Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e tapasztalatod próbavásárlói munkával kapcsolatban? Kifizettek-e? fórum

Van-e tapasztalatod próbavásárlói munkával kapcsolatban? Kifizettek-e? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. okt. 3. 20:12

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy egy állásra jelentkeznék ami a próbavásárlókat keres.Igazából nem nagyon tudom,hogy ez mit is takar és,hogy ez a cég mennyire megbízható.

Kérlek titeket akinek bármilyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban az írjon!!!

Előre is köszönöm!!!!! :)

54. Edó21
2012. szept. 5. 21:35

Nem küldenek semmiféle konkrét személyre. Teljesen mindegy, hogy milyen beosztásban van ott. Az előírt szituációt kell "eljátszani" Te akkor a tesztelt vagy?

Mert mi történt? Én voltam már tesztelt is, meg próbavásárló is. Álltam már mind a két oldalon. Amúgy a szerződésben semmiféle ilyesmi nincs.

2012. szept. 5. 06:59

Sziasztok!

Azt szeretném Tőletek kérdezni,hogy közületek akik a Phantomspopping-nak /vagy más ilyen cégeknek/ dolgoztok, benne van az utasításban hogy vezető beosztásút tesztelhettek? Vagy csak eladót szabad Nektek? Van-e olyan hogy konkrét személyre küldenek rá benneteket? Nagyon fontos lenne a válasz! Előre is köszönöm!

52. Edó21 (válaszként erre: 51. - Sndoor)
2012. ápr. 19. 23:43
A számlaszámot nyugodtan meg lehet adni? Nem túl jónak találom, hogy neten bankszámla számot adjon meg az ember.
51. sndoor
2012. ápr. 14. 15:02
Próbavásásárlói tapasztalatokat, információt a cégekről és kereseti lehetőségekről a probavasarlocoach.blogspot.com blogban találhatunk. Ezek szerint a legtöbb megbízást a Phantomshopping adja, és megbízható is. De van még néhány cég amiről ír az oldal. Amit vásárolsz azt a legtöbbször a magad költségére teszed, de vannak kivételek.
2012. márc. 23. 00:32
sziasztok?Mi újság a megvásárolt áruval? Azt is tériti a cég? Vagy nem kell végül vásárolni semmit, csak vizsgálni az eladó tűrőképességét?
49. falconfly (válaszként erre: 48. - R.tike)
2012. márc. 22. 19:29
Szia! Egy ismerősömtől én is hallottam, h az orange nem fizeti a tartozásait. azt hiszem, ez hosszú történet is lehet még - neked is és másoknak is :(. láttunk már olyan cégeket, akik még akit lehet lehúznak, mielőtt bedőlnek és a fejesek meglépnek a maradék lével.
48. r.tike
2012. márc. 22. 16:13
Nekem nem is olyan régen volt egy igen rossz tapasztalatom a próbavásárlásról. Az egyik cég megbízásából utaztam Bécsbe az Orangeways járatával. Tavaly év végén. Utolsó pillanatban ugrasztottak, de mentem, mert karácsony előtt volt, gondoltam jó alkalom. Ígérték hogy fizetik a buszjegy árát és némi díjazást. Na már most a próbavásárló céggel régóta kapcsolatban vagyok, de ilyen még nem volt. Azóta sem fizették ki a munkámat. Megkérdeztem és azt mondták addig nem tudnak fizetni amíg az orange nem fizet nekik. ... én meg csak várom a pénzem. Vajon hozzájutok valaha? Egyre másra olvasom a kétséges híreket a busztársaságról. Vagy keressem meg őket és kérjem el a pénzem személyesen? Tud valaki valami tippet adni?
2011. okt. 19. 21:21
:-) ok.
46. zsuzso100 (válaszként erre: 45. - Krisz38)
2011. okt. 19. 21:15
Igen! De sajnos a többség nem ilyen! A lényeg, hogy aki próbavásárol, tudja a tétjét is, azért írtam! :)
45. krisz38 (válaszként erre: 44. - Zsuzso100)
2011. okt. 19. 20:57
persze, tudom , hogy lehet pillanatnyi rossz hangulat, vagy a főnökök beszólása, inreális elvárásai stb. miatt az eladó kicsit gorombább, vagy nem éppen lelkes. Én arra gondoltam, ha eleve látszik rajta, hogy a háta közepére sem kíván, holott csak bambul a gondolák között:-) Senkit nem írnék le csak úgy, mert rosszat akarnék neki. Szerintem ha próbavásárol az ember, kicsit próbálni kell több időt szánni a beszélgetésre, kedvesen érdeklődni, ha rossz passzban látja sz illetőt, akkor mosolyogni, esetleg tréfálkozni:-) és azért így talán ki lehet szűrni, hogy az eladó alapból rosszindulatú, vagy netán valóban pillanatnyilag nem a legjobb időben találtam meg. De nem akarok okoskodni, én pl. a magánéletben általában ugyanoda járok vásárolni, és van 1 nő, aki mindig elviselhetelen, lenéző, unott, megjegyzéseket tesz, ha megszólítom. Na az ilyenekre gondoltam, hogy nem ott a helye. Persze én sosem veszem a lapot, kisebb gondom is nagyobb annál, hogy leálljak vele piszkálódni, de megérdemelné, hogy egyszer pont oda küldjenek próbavásárlásra. Mindig elrontja a hangulatom , a napom, ha ő van beosztva, és nem találok másik eladót. Persze feltalálom magam, de az kiborít, ha valaminek,(sok mindennek) nincs kinn az ára, és sajnos nekem pár ft is számít. Na ez a csaj leveszi a fejem, ha el kell mennie megnézni valaminek az árát. rémes.
44. zsuzso100 (válaszként erre: 42. - Krisz38)
2011. okt. 19. 20:43

Persze ezt is megértem! De nem tudhatjuk, hogy mi van a háttérben, lehet, hogy valami nagyon rossz dolog történt vele, nem tud abban az idő(szakban) emberekkel rendesen foglalkozni...az a baj, hogy csak abból a pár percből tudunk ítélni.

Persze, biztosan van olyan eset is, mint amit említettél, hogy valaki buta...és állandóan az, az keressen mást, de sajnos nagyon nagy lehet a tétje egy rossz véleménynek. :(

43. zsuzso100 (válaszként erre: 42. - Krisz38)
2011. okt. 19. 20:37
Sajnos nálunk nem a korrektség a cél...hanem ajánlj mindenféle egyéb dolgot, ami a hónapban előírt. Nem a kedvességről van szó, hanem ezekről és lehet, hogy pont belenyúlsz és a próbavásárló az, akinek nem mondod, igaz, hogy előtte és utána is elmondtad 80x, mindegy! És lehet, hogy azért, mert éppen sietnél wc-re...mindegy, nincs kifogás. :(
2011. okt. 19. 18:14
Én ma voltam először próbavásárolni, és csak jókat írtam az eladó srácról. Nagyon segítőkész volt.De ha nagy paraszt lett volna, mert találkoztam már a civil vásárlásaimnál ilyennel is sajnos, akkor egy cseppet sem érdekelne, ha kirúgják, nem eladónak való. Nem várom, hogy a seggemet nyalják, de korrektek legyenek, ha én is az vagyok, mint vásárló. Tudom nincsenek megfizetve, dolgoztam én is a "másik" oldalon, és vevő is van nagyon baromarc.
2011. okt. 19. 14:59

Nem tudom, tudjátok-e, ennek mi a tétje a dolgozó szemszögéből?

Nálunk pl úgy van, ha éppen 100-ból eggyel nem úgy járunk el, ami elvárnak és az pont a próbavásárló, akkor az illető dolgozót kirúgják gondolkodás nélkül. Tehát mindenki így ítélkezzen a próbavásárlói munkája során!

2011. okt. 17. 08:01

Akik regeltek ,nem életek vissza az adatokkal?

Adó és számlaszámot is kértek:(

39. erikpipi (válaszként erre: 29. - Miccer)
2011. júl. 24. 10:47
Ez nem az a munka, itt nem lopni kell.
2011. júl. 24. 09:57
Engem kb 1 hónapja hívtak, kocsit kellett volna tesztelnem, csak épp nem volt jó az időpont.
37. bige (válaszként erre: 29. - Miccer)
2011. júl. 24. 09:57
ez nem próbavásárlás. Ez próbalopás. Nem ugyanaz
36. erikpipi (válaszként erre: 28. - Serry)
2011. júl. 24. 09:57
Nem rossz munka, majd kapsz levelet egy két héten belül, és választhatsz a próbavásárlások között.
35. andi6020 (válaszként erre: 29. - Miccer)
2011. júl. 24. 09:55
jesszus :SS
34. Berillke (válaszként erre: 33. - Serry)
2011. júl. 24. 09:51
ird meg priviben, hogy melyik cégről beszélünk
33. Serry (válaszként erre: 31. - Berillke)
2011. júl. 24. 09:49

A hétfői telefon szerint a mai napig bezárólag kellett volna megcsinálni a vásárlást.

Tehát nem fognak jelentkezni....

32. Berillke (válaszként erre: 29. - Miccer)
2011. júl. 24. 09:47
és a leendő munkáltatód kért erre, hogy így kezdd a műszakodat? ha igen, akkor ez nem a próbavásárlás kategória....
31. Berillke (válaszként erre: 28. - Serry)
2011. júl. 24. 09:47

sztem nem

ha ugyanannál a cégnél vagy, mint én, akkor ez általános, sztem várj még egy pár napot és jelentkeznek

30. 76e4022ed6 (válaszként erre: 29. - Miccer)
2011. júl. 24. 09:44
Hát ez durva!
29. miccer (válaszként erre: 28. - Serry)
2011. júl. 24. 09:43
És tudod, hogy ez mivel jár? Egyszer én is voltam (még diákként), szörnyű érzés volt, el kellett játszanom, hogy ellopok bizonyos dolgokat és a pénztárosokat tesztelték, hogy észreveszik-e. Hozzáteszem, hogy engem akkor pénztárosnak vettek fel, csak az első napomon a műszakot így kezdtem. "nagyon jó" érzés volt utána beülni a pénztárba az átvert kolléga mellé...
28. Serry
2011. júl. 24. 09:40

Úgy hozta az élet, hogy jó lenne kis plusz bevétel...

Ezért adott cég honlapján regisztráltam mint próbavásásló, mert tetszett az ötlet. s náluk még számla képesnek sem kell lenni.

aztán hívtak, hétfőn,hogy küldenek e-mailt lenne egy feladat a héten adott nagyáruházat kéne tesztelni. Ha megérkezik a levél a pontosa szituáció miatt keresnek megint telefonon.

azóta se e-mail se telefon semmi....

Lehet felültettek?

2011. máj. 7. 12:46
Sziasztok! Én is próbavásárolok a phantomshoppingnak, a neten találtam, beregisztráltam. Korrektek, és követhető. Mindig időben utalnak, sosem volt velük gondom. Igaz nem egy nagy összeg. Én pl olyanra jelentkeztem már többször, hogy gyógyszertárat kellet tesztelni, pl ha volt receptem vagy kellett valami, akkor az legalább megtérült a díjazással. Megélni belőle nem lehet, de sok kicsi sokra megy. Attól is függ merre laksz, mert én kisvárosban lakom, itt még nem volt feladat, de a környező városokban igen, és ha arra volt dolgom, akkor jelentkeztem a feladatra. Ennél a cégnél nyugodtam megadhatod az adataidat.
26. 53dfddad18 (válaszként erre: 24. - Kicsilányka1984)
2011. máj. 7. 12:43
Ne foglalkozz vele, adatgyűjtés! Csak az adataidra hajtanak, esetleg a pénzedre.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook