Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


800. Vera63 (válaszként erre: 798. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 11:07
Igazad van Réka, én is így gondolom. Mivel sansza sincs Tündinek, hogy jogilag megnyerjen bármit is, (habár nem is akar perre menni), az orvosával kéne megegyeznie. Szerintem te is így látod. Más kérdés, hogy én a kezei alá feküdnék-e egy elbaltázott műtét után...
799. Tünde42 (válaszként erre: 798. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 11:06
Szerintem teljesen ügyesen megfogalmaztad azt amit valóban sérelmezünk,és szeretnénk:-)És ezt köszönöm.
798. 993dda84ef (válaszként erre: 796. - Vera63)
2014. febr. 12. 10:55

:)) Nem is kell dűlőre jutni, vagy nem feltétlenül, semmi gond nincs azzal, ha másképpen gondolkodunk.:)


Én inkább csak finomítottam a kijelentésen, de nem állítom, hogy semmi alapja nincs, arra próbáltam célozni, hogy nem mindenáron kell az egyik, vagy a másik oldalt támogatni, a jogos igény szorul a legnagyobb támogatásra, ami érkezhet bármelyik féltől.


Így van, akár halállal is végződhet egy műtét, ahogyan az is, ha beülsz az autódba reggel, és vállalod a kockázatát egy lehetséges balesetnek.


Nagyon érzékeny kérdések ezek, sztem itt mindannyian ugyanazt gondoljuk, az elvárásaink is hasonlóak, csak másképpen közelítjük meg. Ami nyilvánvaló az sem szorul különösebb magyarázatra, egyikünk sem vonja kétségbe. (Lsd a tényt, hogy Györgyi szeme nem záródik...)


Sajnálatos, hogy ezekben a megkérdőjelezhetetlen esetekben is elbizonytalanodás, és kilátástalanság az osztályrésze a "károsultnak", és nincs közös érdek, én erre próbáltam utalni, lehet ügyetlenül.:)

797. Tünde42 (válaszként erre: 796. - Vera63)
2014. febr. 12. 10:50
Valóban vagyis ott a Györgyinél én a helyében gondolkodás nélkül perelnék.Én nem támasztok nyilván kártérítési igényt sem pert nem szeretnék csak mivel ő nem tudott/akart segíteni ,és nem kielégítő az eredmény vagyis szemmel láthatalan ami egy ilyen jelelgű plasztikai műtétnél elég jelentős probléma ezért anyagi kompenzációt szeretnék hogy más helyre tudja hozni mert benne nem bízok!
796. Vera63 (válaszként erre: 793. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 10:44

Hát igen, erről már volt egy hosszú vita a fórumon a Györgyi esetében. Akkor sem jutottunk dűlőre. Pedig nála aztán a műhiba talán nem is kérdéses.

Amit írtál, hogy egyiket sem védi, az abból a szempontból nem igaz, hogy az orvost védi. Én is aláírtam mindent a műtét előtt, még a halálos szövődményt is. Mert miért is ne halhatnék meg egy 4 órás altatásban? Szerencsére jól vagyok...

795. Tünde42 (válaszként erre: 794. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 10:41

Igen igazad van és nagyon jól,etikusan és empatikusan látod a dolgokat.Sokat segítesz amit nagyon köszönök és Verának is!

Eszembe jutott leutóbb mit is mondott:azt mutatta mondta azért lett ilyen mert nem hátrafelé hanem felfelé húzza a bőrt.Ami tartósabb.Ez rendben és biztos tök jó. Csak a baj vele hogy nem látszik és a tükörben mikor fel vagy hátra mint tudom én nem azt figyeltem meghúzta nem ezt volt az eredmény.Pedig jó sokáig néztem és teszett amit láttam,!

794. 993dda84ef (válaszként erre: 792. - Tünde42)
2014. febr. 12. 10:32

Azért azt nem hiszem, hogy ha korrekcióra kerül sor nem igyekezne a tőle telhető legnagyobb precizitással kivitelezni azt....

Pedig hirtelen azt sem tudom kiről van szó, de ez eszembe sem jutna. Az más kérdés, hogy tudnék -e még bízni a képességeiben, és a szakértelmében.

793. 993dda84ef (válaszként erre: 788. - Vera63)
2014. febr. 12. 10:26

Sztem ez a "páciensnek, ügyfélnek, vevőnek...mindig igaza van." kijelentés egyoldalú, eltúlzott, és éppen az adott helyzet elfogulatlan kezelését lehetetleníti el, hiteltelenné teszi mindkét oldal reakcióját, éppen ezért egyiket sem "védi".


Nincs, és ne is legyen igaza minden körülmények között a páciensnek, elegendő, ha a vitás kérdéseket elfogulatlanul kezeli mindkét fél, és a megoldásra ugyanakkora igény mutatkozik mindkét részről, a nyilvánvalót ne kelljen bizonygatnia semelyik oldalnak, és a megoldás keresése közös igény legyen!

792. Tünde42 (válaszként erre: 790. - Vera63)
2014. febr. 12. 10:24
Igen ez jó ötlet,amit be is dobhatok, de félek hogy mit tesz a műtőben????Te biznál benne?
791. Tünde42 (válaszként erre: 788. - Vera63)
2014. febr. 12. 10:22

Drága Verám!


Igen ez nem műhiba valóban de nem is kielégítő az eredmény?Ezért is kértem tanácsot erre nem vonatkozik az orvosi felelősségvállalás?????Arról nem beszélve ő azt mondja nem korrekciózza.És ez a baj.4-5 alkalommal beszéltünk erről.Néha nem is figyel rám,de a mondat vége ugyan az:nem lehet jobban meghúzni./ami marhaság!/úgy segít ha fizetek és akkor talán.....de én az ő kése alá nem szeretnék feküdni mert nem volt empatikus,és nem bízok benne.Egy aránylag könnyű alapot "elrontott".Vagyis nem csinálta meg megfelelően.Így a korrekciót sem hiszem hogy megtudná....

790. Vera63 (válaszként erre: 789. - Tünde42)
2014. febr. 12. 10:20
Tündi, én úgy kezdeném vele legközelebb: doktor úr, novemberben említette nekem.... Csak nem tagadja le!
789. Tünde42 (válaszként erre: 787. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 10:16

Igen ,én is ezt tartom a megfeleő lépésnek csak annyira utálok harcolni,vitázni mert szerintem bármilyen higgadt is vagyok nem fogunk dűlőre jutni.Mivel ugye voltak már ennek előzményei.Mikor ezt próbáltam vele megbeszélni hogy mit lehet tenni.Jó, akkor pénzről szó sem volt hiszen első körben azt szerettem volna ha ő korrekciózza mert még novemberben azt mondta:ha nem tetszik 1 cm -s vágásból korrekciózom hiszen neki is az a célja hogy elégedett legyek és az arc a legkobb reklám mert az látszik.

De utána ezt a lehetőséget soha többet nem mondta hiába kérdeztem mit javasol.Ő a zsírtöltést mondat 160 ezerért pluszban ami valóban szükséges de az arc többi része sem tetszik a nyaki stb....tehát ez nem is lenne elég a megoldáshoz szerintem.....

788. Vera63 (válaszként erre: 787. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 10:16
Szia Réka! Szerintem nem fogja visszatéríteni. Abba az irányban kéne ráhatni, hogy korrekciózza az ő belátása szerint (feltöltés, minilifting), vagy amit ő jónak lát. Az, hogy jogilag megtámadható-e, szerintem nem, mert nem számít műhibának. A hiba az, hogy nem látja be, pedig aranyszabály: a páciensnek mindig igaza van. (Nálunk a munkahelyemen a betegnek)
787. 993dda84ef (válaszként erre: 786. - Tünde42)
2014. febr. 12. 10:07

Pedig higgadtnak kell maradnod, bármilyen nagymértékű az elkeseredettség benned, erőszakosan, dühből intézni egy efféle helyzetet nem lehet, illetve semmilyen kérdést, egyrészt senki nem venne komolyan, ami érthető, másrészt te sem tudsz megfelelő döntéseket hozni, ha az érzelmeid eluralkodnak rajtad.


Én felkeresném a jóembert, részletesen felvázolnám, természetesen a lehető leghiggadtabban, hogy mivel nem vagyok elégedett, miért nem értek egyet azzal, amit mond, és megkérdezném, hogy milyen lehetőségeket tud felajánlani. Megkérdezném, hogy van -e lehetőség arra, hogy visszatérítse esetleg a műtét arcplasztikára vonatkozó költségét...

786. Tünde42 (válaszként erre: 785. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 09:58
Igen azóta raktam fel még fotókat.De igazad van és sajnos életben sem jobb, sőt az össszes ismerősöm el van ájulva, hogy semmit nem látnak és azonnal kérjem vissza a pénzt.Csak próbálok higgadt maradni és nem ajtóstól rontani a házba, de én is látom hogy ez a doki vagy vak vagy h...e vagy ennyire pénzéhes és inkorrekt vagy mind együtt!Vagy engem néz gyenge elméjűnek.
785. 993dda84ef (válaszként erre: 781. - Tünde42)
2014. febr. 12. 09:47

Maradjunk a Rékánál.:))


Megnéztem a legutóbb feltöltött képeket. Egyrészről képek alapján tényleg nem mindig szerencsés véleményezni a beavatkozást, másrészről viszont a képeket látva nincs miről beszélni. Mármint arra gondolok, hogy egyértelműnek, és jogosnak tűnik az elégedetlenséged, ugyanis éppen az a régió, az áll vonala, az ajkak alatt felhalmozódó bőrfelesleg eltüntetése, megfeszítése az, ami az arcplasztikák legfőbb célpontja, az állad vonala semmit nem változott a kép alapján, mintha nem is történt volna megfeszítés. Hozzáteszem, ezt a feltöltött képek, de leginkább a 26-os számú montázs alapján látom így, ARRÓL formálok véleményt, élőben nem láttalak!

784. Tünde42 (válaszként erre: 783. - Vera63)
2014. febr. 12. 09:43
Igen sajnos.Ami nem lenne gond ha anyagi tekintetben korrekt lenne.Mert ha nekem nem tetszik akkor fogadja el hogy nem vagyok elégedett a munkájával.De szerintem err nem igen van esély azért is írtam aki tudja mit lehetne tenni vagy van javaslata az kérem írjon privit mert én tanácstalan vagyok.
783. Vera63 (válaszként erre: 779. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 09:38
Nekem is az a véleményem, hogy az operációt végző orvosnak kéne helyrehoznia a problémát. A baj szerintem az, amit a Tündi a naplóban leírt, hogy az orvos nem ismeri el, nem látja be, hogy fél munkát végzett. Neki így tetszik :(
2014. febr. 12. 09:32

És még azt nem értem miért írják hogy - 10 év?


Hát ha a fotók alapján valaki azt mondja nekem annyi látható az hazudik.Felrakok 8 ,10 évvel ezelőtti fotókat.Amúgy a ránc ami a bal oldalamon van nem régi 1-2 éve látom.Tehát nem is lehet mély .Régebben soha nem volt.

2014. febr. 12. 09:29

Kedves Rebeka.


Köszönöm a véleményt !És mindjárt beállítom a naplómat!

A baj az hogy az orvosnak több alkalommal szóltam hogy nem tetszik és szeretném ha segítne.4-5 személyes találkozó szólt errő.De mindíg az volt a válasz hogy nem lehet,itt már ő nem tud mit húzni.Hát azért kicsit rosszul esett mert nem voltam olyan rossz alapanyag szerintem és nem voltak azok a ráncok olyan mélyek és ha csak egy picit mgehúzom a bőröm akkor is már eltünnek.Ezért lépnék úgy hogy mivel ő nem tud vagy akar segíteni a műtét árát adja vissza.Nyilván a széhéj ami jó lett az kivételével.De az hogy 2 órát voltam bent a műtőben és ő zsírt szívott felső szemhéjat csinált és arcplasztikát szerintem ez nagyon rövid idő.Mikor rákérdeztem, mert akkor rosszat érzetem nem is értettem, hogy lett ez 2 óra mikor mindehol 3-4 órát írnak azt felete :szerencsém volt nem véreztem .......no commnet!

780. 993dda84ef (válaszként erre: 778. - Tünde42)
2014. febr. 12. 09:12
Tünde, javaslom neked, és mindenkinek, aki naplót nyit, hogy a napló beállítások fülre kattintva engedélyezd a naplódhoz való hozzászólást, mert így nem tud reagálni senki. Csupán be kell x-elni a legfelső sorban erre vonatkozó rubrikát. :)
779. 993dda84ef (válaszként erre: 777. - Tünde42)
2014. febr. 12. 09:09

Sziasztok Leányzók!:)


Tünde, jelenleg leginkább veled értek egyet. Azt gondolom, hogy reális elvárásokkal kell egy efféle műtét elé állni, és még véletlenül sem remélni, hogy a kamaszkori tömörséget varázsolják majd vissza, ez tény, DE azért azt túlzásnak tartom, hogy egy közel milliós nagyságrendű beavatkozás után mások véleményére, vagy éppen agykontrollra legyen szükség az eredmény megállapításához, azért ennek nyilvánvalónak kellene lennie!


Minden aggályodat oszd meg az orvossal, úgy ahogy érzed, mondd el, hogy úgy érzed nem erről volt szó, igaz, nem a MISS UNIVERSE döntőre készülsz, de az elért eredmény igencsak soványka, ennél látványosabb változásokról volt szó, különben bele sem mentél volna.


Képekről nehéz megállapítani, főleg egy arcplasztika esetében, hogy milyen erőteljes a változás, de én nem vonom kétségbe a szavad, és a bejegyzéseid alapján nem tűnsz földtől elrugaszkodott, a tökéletest is kevésnek ítélő páciensnek, így ha a sebészed felelősségtudó, és korrekt, nem fog mellébeszélni, és elfogadható alternatívát kínál fel.


Ugyan még csak képeken láttam arcplasztikai eredményeket, de azt azért nem hiszem, hogy csupán egyéb kiegészítő kezelésekkel lehet látványos a változás. Az igaz, hogy nem orvosolhat minden felmerülő problémát (mélyen bevésődött ráncok, bőrszövet állapota...megannyi egyéb tényező, de egymagában is kétségbevonhatatlannak változásnak kellene lennie, ha ez előreláthatólag nem biztosítható az alapanyag függvényében, akkor egy sebésznek a kielégítő eredmény hiányában nem is szabad belemennie a műtétbe.


Kíváncsi vagyok mit mond majd a doki, az is beszédes egy orvos mentalitását és megbízhatóságát illetően, hogy miképpen viselkedik egy ilyen kérdésben, remélem kellemes csalódás lesz a vége!:)


A legjobbakat!

2014. febr. 12. 09:09

Csak még annyi hogy tudom hogy hozott anyagból dolgoznak de azt nem értem meg ha van egy kozultáció,akkor miért nem lehet megbeszélni hogy pontosan mi várható a műtét után?Én nyilván azért vártam mást mert ő mást mutatott.És ha egy orvos látja hogy szükséges a zsírtöltés akkor miért nem szól?????Én nem értek hozzá és ahogy megfeszítette a bőrt a tükörbe oda nem kellett semmilyen töltés olyan szép volt hogy az csak na....

Még kérdeztem is hogy a szám megváltozik?És mondta hogy egy kicsit de ez jó mert legalább nem lesz szomorú arckifejezésem.És ezzel már el is árulta hogy jobban kihúzta hiszen azért is kérdeztem rá.Ennek örültem és ennyiben is maradtunk.De mint a fotó mutatja ez nem jött össze.

777. Tünde42 (válaszként erre: 776. - Vera63)
2014. febr. 12. 08:50

Drága Vera.Szép jó reggelt kívánok.Remélem jól vagy!


Igazad van és tudom hogy nem ránctalanítő műtét de ha félre vagyok vezetve a konzin akkor az nem túl korrekt. A fotók alapján semmi változást nem tapasztalok.Akkor minek csináltttam meg?Oldalt sem de rakok fel oldalról fotót.És ha sehol nincs változás akkor mit feszített meg?Értem amit írsz és ha ezt így mondja nekem a konzin akkor el tudom dönteni akaom-e vagy sem.De nem ezt mutatta mikor a tükörhöz odaléptünk.Nyilván!Rakok fel oldalról is képet a naplóba.

776. Vera63 (válaszként erre: 775. - Tünde42)
2014. febr. 12. 08:40

Tündi, szerintem ha megfeszítették az arcbőrödet, egy kis feltöltéssel szép leszel, meglátod. Ezt olvastam a neten, ami után egyből hívtam az orvosomat, hogy kérek feltöltést is:


,,A műtét hatása a nevetőránctól oldalra eső arc területén és a nyak bőrének felső harmadán érvényesül, és nem érinti az ajkak és az áll területét. / lásd az ábrát /. Itt a ráncfeltöltés vagy a lézeres hámlasztás alkalmazható kiegészítő eljárásként. Kisimul a halánték területe, de a szemhéjak, valamint a homlok ráncai külön műtétet igényelhetnek. A nevetőráncok teljesen nem simíthatók el és a bőrbe bevésődött mély barázdákat sem tünteti el a műtét. Az arcplasztika hatása kb. 6-12 évig tart, de szükség esetén néhány alkalommal ismételhető."


Mondjuk amennyit te fizettél, az is beleférhetett volna. De ha nem egyeztetek meg ebben, utólag sajnos már nem kérheted, legalább is ingyen nem. Ha korrekt (vagy okosabb)lenne az orvosod felajánlaná neked, mert egy elégedetlen páciens csak rontja a praxisát.

2014. febr. 12. 06:54
Jó reggelt mindnekinek!Csak még annyi hogy sajnos én már ezt láttam ahogy gyógyult hogy valami nem stimmel.Egy ismerősöm sem látott semmit aki tudta hogy volt műtét és az sem aki nem.Az rendben hogy arra törekedik az ember hogy legyen természetes.De az nem láthatatlant jelent hiszen akkor minek vágatom fel az arcom????És fizetek egy rahedli pénzt?Egyszerűen megtévesztő volt a konzi de hála istennek 2 barátnőm is látta mit ígért ,mutatott.Sajnos amikor reklamáltam azt mondta ez a változás rengeteg nagyon sok bőrt kivágtak ,ennél többet nem lehet,stb....hát nem tudom honnan!Most lehet hülye vagyok de nem szeretném ezt így elfogadni!Döbbenet!
2014. febr. 11. 22:36
Sziasztok!A naplóba aki tud menjen be és kérek szépen mindenkit aki tud adni tanácsot privibe nagyon megköszönöm.Ma elkértem a dokitól az előtte képeket és megdöbbentem.Mert annyi változás sincs mint hittem.És nem tudom ilyen esetben semmit nem tehetek?Záróm van,számlám nincs azt nem kaptam.De ez túl sok pénz volt 750 ezer ahhoz hogy nagyítóval kelljen nézni a változást!Segítsetek mit tanácsoltok??????Minden tanácsnak örülök mert nem tudom mit lehetne lépni de valamit szeretnék hiszen ez minden csak nem kielégítő.Nem műhiba de nem is arcplasztika!Ezért lett kész 2 óra alatt.Túl rövidnek tűnt.A szem jó de ennyi pénzért nagyon drága felső szemhéj plasztika !Az orvosokat ilyen esetben nem lehet feleősségre vonni??????
773. cumus (válaszként erre: 772. - Peonia53)
2014. febr. 11. 17:12
a mieink sajnos nem tudnak túrni, mert tiszta agyag a föld, pedig biztos, hogy szivesen túrnának;)
772. peonia53 (válaszként erre: 771. - Vera63)
2014. febr. 11. 17:03

Nagyon szép lehet a tiéd is.

Mindig csodálkozom, úgy tűri hogy az unokáim mácerálják.

Hát igen a miénk is tur.

Valamelyik nap mérges voltam rá a bejáratnál van egy üres nagy kaspó. Karácsonyi dekorációt kivettem belőle, Hát nem kiturta földet. Gondoltam várok egy kicsit majd ültetek bele valamit, így előbb kellett cselekedni, kiástam a kertből több helyen lévő korán virágzó kerti hunyor virágot és bele ültettem,jó lett.

771. Vera63 (válaszként erre: 770. - Peonia53)
2014. febr. 11. 16:45
Mi is vágjuk a szeménél, hogy lássam az okos szemeit. Akkor lesz csak baja, ha hosszú évekig lóg a szemébe és egyszer csak levágják, akkor túl sok lesz neki a fény. Ő még csak 6 hónapos, hófehér (ha nem túr a kertben) és gyönyörű!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook