam a legrosszabbul. Busszal utaztam be Pestre, le is tudtam ülni, de persze egy vén nyanya pont ott állt mellettem, és ott sóhajtozott, gyakorlatilag kiprovokálta, hogy átadjam a helyemet. Úgyhogy felálltam, de káprázott a szemem, szakadt rólam a víz 30 km-en keresztül. De hát ugye, nem volt látványos, hogy 2 hónapos terhes vagyok. Hát, így jártam.
52. simple (válaszként erre: 50. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 09:30
Az a baj, hogy azt hiszik minden jár, csak mert öregek. Hát pusztán a kor miatt nem jár semmi! Azt ki kell érdemelni!
51. simple (válaszként erre: 48. - 3f9dae7bb5)
2009. dec. 19. 09:29
Teljesen egyetértek veled!
50. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 48. - 3f9dae7bb5)
2009. dec. 19. 09:21

Öregeknek nem is??? :O

Az csodás...

Én pedig csak nekik adom át, senki másnak.

49. simple
2009. dec. 19. 09:17
Amíg jártam busszal, jópárszor megszívattak. Volt hogy felszállt egy öreg banya. Rögtön felugrottam és mondtam üljön le. Le is ült. Viszont utána annyit sem mondott hogy köszönöm. Én pedig ezt elvárom cserébe. Nagyon ideges lettem, felrúgtam volna szívesen. Persze voltak normálisak is. De a terhes barátnőmnek, akinek láthatóan óriási volt a hasa, sosem adták át a helyet. Ezt tudom igazolni, mert láttam, mikor együtt utaztunk.
2009. dec. 19. 01:17

Sziasztok!

Átadom, de csak és kizárólag kismamáknak és kisgyermekeseknek!

1,5 éves a kisebbik gyerkőcöm. Tehát nem olyan régi az eset: 38 hetesen, tanácsadásra mentem. Jött velem anyu, meg a nagyobbik lányom, mert utána még vásárolni is mentünk. Elmondom, hogy a buszon tömegnyomor, mindenki másfelé bámul. Előttem az ülésen 40 körüli pasi. Senkinek eszébe nem jutott, hogy felálljon. Amikor az egyik megálló előtt egy kettes ülés fele megüresedett, a másik ülésen lévő nénike áttámaszkodott az üres helyre, úgy beszélgetett.... Mondtam a nagyobb lányomnak jó hangosan, hogy mindenki hallja: "Ha megtudom, hogy bárkinek átadod a helyed amikor nem vagyok veled agyoncsaplak! Fel ne merj állni senkinek!"


Soha, senki - egyik gyerkőcömmel sem - nem adta át a helyét!


Csúnya ezt mondani, de kinyílik a bicska a zsebembe amikor - kihasználva az ingyen utazást - a busz csak öregekkel van tele, mert mennek az 50 km-rel arrébb lévő nagyvárosba tojást venni, mert ott 2 Ft-tal olcsóbb. Ja, meg a selyemcukorka is olcsóbb!!!! (Hallottam, ahogy megbeszélik.) A kirúzsozott, agyonsminkelt, kifodrászolt öregasszonyok bevásárlóútra mentek...

És melyik járattal??? Hát amelyikkel az iskolásgyerekek mennek, akiknek muszály menni. Aztán meg megy a méltatlankodás, hogy a nagy táskák miatt nem lehet elférni, meg nem adják át a helyet....


Úgy venném el az ingyenes utazást, mint a huzat!!!

Ha kórházba mennek kapjanak utiköltségpapírt, vagy használják a nyugdíjas utazási kedvezményt! De hogy ingyen???!!!


Hát tudjátok mit?: ha van ereje arra, hogy felemelje a kezét a szájához, hogy kirúzsozza, AKKOR LEGYEN EREJE ÁLLNI IS!!!

2009. dec. 18. 21:56

már régen is bosszantott az, ha az anyukákat a babakocsival nem engedték beállni az erre kijelölt helyre, (ami általában közel is van az ajtóhoz) szóval egyszer mikor ezt láttam, rászóltam egy rakás emberre, hogy "miért nem engedik már el a babakocsival az anyukát oda" és rámutattatam a felrajzolt babakocsi jelre mindenki zavarbajött és elkezdtek rendeződni, "persze, természetes stb" erre az anyuka halkan, zavartan megjegyezte hogy ő a következőnél leszáll :))) kicsit sem volt égés :)))

azóta nem nagyon merem a fogadatlan prókátor szerepét vállalni :))

2009. dec. 18. 21:38

Sziasztok!

Pár éve voltam olyan hülye hogy terhesen buszra ültem. Mondanom sem kell senkinek nem jutott eszébe hogy átadja a helyét, pedig 8 hónapos terhes voltam, és úgy össze voltunk zsúfolódva, mint a heringek. Két vénasszony gúnyosan nézett végig rajtam, de egyik sem adta át a helyét. Talán már az is baj ha valaki kisbabát vár?! Szerencsére azóta csak ritkán ülök buszon, de megfogadtam, többet idős embernek nem adom át a helyem, még akkor sem ha ezzel a húzásommal én leszek a legnagyobb bunkó.

2009. dec. 18. 21:32
Én 7 hónapos terhesen mentem villamossal a nyugatihoz, hátamon egy hátizsákkal, mindkét kezem tele szatyrokkal, mert utolsó nap volt a munkahelyemen és vidéki vagyok. Szóval cuccoltam haza és kiabáltak velem, hogy vegyem le a hátizsákomat mert nem férnek el tőlem. Az nem érdekelte az úriembert, hogy nem tudtam kapaszkodni, mert nem értem el semmit és senki nem adta át a helyet.
44. tücsimücsi (válaszként erre: 38. - 8a5d74d8da)
2009. dec. 18. 21:14
nem, egy fiatal nem lehet rosszul:(
43. tücsimücsi (válaszként erre: 35. - Supin)
2009. dec. 18. 21:13
:)
42. de7b7302d3 (válaszként erre: 35. - Supin)
2009. dec. 18. 21:02
Ez mit jelent? Feher a rosszul lettol vagy feher, mint faj?
2009. dec. 18. 20:25
szegény fiatalok főleg a diákok olyan fáradtak... Az idősek, a nők, a várandós anyukák, bevásárlásból siető haza feleségek nyűgös kicsivel bírják a strapát állva...
2009. dec. 18. 20:11
Sajnos nekem az a tapasztalatom,hogy a mai fiatalok és idősebbek is nagy ívben tojnak az ember állapotára.9.hónapban lévő kismama vagyok és egyetlen egyszer nem fordult elő ezalatt az idő alatt,hogy bárki,ismétlem bárki előre engedett volna a buszon,a postán,a boltban vagy bárhol...A férjemnek nyavalyogtam ez ügyben,ő azt mondta,hogy ne csodálkozzak már nem az a világ van,mint régen.Az emberek nem törődnek egyáltalán a másikkal,mindenki csak saját magával van elfoglalva.Mondtam neki,hogy persze,igen,de én akkor sem leszek soha olyan bunkó,hogy magamat helyezem előtérbe mondjuk egy kismama mellett...Csupán intelligencia kérdése...Ez az ami kihaló félben van az emberekből.Természetesen tisztelet a kivételeknek.
2009. márc. 30. 18:18
Amikor úgy látom, hogy valakinek szüksége van rá, akkor igen.
2009. márc. 30. 18:02

Még beteg vagyok ,de voltam tegnap dolgozni és végig köhögnem a napott és már a buszmegállóban éreztem megint hőemelkedésem van. Rázott a hideg és hányingerem is volt. Legugoltam a falhoz. Megjött a busz. Egy idősebb bácsi már jelezte az első sorban levő fiataloknak hogy fiatalok hátra. Jó hangosan. Ezen mindenki jót kuncogot. Aztán felszáltunk a buszra a kolléganőmmel és melléakartam ülni mikor az a bácsi meglökött hogy ő akar odaülni. Na jó nincs rám írva hogy hányingerem van lázam van. De jót vigyorgott rajtam hehe...


De ismerem a bácsit mert beszokott járni a boltba ahol dolgozok.


De könyörgöm. Ha egy fiatak rosszul van nem ülhet le?

37. pemete (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2009. febr. 9. 13:06
Egyetértek. Én szerencsére mostanság nem nagyon járok busszal, de volt, hogy két idős nő elkezdett nekem rikácsolni, mikor begipszelt lábbal ülni merészeltem a buszon, ami a kórházból jött...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook