Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Árverezéssel kapcsolatban van-e tapasztalatotok? fórum

Árverezéssel kapcsolatban van-e tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)

7. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Nala63)
2012. febr. 3. 20:15
Köszi a választ :) Már attól tartottam, hogy elbukom a nagymamai örökségemet a nagybátyám hülyesége miatt. Már az is járt a fejemben, hogy ha nem kapok semmit, és elúszik az örökségem, akkor polgári peres úton megpróbálom behajtani rajta legalább azt a részt, amit a földhivatalnak ki kellett fizetnem anno örökösödési járulék alapon.
2012. febr. 3. 20:06
Akkor is,nem az számít mennyiért ment el,hanem a tulajdonrész,az meg a fele a tiéd.
5. t_marcsi (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 3. 20:06
Akkor is, hogyha az egész ingatlan eladási ára nem fedezi az összeget ami a végrehajtásban szerepel? A példából kiindulva 350ezer forintot hajtanak végre az adóson.
2012. febr. 3. 19:46
A 175 ezer felét,te nem felelsz az adósságért:))
2012. febr. 3. 19:46
Ésszerűen a fele illet meg, mert te kérted az árverést.
2012. febr. 3. 19:11

A szitu a következő:


Egy közös tulajdonú telket árvereztek. A másik tulajdonos az adós, akin végrehajtanak, de én kértem az én részem árverezését is, mert egyedül nem tudnék vele mit kezdeni, ráadásul idegennel nincs is értelme osztozni rajta. Az árverés sikeres volt, példaszámokkal írom, hogy mik az eredmények. Az egyszerűség kedvéért a két fél rész 100-100-ezer forint, az árverés pedig kikiáltási ár alatt, 175ezer forinton zárult.


A kérdés az, hogy most én mennyi pénzt fogok kapni? Annyit amennyi a részem, vagyis 100ezer forintot, vagy a vételár felét, vagy az egészet lefoglalják az adós tartozására és én nem kapok semmit? (A tartozáshoz semmi közöm, az én nevemen semmiféle kölcsön/tartozás nincs sehol számontartva)

2012. febr. 3. 19:08
Árverezéssel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook