Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? fórum

Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2016. máj. 31. 09:30
Szia! Én is természetesre készültem, de indították, mert túlhordtam. Megjegyzem, a dokim nem is jött be a szülésre, mert inkább az anyósához ment aznap vendégségbe vidékre, és azt sem mondta nekem, hogy a 36. hétre hagyjam abba a magnézium szedését. Fájásgyengeség miatt nem akartak megfelelő hatékonyságú fájások jönni, így 9 óra után császároztak. Hónapokig tartott, mire feldolgoztam, és én is abba kapaszkodtam, hogy "de legalább a gyerek egészséges". Amikor megint befigyelt a két csík, egyből dokit váltottam, és az első kérdésem az volt, hogy VBAC szülést vállal-e? Ott szerencsém volt, vállalt, és orvosilag sem volt indokolt a második császár, így a második babám természetes úton jöhetett...
286. vandancsi (válaszként erre: 176. - Mókuska2012)
2016. máj. 27. 13:42

Kedves Mókuska!


Én részben àtérzem a helyzeted, mert amikor az első gyerekemet 41. Hétre indítottàk és 3-4 óra alatt is csak minimàlisan tàgultam, a doki megkérdezte, hogy mit szólnék egy csàszàrhoz? Elsírtam magam, mert addig fel sem merült ennek a gondolata, nővérem 4 kg-s gyereket szült előttem nem sokkal simàn. Az első kérdésem az volt, hogy szülhetek-e még simàn.

Aztàn hazajöttünk a kórhàzból és nekem kellett volna a vilàg legboldogabb emberének lennem, de nem voltam az. Ha egyedül voltam, sokat sírtam, hibàztattam magam, a dokim, kerestem a miérteket. Nem voltam depressziós, de hatalmas kudarcként éltem meg, hogy "elvették" tőlem, tőlünk azt a 2 óra meghitt együttlétet, ami alatt apàból, anyàból és a babàból csalàd vàlik.


A tesó gyorsan jött, 1,5 év van köztük, ami csàszàr utàn kevéske, de reménykedtem, hogy majd hàtha Őt simàn szülöm. Hàt be se indult még a 41. Héten sem, programozott csàszàr.


Ez van, nekem ez jutott. Azóta màr megbékéltem ezzel (7, 5 és 9 èvesek), valamiért ennek így kellett lennie.

Ha Neked is így alakul, próbàld elfogadni és próbàld elengedni.Vannak dolgok, amik nem rajtunk múlnak és hiszem, hogy mindennek megvan az oka.


Nem tudom, milyen a sima szülés és màr nem is fogom. A csàszàr utàn a felépülés nem egyszerű, de én màsnaptól baba-mama szobàban voltam és kb a 2-3. napon beindult a tejem is ( és volt is 1 éves korukig). A kapcsolatom a gyerekekkel nagyon szoros, egészséges, hatàrozott gyerekek.


De a lényeget a végére tartogattam: amikor a lànyomat vàrtam, volt itt a fórumon egy kismama, akinek szintén nem volt irànyban a babàja. Addig agykontrolozott, hogy befordult. Nem tudom, hàny hetesen, de eléggé a végén volt màr. Egy próbàt megér!


Kitartàst és a legjobbakat kívànom! :)

285. Sorean (válaszként erre: 281. - 388b941089)
2016. máj. 15. 14:10
"Nem negativan kell hozzaallni a.dolgokhoz es nem rinyalni kell mennyire rossz nekunk noknek, hanem ugy kell felfogni h ez a vilag csodaja, amit csak mi elhetunk at!!!" - teljesen egyetértek ezzel és szerintem pontosan ezért kapta a kritikát a fórum indítója is. A császár miatt borult ki, ahelyett, hogy azt mérlegelné, mi a fontosabb: amit eltervezett és amire vágyik, vagy egy komplikációmentes szülés (mert a császár is az!) egy egészséges babával.
284. 6496c360f6 (válaszként erre: 283. - Unom)
2016. máj. 15. 14:01
Nekem erőt adnak az ilyen hozzáállású nők. Nem csak ez, sok minden felfogás kérdése sokszor a saját általába véve vett boldogságunk is. Tisztelem azt aki a nehézségek ellenére is pozitívan látja az életét.
283. unom (válaszként erre: 281. - 388b941089)
2016. máj. 15. 13:17

Tök jó, hogy te így éled meg.

De ne lepődj meg, ha kívülről nézve, az alapján, amit írtál, kicsit sem vonzó a szülésed.

Hagytak másfél napig kínlódni, szétvágtak. Ez kb. csak neked szép élmény.

Aki szülés előtt áll, az szeretné elkerülni, ami teljesen érthető.

282. lapbarna (válaszként erre: 281. - 388b941089)
2016. máj. 15. 13:08

Szerintem nem rinyáltam.

A csőrömet sem piszkálja semmi a szüléseiddel kapcsolatosan.

Ez a szülésnek kötelezően "csodaként" való megélése nekem kissé visszatetsző, de ez magánvélemény. Szíved joga.

281. 388b941089 (válaszként erre: 279. - Lapbarna)
2016. máj. 15. 12:54

Semmivel nem bezzegtem, inkabb az piszkalja a csorodet h minden nehezseg ellenere is csodakent elem meg mindket gyerekem szuleteset.

En is feltem a szulestol, nekem is piszkosul fajt, az elsonel masfel napig kinlodtam, sz.rra vagtak, es akkor mi van?!

Nem negativan kell hozzaallni a.dolgokhoz es nem rinyalni kell mennyire rossz nekunk noknek, hanem ugy kell felfogni h ez a vilag csodaja, amit csak mi elhetunk at!!!

280. lapbarna (válaszként erre: 277. - 6496c360f6)
2016. máj. 15. 12:47
Feltételeztem, hogy nem csak te hoxázol, mint első gyermekét váró anyuka...
279. lapbarna (válaszként erre: 278. - 388b941089)
2016. máj. 15. 12:45

Ha tudnál szoptatni, akkor azzal bezzegelnél.

Ja, hagyjuk már!

278. 388b941089 (válaszként erre: 276. - Lapbarna)
2016. máj. 15. 12:42

En se tudtam szoptatni egyik gyerekemet se pedig hetekig fejtem a semmit, most akkor doljek a kardomba?!


Ugyanmar! Mindenkinek olyan az elete amilyennek felfogja!!! Hagyjuk mar!

277. 6496c360f6 (válaszként erre: 276. - Lapbarna)
2016. máj. 15. 12:26
Szerintem senki nem mondta, hogy nem emberi. :) És ha rám utaltán, engem nem fog fusztrálni, ha mégsem jön össze, de egy alap smink nálam 5perc. És azért kéne, hogy ne nézzenek gyereknek, mert sajnos nem sajnos van hátránya annak, ha valaki fiatalabbnak néz ki, mint amennyi. Totál leszoktak nézni. Mondjuk az asszony nevem egy fokkal lendített a helyzeten de így is beszoktak szólni, hogy nem vagyok-e túl fiatal a gyerekhez. Aztán elmondom, hogy mennyi vagyok és jaaa úgy már rendben van. :\
276. lapbarna (válaszként erre: 273. - 388b941089)
2016. máj. 15. 11:42

Amúgy szép dolog megfelelni a mai kor társadalmi elvárásainak, és csinosan, fitten, kiegyensúlyozott nőként megélni a szülést, de azért én azt mondom, az is emberi, ha egy nő fél, bizonytalan, hogy a szülése nem pikk-pakk, a felépülése sem megy könnyen. Ha nem megy egyből a szoptatás a gyerek meg csak a szülők közt szeret (és tud) aludni.

Értem én, hogy neked minden flottul megy, de kérlek, ne sugalld feltétlenül azt, hogy ez az általános, mert egy először szülő nő szarul is érezheti magát, mert neki vannak kudarc-élményei a saját anyaságával kapcsolatban.

2016. máj. 15. 11:25

Hát nem tudom...

Háromszor szültem, egyszersem az járt a fejemben, hogy kisminkeljem magam, sőt, olyannyira nem voltam faca csaj, hogy még kiabáltam is közben! (Skandallum!) Izzadtam is közben!

Ja, közben eszembe jutott, hogy egyébként sem szoktam sminkelni. Na, akkor azért valahol érthető, miért is nem adtam az ilyesmire.

274. 6496c360f6 (válaszként erre: 273. - 388b941089)
2016. máj. 15. 10:43
Remélem nekem is lesz rá erőm :D
273. 388b941089 (válaszként erre: 254. - Gribedli***)
2016. máj. 15. 07:02

En a szulesre is kisminkeltem magam xdddd

A szules egy gyonyoru elmeny anyanak es apanak egyarant,,ne beszeljetek mar rola ugy mintha ordogtol valo dolog lenne! A vilag legtermeszetesebb csodas elmenye!

272. gribedli*** (válaszként erre: 271. - Unom)
2016. máj. 13. 14:15
262. Hsz.
271. unom (válaszként erre: 269. - Gribedli***)
2016. máj. 13. 14:07
Szerintem senki nem magyarázott ilyet bele. Te hol olvastad?
2016. máj. 13. 13:56
Ja, és az is elégedett lehet a döntésével, aki nem akart bemenni és neki/nekik így jó.
269. gribedli*** (válaszként erre: 268. - Unom)
2016. máj. 13. 13:54
Ez alap, csak olyan menjen be, aki akar, nem is erre mondom, hogy defektes. De aki be szeretne menni és önként, ne magyarázzuk már bele, hogy kényszerítve van, vagy hogy emiatt pszichés kezelésekre lenne szüksége... van, aki elégedett a döntésével, amit hozott és ennyi.
268. unom (válaszként erre: 265. - Gribedli***)
2016. máj. 13. 11:45

A szülésnél bent lenni sem kötelező.

Ha mind a ketten akarják, az tök jó. De szerintem kényszeríteni egy pasit sem szabad.

El kell fogadni, ha azt mondja, ő ezt nem akarja, ha meg a nőnek ez kardinális kérdés, akkor a párválasztásnál vegye figyelembe.

2016. máj. 13. 11:21
Én nézegettem szülős videókat youtubeon és hát vannak véresek és kevésbé véresek. Viszont egyszer olyat is láttam, hogy mikor kibújt a baba feje, olyan képet vágott, mint ha most kelt volna fel. Az nem hogy undorító nem volt hanem inkább rettentő cuki :)
266. gribedli*** (válaszként erre: 263. - Unom)
2016. máj. 13. 11:14
Bevállalósoknak biztos nem tiltják ezt, de az átlag igen, az anyuka feje mellől pont annyit lát, mint az anyuka, vagyis semmi "olyat" :D
265. gribedli*** (válaszként erre: 262. - Bokazokni)
2016. máj. 13. 11:11
"Gusztusos"? Na, én ilyet sem írtam. Akinél a szexuálpszichológus sokat talál, csak mert gyereke lett a feleségétől ott meg tippelek, talán gyári hiba? Gyerekteleneknél is szükség lehet erre más okból. Az emberek sok kifogást tudnak találni arra, hogy miért nem szeretik egymást vagy miért hagyják el egymást. Egy természetes folyamatot okolni, ezt kifogásként használni igen, lelkileg defektes emberek szokták, infantilis dolognak tartom. Egyszerű egyébként, aki nem tudja elfogadni ezt, hogy a neje hozza világra a közös, mindkettejük által akart gyereküket, az vagy tanuljon meg szülni, vagy ne vállaljon gyereket és akkor nem lesz ilyen gondja, hogy emiatt szexuálpszichológushoz menjen. Nem kötelező gyereket vállalni, sokan várnak örökbefogadásra is.
264. 6496c360f6 (válaszként erre: 262. - Bokazokni)
2016. máj. 13. 09:55
Az exnős nekem szólt, nyugi :D De mit eteted a trollt? Úgy is neki van igaza. :D
263. unom
2016. máj. 13. 09:29
Én úgy tudom, hüvelyi szülésnél, és császárnál is az apa az anya fejénél van, nem alul nézi a kinyomást vagy kivételt.
262. bokazokni (válaszként erre: 259. - Gribedli***)
2016. máj. 13. 09:27

Gondoltam, hogy megint kiforgatod a szavakat, hogy úgy tűnjön, más milyen undorító dolgokat ír, de te tudod a szuper tutit. :)


Megint szó nem volt arról, melyik férfi kívánja a feleségét a szülés látványa után, bár ha belemennénk a témába, talán kérdezz meg egy szexuálpszichológust, milyen meglepően hat ez a férfiakra. Pont azt hajtogattam, valószínűleg az apának nem az hiányozna, hogy nem látja a szerinted gusztusos dolgokat, kinyomni a gyereket, hanem maga az élmény, hogy ő is része lehet, nem kívülálló, és ez császárnál is zömmel megadatik. Természetes szülésnél is előfordul, hogy nem mehet be az apa.


Szó nem volt megint arról, hogy a fórumindító versengeni akarna (nem tudom, te nem fogod fel a szavakat???), hanem hogy a férje nem lehetett bent az előző két gyereke szülésénél, és most szeretné ezt az élményt megadni neki a neje. Hogy jön ide versengés az exnővel, mégis mit gondoltál, hogy versengés, ki tud jobban vagy sminkben szülni? :)


Legalább ne kontráznál rá mindig hülyeségekkel, mert amiket írtál, igazak, csak utána mindig ráugrasz valakire, és úgy adod elő a nagy okos szentszöveget, mintha bárki adta volna alád a lovat.

261. vizslava (válaszként erre: 254. - Gribedli***)
2016. máj. 13. 09:08
Csak a pontosság kedvéért: nem mindenkinél van idő beöntésre. :)
2016. máj. 12. 21:28

Régebben láttam egy dokumentumfilmet, premier plánban mutatták, hogy császározták meg a nőcit, igaz, neki hármas ikrei voltak, azért kellett.

Nagyon megható volt, ahogy vették ki a babákat, szerintem bőgtem is rajta.

259. gribedli*** (válaszként erre: 256. - Bokazokni)
2016. máj. 12. 19:18

"És azt nehezen hiszem el, hogy lenne férfi, aki arra vágyna feltétlenül, hogy lássa a két láb között kibújó fejet a vérrel, széklettel, egyebekkel együtt."


Ezt írtad te. Csak leírtam, hogy pl széklet nincs, lévén van beöntés. És ha hiszed ha nem, vannak olyan férfiak, akik utána is kívánják a feleségüket (elég sokan vannak így, mert ugye nem egyke az összes hüvelyi szüléssel született gyerek). Mindenhol olyan undorítóan beszélsz a természetes szülésről, elég sok feldolgoznivalód van. A természet így rakott össze minket, komolyan, tehetünk róla, hogy ott jöhet csak ki? Nem okoskodtam, leírtam, hogy ha azt vesszük, a császárnál is vannak ilyen részletek, nem jobb nem rosszabb egyik sem, nem "szexisebb", momentán ez a 2 út létezik és momentán a normális férfiak felfogják, hogy az az ő gyerekük ugye, és nincs ezen mit parázni de akinek nem tetszik, nem megy be.


Én nem gondolom, hogy a fórumindító versengeni akarna az exxel valamilyen módon, és különben is írta, hogy azért nem olyan hülye, hogy tűzön-vízen keresztül csakis hüvelyit akar. Megosztotta velünk, hogy aggódik, kiírta magából, ezt szabad, nem? Nincs ezen mit szégyellni. Pátyolgatást várt? Lehet. Miért baj ez?

258. 6496c360f6 (válaszként erre: 257. - Bokazokni)
2016. máj. 12. 18:41
Szegeden?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook