Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térdporc betegségeivel kapcsolatban van-e tapasztalatotok? fórum

Térdporc betegségeivel kapcsolatban van-e tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


16. Hmkati
2010. dec. 22. 06:19
Helló! Kopásom van és lötyög a térdem. Igaz túlterhelem, a másik lábam béna. A doki a Proenzit javasolta, /reumatológus/. Ezt 1 hónap után abbahagytam, nem volt rá zsozsóm. Térdrőgzítőt használok, ez csökkenti a fájdalmat is.
15. jujiabf (válaszként erre: 14. - Hajno1)
2010. dec. 21. 17:00
10 hónap alatt fogytam le ennyit. Az alázattal kapcsolatban - nem tudom. 46 éves koromig rengeteget gyomláltam - térdelve -, mivel 5 db 50-54 méteres fóliáink voltak. S minden fizikai munkáját mi végeztük. Ahogy a gyerekek kikerültek tőlünk, felszámoltuk a sátrakat, mert ketten nem bírtuk csinálni. S el is híztam, mert nem végeztem fizikai munkát. Talán a sok fólia munkában ment tönkre a térdem.
14. hajno1 (válaszként erre: 12. - Jujiabf)
2010. dec. 21. 16:18

Ha eddig még nem voltál "más vizsgálaton", és a sebész mindjárt vágni akar, akkor sürgősen el kell menni egy másik orvoshoz, aki előbb megcsinálja a röntgent és/vagy a CT-t, MR-t. Csak aztán vagdosunk, mikor ezek már megvannak, és nem tudni egyértelműen, mi a baj. Irány a reumatológus! Itt zárójelben jegyzem meg, hogy ők meg imádják a szteroidot. Ha bármilyen orvos a térdedbe szteroidot akar injekciózni, utasítsd vissza, mert amelyik izület lokálisan kapott valaha szteroidot, annak végleg lőttek!

A fájdalomcsillapítók rendszeres szedése biztos, hogy nem megoldás, tönkreteszed a gyomrod és úgy hozzászoksz, hogy függő leszel.


Addig is lehet pakolásokat tenni rá, mézeskáposzta, vagy Innorheuma krém és svédcsepp éjszakára folpackba és befáslizva, de a térd nem játék, és nem ha huzamosabb időn át ennyire fáj, nem otthon gyógyítjuk.


Minden betegségnek van jelzés-értéke is. Ha tőled a fájdalom pont a rendszeres gyaloglást veszi el, lehet, hogy a fogyókúráddal kapcsolatban vegyes érzéseid vannak? 10 nap alatt 15 kg az remek tempó, ezzel semmi gond. Lehet, hogy valaki más, mondjuk a párod nem akarja, hogy fogyj? Vagy nem tetszik neki, hogy gyalogolsz? Csak vaktában lődözök, de ha jól emlékszem, azt írtad, hogy az utóbbi időben kezdett csak fájni a térded. Lehet ezen is tűnődni, miért pont most, és miért pont a térded. A térd egyébként az alázat jelképe, letérdelünk, ha tiszteletet adunk valakinek, alázatot mutatunk. A térd bajai az alázat terén mutatnak valami eltérésre.

2010. dec. 21. 13:46

Sziasztok!

Pécsen az Ortopédiai Klinikán végeznek porc transpalntatiot, hogy mennyit kell rá várni nem tudom, de állítólag nagyon jó és végleges megoldás. Ennél többet sajnos nem tudok róla.

12. jujiabf (válaszként erre: 11. - Hajno1)
2010. dec. 21. 13:41
Köszönöm a válaszaitokat. Még nem voltam más vizsgálaton, csak a térdsebésznél. Most maga a betegség ténye fejbe vágott, mert nem gondoltam, hogy ennyire komoly bajom lehet. Gondom az is, hogy tanácsot sem nagyon kaptam, hogyan éljek ezután. Mit is ajánlatos ennem, hátha ez is késleltetné a betegséget. Eddig minden héten többször gyalogoltam 40-45 percet. Mióta fáj a lábam, semmit nem mertem, pedig rohadtul hiányzik a mozgás!!! Ha továbbra is gyalogolok, az sietteti a porckopást? Gyakorlatilag a gyaloglással fogytam le 10 hónap alatt 15 kilót, meg életmódváltással. Liszteset, zsírosat nem eszem. Gyümi, zöldségféle, zabpehely, műzli, szinte csak csirke főve. Hogyan éljek ezután, hogy ne legyen rosszabb?
11. hajno1
2010. dec. 21. 10:53

Nagyon sokféle baja lehet a térdporcnak, látatlanban megmondani lehetetlen. Azért a műtét előtt van még sok egyéb, kevésbé invazív technika is, röntgen, CT, MR, ilyenek voltak? Menj el reumatológushoz is, mert a sebész azonnal műteni akar! Nem mindenkinek ugyanaz a baja, és mielőtt vagdosnak, mindenképpen egy alapos kivizsgálás kellene.


Ha valóban kopás, akkor a fájdalom erőssége alapján a tabletták, kapszulák nem fognak segíteni.

Nem kell félni a műtéttől! Van, hogy az a legjobb megoldás.

Az én térdeimben sokízületi gyulladás miatt úgy tönkrement a porc, hogy teljes térdprotéziseket tettek, csak azt sajnálom, hogy nem sokkal hamarabb szántam el magam a műtétre. Azóta megint fájdalom nélkül járok, pedig előtte mankóval mentem már.

2010. dec. 20. 18:37

Szia!

Nekem volt porcleválásom és porclágyulásom is, Én sportoló voltam, azért voltak ezek a bajok. Szedtem rá gyógyszert, de nem volt jó semmire, rengeteg házitejet ittam és kalciumot szedtem, így már egy ideje nem fáj szerencsére.

2010. dec. 20. 18:23
Nektek hogy kezdődött? Én 1 alatt eljutottam odáig, hogy alig bírtam menni. Már megettem egy doboz Surgam tablettát, amitől fájt a gyomrom, de éjjel legalább tudtam aludni. Már 4 napja elfogyott, s megint fáj éjjel. Nappal is fáj, főleg, ha lefelé jövök a lépcsőn.
2010. dec. 20. 18:22

Szia! Nekem évekkel ezelőtt műtötték. Jól elvagyok vele,igaz a gyógyszert míg élek szednem kell.

A teljes elülső porcot operálták ki.

2010. dec. 20. 18:01
Nekem le van válva egy porc, van, hogy nagyon fáj, de van, hogy napokig semmi bajom. Nekem azt mondta a doki, hogy nem műti és nem is javasolja a műtétet, amíg nincs nagy baj, mert amihez egszer hozzányúlnak soha nem lesz az igazi és valószínűleg nem sokat javítana a műtét a dolgon...
6. gatto4 (válaszként erre: 5. - Jujiabf)
2010. dec. 20. 17:59

Nemtom :(

De anyós a műtétről hallani sem akar, más megoldásról nemigazán tudok, azt hittem majd most...

2010. dec. 20. 17:57
A térdsebész térdporc kopást gyanít. Feldene kapszulát írt fel. Ha nem javul, apró műtétet javasol, hogy belenézzenek a térdembe. Egyáltalán mit lehet tenni, hogy ne kelljen műteni?
4. gatto4 (válaszként erre: 3. - Judit8103)
2010. dec. 20. 17:57
És tudsz vele valamit csinálni? Mert anyósom nem enged semmit, csak szenved.
2010. dec. 20. 17:55

szia

nekem porckopásom van térdben

2010. dec. 20. 17:55

Szia!

Mire gondolsz? Anyósomnak térdporckorong kopása van, de én nem vagyok szakértő...

2010. dec. 20. 17:54
Térdporc betegségeivel kapcsolatban van-e tapasztalatotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook