Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltásnak csúfolt buta diéták, önsanyargatások helyett miért nem lehet normálisan kajálni és sportolni? fórum

Életmódváltásnak csúfolt buta diéták, önsanyargatások helyett miért nem lehet normálisan kajálni és sportolni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
148. csgybzs (válaszként erre: 146. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 15:52
Egy doki nem doki! :-) De hajrá! Ha félhipochonder vagy, akkor nem féltelek! Engem 6 éve kb. nem látott semmilyen orvos, nem is tervezem... :D
147. bd55e3f068 (válaszként erre: 135. - Criscito)
2012. júl. 5. 15:49
Ifjú idealista! (Pár évvel vagyok öregebb.) Te még szeretnéd megváltani a világot?
146. Mazsinka (válaszként erre: 144. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 15:46
Voltam dokinál, mint írtam, szerinte jóóó a pm-em. Fél évet adtam magamnak, és aztán megyek újabb vérvételre, ha rossz, irány az endokrinológus. Hosszú távon nem is lehetne így csinálni, hisz állítólag ilyen értékkel nem nagyon lehet teherbe esni. Igazából abban reménykedem, hogy valami csoda folytán fél év múlva rendeződik az egész, és csak valami bugyuta stresszelés nyomta fel az értéket, vagy egyéb gyulladás a szervezetben. Majd kiderül. Nyugi, orvoshoz menni fogok, ahogy voltam is, hisz egy félhipochonderrel van dolgod:)
145. csgybzs (válaszként erre: 143. - Bd55e3f068)
2012. júl. 5. 15:41
;)
144. csgybzs (válaszként erre: 142. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 15:40

De tudom milyen érzés.

Nekem nagyon gyors az anyagcserém, háromóránként vagyok éhes és iszonyú mennyiségeket tudok enni... Ma már megittam reggel egy tejeskávét, megettem egy szendvicset, fél tizenkettőkor egy púpozott tányér zöldbabfőzeléket két szelet kenyérrel és egy órája kb már kopog a szemem.... :S De akkor is ugyanígy van, ha csak szimplán eszem a főzeléket, vagy csak zöldséget eszem, vagy csak levest, vagy bármi....


Egyébként én nem akarok veled kukacoskodni, tök szimpi a kitartásod és a hozzáállásod, csak orvost mindenképpen keress fel!

143. bd55e3f068 (válaszként erre: 139. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 15:36
Miért ne? Jó társasággal? :o)
142. Mazsinka (válaszként erre: 141. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 15:34

A hajhullásom tavaly ősszel kezdődött, amikor még híre sem volt a diétámnak, minden ettem, amit megkívántam. Azóta egyszer ráhagyta, paleo közben, majd újrakezdte. A hajhullás is egy olyan dolog, ami nem áll meg egyik napról a másikra, és alig lehet kideríteni, hogy mitől van. Egyébként a pajzsmirigy alulműködés egyik tünete, mint írtam-tehát nem attól hullik, hogy szerinted alig eszem. És lehet, ha már elmentem volna egy endokrinológushoz, és felírt volna valamit, hogy szedjem, akkor megállt volna, és elkedtem volna jobban fogyni...én hülye meg inkább más módszert választok, mint beszedjek mindenféle hülyeséget, aztán egyik bigyót követi a másik 26 évesen.


Az, hogy lefényképeztem egy tányér kaját, az egy dolog, más kérdés, hogy ettem-e belőle kettővel, ha épp éhes voltam nagyon.


A nem tudom megállni nem kifogás. Pont erről írtam korábban, hogy akik vékonyak, és azért esznek, mert éhesek, azok nem tudják, milyen érzés, amikor az ember állandóan enne. Pl. az IR-esek ilyenek, és ahhoz, hogy kordában tudjam tartani a hasnyálmirigyemet, nem eszem olyan ételeket, amelyektől megugrik az inzulinszintem, aztán hirtelen lecsökken, és egész nap olyan érzésem lesz, hogy de ennék még és még és még. Ilyen a túrós palacsinta. Ezért nem lehet vele megállni. És ha megeszek egy szelet pizzát, akkor úgyis mindegy alapon jön a többi, és utána az édesség és a többi. talán ha majd egyszer lefogyok, akkor visszatérek arra, amiről írsz, és próbálom majd tartani. Fél év alatt tíz kilót fogytam...valljuk be, ha 20-at fogyok, akkor az lenne a baja itt az emberiségnek...


És jól szoktam lakni, ha épp úgy akarom, ha nem, akkor épp nem eszem, mert nincs kedvem, vagy mert csak. Változó, de úgy vagyok vele, hogy ez is tudatosság, amiről alább már írtak. Mások leteszik a villát, ha már úgy állnak, én nem tudnám letenni, inkább fel sem veszem, ha épp olyan ebédről van szó, ami nálam nem fér bele.

141. csgybzs (válaszként erre: 137. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 15:19

Megnéztem a naplód. Ha Te azt mondod, hogy ebédre olyan mennyiséget eszel meg, ami a tányérodon van, akkor a hajhullást még a pezsgőtabi mellett is megértem.



Viszont ez a nem tudom megállni nekem elég kifogás szagú. Ugyanúgy akar kérdése, mint, hogy valamit egyáltalán nem eszel meg. Akkor egyél két túrós palacsintát. lehet olyan jól laksz vele, hogy vacsorára már csak pár szem aszalt szilvát fogsz enni, na és. Egy tányér spagetti meg jól megpakolva elég kell, hogy legyen a mostani mennyiségeidhez képest....

tök jó kaják, de a spagetti feltét uborkával (vagy mi volt)... hát nem tudom... szerintem a nesze semmi fogd meg jól.... mikor voltál te utoljára úgy igazán jóllakott?

140. bd55e3f068 (válaszként erre: 124. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 15:18
A zumba nekem is szimpinek tűnt, aztán a helyi csapat tartott egy bemutatót egy rendezvényen. Az a negyed óra olyan monoton volt, és nulla edzésnek, hogy rögtön kiábrándultam. Lehet, hogy más edző jobb órákat tart, de már nem is vagyok rá kiváncsi.
139. csgybzs (válaszként erre: 138. - Bd55e3f068)
2012. júl. 5. 15:16
Hú vazze milyen helyekre jársz.. :D :D :D
138. bd55e3f068 (válaszként erre: 134. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 15:15
Nem én kevertem a felsorolásba a szőrzetet a haspóló meg a szájfény közé, meg nem is látom értelmét ragozni ezt a témát. Flitteres táskát meg hasonlót eddig még csak meleg buliban láttam travinál.
137. Mazsinka (válaszként erre: 133. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 15:14
A sanyargatás az volt, amikor napi két almán tengődtem. Ha mindent megennék, amit megkívánok, akkor régen rossz lenne nekem. Ugyanazt csak kevesebbet nem jön be, mivel nem tudnék megállni egy túrós palacsintánál, egy szelet pizzánál, egy tányér spagettinél. A húslevesbe szoktam tenni zöldségeket is, csak az most kimaradt épp, tésztát nem, a férjemnek sem-fel sem tűnik neki, hogy nincs benne. Egyébként nem tudom, mi baj van azokkal az ételekkel, amiket főzök: kolbászos káposzta, sült húsok, saláták, töltött káposzta, krémlevesek, főzelékek, tojás, gomba...ezek abszolút egészségesek.
136. bd55e3f068 (válaszként erre: 119. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 15:10
Akárhogy is olvasom a címet, nincs benne sehol a duci. Inkább vehetném én magamra, mert 19 körüli BMI indexszel törekedtem, hogy fogyjak.
135. Criscito (válaszként erre: 123. - Bd55e3f068)
2012. júl. 5. 15:09

Jaj még zavarba jövök :D

Egyébként egy dolog miatt regeltem erre a fórumra, és az pedig az, hogy egy kis értelmet verjek néhány tévúton járó fogyókúrázó ( elsősorban nő :D ) személybe. Tehát nem barátkozni vagyok itt, meg megbeszélni a mindennapi problémáimat, meg leírni hogy mikor szexeltem utoljára :D

Persze sokszor felhúzom magam a hülyeségeken, és a segítség helyett egyszerűen csak beszólogatok másoknak, de ez tényleg csak azért van, mert egyszerűen nem látom a kiutat az idétlen diétákból, és nem tudom hogyan tudnék segíteni.

134. csgybzs (válaszként erre: 130. - Bd55e3f068)
2012. júl. 5. 15:09
Nem, mi továbbra is két stílus képviselőjéről beszélünk. Én ugyanis pont azt írtam, hogy maximum azt bu.zizzák le, aki szántszándékkal úgy öltözködik. Szerintem van különbség az ízlésesen, csinosan öltözködő férfias férfi, és a lánynak öltöző díszb.zi között igen. ugyanis aki ad magára és férfias akar lenni, az nem vesz fel nőre való köldökig hasított pólót és flitteres táskát sem hord magánál. A szoli, az ápolt bő, hajzat, arcszőrzet egész más tészta, ne keverjük a fogalmakat.....
133. csgybzs (válaszként erre: 127. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 15:07

Szerintem ez sanyargatás. Már az is sanyargatás, hogy nem tudsz egy jóízűt enni abból amit szeretsz.


Próbáltad már a mindenből de mértékkel stílust? Mondjuk maradhatnának ezek a kaják, de a húslevesbe hagyd benne a tésztát, a zöldségeket, és edd meg egészen (ha csak így csinálod eleve, akkor bocsi, felénk más fut húsleves címszó alatt). Szóval egyél mindent, amit a férjednek is főzöl, csak mértékkel, vagy többször kevesebbet. Lehet, hogy egy ideig híznál, vagy csak stagnálnál, de a szervezetedben kialakulna a "biztonságérzet", hogy tudja, hogy úgyis kap megfelelő mennyiségű kaját, nem kell turbóraktározásra állnia... és te is jobban élveznéd az egészet..... Esetleg inni hozzá gyógynövényteát, ami salaktalanít, méregtelenít, csalán, meg mit tudom én mik. És a mozgás kell, akár akarod, akár nem. Az nem a túlsúly miatt kell, hanem a szervek működőképességét növelik meg. A vér oxigénellátottságát, a tüdőkapacitást, a szívizmok erősségét.... próbálj ne hájűzőként gondolni rá....


Most csak úgy agyalgatok.... anyukám 56 kg-osan szült engem.... 48 kg-osan ment férjhez... most 100 kg-on stagnál különböző gyógyszerek melléhatásai miatt.... hiába diétázik, sanyargatja magát, ugyanott áll a mérleg. De ha mindent megeszik, akkor is!!


Naná, hogy számít a genetika, az mindenben számít, nem is kicsit.

132. 130454e42d (válaszként erre: 129. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 15:06
Azért amelyik cukorbetegnek már inzulin kell annak nem segít a diéta. A diétát az inzulin mellett is tartani kell szigorúan.
131. Mazsinka (válaszként erre: 128. - 093a17e5d8)
2012. júl. 5. 15:05
Most az a baj, hogy nem eszek agyoncukrozott, bolti sz.r fagyit ebéd után??? Hanem hazamegyek, és eszek egy marék aszalt szilvát, amiben rengeteg kalória van, és ch, csak épp jó fajta. Hidd el, az anyagcserém, jobb most, mint eddig életemben bármikor.
130. bd55e3f068 (válaszként erre: 118. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 15:04

Én nem említettem has kilógatós pólót meg szájfényt. De pl. ha összenőtt, bozontos szemöldöke van, akkor nem árt, ha kiszedi vagy szedeti. És szerintem az hidratálótól meg a napfényvédőtől sem lesz homokos egy férfi, nekik is ugyanolyan bőrünk van, mint nekünk.

Én pont arra gondolok, hogy ha egy fiú vagy férfi bevalottam szeret öltözködni, vagy fontosnak tartja a testápolást, akkor rögtön olyan túlzásokat párosítanak hozzá, mint tetted te is, és levonják a következtetést a nemi identitásáról.

129. Mazsinka (válaszként erre: 126. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 15:03
Elég gyakran járok orvoshoz, és volt teljes vérkép is legutóbb. Minden rendben, a 4, 17-es TSH-t leszámítva, bár a papír szerint 4,20 a határ. A paleot pont azért kezdtem, mert sokan írták, hogy nekik segített, és nem kellett bogyókat szedniük, esetleg elhagyhatták. Pont az a célom, hogy nekem se kelljen semilyen hormont szedni, és egyéb hülyeséget. Én meg pont azt tartom baromságnak, hogy sokan cukorbetegek, ilyen-olyan bajuk van, csak az evésre kellene jobban figyelniük, és nem teszik, inkább belövik az inzulint, meg beszedik a bogyókat. A 90 napost nem említeném egy lapon a paloval, de nem akarok kampányolni, akit érdekel, úgyis beleolvas a másik fórumba.
128. 093a17e5d8 (válaszként erre: 121. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 15:00

Én is belenéztem a naplódba és Te magad írtad itt, hogy a sógornőd mennyivel többet eszik, nem kérsz édességet stb. Nyilvánvaló, hogy nem normális az anyagcseréd.


Amúgy a legtöbb diétázó lelassítja vagy teljesen felborítja és aztán ha megeszik egy normális ebédet, rögtön hízik 2 kg-t.

127. Mazsinka (válaszként erre: 124. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 14:59

Hogy sanyargatás-e? Itt sokan azt mondanák, hogy tudatos életmód inkább. Nekem az is sanyargatás, ha elém tesznek egy pizzát, és azt mondják, egyél belőle egy szeletet, de csak egyet!!! Na, ez nekem nagyobb sanyargatás, mintha nem is ízlelném meg.


Ezek az ételek ebédre mennek, a reggeli, vacsora nincs benne.


Mi bajod a húslevesemmel? Ennyi húst akkor nem eszek egy levesben, ha "normálisra" főzöm...


Genetika? Tudod, hogy arra nem szabad fogni, mert megköveznek...egyébként van duci a családban, igen.

126. csgybzs
2012. júl. 5. 14:55
Ja és még annyi, hogy soha nem mernék drasztikusan valamilyen irányvonalat elkezdeni úgy, hogy nem tudok bármilyen rejtett betegségről (amit még súlyosbítani is lehet vele), nincs a kezemben papír a szervezetemről a-tól z-ig és nem beszéltem egy orvossal, aki rendszeresen felügyeli. Igazából nekem nagyon ijesztő, hogy valaki kitalálja, hogy holnaptól mondjuk 90 napozik, és így paff, besokkolja a szervezetét......
125. csgybzs (válaszként erre: 120. - 130454e42d)
2012. júl. 5. 14:53
Így-így.. okos kislány! :D
124. csgybzs (válaszként erre: 117. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 14:52

A zumba nekem is szimpi volt, mert táncoltam mikor gyerek voltam, de egy-két alkalom után meguntam... ahogy a pilatest is... az a baj, hogy én meg izzadni nem szeretek... meg lihegni... meg minden nyavalya... :D


Én úgy gondolom, aha. Szerintem a normális agyműködéshez kell a reggeli kalóriabevitel, és az nem salátalevél meg egy paradicsom.... vagyis talán maga az étel még tetszik is, de a mennyiség nem feltétlenül....

Igen, a haj ezektől hullhat, de a kóros megvonásoktól is.

Én egyébként úgy gondolom, hogy ma már mindenre ráfogják, hogy egészségtelen. Ne egyél krumplit, mégis van krumplidiéta. Ne egyél tésztát, még sincs rengeteg elhízott olasz. Ne egyél a zöldségen és a natúr húsokon kívül semmit. Nekem ez nem tetszik. lehet és kell is minőségi ételt enni, de a minőségtől ugyanúgy lehet éhezni is, ha a mennyiség és az arány nincs belőve. Arról nem beszélve, hogy szerintem bármennyire is élvezed ezt a paleo dolgot, valamilyen szinten sanyargatod magad (pl az a húsleves?? OMG :D :D :D). Ha ezeket is eszed, szerintem ehetnél többet...


De a kivizsgálás mindenképpen kell... mert ha ennyire figyelsz magadra és ilyen keveset és ilyen kajákat eszel, már réges-réges többet kellett volna fogynod.. sőt... azon sem csodálkozom, ha már elfogytál volna.....


Családban van túlsúlyos? Genetikai öröklés?

123. bd55e3f068 (válaszként erre: 99. - Criscito)
2012. júl. 5. 14:51

Épp te vagy az egyik, akire gondoltam az első topikba címzett hozzászólásomban. :o)


Amúgy igen már ott el lett rontva, hogy adtak neki, ráadásul rendszeresen, és ezt még tetézve mértéktelenül. Tegnap is három utolsó adagot kapott amíg ott voltam.

122. 130454e42d (válaszként erre: 119. - Mazsinka)
2012. júl. 5. 14:51
Itt szerintem arról volt szó akik mindenféle divatdiétára ráugranak ész nélkül. Nem azokról akikfogyni akarnak vagy valamilyen betegség miatt kerülniük kell bizonyos dolgokat. Nem vettem magamra pedig az első csoportban bőven benne vagyok :)
121. Mazsinka (válaszként erre: 114. - 093a17e5d8)
2012. júl. 5. 14:51
Öööö...minden reggel kimegyek oda, ahová ki kell menni. Egyébként egyetemista koromban volt olyan (amikor napi szinten zabáltam), hogy jónéhány napig nem mentem, és nem írom le meddig, mert itt páran szörnyethalnak. Különben honnan tudod, hogy mennyit eszem, ha úgy fogalmazol, hogy "TÚL" keveset?Feltételezés? Keveset eszem, de nem túl keveset.
120. 130454e42d (válaszként erre: 118. - Csgybzs)
2012. júl. 5. 14:49
Pontosítanék: a lányomtól tudom, hogy az ilyen nem simán buz.i hanem díszbu.zi :D
119. Mazsinka (válaszként erre: 113. - Bd55e3f068)
2012. júl. 5. 14:48
Én viselkedem ellenségesen? Akkor olvasd el a fórum címét, hogy hol vagy, és miről beszélünk, mi a téma! Hát persze hogy a duci nők nevetséges diéta-agyszüleményei...inkább az a sértő, nem én.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook