Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


649. Velvet67 (válaszként erre: 647. - 8c5b42dae9)
2014. jan. 22. 18:38
Szia Miami92! ne haragudj utána néztem, itt semmilyen szálakról nincs szó. A mini arcplasztika eredeti nevén MACS lift az angol Minimal Access Cranial Suspension Lift szó rövidítéséből származik. A mini fogalom itt nem a műtéti terület nagyságára, hanem inkább a műtéti heg hosszára utal. Utána néztem, ez bizony egy kis arcműtét, nem fűznek be szálakat.... utóbbiból is rengeteg féle van, van ami felszívódik, van ami bent marad, van ami több rövidebb szál, van amik hosszabbak, az fél arcon áthúzzák és feszítik és olyan is van amit későbbiekben is lehet feszesíteni itt mini vágást is csinálnak a fejbőrön stb. Az a baj, hogy rengeteg féle van, és ezt szerintem nagyon sokan keverik, nem tapasztalatot mondanak csak félinformációkat
648. Velvet67 (válaszként erre: 639. - Mézike05)
2014. jan. 22. 18:20
Szia persze, de tudod pl. az legelső, amit megnéztem egy 60 éves nő, sajnos akár milyen jó állapotban van, valószínű, hogy neki mást kellett volna ajánlani. Az én orvosom tegnap azt hitte 12-15 évvel fiatalabb vagyok, tehát az adottságaimmal pont időben vagyok hozzá. Sajnos ő nem ismeri ezt a félét, azt mondta ezt meghagyja a bőrgyógyászoknak. Megkértem nézzen vagy érdeklődjön utána, csak szegénykém mindig rohan:)
2014. jan. 22. 17:31

Én is kacérkodtam a MACS arcliftinggel,de egy orvos ismerősöm,aki nagyon tud,és megbízom benne,elmondta mennyi a szövődmény és allergia az ilyen szálbehúzásos technikák után!

És ha begyullad az arcod ,azt kivenni már nem lehet,szedheted a gyógyszereket,ha rendbe jössz egyáltalán ...

Akkor inkább maradok a szikénél,és a felesleges bőr eltávolításánál:-))

646. Velvet67 (válaszként erre: 641. - 993dda84ef)
2014. jan. 22. 17:23

Sziasztok!

RekaBeka1 osztom a véleményed, én is hasonlót akartam írni, hogy akiknek jó sikerült az nem fog fórumozni. Magyarországon sajnos csak most kezd elterjedni, hogy megosszuk egymással a tapasztalatunkat, legyen az egy sütő, krém, akár egy esztétikai beavatkozás.


Szerencsére nekem a 2 mellfelvarráson és a hegkorrekción kívül most történt egy szájfeltöltés. Az utóbbinak mindig nagyon-nagyon!!! örülök, szerintem még egy nap és a pici duzzanat is lemegy. Pedig azt mondták, hogy fáj stb. Környezetbe sem történt semmi negatívum. A barátnőmnek mikor felvarrták a szemhéját, 2-3 hét múlva szinte semmi nem látszott, a másik mellében 3x cseréltek implantátumot, zsírleszíváson is volt és utána együtt örültünk.


Persze megértem, aki óvatosságra int, de szerintem függ attól is kihez megyünk, vagy akár a Holdállás? nem tudom, csak azt, el kell dönteni, hogy akarok-e változtatni vagy maradok az ábrándozásnál... ha lehetőségem van, én inkább előbbit választom.

Most csak a pénz miatt nem csináltattam meg, mert nem úgy jöttek össze a dolgaim a munkahelyemen. Így valószínű szülinapi ajándék lesz. Addig pedig kipróbálom a dermapent, valamint épp most kajtatok egy arctréner után, remélem hamarosan tudok menni hozzá, aztán az is lehet mire odajutnék, őszre nem is lesz szükségem rá...

645. karam-ella (válaszként erre: 642. - 993dda84ef)
2014. jan. 22. 16:50
Igen, biztosan, nem az a többség, aki elégedetlen, vagy akit elszúrtak. Én tudom magamról, hogy alapból rettenetesen óvatos vagyok, így az én vészcsengőimhez elég volt ennyi is, hogy megszólaljanak és eltántorítsanak. De nem vagyunk egyformák. Az biztos, hogy szükség van a negatív tapasztalatokra, mert kellenek ezek is ahhoz, hogy jól döntsünk. Az biztos, hogyha az ember egy ilyet olvas, már az is megingathatja.
644. karam-ella (válaszként erre: 635. - Velvet67)
2014. jan. 22. 16:44
Nem akartalak megijeszteni, csak, ahogy írják is: légy óvatos. Ne kapkodd el. Én még amin gondolkoztam az az, hogy ez a kollagén termelődés kérdés. Honnan tudom, hogy melyik szál mellett mennyire indul meg? Hogy az egyenletes lesz minden szál mentén, és nem lesz hullámvasút az arc. Ezeket meg kellene konkrétan kérdezni, és úgy dönteni. Lehet, hogy mutatnak 2 képet, hogy ilyen volt és lám... ilyen lett. De mi van, ha a kettő között volt vagy három-négy korrigálás? Itt is az a baj, hogy folyamatában nincs képekkel dokumentálva a dolog a dokiknál, vagy van, csak azt nem mutogatják.
643. Vera63
2014. jan. 22. 16:26
Szia Tündi! Holnap lesz az arcodon a szilikoncsomó kivétele? Nagyon drukkolok neked, majd jelentkezz!!!
2014. jan. 22. 15:53

Igen Lányok, a realself is két nézőpontos történet, mert egyrészről képet ad a valós gyógyulási folyamatokról, nem csupán az előtte és utána készült lenyűgöző állapotfotók tanúskodnak a beavatkozásról, mintha a köztes idő minden esetben zökkenőmentes lenne, hanem közelről láthatóak a műtéti hegek, és azok gyógyulási üteme, melyek a sebészek referenciáiban rejtve maradnak, vagy olyan erős megvilágítás mellett készülnek, hogy azok valós méretét és látványát elhomályosítja, vagy éppen több évvel a műtét után készül, nem jelezve, hogy akár évekig feltűnő lehet míg el nem halványul....


Másrészről, nem lehet tudni egyetlen beavatkozás esetében sem, hogy az ott megjelenő írások mekkora részét képezik az adott műtéti típusban operáltak számának, tehát lehet -e reprezentatív minta vagy példa mindaz, ami megjelenik, átlagolható -e vajon. Azt hiszem nem, jó, hogy tudomásunk lehet műhibákról, rosszul sikerült eredményekről, képet kapunk a feketelevesről is, de nagy valószínűséggel inkább azok jelennek meg egy ilyen oldalon(is), akik elégedetlenek, legalább is nagyobb esély van rá, hiszen őket továbbra is elkíséri a beavatkozás tudata, míg a problémamentes páciensek, örülnek az eredménynek, majd élik tovább az életüket, számukra már nem lesz meghatározó uaz a kérdés. Ez minden fórumra igaz, erre is, vagy azok jönnek és maradnak hosszabb távon, akik korrekcióra készülnek, elégedetlenek, vagy akik éppen még érdekeltek, mert esetleg terveznek egy beavatkozást.

A fórumokon megjelenő tartalmak mindig megtévesztőek, a műtétek számának jelentéktelen részét képezik azok, akikről olvasni lehet.


...és igen, mindezek tudatában nem kis kihívás jól dönteni.

641. 993dda84ef (válaszként erre: 597. - Ggyorgyi)
2014. jan. 22. 15:35

Sziasztok!


Györgyi, ne haragudj, nem vettem észre a bejegyzésed, mostanában annyit termelnek errefelé, hogy nem győzőm elolvasni őket tömbösítve.

Megnéztem a képed, teljesen megértem, hogy nem vagy nyugodt, 2 hónap után azért nem megnyugtató, hogy nem záródik tökéletesen a szemhéjad. Ettől függetlenül én még mindig bizakodó vagyok, mert bár nekem csak 1 hónapig, de kb. ennyire csukódott a szemhéjam, aztán szépen összehangolódott a dolog, de még a mai napig érzem, hogy a bal szemem annyira tökéletesen "feleslegmentesítve" lett, hogy már egy cseppet zavaró, persze én rendeltem ilyet, nem a doktornő erősködött.


Nagyon drukkolok neked, most sajnos semmi mást nem tehetsz, mint vársz, és bizakodsz, remélem, ha az arc szövetei szépen begyógyultak, lemegy a maradék duzzanat is, akkor éppen össze fog érni a két szemhéj! Tökéletesen megértem az aggodalmad, de próbálj meg bízni a kellemes végkifejletben, sztem le fog az csukódni szépen, nem is nagyon hallottam még olyan felső szemhéjműtétről, ahol annyira sok bőrt távolítottak el, hogy végül korrekciózni kellett volna, sztem ekkorát a te dokid sem hibázott!


Remélem a beírásod óta már javult is a helyzet!

640. Mézike05 (válaszként erre: 634. - Karam-ella)
2014. jan. 22. 15:11

Nekem volt szemhéjplasztika, amit elrontottak. Hamarosan korrekciózzák. Megnéztem ma a szemhéjplasztikai tapasztalatokat is, hát....egy kész horror. Ha ezt előbb látom, lehet, hogy egyáltalán nem merek belevágni, pedig születnek nagyon szép eredmények is, sőt gyönyörűek. Nem is tudom, mi a jobb, ha utána járunk a rossz dolgoknak is és bepánikolva lemondunk dolgokról, holott, lehet, hogy sikerülne, vagy megelégszünk az orvosunk véleményével és nyugodt szívvel, tudatlanul vágunk bele.. és esetleg nem sikerül...

Most arra gondoltam még, miután megnéztem az oldat, hogy ezek a nők mit élhetnek át? A nő, akit írtál, reggel felébredt és "úgy" állt az arca. Hát én ott ájulnék el azonnal. Na és még azt írják, hogy ezt nem lehet ám csak úgy simán eltávolítani...Volt akinek ki sem szedte az orvosa, hanem próbálta toldozgatni foltozgatni, mindig ott, ahol éppen nem volt jó. Hát én erre alkalmatlan vagyok. Köszi az oldalajánlást, én is ajánlom mindenkinek. Az egyik ismerősöm volt dokinál konzultálni a Schilouette soft-ra- ez is szálas felszívódó, és ő is olvasott valami rossz dolgokat. Az orvos meg azt mondta, hogy elege van már abból, hogy amióta van internet, a páciensek hirtelen orvosok lettek, jönnek mindenféle hülyeséggel, és alig tudják nekik megmagyarázni, hogy nem úgy van az....és hogy ez milyen káros. Szerintem meg a negatív tapasztalatok arra intenek, hogy légy körültekintő.

2014. jan. 22. 14:49
Itt már sokan akarták ezt a szálas behúzást... Tényleg érdemes felmenni a Realselfre, itt olvastam én is, hogy érdemes ezt az oldalt elolvasni. Az előbb én is olvasgattam..... Nem tudok angolul, de ki lehet venni a lényeget a fordítóprogrammal, és tényleg az van, amit karamella írt. Megkaptad a privát üzenetet? Leírtam neked ott is. Én mondjuk nem voltam konzin emiatt, de nem is megyek ezek után, pedig én is gondolkodtam ebben. Nem is tudom mi lehetne jó.
638. Mézike05 (válaszként erre: 635. - Velvet67)
2014. jan. 22. 14:43
Nem tudni, hogy ezeknél az emberkéknél lehetett-e valamilyen egyéb tényező, ami miatt így alakult, vagy az orvosaik voltak gyakorlatlanok. Ezt nem fogjuk megtudni. Ezek a mások által leírt tapasztalatok arra jók, hogy tisztában legyünk bele: akár ez is benne lehet a pakliban. Valószínű, hogy azért nem ez e jellemző, de nekem elég ahhoz, hogy visszakozzak. Ezért írtam, hogy nem mind1, hogy ki csinálja. Ne vesd el az ötletet, ha szeretnéd, csak fuss több kört. Menj el több orvoshoz, és kérj referencia munkákról képet. Kérdezz rá a legrosszabb lehetőségre is, hogy az mi miatt lehetett, nálad mennyi erre az esély....
637. manó2004 (válaszként erre: 631. - Velvet67)
2014. jan. 22. 13:04

Szia! Megtudnád mondani ennek a száj dolognak az árát? Meddig tart a hatása kb.? Nekem csak 1-1 vonal a szám, és kezdem elképzelni milyen lenne ha ......

Hyaluronnal töltsön az ember, vagy inkább botoxot érdemes? (arcon, nem száj)? Köszi

636. manó2004 (válaszként erre: 623. - 8c5b42dae9)
2014. jan. 22. 13:00
Szia! Belekukkanthatnék? Én 27.-én megyek, és minden érdekel most! Köszi a bizalmat!
635. Velvet67 (válaszként erre: 633. - Karam-ella)
2014. jan. 22. 12:30
pfuu... erre azt mondják teljesen veszélytelen, az a 40-50 db pár cm-es szál pár hét alatt felszívódik, kicsit rögzítik az arcot és beindítják a collagén termelést...konzultáción azt mondták, max 2 hétig lehet kisebb duzzanat és bevérzés...
2014. jan. 22. 12:17

Ha valaki vállalkozik is ilyenre, az csak olyanhoz menjen, aki már ebben nagyon rutinos, hogy a komplikáció esélyét minél kisebbre csökkentse.

Az első kezelés szinte sosem elég. Ezt Papp doktornő mondta. Mindig kell korrekció. Most belegondolok, hogy mondjuk, felrögzítik az arcomat. Leapad.... és aszimmetrikus. Feltételezem,nem lehet mindjárt korrekciózni, hanem várni kell, amíg nagyjából beáll az eredmény... ez lehet több hét is. Vagy nem kapok mindjárt időpontot, hanem csak hetek múlva. Akkor addig mi van? Járok össze vissza álló arccal? Én már ilyen rémeket is látok, amikor erre gondolok. ja, volt akinek gödrös lett az arca a behúzott szálnál. Brrrr....

633. karam-ella (válaszként erre: 631. - Velvet67)
2014. jan. 22. 12:12
A realself-en 14 értékelésből 10 nem ajánlja. Nem tudom, hogy ez mennyire lehet reális. Sokkal hosszabb gyógyulási idő, kidudorodó szálak, gyulladás, hosszan feldagadt arc és fájdalom. Volt, akinek 2 héttel a műtét után "leszakadt" a felfüggesztett arc. Olyan volt, mint aki stroke-ot . Szerintem nagyon alaposan nézz utána, mert ezek reális veszélyek, még ha nem is tudjuk, hogy valójában ez mennyire gyakori. Olvass utána, hogy tudj arról is kérdezni, amit nem mondanak el a konzultáción. Én is kacérkodtam ezzel, amíg csak a magyar reklámokat olvasgattam. Én nem merném bevállalni.
2014. jan. 22. 11:00
Sziasztok!Saját zsírral való töltés érdekelne.Van valakinek tapasztalata? Köszönöm!
2014. jan. 22. 00:20

Sziasztok! Mivel 1-2 hónapja tervezem, hogy kicsit fiatalosabb vonalakat szeretnék, akkor megosztom Veletek az örömömet. /A nagyobb beavatkozásra (FTC vékonyszálas) még nem szántam rá magam, kicsit sokba kerül, így rágódom még rajta/

Ma voltam hyaluron szájfeltöltésen! nem véletlen mondják, hogy "dob" az arcon, 1 ml töltöttek be, nem tudom hogy alakul az elkövetkező napokban, de tervezem még rakatok 0,5 ml-t a szájamba, a többit az orromnál lévő kis redőbe. Lehet ezzel el is leszek egy db-ig. Egyáltalán nem fájt, pedig be voltam tojva és az odavezető úton arra gondoltam, hogy többet nem csinálok ilyen örültségét:) Legnagyobb meglepetésemre olyan, mint egy szúnyogcsípés. Majd valamikor teszek fel privátba fotót.

Azóta kb. óránként megnézem a tükörben, hogy ugye mindig ott van...? semmi extra, csak van szájam és ami még jó, hogy ami utóbbi időben megindult kicsit lefele a két szélén az vízszintbe került, mivel volument kapott :)

630. agi1966 (válaszként erre: 629. - Vera63)
2014. jan. 21. 18:18
Megirnád privátban az árát?
629. Vera63 (válaszként erre: 628. - Agi1966)
2014. jan. 21. 18:15
Dr. Molnár Miklós Versys klinika, a mellplasztikámat is ő csinálta, nagyon emberi, barátságos, kedves orvos. Akkor még a dr. Rose-ban volt. Egyébként Brazíliában tanult, remélem nem kell csalódnom benne:)
628. agi1966 (válaszként erre: 625. - Vera63)
2014. jan. 21. 17:56
Szia! Neked ki fogja csinálni a mütétet?
627. karam-ella (válaszként erre: 625. - Vera63)
2014. jan. 21. 17:53
Az első műtéthez is nagy lelkierő kell, gondoljatok bele, hogy akkor egy kudarcélmény után mennyi kellhet egy másodikhoz?
626. karam-ella (válaszként erre: 621. - Tünde42)
2014. jan. 21. 17:51
Menj fel a XXXrealself.comXXX-ra ( X nélkül) és látni fogod, hogy nem is annyira szuper. De lehet, hogy én vagyok túl pesszimista.
625. Vera63
2014. jan. 21. 15:45
Sziasztok! Már írtam, hogy február 3-án lesz az arcplasztikám és azóta bújom a netet és olvaslak benneteket amióta megtudtam az időpontot. És milyen jó, hogy annyit olvastam, mert kiderült, hogy a sima arcplasztika kombináció nélkül csak az arc alsó részére vonatkozik, vagyis nem befolyásolja sem a szemráncokat, sem az orr melletti mélyedést, sem a száj melletti redőket. Felhívtam az orvosomat és megbeszéltem vele, hogy kérem kombinációban a saját zsírral történő feltöltést, úgy is alszom, mindegy, hogy hosszabb lesz a műtét valamivel. Plusz felső szemhéjplasztikát is kérek. Ági orvosa a Krasznai már eleve így fogja csinálni. Elhiszem, hogy Tündi fel van háborodva, mert ekkora műtét és procedúra után többet várt. És most utólag kell korrekcióra mennie :(
624. tanti59
2014. jan. 21. 13:58
Ez az!
2014. jan. 21. 13:33
Lányok csináltam szemhéjplasztikás Naplót! Azért ide irok,mert innen is sokan érdeklődtetek! Aki kiváncsi,azt beengedem:-))
2014. jan. 21. 08:46

Ja már látom 2-3 év.

Hát ez sem olcsó egy dolog....

2014. jan. 21. 08:42
Ultherapy hatása meddg tart???Ezt nem látom sehol csak hogy milyen szuper új dolog!
620. Noralux (válaszként erre: 615. - 8c5b42dae9)
2014. jan. 21. 02:42

Szeretném megkérdezni, hogy mennyi időnként és milyen mennyiséget kell tölteni az arcodba? Hol csináltatod és mennyi egy ilyen alkalom?

Visszaad egy kis középarc-tömörséget, vagy az orr melletti árkokba kapod? Nem igazán vagyok még tapasztalt ebben.. és szerintem ez is érdekelne itt sok mindenkit. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook